Panasonic predstavuje nový teleobjektív a pokročilé kompakty

Panasonic predstavuje nový teleobjektív a pokročilé kompakty

Novinky  /  Tlačová Správa / 06.01.2016 / 10:00

LEICA DC VARIO-ELMAR 100-400mm / f4,0-6,3 ASPH. / POWER O.I.S. (H-RS100400)

Bratislava, Slovensko (5. januára 2016) - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový zoomový teleobjektív LEICA DC VARIO-ELMAR 100-400 mm / f4,0-6,3 ASPH. / POWER O.I.S. (H-RS100400), čerstvý prírastok do radu výmenných objektívov LUMIX G.

Nový teleobjektív, určený pre fotoaparáty so systémom Micro 4/3, má mimoriadne dlhé ohnisko 100-400 mm, teda 200-800 mm v prepočte na plnoformátový alebo filmový fotoaparát. Na tieto optické vlastnosti je pritom nečakane malý a ľahký, jeho dĺžka je len 171,5 mm a váži 985 g. Okrem toho je objektív vybavený odolnými prvkami proti nepriazni počasia (proti vlhku a prachu), takže ho možno využiť pre náročnejšiu prácu v teréne ( napr. pre fotografovanie zvierat vo voľnej prírode). Vďaka ľahkej konštrukcii a kompaktnému prevedeniu ho možno v kombinácii so všetkými systémovými kompaktmi LUMIX ľahko použiť bez nutnosti statívovej objímky *.

Kvalita objektívu úplne zodpovedá vysokým štandardom značky LEICA. Tvorí ho 20 optických členov v 13 skupinách, medzi ktoré patrí 2ED členov a jeden UED člen s nízkou, resp. extrémne nízkou disperziou, a ďalej jeden asférický ED člen. Vďaka optickým členom ED a UED je kresba dokonale ostrá a bohatá na detaily aj kontrast uprostred snímky aj pri jeho krajoch. Zároveň spomínané členy prispievajú k eliminácii chromatickej aberácie, teda farebných kontúr na prechodoch jasov a tieňov. A asférický člen výrazne napomohol celkovému zmenšeniu objektívu, ktorého rozmery skutočne nenaznačujú efektívne ohnisko 800 mm (v prepočte na plnoformát). Teleobjektív si veľmi dobre vedie aj v detailnej fotografii, maximálny pomer zobrazenia zodpovedá 1: 2 u plnoformátového snímača.

Objektív LEICA DG VARIO-ELMAR 100-400 mm je vybavený interným ostriacim mechanizmom s vlastným servomotorom, čo znamená rýchle a tiché zaostrovanie a bezproblémovú spoluprácu s presným ostriacim mechanizmom moderných fotoaparátov značky Panasonic, založených na porovnávaní kontrastu. Výhody sa prejavia ako pri fotografovaní, tak aj pri natáčaní videozáznamov. Nový objektív sa tak veľmi dobre hodí aj pre natáčanie v modernom ultravysokom rozlíšení 4K, kde na presnom ostrení nesmierne záleží - predovšetkým pri dlhších ohniskových vzdialenostiach.

Optický stabilizátor POWER O.I.S. umožňuje fotografovať z ruky s podstatne dlhším expozičným časom ako bez stabilizácie, aby nehrozilo rozostrenie kresby vplyvom chvenia fotoaparátu. Aj pri extrémnych ohniskových vzdialenostiach sa tak môžeme zaobísť bez statívu. Objektív navyše spolupracuje aj so stabilizačným systémom Dual IS na fotoaparáte Panasonic LUMIX DMC-GX8.

Clona má deväť lamiel a teda kruhový otvor, čo znamená príjemnú kresbu v rozmazaných oblastiach pri použití nízkych clonových čísiel. Aktuálnu ohniskovú vzdialenosť možno aretovať, aby nedošlo k zoomovaniu vlastnou váhou objektívu. O trvanlivosť sa stará okrem iného kovový bajonet.

K štýlovému dojmu, ktorý k optickej kvalite objektívu LEICA DG VARIO-ELMAR 100-400 mm nepochybne patrí, prispieva aj elegantné kovové prevedenie.

