Prolaika Podcast: #13 Tomáš Hulík, prírodovedec, dokumentarista a fotograf

Prolaika Podcast: #13 Tomáš Hulík, prírodovedec, dokumentarista a fotograf

Novinky  /  Ivan Malárik / 28.03.2024 / 15:30

 "Prírodný pohľad"

Tomáš Hulík nás v podcaste sprevádza na cestách dokumentárnej filmárčiny, kde nám odhaľuje krásy prírody prostredníctvom svojich zážitkov a dobrodružstiev. Jeho vášeň pre prírodu a zručnosti filmára robia z každého filmu zážitok plný inšpirácie a objavovania.

 

V tejto epizóde sa ponoríme do fascinujúceho života Tomáša Hulíka, ktorý svoju vášeň pre prírodu premenil na úžasné dobrodružstvá a filmové diela. Tomáš začal svoju cestu štúdiom environmentalistiky na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Po ukončení štúdia sa vydal na viaceré vedecké a fotografické expedície na Ďalekom východe Ruska, na ostrove Sachalin, na Borneu, v Malajzii či Nórsku, kde objavoval krásy a tajomstvá prírody.

 

Následne sa pustil do sveta filmu, kde začal pracovať ako kameraman a strihač pri rôznych filmových a televíznych produkciách. Jeho prvým významným úspechom bola spolupráca na dokumentárnom filme "Hulik und die Biber" z roku 2002, kde sa podarilo zachytiť nevídané momenty zo života bobrov. Nasledovala spolupráca s Pavlom Barabášom na filme "Vysoké Tatry – Divočina zamrznutá v čase" z roku 2007, ktorý získal mnoho ocenení na medzinárodných filmových festivaloch.

 

V našom podcaste sa ponoríme do týchto príbehov, spolu s Tomášom Hulíkom budeme objavovať krásy prírody a zároveň sa dozvieme viac o jeho dobrodružstvách a filmárskych úspechoch. Pripravte sa na nezabudnuteľnú cestu prírodou s jedným z najvýznamnejších prírodovedcov a filmárov našej doby.

 

Nechajte sa inšpirovať jeho príbehmi a objavte krásy divočiny cez objektív! Nový podcast môžete počúvať na Spotify, Apple Podcasts, alebo nás môžete počúvať aj vidieť na našom YouTube kanáli.

 

V prípade záujmu o techniku viete kde hľadať: https://www.prolaika.sk/

 

Vytvárame komunitu

Portál fotoma.sk je v súčastnosti nabitý novinkami, recenziami a hlavne fotkami našich členov komunity fotografov a tvorcov. V dobách, kedy nám algoritmi podsúvajú reklamy a obsah, ktorý často krát možno ani nechceme sledovať, nám príde tento typ živého obsahu vzácny. Na sociálnych sieťach denne zverejňujeme #fotodna, ktoré vytvárajú naši členovia. Do našich podcastov si budeme volať členov komunity a budem s nimi prinášať zaujímavé rozhovory o ich tvorbe, procesoch, vyzrievaní, ale aj o ich živote. 

 

Novú sériu podcastov moderuje Ivan Malárik

 

Ivan je video tvorca a fotograf,  ktorý je súčasťou tímu Prolaika už viac ako 10 rokov.  "Víziou projektu Prolaika Podcast je spoznať aktívnych členov portálu fotoma.sk, získať inšpiráciu a budovať komunitu". Ivan nám predstaví zaujímavých hostí, s ktorými bude diskutovať na rôzne témy blízke fotografii, sprostredkuje nám ich skúsensti a bonusom budú aj tipy a triky respondentov.

 

V prípade záujmu o techniku viete kde hľadat: https://www.prolaika.sk/ 

Vypočujte si podcast:​ 

Prolaika Podcast nájdete na týchto kanáloch:

Anchor: https://anchor.fm/prolaika

Spotify: https://open.spotify.com/show/0libjyo8s1GUBzxG3hNlaI
Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/prolaika-podcast/id1668176731

Prolaika Podcast: #13 Tomáš Hulík, prírodovedec, dokumentarista a fotograf
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...