Robustná sila: Zhiyun Crane 3S

Robustná sila: Zhiyun Crane 3S

Novinky  /  Ivan Malárik / 23.03.2020 / 17:40

Nové super motory stabilizátora Zhiyun Crane 3S prinášajú nosnosť až 6,5 kg!

To otvára nové možnosti filmárom a tvorcom videí, ktorí tak môžu používať na rovnakom stabilizátore jeden deň digitálnu zrkadlovku alebo bezzrkadlovku a ďalší deň profesionálnu kameru, ako Sony FX9, Red Dragon alebo Arri Alexa. Správne naklonená os naklápania 55° je navrhnutá pre dokonalé zobrazenie záberu a umožňuje dostatok miesta pre pripevnenie veľkých kombinácií kinematografických kamier.

Modul pre veľké kamery

Pre použitie väčších fimových kamier je možné na gimbal ľahko pripojiť rozširujúci modul, čím získate viac miesta. Pri menších digitálnych zrkadlovkách je možné modul jednoducho demontovať, gimbal je aj vďaka tomu jednoduchší na prenos. Gimbal CRANE 3S bude s vaším súčasným video gear-om fungovať bezproblémovo, rýchlo a flexibilne.

Nekompromisná rýchlosť, plynulé pohyby a prechody

Pre uľahčenie výkonných funkcií v rôznych fotografických prostrediach je Crane 3s poháňaný novým systémom algoritmov Instune 9.gen, ktorý umožňuje výnimočnú rýchlosť a plynulosť reakcie na pohyb. Pri rýchlom akčnom nakrúcaní je CRANE 3S schopný odolávať dokonca silnému vetru a preťaženiu bez jediného zaváhania. Pomocou ovládača na tele gimbalu môžete priamo nastavovať rýchlosť v každom smere ramien.

Vylepšený systém ostrenia a zoomu

Ovládanie ostrenia a zoomu bolo prispôsobené na kinematografické potreby. Ovládanie môže byť synchrónne cez rukoväť Smart Sling Handle.

Odnímateľná rukoväť

Novou funkciou sú aj odnímateľné rukoväte. Rukoväť TrainsMount SmartSling, ktorá má integrovaný ovládací panel s OLED obrazovkou pre intuitívne ovládanie celého gimbalu a nastavenia fotoaparátu. Vynikajúca schopnosť nakloniť si rukoväť umožňuje ísť do nízkeho uhla záberu. K dispozícií sú aj špeciálne tlačítka na rôzne režimy sledovania, medzi ktorými sa dá prechádzať bez prerušenia záberu.

Široká kompatibilita s profi príslušenstvom

Rukovať aj stabilizátor sú vybavené závitovými otvormi, vďaka ktorým je CRANE 3S kompatibilný s celou škálou príslušenstva ako napr. EasyRig, motorizovaný Dolly vozík, kamerový žeriav alebo systémy Cable Cam. Vďaka týmto modifikáciam je CRANE 3S ideálny pracovník pre rôzne požiadavky klientov, či rôzne typy produkcií. Klasický tripod statív, je súčasťou balenia a poskytuje veľkú pomoc pri montáži gimbalu.

Nový systém dvojiých zámkov a jednoduché vyvažovanie

Nové riešenia trojosích aretácií bez medzier prináša výbornú stabilitu bez otrasov.  Modulárna konštrukcia je integrovaná s dvojitými zámkami, aby bola zaistená 100% bezpečnosť aparátu na závite počas cestovania, alebo skladovania

Viac šťavy!

CRANE 3S je vybavený portom DC-IN s podporou vstupu až 25.2V pre priame nabíjanie. Vstavané batérie dokážu gimbal napájať po dobu 12h čo je nárast o 35% oproti predchádzajúcemu modelu. Na nabitie potrebujú batérie len 4h. Ďalším novým zdrojom energie môže byť batery pack TransMount PowerPlus (doplnkové príslušenstvo - nie je súčasťou balenia), ktorý pojme 6 batérií typu 18650 a dá sa využiť aj ako výkonná powebanka pre ďalšie zariadenia. Prevádzková doba sa touto modifikáciu predlží na neuveriteľných 21 hodín.

Dialkové ovládanie a prenos obrazu

Podobne ako pri predchádzajúcich modeloch LAB a Weebill, CRANE 3s ponúka možnosť vytvorenia bezdrátového spojenia so smartphone a ten využiť pomocou prenosového modulu ako diaľkový ovládač. S podporou bezdrátového full HD (1080p) videa funguje smartphone ako monitor. Tým získate prehľad o dôležitých nastaveniach a pomoc pri kompozícií obrazu. 

Modul TransMount pre prenos obrazu

Úplne nový modul pre prenos obrazu umožňuje krištáľovo čistú jasnosť s 1080p pri 30fps. Maximálna vzdialenosť pre prenos obrazu je 100m. Spolu s funkciami LUT, Pseudocolor, Focus peaking, Zebra Stripes a ďalšími ide ľahko dosiahnuť profesionálneho monitorovania a publikovania živého prenosu. 

Modul umožňuje pridať k stabilizátoru až 3 samostatné zariadenia, či už smartphone, tablet, alebo profesionálny monitor.

Hlavné vlastnosti

- nosnosť až 6,5kg

- použitie pre digitálne zrkadlovky, bezzrkadlovky a profesionálne videokamery

- závity pre kompatibilitu s profi video príslušenstvom ako sú motorizované vozíky, žeriavy a pod.

- ergonomická modulárna konštrukcia s odnímateľnou rukoväťou

- ovládací panel s tlačítkami nastavenia, nastavovacím kolečkom a OLED displej

- systém dvojitých zámkov pre jednoduché vyváženie

- inteligentné vyvažovanie a kalibrácia jednotlivých ramien

- výkonné batérie na 12 až 21h prevádzky 

- bezdrôtové pripojenie, ovládanie a prenos obrazu cez smartphone

 

Robustná sila: Zhiyun Crane 3S
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...