Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - módna fotografia

Novinka  /  Tlačová Správa / 24.07.2013 / 00:00

Projekt „Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2“ je sériou troch krátkych videí, ktoré zachytávajú troch rôznych fotografov. Ich práca je závislá na rýchlej reakcii nielen ich samých, ale najmä na rýchlosti používanej fotografickej techniky. Prostredníctvom fotografií a videí používajú fotoaparát Nikon 1 V2 na zachytenie vzrušenia a spontánnosti ich objektu. Každý rýchlosť využíva iným spôsobom.
Pozrite si video s módnym fotografom Johnom Wrightom. Uvidíte jeho prácu v priamom prenose, no zverí sa vám aj so svojimi skúsenosťami, spôsobom svojej práce a tým, ako mu v tom Nikon 1 V2 pomáha.

 

Sledujte fotografa módy a celebrít Johna Wrighta, ako sníma svoj prvý film pre návrhárku Corrie Nielsen, „All in the Forgotten“ (Všetko zabudnuté). S nádherným pozadím Syon Park House v západnom Londýne oživuje John Wright svoju víziu a využíva rozprávačský aspekt svojho umenia. Ako John realizuje tento projekt s rýchlym tempom, čoskoro uvidíte, že toto prostredie vyžaduje veľkú rýchlosť – realizácie i komunikácie – s malým priestorom pre chyby.

Pri snímaní módy je obratnosť kľúčová. Prejavuje sa to ako schopnosť rýchlo meniť fotoaparáty alebo vizuálne ilustrovať záber, ktorý sa snažíte získať, prípadne dokonca ako schopnosť poľahky meniť objektívy a funkcie. Nemáte čas zastaviť sa a rozmýšľať o expozícii. V jednej chvíli John používa fotoaparát Nikon 1 V2 na okamžité zdieľanie svojich vízií s tímom a v ďalšej chvíli je už fotoaparát pripevnený k helikoptére, aby John získal veľkolepé letecké zábery, ktoré zdramatizujú úvod jeho filmu.

Film „All in the Forgotten“ (Všetko zabudnuté) má za cieľ vyhnúť sa štandardným klišé videí o móde, pričom kombinuje krásu a štýl typických záberov s hlbším rozprávaním filmu, aby divákovi vyrozprával príbeh. John rozpráva o svojom prechode od fotografovania k filmovaniu a o nástrojoch, ktoré potrebuje. Vysvetľuje, ako je pri tomto type snímania fotoaparát V2 neoddeliteľnou súčasťou tejto súpravy.

Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - módna fotografia
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...