Panasonic predstavuje nové modely LUMIX

Novinka  /  Tlačová Správa / 14.01.2015 / 00:00

Panasonic LUMIX FT30: Odolný štýlový fotoaparát pre neohrozených dobrodruhov
Spoločnosť Panasonic predstavila model LUMIX FT30, nový prírastok do svojho radu kompaktných fotoaparátov odolných voči vode, mrazu, nárazu i prachu. Prístroj určený pre dobrodružné povahy ponúka vynikajúcu obrazovú kvalitu, výnimočný výkon a skvelú výdrž aj vo veľmi drsných prírodných podmienkach.

Špičková odolná konštrukcia aj dobrodružné povahy

Panasonic LUMIX FT30 je stavaný tak, aby bez problémov obstál a fungoval v akýchkoľvek podmienkach. Je vodotesný do hĺbky 8 m, nárazuvzdorný pri páde z výšky 1,5 m, mrazuvzdorný do -10 ℃ a tiež odolný proti prachu. Vďaka tomu je LUMIX FT30 ideálnym fotoaparátom pri stanovaní, potápaní, surfovaní, horských túrach či lyžovaní.

Vynikajúca obrazová kvalita, nech ste kdekoľvek

Okrem odolnej konštrukcie ponúka LUMIX FT30 aj výbornú kvalitu fotografovania, nech vás vaše dobrodružstvá zavedú kamkoľvek. Zásluhu na tom má okrem iného skvelý objektív LUMIX DC VARIO so 4-násobným optickým zoomom, ktorý začína na širokouhlom ohnisku 25 mm.

Milovníci potápania a šnorchlovania ocenia špeciálny pokročilý podvodný režim s upraveným farebným podaním s posilnenými červenými odtieňmi, ktoré pod hladinou zo spektra miznú ako prvé. Pod vodou príde vhod aj nová funkcia Torch Light čiže vreckové svietidlo, teda výkonné prisvietenie na väčšiu vzdialenosť, než býva obvyklé. To výrazne vylepšuje kvalitu videozáznamov.
Fotografie pevne v rukách alebo kreatívne možnosti za každých okolností
LUMIX FT30 umožňuje použiť celú radu automatických aj manuálnych fotografických režimov, vďaka ktorým môžete dať v akejkoľvek situácii priechod svojim kreatívnym nápadom. Na LCD displeji s uhlopriečkou 6,9 cm je scéna vždy dobre vidieť.

Okrem toho je k dispozícii celý rad automatických funkcií pre menej skúsených užívateľov, prípadne pre situácie, kedy na ručné nastavenie nezostáva dostatok času. Napríklad funkcia Kreatívna panoráma umožňuje vytvárať panoramatické snímky na šírku aj na výšku, režimy Kreatívne ovládanie a Kreatívne retuše zase ponúkajú celkom 12 efektov a filtrov pre každú fotografickú situáciu. A vďaka funkcii časozberného snímania sa môžete pustiť do toľko obľúbených videosekvencií rozkvitajúcich kvetín alebo rýchlo letiacich mrakov.

LUMIX FT30 – technické údaje

 • Vodotesný do 8 metrov, nárazuvzdorný pri páde z 1,5 m, mrazuvzdorný do -10 ℃ , odolný proti prachu
 • Širokouhlé ohnisko 25 mm a 4x optický zoom
 • Snímač s rozlíšením 16,1 MPix
 • Bohatá ponuka fotografických funkcí a režimov (napr. pokročilý podvodný režim, inteligentná automatika iA, kreatívna panoráma, kreatívne ovládanie, kreatívny retuš, časozberné snímanie a pod.)
 • Inteligentný LCD displej 6,9 cm
 • Panasonic LUMIX SZ10: ideálny spoločník na zábavný večer s priateľmi
 • Spoločnosť Panasonic predstavila najnovší prírastok do obľúbeného radu kompaktných fotoaparátov SZ. Model LUMIX SZ10 ponúka veľmi presvedčivú kvalitu fotografií aj videozáznamov, širokú škálu zábavných funkcií, elegantný dizajn a štíhle prevedenie, vďaka ktorému sa fotoaparát ľahko zmestí do kabelky alebo do vrecka. Vďaka bohatým možnostiam konektivity si zábavu užijú aj tí, ktorí sa na samotnej akcii priamo zúčastniť nemôžu.