 

Nový LUMIX DMC-TZ 100 - Nový štandard medzi kompaktnými fotoaparátmi pre cestovateľov

Najnovší kompaktný fotoaparát značky Panasonic má snímač veľkosti 1" a dokáže natáčať videozáznam v rozlíšení 4K

Bratislava, Slovensko (5. januára 2016) – Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový model LUMIX DMC-TZ 100 - špičkový kompaktný fotoaparát určený hlavne na cesty. V mnohých ohľadoch sa vyrovná oveľa drahším modelom s výmennými objektívmi. Napriek malým rozmerom je najnovší prírastok do radu LUMIX TZ vybavený najmodernejšími funkciami a tiež desaťnásobným zoomom, takže sa na cestách určite stane obľúbeným spoločníkom fotografov i kameramanov.

Fotoaparát je vybavený na kompaktné pomery veľkým snímačom s uhlopriečkou 1", na aký v tejto triede narážame len výnimočne, a tiež obrazovým procesorom Panasonic Venus. Táto kombinácia je zárukou kvalitných snímok v podstate v akomkoľvek prostredí. Okrem toho sú k dispozícii atraktívne moderné funkcie ako 4K Photo alebo Post-Focus, vďaka ktorým nie je nevyhnutné vystihnúť najvhodnejší okamih na stlačenie spúšte - o všetko potrebné sa postará automatika. Vďaka jednoduchému ovládaniu a bohatým možnostiam konektivity je možné navyše fotografie aj videozáznamy ľahko zdieľať s priateľmi alebo rodinou.

Cestovateľské fotografie v maximálnej kvalite

Snímač veľkosti 1" je väčší ako snímače podobných fotoaparátov, čo znamená väčší rozmer jednotlivých pixelov a teda aj ich lepšiu prirodzenú citlivosť na svetlo. Snímky sú tak plné detailov a pôsobí prirodzene aj pri použití vysokej citlivosti, keď je svetla málo (napríklad pri východe alebo západe slnka). Procesor Venus sa okrem toho stará o špičkové farebné podanie, u cestovateľských kompaktov nevídané. Jednotlivé odtiene a jasové tóny sa spracovávajú oddelene a potom sa znovu spájajú, výsledky berú dych svojou vernosťou.

Ako prvý model svojho radu je LUMIX DMC-TZ 100 vybavený objektívom Leica f2,8-5,9 DC, ktorý vďaka vysokej svetelnosti v kombinácii s relatívne veľkým snímačom umožňuje kreatívnejšiu prácu s väčšou hĺbkou ostrosti než u väčšiny kompaktov. Objektív je navyše vybavený desaťnásobným zoomom s rozsahom zodpovedajúcim 25-250 mm u plnoformátového fotoaparátu, takže sa hodí napríklad aj k fotografovanie vtákov v lete či ďalších zvierat vo voľnej prírode.

Okrem fotografovania umožňuje nový Panasonic tiež natáčať videozáznamy v ultravysokom rozlíšení 4K. Vo formáte MP4 sa videozáznam natáča v rozlíšení 3840x2160 bodov rýchlosťou 25 snímok za sekundu, do AVCHD možno točiť vo Full HD (1920x1080) rýchlosťou 50p. V porovnaní s bežným súčasným štandardom Full-HD ponúka 4K štyrikrát viac pixelov v obrazu. Zážitok zo sledovania sa tak takmer vyrovná osobnej skúsenosti pri cestovaní.

Profesionálna kvalita za všetkých okolností

Videozáznam v rozlíšení 4K môžu okrem nadšených filmárov využiť aj fotografi. Nový LUMIX DMC-TZ100 je prvým cestovateľským kompaktom s funkciou 4K Photo, ktorá umožňuje uložiť ľubovoľnú snímku z videozáznamu ako samostatnú fotografiu s 8 megapixelmi. Znamená to, že sa nemusíte trápiť so zachytením vhodného okamihu v rýchlych akčných scénach, napríklad keď sa skokan zrovna ponára do morských vĺn. Fotoaparát ho zachytí za vás.

