Sony predstavuje nový objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Sony predstavuje nový objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II

Novinky  /  Tlačová Správa / 29.04.2022 / 15:50

Spoločnosť Sony predstavila 67. objektív patriaci do portfólia objektívov typu E-mount určených pre bezzrkadlovky – očakávaný FE 24-70 mm F2.8 GM II (model SEL2470GM2). Spoločnosť Sony vyvinula najľahší štandardný zoomový objektív so svetelnosťou F2,8 na svete s využitím svojej špičkovej technológie, ktorá prináša ohromujúce rozlíšenie a krásny bokeh, ktorý je pre rad „G Master“ spoločnosti Sony charakteristický. Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II je jedným z najuniverzálnejších objektívov tohto radu a bol vytvorený pre fotografov, kameramanov a hybridných tvorcov.

„Od doby, kedy spoločnosť Sony uviedla na trh prvý model objektívu 24-70 mm F2,8 G Master, uplynulo šesť rokov a za tú dobu sa potreby našich zákazníkov premenili,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, Product Marketing Director divízie Imaging Solutions spoločnosti Sony . "Neustále počúvame našu komunitu a nový model FE 24-70 mm F2.8 GM II sme navrhli na základe spätnej väzby od našich užívateľov. Pretože vieme, že je objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24-70 mm mimoriadne obľúbený, bolo absolútne nevyhnutné, pokračovať v jeho zdokonaľovanie a aby sme pri konštrukcii tohto objektívu, ktorý je tak dôležitou súčasťou výbavy našich zákazníkov, použili tú najpokročilejšiu technológiu, dnes s potešením predstavujeme najmenší a najľahší štandardný zoomový objektív so svetelnosťou F2,8 na svete.“

Zdokonalená obrazová kvalita objektívu so zoomom, ktorý sa vyrovná objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1Viel8MAl-M" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II sa skvele hodí pre kompaktnú, a pritom všestrannú výbavu a umožňuje používateľom zhotovovať mimoriadne ostré a detailné zábery, a to fotografie aj video. Nový objektív sa vyznačuje vysokým rozlíšením po celej snímke – aj pri plne otvorenej clone. Úplne prepracovaná optická konštrukcia obsahuje päť asférických členov, vrátane dvoch vysoko presných členov XA (extrémnych asférických členov). Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II obsahuje aj dva prvky ED (s veľmi nízkym rozptylom) a dva sklenené prvky Super ED. V kombinácii s novým mechanizmom floating ostrenia potláča objektív účinne chromatickú aberáciu, astigmatizmus, skreslenie a kómu, takže je dosiahnuté vynikajúce rozlíšenie v celej ploche snímky pri všetkých ohniskových vzdialenostiach zoomu a clony.

Aj pri fotografovaní v náročných svetelných podmienkach dosahuje objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II vynikajúcu kvalitu obrazu vďaka účinnému potlačeniu odleskov a duchov. Za tieto vlastnosti vďačí originálnej povrchovej úprave Nano AR Coating II od spoločnosti Sony, ktorá vytvára na povrchu objektívu rovnomernú antireflexnú vrstvu. Vďaka pokročilej optickej konštrukcii a novo vyvinutej 11-lamelovej clonovej jednotke vytvára objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II úžasný bokeh s krásnym a takmer dokonale kruhovým rozostrením v celom rozsahu zoomu.

Tento objektív 24-70 mm v novom prevedení poskytuje vynikajúci výkon pri fotografovaní zblízka s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 0,21 m pri 24 mm a 0,30 m pri 70 mm as maximálnym zväčšením 0,32x.

 

Rýchle a presné ostrenie

Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II spoľahlivo ostrí vďaka štyrom originálnym lineárnym motorom XD (extreme dynamic) spoločnosti Sony, plávajúcemu zaostrovaciemu mechanizmu a pokročilému systému ovládania objektívu, a to aj pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov. Objektív navyše podporuje sériové snímanie až 30 snímok za sekundu pre fotografie a záznam videa v rozlíšení 4K 120p s automatickým ostrením.

