PREDSTAVUJEME NOVÉ FOTOAPARÁTY COOLPIX A100 A A10

PREDSTAVUJEME NOVÉ FOTOAPARÁTY COOLPIX A100 A A10

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.01.2016 / 08:00

Nové fotoaparáty COOLPIX A100 a A10 umožňujú jednoducho a štýlovo zachytávať kvalitné snímky.

 

Amsterdam, Holandsko, 14. januára 2016

 

Rad kompaktných fotoaparátov COOLPIX od spoločnosti Nikon má dva nové prírastky navrhnuté so zreteľom na jednoduchosť. 20,1-megapixelový fotoaparát COOLPIX A100, ktorý si môžete zobrať kamkoľvek, s tenkým a štýlovým dizajnom a 16,1-megapixelový fotoaparát COOLPIX A10 s gripom, ktorý sa jednoducho drží. 

Fotoaparát COOLPIX A100

Fotoaparát má rozloženie tlačidiel umožňujúce jednoduché ovládanie, aby zhotovovanie skvelých fotografií bola zábava.

S hmotnosťou približne 119 g vrátane batérie a karty SD je fotoaparát COOLPIX A100 natoľko ľahký, že ho vo vrecku alebo v taške sotva pocítite. Je však nabitý množstvom funkcií, ktoré zjednodušujú snímanie. 

Objektív NIKKOR s 5-násobným optickým priblížením (rozšíriteľným na 10-násobok pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom1) nielen zhotovuje nádherné detailné zábery rodiny a priateľov, je tiež možné pridať špeciálne efekty a rýchle efekty na dosiahnutie jedinečného vzhľadu.

Automatický výber motívov po identifikovaní objektu a podmienok snímania automaticky vyberie najvhodnejší režim.

HD videosekvencie je možné snímať dotknutím sa jedného tlačidla. Redukcia rozmazania pohybu zároveň udržiava snímky ostré a zreteľné.

Vyhľadanie cieľa s automatickým zaostrovaním umožňuje fotoaparátu predpovedať a okamžite zaostriť na primárny objekt bez ohľadu na to, či to je osoba alebo malý predmet. 

Dvanásť efektov úprav po snímaní vo funkcii skrášľovania dokáže pridať mejkap s možnosťami ako očné tiene, maskara alebo púder, prípadne skryť kruhy pod očami. Dlhá výdrž batérie približne na 250 snímok alebo na hodinu záznamu videosekvencií vám umožní dlho snímať.

A 20,1-megapixelový obrazový snímač CCD vytvára snímky s vysokým rozlíšením, z ktorých môžete urobiť nádherné zväčšeniny. Fotoaparát Nikon COOLPIX A100 je k dispozícii v rôznych štýlových farbách a jednoducho zachytáva pamätné okamihy.

 

Fotoaparát COOLPIX A10

bol vyvinutý s ohľadom na jednoduché ovládanie. Objektív NIKKOR s 5-násobným optickým priblížením (ekvivalent rozsahu 26 – 130 mm v 35-mm formáte) je dostatočne flexibilný na zachytenie detailných záberov tváre, ako aj širokouhlých skupinových záberov.

Jasný 6,7-centimetrový/ 2,7-palcový monitor LCD zjednodušuje kompozíciu záberov, zatiaľ čo automatický výber motívov automaticky vyberie najlepší režim motívových programov pre akúkoľvek snímanú situáciu. 

Prepnutie zo snímania fotografií na záznam HD videosekvencií je jednoduché vďaka samostatnému tlačidlu záznamu videosekvencií a redukcia rozmazania pohybu znižuje chvenie fotoaparátu, aby sa dosiahli plynulejšie videá a ostrejšie snímky.

 

Snímky možno zlepšiť pred snímaním pomocou rôznych špeciálnych efektov. Okrem toho je možné priamo vo fotoaparáte bezprostredne po snímaní pridať rýchle efekty. 

Samospúšť s detekciou úsmevu zhotoví záber, keď rozpozná úsmev objektu, a kontrola žmurknutia zobrazí hlásenie s upozornením, ak zistí, že objekt žmurkol. 

Efekt zjemnenia pleti zahŕňa zlepšené rozpoznanie tváre a vylepšené riadenie expozície odtieňa pokožky, aby portrétované osoby vyzerali vždy bezchybne.

Pri predstavovaní týchto nových jednoduchých a štýlových fotoaparátov Ines Bernardesová, Product Manager for COOLPIX v spoločnosti Nikon Europe, povedala: „Fotoaparát COOLPIX A100 dokonale zapadne do vášho životného štýlu, ak chcete fotoaparát na každý deň, ktorý je dostatočne malý pre vaše vrecko alebo tašku a ktorý dokáže zachytávať život doma alebo v zahraničí s krištáľovou čistotou. Grip fotoaparátu COOLPIX A10, ktorý sa jednoducho drží, nezdôrazňuje iba dizajn, ale efektívne potláča rozmazanie spôsobené pohybom fotoaparátu pri snímaní. Napájanie pomocou batérie veľkosti AA znamená, že máte príležitosť pokračovať v snímaní bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.“

 

¹ Zväčšenie pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom sa počíta od maximálnej širokouhlej polohy optického priblíženia.

 

ceny novinek:

A100 - 129 €  

A10 - 89 €

 

PREDSTAVUJEME NOVÉ FOTOAPARÁTY COOLPIX A100 A A10
3.5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

  • Jozi WhiteBalance / 14.01.2016 14:59:36
    Osobne si myslím, že kompakty tohto druhu už nikto nevzkriesi. Keď iPhone alebo lepší Galaxy fotí takisto, načo by niekto nosil ďalší geret. Nikon by mal konečne urobiť nejaké kompakty s veľkým senzorom podobne ako Sony RX alebo Canon Gx rady. Škoda, lebo k D7100 by som hneď taký bral, ešte ak by mal sánky pre externý blesk...
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...