Okrem toho je vďaka natáčaniu v 4K u nových modelov radu LUMIX TZ k dispozícii aj funkcia Post-Focus, vďaka ktorej môžu fotografi napred stlačiť spúšť a až potom dodatočne zaostriť. Model TZ100 je vybavený mechanizmom Light Speed Auto Focus s ostrením za obyčajnú 0,1 s a technológiou Depth from Defocus (DFD). Tieto systémy dokážu spoločne spočítať vzdialenosť medzi fotoaparátom a objektom, kvôli čomu prístroj nasníma sériu záberov zaostrených na rôzne oblasti scény (celkovo sa ich posudzuje 49). A fotograf si potom zo záznamu vyberie, do akého miesta záberu chce zaostriť - či na detaily v popredí, na ústredný motív v strednom pláne alebo na kŕdeľ vtákov v pozadí. Z jediného záberu možno tak získať viac fotografií, z ktorých každá bude pôsobiť úplne inak.

Funkcie pre kreatívnych fotografov

LUMIX DMC-TZ 100 je vybavený celým radom moderných praktických funkcií, výrobca si dal záležať predovšetkým na jednoduchom ovládaní a rýchlych reakciách prístroja. Rýchle akčné fotografovanie uľahčuje okrem iného elektronický hľadáčik, ktorý má rozlíšenie 1 166 000 pixelov. A ak vám nevyhovuje automatika, je k dispozícii celý rad manuálnych funkcií - pomocou prstencov, voličov a ďalších ovládacích prvkov je možné nastaviť potrebnú clonu, expozičný čas alebo citlivosť, k dispozícii je však aj ručné ostrenie.

Jednoduché zdieľanie

O najlepšie snímky či videozáznamy sa môžete ľahko a rýchlo podeliť s rodinou či priateľmi. Fotoaparát je vybavený Wi-Fi aj párovaním s mobilnými zariadeniami pomocou QR kódov, vďaka čomu ho možno ľahko pripojiť k šikovnému telefónu či tabletu. Prostredníctvom mobilného zariadenia je možné potom zábery alebo video posielať na webové stránky či sociálne siete.

 

Ďalšie funkcie

 • Dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 bodov

 • Hybridný optický stabilizátor s pôsobením v 5 osiach, elektronická vodováha

 • Sekvenčné snímanie rýchlosťou 10 obr / s (v plnom rozlíšení bez preostrovania; pri preostrovaní max. rýchlosť 5 obr / s)

 • Automatické ostrenie s rozpoznaním tváre a očí

 • Spracovanie snímok vo formáte RAW priamo vo fotoaparáte

 • Automatické skladanie panoramatických záberov

 • Bezdrôtové ovládanie z mobilného zariadenia prostredníctvom aplikácie Panasonic Image App

 

 

LUMIX DMC-TZ80 – nová perspektíva cestovateľskej fotografie

Nový výkonný fotoaparát značky Panasonic ponúka 30násobný zoom a natáčanie videozáznamov v rozlišení 4K

Bratislava, Slovensko (5. januára 2016) – Spoločnosť Panasonic dnes predstavila model LUMIX DMC-TZ 80, ďalší prírastok do svojho obľúbeného radu kompaktných ultrazoomových fotoaparátov na cesty. Vďaka malým rozmerom sa vojde pohodlne do vrecka a s hmotnosťou necelých 300 g ho so sebou môžete nosiť celý deň. Napriek tomu je dostatočne robustný, aby v teréne neprišiel k úrazu.

Nový model radu TZ ponúka vynikajúci výkon a celý rad moderných praktických funkcií v malom a ľahkom tele. Snímač s rozlíšením 18 megapixelov sa výborne hodí na fotografovanie vo vysokej kvalite za akýchkoľvek okolností a vďaka natáčaniu v rozlíšení 4K vám neunikne jediný detail. K dispozícii je objektív Leica s 30násobným optickým zoomom.

Jasný obraz, živé farby a poriadny zoom

Fotoaparát je vybavený snímačom typu MOS s vysokou citlivosťou a rozlíšením 18 megapixelov, čo znamená kvalitnú kresbu detailov za každých okolností. Je úplne jedno, či fotografujete na slnkom zaliatej pláži alebo počas večere pri sviečkach - aj vo veľmi slabom svetle sa s fotoaparátom LUMIX DMC-TZ80 môžete tešiť na jasný, ostrý a prirodzene pôsobiace obraz s minimom šumu. Okrem snímača sa na tom podieľa predovšetkým výkonný obrazový procesor Venus, produkujúci okrem iného živé a pritom úplne realistické farby.

