Poznáme výhercov súťaže Historické Slovensko a Česko

Poznáme výhercov súťaže Historické Slovensko a Česko

Hlavnú výhru Ricoh GRIII vyhral Jozef Fekete.  /  FOTOma.sk / 14.06.2024 / 06:00

Spoločnosť PRO.Laika a GENPIC.ORG vyhlásili fotosúťaž, ktorá dokumentuje históriu Slovenských a Českých miest a obcí. Výsledkom má byť čo najširší obraz o ich vývoji – o ich podobe, ľuďoch a okolitej krajine.

Do súťaže ste prihlásili 395 fotografií, samostatných i súčasťou série. Porota zložená zo zástupcov spoločnosti PRO.Laika, redakcie fotoma.sk a zástupcov GENPIC.org rozhodla o víťazoch. Víťazom gratulujeme a všetkým ďakujeme za účasť v súťaži i to, že pomohli rozšíriť pohľad na našu zaujímavú minulosť, prostredníctvom historických fotografii, či už vlastných, alebo z rodinných albumov.

Ceny sme odovzdali v priestoroch predajne PRO.Laika, tým, ktorí sa nemohli zúčastniť osobného odovzdania sme poslali ceny prostredníctvom kuriérskej služby.

Jozef Fekete preberá hlavnú cenu z rúk Viktora Musila, zástupcu spoločnosti PRO.Laika.

 

Hlavnou ceno je špičkový APS-C kompakt Ricoh GRIII.

 

 

 

Druhé miesto a poukážku na skenovanie 500 ks negatívov v hodnote vyhráva Pavel Vrabec.

Pavel Sůra vyhráva knižnú trilógiu Stratené Slovensko.

1. miesto: Jozef Fekete vyhráva fotoaparát Ricoh GRIII v hodnote 1089,-€


2. miesto: Pavel Vrabec vyhráva skenovanie negatívov (500 záberov) od GENPIC


3. miesto: Pavel Sůra vyhráva knižnú trilógiu Stratené Slovensko (DAJAMA)


4. miesto: Jozef Mačo vyhráva dva knižné tituly Slovensko na starých pohľadniciach 1900 – 1918 a Slovensko na starých pohľadniciach 1918 – 1939 (DAJAMA)

 

5. miesto: Laco Turicvyhráva dva knižné tituly Slovensko na starých pohľadniciach 1900 – 1918 a Slovensko na starých pohľadniciach 1918 – 1939 (DAJAMA)

 

6. miesto: Branislav Bačo vyhráva dva knižné tituly Slovensko na starých pohľadniciach 1900 – 1918 a Slovensko na starých pohľadniciach 1918 – 1939 (DAJAMA)

 

Organizátor súťaže

 

Spoločnosť, ktorá sa 30 rokov zaoberá aktivitami na poli klasickej a digitálnej fotografie. Predaj a servis fototechniky, online magazín FOTOma.sk, výstavy, diskusie, workshopy, fotovýlety...
Prolaika (www.prolaika.sk)

Partner súťaže

Slovenská fotogaléria GENPIC.ORG, ktorá združuje staré snímky spred roku 2000. Ide o katalóg historických fotografií, kde nájdete zábery dokumentujúce rôzne slovenské miesta, architektúru, sociálny život, zvyky a tradície. Je dostupná všetkým, ktorí hľadajú čo najvernejší pohľad do minulosti Slovenska. Ponúka archívy rôznych autorov, nielen profesionálov. 

www.genpic.org

Hlavný sponzor súťaže

 

Spoločnosť PenTec s. r. o. pôsobí na trhu od roku 1991 ako výhradný distribútor zobrazovacích zariadení (outdoorové akčné kamery, outdoorové fotoaparáty, odolné digitálne zrkadlovky, objektívy atď.) značky PENTAX a od roku 2011 aj značky RICOH pre Českú republiku a od roku 2015 aj pre Slovenskú republiku.

www.ricoh-pentax.cz

Sponzori súťaže

 

Poznáme výhercov súťaže Historické Slovensko a Česko
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Jozef Fekete / 14.06.2024 09:49:23
    Chcel by som sa poďakovať porote a samozrejme aj organizátorom a sponzorom súťaže, ďakujem. Rovnako by som rád zablahoželal aj ostatným výhercom.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...