Predstavujeme vám novú vlajkovú loď OM SYSTEM OM-1

Predstavujeme vám novú vlajkovú loď OM SYSTEM OM-1

Novinky  /  Tlačová Správa / 15.02.2022 / 10:10

OM Digital Solutions GmbH predstavuje nový fotoaparát OM SYSTEM OM-1:

Tento micro 4/3 fotoaparát s výmennými objektívmi spája kompaktný a ľahký dizajn s vysokou kvalitou obrazu. Ako vlajková loď radu OM SYSTEM poskytuje tento model zákazníkom jedinečný zážitok a podporí túžbu fotografov tvoriť. Nový fotoaparát s výmennými objektívmi prináša inšpiráciu v ľahkom prevedení, ktoré si používatelia môžu vziať kamkoľvek so sebou a zaobstarať s ním dychberúce fotografie, o ktorých zhotovení dlho premýšľali.

Hlavné vlastnosti: OM SYSTEM OM-1 

• Kompaktné a ľahké odolné telo, ktoré je prachotesné a vodeodolné v štandarde IP53.

• Mrazuvzdornosť do -10°C

• Nový procesor TruePic X. Až 3x rýchlejší, než predchodcovia

• Vysokorýchlostné sekvenčné snímanie (až 50 sn./s. pri C-AF, a 120 sn./s. pri S-AF)

• AI detection AF (vylepšená a zrýchlená detekcia subjektov)

• 1053 krížových zaostrovacích bodov s fázovou detekciou systému Cross Quad Pixel AF

• Až 8EV výkon stabilizátora

• BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor

• EVF s 5,76 M bodov, s nulovým blackoutom

• Vylepšené video funkcie (4K 60p, Full HD 240p)

OM SYSTEM OM-1 v sebe skrýva najmodernejšie digitálne technológie, ktoré poskytujú vysokú kvalitu obrazu, ktorá presahuje očakávania veľkosti snímača.  Je vybavený automatickým zaostrovaním a sekvenčným snímaním, ktoré ďaleko predbehne bežné modely a výrazne zvyšuje základný pracovný výkon. Už v minulosti sme začali využívať výpočtové fotografické technológie, ktoré umožňujú fotografovi používať také funkcie, ako je Live Composite alebo režim pre fotenie s vysokým rozlíšením High Res Shot, bez potreby špeciálnych pokročilých fotografických techník alebo zvláštneho vybavenia či zručností. OM SYSTEM OM-1 ponúka hneď niekoľko funkcií výpočtovej fotografie, ktoré uľahčujú a umožňujú fotografovanie a zhotovenie skvelých záberov za inak nemysliteľných situácií.

Špecifikácia:

1. Vysoká obrazová kvalita, ktorá presahuje očakávania senzora tejto veľkosti
OM-1 sa vyznačuje vysoko kompaktným, ľahkým telom jedinečným pre OM SYSTÉM.  Je osadený novým 20megapixelovým vrstveným (Stacked) BSI Live MOS snímačom a najnovším obrazovým procesorom TruePic X, ktorý je trikrát rýchlejší ako procesory predošlých modelov. Nielen, že plne využíva výkon objektívov M.Zuiko Digital s vysokou rozlišovacou schopnosťou a poskytuje naše doposiaľ najvyššie rozlíšenie. Nová technológia spracovania šumu zvyšuje maximálnu automatickú citlivosť na ISO 25600 a rozšírenú maximálnu citlivosť až na ISO 102400. Dynamický rozsah bol vylepšený o 1EV. Toto vylepšenie poskytuje širšiu škálu tónov ako kedykoľvek predtým, od tieňov až po svetlá. Nesporná výhoda fotoaparátov OM SYSTEM sa skrýva v preslávenej vysoko výkonnej 5osej stabilizácii obrazu, ktorá tu poskytuje výkon až 8,0 krokov. Nová stabilizačná funkcia asistenta, tzv. Handheld Assist, uľahčuje fotenie s veľmi dlhými expozičnými časmi, ktoré by bežne vyžadovali statív.


