Profoto B2 Air TTL, zábleskové svetlo s TTL a HSS

Novinka  /  Julo Kotus / 02.03.2015 / 00:00
Švédska spoločnosť Profoto predstavila dnes nové zábleskové svetlá Profoto B2 určené primárne pre fotenie "On location", ale výborne využiteľné aj pri práci v štúdiu, keďže sa dajú používať aj pripojené k sieti.
 
 
Fotografie z exteriéru je možné dosiahnuť ľahšie a nekomplikovane kvôli variabilite, ktorú systém ponúka a vďaka nízkej hmotnosti svetiel a príslušenstva. Už nemusíte svoje portréty fotografovať iba v štúdia, fotografujte slobodne v prostredí, ktoré si vyberiete.
 
 
 
B2 svetlá možno používať súbežne s B1 svetlami, ktoré majú rovnakú funkcionalitu a používajú rovnaké rádiové odpaľovače Profoto Air Remote. Ide tak o zaujímavé doplnenie špičkového a výkonného systému určeného pre profesionálne použitie v teréne.
 
 
B2 zábleskové svetlo je napájané i riadené z externého batériového článku s riadiacou jednotkou. Do zdroja je možné zapojiť naraz dve hlavy s výkonom 250W. Li-Ion článok má kapacitu 220-50 000 zábleskov na jedno nabitie (podľa sily záblesku). Výhodou tohto riešenia je zmenšenie a zľahčenie zábleskovej hlavy, ktorú môžete používať v prípade potreby aj na sánkach blesku vášho fotoaparátu alebo ju zavesiť na malé prenosné statívy omnoho pružnejšie a kreatívnejšie ako veľkú a ťažkú zábleskovú hlavu.
 
 
Pre fotoaparáty Nikon a Canon sú určené špeciálne odpaľovače do sánok blesku (Profoto Air Remote TTL), ktoré plne podporujú prenos všetkých funkcií systémových bleskov. Ostatné fotoaparáty môžu používať svetlá B1 a B2 v manuálnom režime ako štandardné štúdiové svetlá pomocou Profoto Air Remote.
 
Záblesky B2 250 Air TTL dopĺňajú systém svetiel Profoto radu B, ktoré pracujú obdobne ako originálne externé blesky od výrobcov (Nikon, Canon) ale na profesionálnej úrovni. Aj B1 aj B2 svetlá majú omnoho vyšší výkon ako štandardné systémové blesky a pritom ponúkajú všetky moderné výdobytky systémových bleskov ako je automatické meranie záblesku TTL či synchronizácia s krátkymi časmi závierky (HSS - High Speed Sync).
 
 
Namiesto bežnej praxe, kedy fotografi komplikovane spájali a synchronizovali viac externých bleskov pre dosiahnutie potrebného výkonu, u Profoto zábleskov Vám stačí jedno B2 svetlo, ktoré je silné takmer ako tri výkonné externé systémové blesky. B1 svetlá sú výkonom ešte silnejšie.
 
 
 
TTL meranie záblesku pomáha aj v komplikovaných svetelných situáciách správne "nasvietiť" objekt.
 
 
HSS (synchronizácia s krátkymi časmi závierky) umožňuje aj za silného denného svetla fotografovať na otvorenú clonu, čo umožňuje lepšie rozostriť pozadia za fotografovaným objektom.
 
 
Extrémne krátky záblesk PROFOTO B2 (1/1000s až 1/15000s) svetiel umožňuje ostro zachytiť aj veľmi rýchlo sa pohybujúce objekty a zmraziť tak napríklad vodnú triešť.
 
 
Obrovské množstvo príslušenstva pre tvarovanie svetla umožňuje smerovať svetlo v takej kvalite, intenzite a tvare ako fotograf potrebuje. Umožňuje tak selektívne nasvietenie objektu, pozadia... V súčasnosti je k dispozícii cca. 150 rôznych typov modifikátorov svetla, ktoré sú kompatibilné s PROFOTO B systémom. 
 

PROFOTO B1 zábleskové jednotky si môžete zakúpiť u nás TU.

B2 svetlá zalistujeme do ponuky čoskoro.
 
 
Technické špecifikácie PROFOTO B2 Air TTL:

 

 • Maximálny výkon: 250Ws
 • Rozsah výkonu: 9 EV (2.0-10.0; 1/256-1/1)
 • Čas recyklácie záblesku: 0,03 - 1,35s (kontinuálne záblesky až 20/s)
 • Pilotné svetlo: 9W LED (ekvivalent 50W Halogen)
 • Nastavenie pilotného svetla: vypnuté, proporcionálne, manuálne
 • Záblesk: TTL, manuálny, HSS
 • Módy záblesku: Freeze (najkratší záblesk) alebo Normal (color balance)
 • Trvanie záblesku v móde Normal: 1/9300s (1Ws) - 1/1,000s (250Ws)
 • Trvanie záblesku v móde Freeze: 1/15,000s (1Ws) - 1/1,000s (250Ws)
 • Zdroj energie: Batériový generátor s riadiacou jednotkou a Air Remote prijímačom, Lithium-Ion Battery (215 zábleskov na plný výkon / 90 minút modelového svetla)
 • Funkcia Slave svetlom: normálnym a IR
 • Rádiová synchronizácia: áno, vstavaný systém Air TTL (vyžaduje Air Remote, nie je súčasťou svetla)
 • Dosah rádiového signálu: do 300m
 • Displej: multifunkčný LCD
 • USB pripojenie: áno, mini USB pre firmware upgrade
 • Rozmery: 16x8x17cm generátor, 10x10,3cm záblesková hlava
 • Váha: 1,6kg generátor, 0,7kg hlava 

 

Galéria k článku


Profoto B2 Air TTL, zábleskové svetlo s TTL a HSS
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Nina Horna Nina Horna
  Nina Horna / 02.03.2015 15:48:00
  Koketujem s myšlienkou portrétov v prírode - deti, rodinné foto... Myslím, že toto by bola cesta. Koľko to bude stáť? Tá B1 je teda hodne drahá a toto?
 • Duro Sladek Duro Sladek
  Duro Sladek / 02.03.2015 17:06:00
  Urcite by to bolo fajn na portrety o ktorych pises, ale lacne to nebude. Dnes je ale fotenie deti a rodinne foto vonku velmi popularne a par fotografov to celkom dobre zivi. Tak si myslim, ze to nebude marne, ze par ludi sa najde, co si takuto vychytavku kupi.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...