Sony uvádza na trh najľahší objektív 300 mm F/2,8 na svete

Sony uvádza na trh najľahší objektív 300 mm F/2,8 na svete

Zachytávajte dynamické okamihy, napríklad športové zábery, pohotovo a v špičkovej kvalite.  /  Tlačová Správa / 08.11.2023 / 07:40

Spoločnosť Sony s potešením oznamuje uvedenie najľahšieho 300 mm teleobjektívu G Master™ FE 300mm F2.8 GM OSS na svete so svetelnosťou F2,8 pre fullframové systémy α™ (Alpha™) s bajonetom E-mount.

Tento objektív ponúka špičkové detaily, ktoré sú charakteristickým znakom radu G master, a tiež rýchle a vysoko presné ostrenie. Ľahká konštrukcia s hmotnosťou približne 1470 g (bez statívovej pätky) a vynikajúce vyváženie hmotnosti umožňuje zachytiť dynamické okamihy s veľkou ostrosťou, napríklad pri fotografovaní prudkého pohybu v rôznych športových disciplínach alebo rýchlych zvierat z ruky. S vysokou presnosťou je možné sledovať aj objekty so zložitou a rôznorodou schémou pohybu. Ideálne sa hodí k fotografom s ľahkým telom, pretože znižuje zaťaženie fotografa a minimalizuje únavu pri dlhom fotografovaní z ruky. Je tiež kompatibilný s voliteľným telekonvertorom, ktorý umožňuje fotografovať v rozsahu teleobjektívu až do 600 mm (ekvivalent 900 mm pri použití s APS-C fotoaparátmi).

„Od januára tohto roku, kedy sme oznámili vývoj tohto objektívu, sme dostali množstvo pozitívnych reakcií od fotografov z celého sveta, ktorí sa tešili na jeho uvedenie na trh,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, vedúci marketingu IP&S spoločnosti Sony Europe. „Pridaním tohto 300 mm objektívu k už dostupným 400 mm/600 mm superteleobjektívom s pevným ohniskom, podporujeme širokú škálu potrieb a prostredí na fotografovanie pre profesionálnych aj pokročilých amatérskych fotografov.“

Hlavné vlastnosti a funkcie

Teleobjektív G Master, ktorý zachytáva rozhodujúce okamihy s vysokým rozlíšením a nádherným bokehom

Objektív G Master využíva špičkové technológie vyvinuté spoločnosťou Sony. Vďaka vysokému rozlíšeniu a krásnemu bokehu jasne vynikne fotografovaný objekt a presné ostrenie zachytí rozhodujúce okamihy, napríklad pri fotografovaní športu, spravodajstva a divokej prírody. Inovatívna optická konštrukcia, ktorá zahŕňa tri sklenené prvky Super ED (Extra-low Dispersion) a jeden sklenený prvok ED, bola efektívne navrhnutá tak, aby potlačila chromatickú aberáciu a dosiahla vysoké rozlíšenie a kontrast po celej ploche snímky. Vynikajúce rozlíšenie a kontrast sú zachované až k okrajom snímky, čo umožňuje flexibilnejšie orezanie a úpravy.

Nádherný, jemný bokeh, ktorý je charakteristickým znakom objektívov G Master, ideálne dopĺňa ohniskovú vzdialenosť 300 mm a maximálnu svetelnosť F2,8. Objektív umožňuje použiť malú hĺbku ostrosti, vďaka ktorej vyniknú fotografované objekty na pozadí. Každý objektív sa pri výrobe individuálne kalibruje tak, aby sa optimalizovala kvalita bokehu. K vzniku jemného kruhového bokehu prispieva mechanizmus kruhovej clony s 11 lamelami.

Vysoko výkonné ostrenie, ktoré zachytáva dynamické okamihy a vysokorýchlostné sériové snímanie so sledovaním AE/AF pri rýchlosti až 120 snímok za sekundu2

Kombinácia dvoch najnovších lineárnych motorov XD (extreme dynamic) a riadiacich algoritmov zabezpečuje vysokú rýchlosť, špičkovú presnosť a nízke vibrácie pri ostrení. To umožňuje zachytiť dynamické objekty bez toho, aby vám unikla jediná príležitosť, a to aj pri fotografovaní scén, kde sa objekt pohybuje rýchlo, ako sú šport či zvieratá, alebo scény, kde sa objekt pohybuje nepravidelne, napr. na rôznych akciách. Navyše si objektív uchová vysoký výkon ostrenia aj po nasadení samostatne predávaného telekonvertora3.

Výnimočne dobrá prenosnosť a pohodlná ovládateľnosť, ktoré podporujú profesionálov v teréne

Vďaka značnej redukcii hmotnosti je objektív FE 300mm F2,8 GM OSS najľahším objektívom vo svojej triede1. Váži približne 1470 g (bez statívovej pätky) a bol navrhnutý s ohľadom na vyvážené rozloženie hmotnosti. Vnútorný tubus objektívu využíva odolnú horčíkovú zliatinu, vďaka ktorej je vysoko odolný a má nízku hmotnosť. Vďaka tomu, že predná časť tubusu objektívu nie je výrazne ťažšia ako jeho zvyšok, vyznačuje sa objektív vysokou stabilitou a umožňuje svižné a presné fotografovanie pri zhotovovaní panoramatických snímok z ruky. Navyše umožňuje funkcii MODE3 , ktorá zabezpečuje zvýšenú stabilitu hľadáčika a optimalizuje algoritmus stabilizácie obrazu, presne zachytiť dynamické scény.

Okrem toho je objektív vybavený pohodlným ovládaním, ktoré podporuje profesionálne fotografovanie, vrátane tlačidiel na uzamknutie zaostrenia umiestnených na štyroch miestach, ktoré umožňujú priradiť obľúbené funkcie tela fotoaparátu.

Cena a dostupnosť

Nový objektív FE 300mm F2.8 GM OSS bude v predaji od konca januára 2024 u mnohých autorizovaných predajcov spoločnosti Sony za odporúčanú cenu 6759 EUR.

Tu nájdete množstvo exkluzívnych príbehov, videí a vzrušujúceho nového obsahu nakrúteného najnovšími fotoaparátmi a ďalšími produktmi Sony. Európske fotografické centrum spoločnosti Sony je k dispozícii v 22 jazykoch a ponúka podrobné informácie o produktových novinkách, súťažiach a aktuálny zoznam akcií Sony v jednotlivých krajinách.

 

O objektíve FE 300mm F2.8 GM OSS sa viac dozviete tu:

https://www.sony.sk/electronics/objektivy-e-mount/sel300f28gm

Video s komentárom svetoznámeho športového fotografa si môžete pozrieť tu: https://youtu.be/lev4VsavT60

Sony uvádza na trh najľahší objektív 300 mm F/2,8 na svete
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...