Prenos video RAW dát z LUMIX S1H do Atomos Ninja V

Prenos video RAW dát z LUMIX S1H do Atomos Ninja V

Novinky  /  Tlačová Správa / 04.09.2019 / 17:35

Bratislava, 2. septembra 2019 - Spoločnosť Panasonic s potešením oznamuje pokračovanie úspešnej vývojovej spolupráce so spoločnosťou Atomos Limited. Jej výsledkom bude integrácia prenosu dát vo formáte RAW cez HDMI z bezzrkadlovky LUMIX S1H do záznamového monitora Atomos Ninja V.

 

Vývoj výstupu pre dáta vo formáte RAW

 

LUMIX S1H, prvý Full-Frame bezzrkadlovka, ktorá vie zaznamenať video v rozlíšení 6K*1, spája kvalitu profesionálnej filmovej kamery s vysokou mobilitou bezzrkadlovky. Spoločnosť Panasonic chce rozšíriť nadstavbové funkcie a vytvoriť optimálne workflow pre videografy - ponúknuť výstup pre video dáta vo formáte RAW, ktorý má tú najvyššiu kvalitu aj v režime externého záznamu a zabezpečiť plnú kompatibilitu s externým rekordérom / monitorom Atomos Ninja V 4K / 60p HDR.

 

 

Na slávnostnom predstavení novej bezzrkadlovky 27. augusta 2019 v Los Angeles uviedol riaditeľ divízie Imaging Business Unit spoločnosti Panasonic Yosuke Yamane:

„Atomos a Panasonic pokračujú v tradične dobrých vzťahoch; už sme spoločne vyvinuli výstup cez HDMI pre externý nahrávanie
4:2:2 10bit 4K pre modelový rad LUMIX GH. Teraz spolupracujeme na vývoji výstupu pre formát RAW z S1H cez HDMI do zariadenia Atomos.“

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Atomos Jeroma Young v tlačovej správe uvádza:

„Sme hrdí na to, že môžeme pokračovať v spoločnom vývoji nových revolučných technológií s tak významným partnerom, akým je Panasonic. Obe naše spoločnosti usilujú o demokratizáciu v natáčaní filmov - a výstup RAW cez HDMI z S1H do Ninja V je obrovským krokom smerom k tomuto cieľu.“

 

Nový Lumix S1H bude predvedený v živej ukážke sa záznamovým monitorom Atomos Ninja V na veľtrhu IBC2019, ktorý prebehne od 13. septembra 2019 v Amsterdame.

 

Viac informácií o tom, ako obe zariadenia fungujú v prepojenom režime, bude k dispozícii priamo na mieste.

____________________

* 1 6K / 24 sn/s, prvý Full-Frame bezzrkadlovky s výmenným objektívom; informácie platné k 27. augustu 2019. Výskum spoločnosti Panasonic.

Prenos video RAW dát z LUMIX S1H do Atomos Ninja V
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...