2. Funkcia výpočtovej fotografie, ktoré umožňujú fotografom stvárniť myšlienky a predstavy, ktoré šlo doteraz len ťažko realizovať. V OM SYSTEM OM-1 sú k dispozícii fotografické možnosti, ktoré doteraz vyžadovali špeciálne vybavenie alebo počítač na skladanie snímok. Vďaka výpočtovej fotografii (pokročilé digitálne spracovanie obrazu) sme tieto možnosti prijali hneď od začiatku za štandardné funkcie tohto modelu. OM SYSTEM OM-1 využíva kombináciu nového obrazového procesora TruePic X, nového vrstveného obrazového snímača a najnovších digitálnych technológií, pre lepšie, rýchlejšie a jednoduchšie použitie rozmanitých funkcií výpočtovej fotografie. Spolu s vysoko výkonnými objektívmi M.Zuiko PRO zachytí OM-1 neobmedzenú škálu fotografických žánrov a motívov. Medzi najpoužívanejšie funkcie výpočtovej fotografie na OM-1 patria:

• High Res Shot
Fotografovanie z ruky s vysokým rozlíšením, až 50MP, je funkcia využívaná často najmä krajinkármi. Snímka vzniká automatickým zhotovením série záberov v tesnom slede, ktoré sú následne spojené do jedného výsledného záberu s vysokým rozlíšením. Novo sa významne skrátil čas na spracovanie takejto fotografie a to na max. 5 sekúnd. Vysoké rozlíšenie zo statívu vytvára zábery s rozlíšením až 80MP.  Technológia skladania snímok znižuje šum približne o 2 kroky. Výsledkom sú tak zábery s ultra vysokým rozlíšením a nízkou hladinou šumu. Predvolené nastavenie jedného z funkčných tlačidiel slúži práve na zapínanie a vypínanie funkcie High Res Shot, teda prepínanie medzi normálnym fotografovaním a snímkou ​​s vysokým rozlíšením.

• Live ND
Efekt rozpohybovaných objektov pomocou dlhých expozičných časov, ako je napríklad tečúci vodopád, dosiahnete použitím ND filtra. V prípade OM-1 stačí zapnúť funkciu Live ND, ktorá rovnaký výsledok simuluje zložením série záberov. Zvoliť môžete filtre od ND2 po ND64. Keď je aktivovaná funkcia simulácie LV, je vidieť na displeji aj v hľadáčiku simuláciu výsledného efektu ešte pred odfotením.

• Live Composite
V režime Live Composite dochádza k pričítaniu iba svetlejších miest do pôvodne tmavého záberu. Vďaka tomuto skladaniu nemôže nikdy dôjsť k preexpozícii stále svietiacich plôch v zábere, napríklad k preexpozícii v noci nasvieteného mesta. Novo je možné túto funkciu pre maľovanie svetlom využiť aj pri fotografovaní z ruky spolu so zapnutým stabilizátorom.

• Focus Stacking
Táto funkcia umožňuje zaobstarať sériu kompozične rovnakých snímok s postupne sa meniacou rovinou zaostrenia. Výsledkom je potom zložený záber s veľkou hĺbkou ostrosti. Využíva sa pri fotografovaní makro záberov, ale aj väčších subjektov, architektúry, krajiny a pod. Novo sa dramaticky skrátila doba spracovania finálneho záberu vo fotoaparáte.

• HDR Shooting
Viac snímok s rôznou expozíciou sa spojí dohromady do jedného s vysokým dynamickým rozsahom.

3. Super rýchle zaostrovanie s novo vyvinutým zaostrovacím systémom a výrazne zvýšeným výkonom sekvenčného snímania s kontinuálnym preostrovaním – až 50sn./s.
Systém štvordielnej fotodiódy (foto pixel rozdelený na snímači na 4 samostatné menšie pixely) umožňuje fázovú detekciu na čipe vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Tzv. Cross Quad Pixel AF s 1053 zaostrovacími bodmi krížového typu sa používa na zaostrovanie rozličných tvarov subjektov naprieč všetkými pixelmi a po celom obrazovom poli. Extrémne vysoká rýchlosť nového procesora TruePic X spolu s novým zaostrovacím algoritmom AF umožňujú vysokorýchlostné a najmä presné zaostrenie na objekt bez ohľadu na to, kde sa v zábere práve nachádza.

Navyše je tento model vybavený systémom AI Detection AF (automatické nájdenie, zaostrovanie a sledovanie konkrétnych subjektov). Okrem rýchlejšieho a presnejšieho rozpoznania a sledovania subjektov, než kedykoľvek predtým, dokáže tento model rozoznať automobily, motorky, lietadlá, vrtuľníky, vlaky a vtáky. Novo potom pribudol režim pre rozpoznávanie zvierat (napr. psy a mačky). Okrem kontinuálneho C-AF je táto funkcia podporovaná aj v režime single S-AF. Výrazne sa zlepšila aj presnosť detekcie, výkon sledovania a odozva AF s prioritou tváre/prioritou očí.

