Pomôžte nájsť nový život a bezpečný domov zachráneným zvieratám

Pomôžte nájsť nový život a bezpečný domov zachráneným zvieratám

Benefičná výstava charakterových fotoportrétov zachránených zvierat  /  Tlačová Správa / 24.06.2021 / 16:30

Šanca na nový život a bezpečný domov.

Benefičná výstava charakterových fotoportrétov zachránených zvierat ‘dilejdogs x OZ Kone ľuďom‘

 

Smutný pohľad, zvesená hlava, apatia a smútok, ktorý trhá srdce. Tak väčšinou vyzerajú nechcené a týrané zvieratá, ktoré ich majitelia viac nechcú, alebo skrátka nedokážu zvládať. Existujú však aj šťastné konce a jedným z nich je útočisko pre zvieratá, ktoré boli odsúdené na utratenie a zachránené v poslednej chvíli. Spokojnosť a pokoj, hravosť a iskra v oku - podľa nich spoznáte zvieratá z OZ Kone ľuďom.

 

OZ Kone ľuďom založila Eva Piknová, ktorej denno-dennými spoločníkmi od útleho veku boli kone a psy. Za pomoci rodiny, priateľov, dobrovoľníkov a vďaka príspevkom priaznivcov OZ vybudovala bezpečné a láskyplné miesto pre vykúpené, staré, týrané a zranené kone a psy. OZ má aktuálne vo svojej starostlivosti  27 zvierat, 12 koní a 15 psov, a zvierat stále pribúda.

OZ okrem pomoci zvieratám venuje svoj čas a skúsenosti aj deťom z okolia a dáva im možnosť zblížiť sa so zvieratami, navštevovať ich, pomáhať im. Záľubou a relaxom sa pre deti, ale aj bežných ľudí a návštevníkov, stáva jazdenie na koňoch a pestujú si tak krásny vzťah spojenia človeka s prírodou.

Adam Dilej je fotograf z Bratislavy, ktorý sa venuje umeleckej a street fotografii, portrétom umelcov a aktuálne aj svojmu srdcovému projektu dilejdogs. Ide o Adamove charakterové portréty psov, mačiek a iných zvierat, ktoré stretáva vo svojom fotoštúdiu a na outdoor foteniach v rámci svojich osobných projektov, ktoré spájajú umenie a pomoc zvieratám v núdzi.

Jedným z týchto projektov je práve séria charakterových portrétov zvierat z OZ Kone ľuďom. Spolupráca dilejdogs a OZ Kone ľuďom mala pôvodne čisto umelecký zámer, no už po prvej návšteve v Blatnom pri Senci a spoznaní sa s Evou a jej zvieratami bolo jasné, že ide o ľudí “na rovnakej vlne“ a s rovnakou víziou pomoci nechceným, týraným, opusteným, alebo inak hendikepovaným zvieratám.

Adam a jeho dilejdogs sa preto rozhodli zorganizovať benefičnú výstavu a zbierku v jednom s názvom “dilejdogs x OZ Kone ľuďom”, na ktorej je možné vidieť vybrané umelecké portréty zvierat z OZ Kone ľuďom vo forme minigalérie. Združenie sa medzičasom dostalo aj do nepriaznivej situácie, kedy sa okrem štandardných nákladov na chod združenia, nákladov na špeciálne krmivá, lieky a samotnú liečbu koní a psíkov s rôznymi diagnózami, musí popasovať aj s nečakanou výzvou.

V máji 2021 dostalo OZ výpoveď nájomnej zmluvy a je nútené vybudovať kompletne nové zázemie v inej obci a presťahovať doň všetky zvieratá. Času nie je veľa a ide o logisticky, materiálne a finančne nákladný proces, preto je v tejto chvíli akákoľvek materiálna, finančná, či propagačná pomoc doslova kľúčová.

Výstava “dilejdogs x OZ Kone ľuďom” sa koná od 15.6. do 29.6. v Eurovea Bratislava na nultom poschodí. Počas výstavy je aktívna benefičná zbierka, z ktorej každý príspevok putuje priamo do združenia.

Pomôžte nám pomáhať, aby aj vďaka vašej pomoci mohli tieto úžasné zvieratá naďalej žiť v kľude a s láskyplnou starostlivosťou.

Ďakujeme.

 

V čase trvania výstavy budú tiež bližšie predstavované osudy jednotlivých zvierat z výstavných portrétov, ako aj zákulisné fotografie, rozhovory a informácie o združení, preto sledujte @dilejdogs a @oz_kone_ludom na instagrame.

Pomôžte nájsť nový život a bezpečný domov zachráneným zvieratám
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...