Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - dokumentárna fotografia

Novinka  /  Tlačová Správa / 23.07.2013 / 00:00

Projekt „Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2“ je sériou troch krátkych videí, ktoré zachytávajú troch rôznych fotografov. Ich práca je závislá na rýchlej reakcii nielen ich samých, ale najmä na rýchlosti používanej fotografickej techniky. Prostredníctvom fotografií a videí používajú fotoaparát Nikon 1 V2 na zachytenie vzrušenia a spontánnosti ich objektu. Každý rýchlosť využíva iným spôsobom.
Pozrite si video s pouličnou fotografkou Ninou Berman. Uvidíte jej prácu v priamom prenose, no zverí sa vám aj so svojimi skúsenosťami, spôsobom svojej práce a tým, ako jej v tom Nikon 1 V2 pomáha.

 

Nina Berman je ocenená dokumentárna fotografka s nikdy nekončiacim cieľom zachytiť ten najlepší okamih. V rámci projektu „Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1“ Nina vyráža do ulíc Manhattanu v New Yorku – meste s bohatou históriou pouličnej fotografie – aby ukázala, ako zachytí ruch tohto mesta a zhon jeho obyvateľov, keď sa počas špičky vynárajú z metra a staníc.

Počas tohto filmu Nina ukazuje, aká dôležitá je rýchlosť pre pouličného fotografa z mnohých rozličných hľadísk a ako jej umožňuje zachytiť vzrušenie a spontánnosť daného okamihu. V tomto filme má rýchlosť niekoľko podôb – či je to rýchlosť okoloidúceho, ktorý sa ponáhľa, svižnosť potrebná na získanie záberu, milióny ľudí náhliacich sa do práce alebo domov, alebo doprava počas špičky, Nina predvádza ohromnú pohotovosť potrebnú na získanie záberu, pričom ju jej objekty takmer ani nespozorujú.

Počas filmu Nina rozpráva o jednotlivých záberoch zachytených počas snímania a o impulzoch pre jej vášeň pre pouličnú fotografiu. Hovorí o nepredvídateľnosti jej mesta, ktorá ho robí takým pôsobivým na snímanie, ale súčasne potrebujete fotoaparát, ktorý si dokáže poradiť s týmito rôznorodými podmienkami – nárazový vietor, ľadový dážď, husté sneženie alebo páliace slnko. Pre Ninu je takým fotoaparátom model V2 a nádejným pouličným fotografom, ktorí chcú pokračovať v jej šľapajach, ponúka hneď niekoľko rád.

Rýchlosť fotoaparátu Nikon 1 V2 - dokumentárna fotografia
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...