Fotoaparát FE 24-70 mm F2.8 GM II umožňuje plný AF tracking aj pri fotografovaní so zatvorenou clonou, takže je možné použiť väčšiu hĺbku ostrosti a zaistiť, aby pohybujúce sa objekty zostali ostré aj pri kontinuálnom snímaní. Výkon AF trackingu objektívu pri zoomovaní je približne dvakrát lepší ako pri predchádzajúcom modeli.

 

Vycibrené schopnosti pre kreatívne natáčanie filmov

Vďaka konštantnej maximálnej clone F2,8, úžasnému výkonu systému ostrenia, všestrannému ovládaniu a spoľahlivosti je objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II určený pre všetky typy nahrávania videí. Model FE 24-70 mm F2.8 GM II ponúka extrémne tichú prevádzku AF vďaka lineárnym motorom XD a novo vyvinutej clonovej jednotke. Použitie najnovšej technológie obmedzuje pri objektíve FE 24-70 mm F2.8 GM II efekt „focus breathing“, posun zaostrenia a axiálny posun pri zoomovaní a zaisťuje tak plynulé natáčanie videozáznamov. Tento objektív tiež podporuje funkciu kompenzácie dýchania, ktorú poskytujú kompatibilné fotoaparáty radu Alpha.

Ďalšou výhodou pre pokročilú tvorbu videa je, že najnovší objektív je vybavený funkciou Linear Response MF (manuálne zaostrovanie), ktorá zaisťuje vysokú mieru presnosti pri manuálnom zaostrovaní, pretože zaostrovací krúžok reaguje priamo a opakovane na jemné ovládanie.

Model je tiež vybavený clonovým krúžkom, ktorý umožňuje rýchle, priame a ľahké manuálne ovládanie clony. Špeciálny clonový krúžok umožňuje ovládanie bez cvakania, takže je možné docieliť plynulé prechody hĺbky ostrosti.

 

Úžasne prenosný

Objektív FE 24-70 mm F2.8 GM II je navrhnutý pre dokonalé spojenie s kompaktnými fotoaparátmi Sony Alpha™ s bajonetom E-mount, je najmenším a najľahším zoomovým objektívom 24-70 mm F2,8 na svete vo svojej triede a ponúka nebývalú flexibilitu a slobodu pri fotografovaní v najrôznejších situáciách. FE 24-70 mm F2.8 GM II váži iba 695 gramov, čo je približne o 20 % menej ako pôvodný model 24-70 mm F2,8 G Master. Dĺžka objektívu bola skrátená o 16 mm a celkový objem sa zmenšil približne o 18 %.

 

Spoľahlivosť a lepšie ovládanie

Nový model FE 24-70 mm F2.8 GM II bol vyvinutý na základe spätnej väzby od profesionálov, aby ponúkal ešte lepšiu ovládateľnosť a použiteľnosť ako predchádzajúce modely.

Tento model ponúka:

● Prepínač plynulosti zoomu pre nastavenie otáčania krúžku zoomu na tuhšie (Tight) alebo plynulé (Smooth)

● Novo pridaný clonový krúžok s možnosťou zapnutia/vypnutia cvakania a prepínačom zámku clony

● Dve prispôsobiteľné tlačidlá na zamknutie zaostrenia

● Ostriaci krúžok, ktorý priamo a lineárne reaguje na jemné ovládanie pri ručnom ostrení

● Nová konštrukcia slnečnej clony objektívu s otvorom na ovládanie kruhových polarizačných filtrov (priemer 82 mm)

● Ťažisko je blízko bajonetu pre lepšiu manipuláciu a ovládanie

 

Inovovaná konštrukcia odolná proti prachu a vlhkosti zaisťuje väčšiu spoľahlivosť pri vonkajšom použití v náročných podmienkach. Tlačidlá a spínače sú opatrené gumovými tesneniami a gumový krúžok utesňuje objímku objektívu. Predný prvok objektívu je navyše opatrený fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu, olej a ďalšie nečistoty a zároveň uľahčuje odstraňovanie nečistôt alebo odtlačkov prstov, ktoré priľnú na povrchu objektívu.

Link na produkt: https://www.prolaika.sk/e-shop/sony-fe-24-70-mm-f-28-gm-ii/p-5186788.xhtml

Sony predstavuje nový objektív FE 24-70 mm f/2.8 GM II
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...