Došlo tiež k exponenciálnemu vylepšeniu výkonu sekvenčného snímania, kedy je dosiahnuté až 50 snímok za sekundu s priebežným preostrovaním a zmenou expozície s rozlíšením 20,37 megapixelov. S uzamknutým ostrením potom fotoaparát dokáže snímať sekvenciou až 120 snímok za sekundu v plnom rozlíšení v RAW formáte. Pri použití funkcie Pro Capture, ktorá je navrhnutá na zachytenie veľmi rýchlych okamihov, ktoré nie je možné zachytiť bežnými spôsobmi, si môžete užiť sekvenčné snímanie aj s rýchlosťou až 50 snímok za sekundu (s preostrovaním) a až 120 snímok za sekundu (s aretáciou zaostrenia).

4. Fotoaparát je konštruovaný ako spoľahlivý nástroj, dokonale odolný proti prachu, vode a mrazu. Nový je aj vstavaný hľadáčik s ultra vysokým rozlíšením. Prachotesnosť a odolnosť proti striekajúcej vode zaručuje použitie tesniacich materiálov na mnohých miestach robustného tela vyrobeného z horčíkovej zliatiny. Celkovo je tak zaistená odolnosť proti prachu a striekajúcej vode triedy6 IP53 a mrazuvzdornosť do -10 °C.
Pri voľbe hľadáčika nám išlo predovšetkým o zaistenie jeho optimálneho výkonu, pretože jeho kvalita významne ovplyvňuje komfort pri fotografovaní. Tento vysoko výkonný EVF hľadáčik je vybavený rozlíšením 5,76 milióna bodov, ponúka zväčšenie až 1,65x, oneskorenie len 0,005 sekundy a obnovovaciu frekvenciu až 120 sn./s. Nielenže poskytuje všetky najlepšie aspekty optického hľadáčika, ale ponúka aj výhody digitálneho hľadáčika, vďaka ktorému je možné sledovať objekty a kontrolovať expozíciu aj v tmavom prostredí. Menu fotoaparátu OM SYSTEM OM-1 bolo úplne prepracované. Jednotlivé položky boli zlúčené do tematických celkov, preklasifikované zjednodušili sa aj ich popisy. Celkové ovládanie menu je teraz rýchlejšie, prehľadnejšie a pohodlnejšie.

5. Vylepšené video funkcie (10bit 4K 60p, Full HD 240p)
Plynulé, neroztrasené video zábery sú možné vďaka kompaktnému, ľahkému telu a špičkovej vstavanej stabilizácii obrazu. Novo je možné zaznamenávať 4K frekvenciou 60p alebo vysokorýchlostné zábery vo Full HD s maximálnou frekvenciou 240p. Kamera tiež podporuje H.264 (8bit), H.265 (10bit) a Multi Frame Rate pre nahrávanie videoklipov dlhších ako 30 minút. Okrem výstupu ProRes RAW až do 12 bitov 4:4:4 na externé zariadenia pre pokročilé postprodukčné úlohy podporuje OM SYSTEM OM-1 aj OM-Log pre väčšiu slobodu pri color gradingu, ktorý umožňuje používateľom zachytiť širokú škálu tónov bez preexponovaných alebo podexponovaných miest. Pre ľahší záznam HDR videa bol pridaný nový obrazový režim videa HLG (Hybrid Log Gamma) 8.

 

Ďalšie funkcie:


• Spoľahlivý systém redukcie prachu SSWF (Supersonic Wave Filter), vibruje rýchlosťou viac ako 30.000 krát za sekundu, a dokonale odstraňuje nečistoty a prach z obrazového snímača
• Vysoko odolná mechanická uzávierka, testovaná na 400.000 cyklov (podľa interného testovania)
• Samostatné, vedľa seba uložené, UHS-II kompatibilné sloty pre dve SD karty uľahčujú vyberanie záznamového média
• Päť hviezdičiek pre hodnotenie snímok v rámci systému hodnotenia priamo vo fotoaparáte
• Režim nočného zobrazenia umožňuje sledovať objekty aj vo veľmi tmavom prostredí
• S režimom Starry Sky AF je teraz zaostrovanie na hviezdy jednoduchšie
• Zaznamenávajte informácie o mieste fotografovania s minimálnym odberom energie (pripojenie smartfónu)
• Vybavený samostatnými tlačidlami AEL a AF-ON

 

 

Link na produkty:

OM System OM-1 Telo - https://www.prolaika.sk/e-shop/om-system-om-1-telo/p-5137319.xhtml

OM System OM-1 + M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO II - https://www.prolaika.sk/e-shop/om-system-om-1-mzuiko-digital-ed-12-40mm-f28-pro-ii/p-5137320.xhtml

Predstavujeme vám novú vlajkovú loď OM SYSTEM OM-1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...