Robotika pre začiatočníka od DJI

Robotika pre začiatočníka od DJI

Stroje budúcnosti už v roku 2019  /  Ivan Malárik / 12.06.2019 / 12:50

V súčasnosti poznáme spoločnosť DJI ako jednu z vedúcich firiem zaoberajúcou sa výrobou komerčných dronov a gimbalov na trhu. V poslednej dobe nás v redakcii ale DJI príjemne prekvapilo. Novinka DJI Osmo Action, ktorá má ako prvá zastupovať sekciu akčných kamier na úrovni GoPro, či starší model DJI Osmo Pocket, ktorý si na trhu našiel tiež svoje čestné miesto.

 

DJI je čínska spoločnosť, ktorá hostí RoboMaster v Senzhene v Číne. Je to jedna z najväčších robotických súťaží na celom svete, kde pravdepodobne vznikla inšpirácia na vytvorenie svojho najnovšieho produktu. Ide o prvý na diaľku riadený model od DJI, ktorý nelieta.

 

RoboMaster S1 je edukatívny robot, ktorý pomáha ľuďom naučiť sa programovať.

 

Tento najnovší výrobok od DJI umožňuje užívateľom zaspomínať na kreatívne časy pri stavaní lega, či iných stavebníc. Okrem aspektu učenia bol tento robot tiež postavený tak, aby sa dokázal pohybovať v každom smere, vie strieľať na cieľ a zážitkovo jazdiť cez FPV.

 

 

Produkt ma od prvého momentu veľmi zaujal, nakoľko nejde len o hračku ale o seriózny programovateľný systém, ktorý umožňuje vzdelávanie v oblasti robotiky a oslovuje tým obrovskú masu ľudí, ktorá v sebe možno prebudí záujem o toto odvetvie budúcnosti. Pre fanatika nových technológií (ako som ja) je takýto stroj doslova základom robotiky.

To, že DJI vyrába mašinu takéhoto typu je pre mňa skôr prekvapením nakoľko ide o veľmi špecifický produkt, ktorým sa snažila firma opäť rozšíriť svoje portfólio produktov.

Na svete aktuálne neexituje žiadny iný podobný edukatívny produkt, ktorý by mohol svojou kvalitou a spracovaním konkurovať DJI, čo umožňuje firme opäť monopolne prekvitať. Na produkt sa pozerám ako na obrovskú príležitosť robotickej budúcnosti, ktorá klope na dvere budúcim generáciám.

 

Programovanie? Robotika?

Pre nadšencov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o programovaní, robotiky a umelej inteligencie, S1 ponúka skvelý priestor na štart. Technológia sa v súčasnosti stáva čoraz sofistikovanejšou, čo má za následok nové možnosti učenia sa. V DJI to uchopili najlepším možným spôsobom a tým je učenie sa hrou.

 

Pokročilý programátor a inžinier cez robotiku sa možno až tak nezabaví, ale pre toho produkt ani nie je určený. Ide predovšetkým o vzdelávanie ľudí, ktorí práve začínajú. Vzdelávanie funguje formou projektov rozdelených od začiatočníckej po profesionálnu úroveň. Robo Academy ponúka video kurzy a návody, ktoré môžu učiť ľudí na akejkoľvek úrovni.

 

Na záver

Pre mňa osobne ide o unikátny produkt a ďalší prevrat od DJI v komerčnej technike. DJI opäť otvára novú kategóriu produktov, ktoré môžu byť budúcnosťou pre ďalšie generácie.

 

 

Zdroj: dji.com

Robotika pre začiatočníka od DJI
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...