Kvalitný fotoaparát samozrejme potrebuje aj špičkovú optiku - v tomto prípade objektív renomovanej značky LEICA s 30násobným zoomom. Jeho rozsah zodpovedá 24 - 720 mm pri plnoformátovom fotoaparáte a výrazne prekonáva bežný štandard pre kompaktné modely. Vďaka nemu je možné v detaile zachytiť aj vzdialené objekty, bez toho aby ste ich nejakým spôsobom rušili. To sa obzvlášť hodí pri fotografovaní zveri v divokej prírode alebo pri "love" momentiek s kamarátmi alebo s rodinou.

Neopakovateľné okamihy v rozlíšení 4K

Panasonic LUMIX DMC-TZ 80 umožňuje natáčať videozáznamy v ultravysokom rozlíšení 4K, teda v bezkonkurenčnej kvalite. V porovnaní s bežným súčasným štandardom Full-HD ponúka 4K štyrikrát viac pixelov v obraze, čo znamená špičkovú kresbu detailov a dokonalé prekreslenie farieb v každej scéne. Zážitok zo sledovania sa tak takmer vyrovná osobnej skúsenosti. Vo formáte MP4 sa videozáznam natáča v rozlíšení 3840x2160 bodov rýchlosťou 25 snímok za sekundu, do AVCHD možno točiť vo Full HD (1920x1080) rýchlosťou 50p.

Videozáznam v rozlíšení 4K však môžu využiť aj fotografi. Nový Panasonic je prvým cestovateľským ultrazoomom s funkciou 4K Photo, ktorá umožňuje uložiť ľubovoľné okienko z videozáznamu ako samostatnú fotografiu s 8 megapixelmi. Znamená to, že sa nemusíte trápiť so zachytením vhodného okamihu v rýchlych akčných scénach, keď deti šantia v bazéne alebo delfíny vyskakujú v morských vlnách. Fotoaparát ho zachytí za vás.

Vďaka natáčaniu v 4K je k dispozícii aj prevratná funkcia Post-Focus, vďaka ktorej môžu fotografi napred stlačiť spúšť a až potom dodatočne zaostriť. Mechanizmus pre automatické ostrenie spočíta vzdialenosť medzi fotoaparátom a objektom a zaobstará sériu záberov zaostrených do rôznych oblastí scény (celkovo sa ich posudzuje 49). A fotograf si potom zo záznamu vyberie, do akého plánu zábere chce zaostriť - či na rodinu v popredí, alebo na krajinu za nimi. Z jediného záberu možno tak získať viac fotografií, z ktorých každá bude pôsobiť úplne inak.

Niečo pre kreatívnych fotografov

Nestačí vám automatika a chcete rozvíjať svoje kreatívne fotografické schopnosti? V takom prípade vám LUMIX DMC-TZ80 ponúka kompletné možnosti manuálneho ovládania. Pomocou prstenca na objektíve môžete nielen zoomovať, ale tiež nastaviť clonu alebo expozičný čas. Dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 pixelov sa zase výborne hodí na prechádzanie menu a na výber fotografických parametrov - obraz je vidieť aj v priamom slnku.

Jednoduché zdieľanie

O najlepšie snímky sa potom stlačením jediného tlačidla môžete podeliť s rodinou či priateľmi. Práve ten jediný stisk stačí na pripojenie fotoaparátu k chytrému telefónu či tabletu, prostredníctvom ktorého potom možno fotografie alebo videozáznamy nielen posielať na internet, ale tiež zobraziť na veľkej televíznej obrazovke.

 

Ďalšie funkcie

 • Elektronický hľadáčik s uhlopriečkou 0,5 cm a rozlíšením 1 166 000 bodov

 • Fyzický rozmer snímača MOS: 1 / 2,3 "

 • Hybridný optický stabilizátor s pôsobením v 5 osiach

 • Automatické ostrenie metódou porovnávania kontrastu s technológiou DFD

 • Sekvenčné snímanie rýchlosťou 10 obr / s (v plnom rozlíšení bez preostrovania; pri preostrovaní max. Rýchlosť 5 obr / s)

 • Automatické ostrenie s rozpoznávaním tváre a očí

 • Bezdrôtové ovládanie z mobilného zariadenia prostredníctvom aplikácie Panasonic Image App

Panasonic predstavuje nový teleobjektív a pokročilé kompakty
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...