Predstavujeme nový objektív M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Predstavujeme nový objektív M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO

Novinky  /  Tlačová Správa / 04.11.2021 / 13:10

Praha, 4. novembra 2021 – OM Digital Solutions GmbH s potešením predstavuje objektív M.Zuiko Digital ED 20 mm F1.4 PRO (35 mm ekvivalent: 40 mm). Tento objektív je postavený na štandarde Micro Four Thirds poskytuje nielen jedinečný bokeh, ale aj vynikajúce rozlíšenie a výkon, ktorým je rad objektívov M.Zuiko PRO známy. Začiatok predaja je naplánovaný na koniec novembra 2021. Tento kompaktný, ľahký a vysoko výkonný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou využíva prirodzenú perspektívu ekv. 40mm zorného uhla pre všestranné fotografovanie, od krajiny až po portréty a momentky. Tento objektív je prvým výrobkom nesúcim značku „OM SYSTEM“.

Kompaktný a ľahký objektív radu PRO s veľmi jemným a plynulým bokehom    

Vynikajúce rozlíšenie typické pre objektívy M.Zuiko PRO: Objektív je zložený z 11 členov poskladaných v 10 skupinách. Obsahuje Super ED, ED, Super HR a asférické optické členy efektívne usporiadané pre čo najostrejšie zobrazenie od stredu až po okraje záberu. Tento objektív s vysokým rozlíšením maximálne využíva výkon fotoaparátu, vrátane vysokej kvality obrazu získanej pri fotografovaní v režime High Res Shot. Aj tu je použitá povrchová úprava ZERO spolu s optimálnym potlačením vnútorných odrazov v tele objektívu, aby sa zamedzilo vzniku odleskov.

„Feathered bokeh“

S využitím know-how získaného pri vývoji radu M.Zuiko PRO F1.2, ktorý prináša dokonalé efekty rozostrenia, sme implementovali prelínanie, inak povedané plynulý bokeh, ktorý veľmi plynulo a jemne rozostruje okraje prechodov. 

Kompaktný, ľahký dizajn

S prvotriednou svetelnosťou F1.4 objektív zostáva kompaktný a ľahký s hmotnosťou 247g. V spojení s fotoaparátom OM-D E-M5 Mark III je systém ľahko prenosný a váži len 661 gramov.

Pohodlné a spoľahlivé fotografovanie za všetkých okolností

Vysoko spoľahlivá konštrukcia odolná proti prachu, stekajúcej vode a mrazu. Tento objektív je celoplošne utesnený a ponúka výkon zodpovedajúci krytiu IPX1. Vyznačuje sa aj prachotesnou a mrazuvzdornou konštrukciou do -10 °C a v spojení s prachotesným, vodovzdorným a mrazuvzdorným telom fotoaparátu umožňuje fotografovanie v náročných prostrediach, ako je tropický lejak alebo v snehovej búrke. Fluoridová vrstva na prednej šošovke uľahčuje stekanie kvapôčok z jej povrchu a umožňuje rýchle a pohodlné čistenie.

Vysokorýchlostné, vysoko presné AF zaostrovanie

Vynikajúci optický dizajn a technológia spracovania objektívu umožnila výrobu ľahšej zaostrovacej šošovky, čo poskytuje rýchlejšie a presnejšie AF. Vďaka tomu sa môžu používatelia spoľahnúť na vysoko presné a rýchle zaostrovanie.

Univerzálne ohnisko pre akýkoľvek typ scény

Fotenie zblízka s maximálnym využitím malej hĺbky ostrosti. Tento objektív je navrhnutý pre úžasný výkon aj pri fotografovaní zblízka. Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť je 25cm a maximálne zväčšenie obrazu 0,22x. Jemný a plynulý bokeh je tak ideálny aj pre kreatívne makro fotografovanie.

Prirodzený uhol záberu spolu s malou hĺbkou ostrosti

Uhol pohľadu ekvivalentný 40 mm je o niečo širší ako pri štandardných 50 mm objektívoch a poskytuje prirodzený pocit perspektívy. Tento jedinečný uhol pohľadu je ideálny pre širokú škálu scén, ako sú krajiny, portréty a momentky.

Dostupnosť a cena

Objektív M.Zuiko Digital ED 20mm F1.4 PRO bude k dispozícii od konca novembra 2021 za odporúčanú cenu 724 €. 

Predstavujeme nový objektív M.Zuiko Digital ED 20mm 1:1.4 PRO
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...