 

 

Panasonic LUMIX SZ10: Ideálny fotoaparát na príjemný večer s priateľmi

Fotoaparát je vybavený LCD displejom s uhlopriečkou 6,9 cm a rozlíšením 460 000 bodov. Displej sa vyklápa smerom nahor v uhle až 180 stupňov, čo výrazne uľahčuje fotografovanie autoportrétov a skupinových selfies s priateľmi. V ponuke nájdeme aj celý rad najrôznejších kreatívnych efektov, ktoré možno takisto využiť predovšetkým u portrétov a selfies. Medzi tieto efekty patrí napríklad úprava farebného odtieňa pleti, rozostrenie pozadia, aby tvár či postava portrétovanej osoby lepšie vynikla, či mierne zoštíhlenie tváre.S kompaktným fotoaparátom LUMIX SZ10 urobíte výborné zábery bez akejkoľvek námahy v najrôznejších podmienkach. Stačí zapnúť režim inteligentnej automatiky iA a prístroj sa o všetky nastavenia postará sám. Ku kvalite fotografií prispievajú moderné vyspelé funkcie, medzi ktoré patrí optický stabilizátor, inteligentné nastavenie ISO, inteligentný výber scény, inteligentné meranie expozície a automatické rozpoznávanie tváre. Všetky tieto funkcie sa v režime iA aktivujú úplne samy, takže si môžete naplno užívať zábavu a nie je potrebné sa starať o nastavenie fotoaparátu, ani keď sa v miestnosti menia svetelné podmienky.
Zábava v najvyššej kvalite
Objektív s 12-násobným optickým zoomom a širokouhlým ohniskom 24 mm umožňuje univerzálne využitie v najrôznejších situáciách, podobné parametre sú obvyklé skôr u väčších a ťažších modelov. A ak 12-násobné priblíženie nestačí, možno jeho rozsah ešte zdvojnásobiť pomocou inteligentného digitálneho zoomu (iZoom).

Okrem fotografií sa prístroj výborne hodí aj na natáčanie kvalitných videozáznamov vo vysokom rozlíšení 1280 x 720p. Natáčanie sa spúšťa jediným stlačením tlačidla na hornej strane fotoaparátu, nie je nutné prepínať režimy, čo výrazne uľahčuje a zrýchľuje použitie.
Okrem základného automatického nastavenia ponúka LUMIX SZ10 užívateľom aj veľa príležitostí na kreativitu. K dispozícii je napríklad 15 rôznych filtrov a efektov. Účinok zvoleného filtra sa hneď po nastavení prejaví pri náhľade scény na displeji, takže ešte pred stlačením spúšte vidíte, ako bude výsledná fotografia či videozáznam vyzerať. A vďaka možnosti kreatívneho retušu možno niektorými filtrami a efektmi upraviť aj hotové snímky uložené na pamäťovej karte.
Ovládanie na diaľku a upload na sociálne siete
Panasonic LUMIX SZ10 je vybavený Wi-Fi, takže ho možno ľahko pripojiť k smartfónu s nainštalovanou aplikáciou Panasonic Image App. Spojenie sa nadväzuje veľmi jednoducho, stačí načítať jediný QR kód. Samotná aplikácia ponúka celý rad zábavných funkcií, ktoré ďalej rozširujú kreatívne možnosti prístroja.
Chytrý telefón či tablet možno po pripojení takisto využiť na náhľad scény na diaľku, čo ešte o uľahčuje fotografovanie selfies pri najrôznejších spoločenských akciách. Dotykom na displeji telefónu či tabletu možno aj ostriť, zoomovať a stláčať spúšť. Funkcia Instant Transfer umožňuje fotografie automaticky preniesť do príslušného mobilného zariadenia, takže sa dajú hneď poslať na najrôznejšie sociálne siete či iné webové stránky.

LUMIX SZ10 – technické údaje:

 • 12x optický zoom
 • Širokouhlé ohnisko 24mm
 • Režimy Selfie a Kreatívne ovládánie
 • Natáčanie videozáznamov vo vysokom rozlíšení 720p
 • LCD displej s uhlopriečkou 6,9 cm a rozlíšením 460 000 bodov
 • Režim inteligentnej automatiky
 • Wi-Fi, čítačka QR kódov
 • Panasonic LUMIX TZ70 a TZ57: špičkové univerzálne fotoaparáty na cesty

 

Spoločnosť Panasonic predstavila dva nové prírastky do najvyššej rady kompaktných fotoaparátov TZ, modely LUMIX TZ70 a LUMIX TZ57. V oboch prípadoch sa záujemcovia môžu tešiť na bohatú ponuku kreatívnych funkcií v malom a ľahkom tele. Fotoaparáty tak pri cestovaní nepredstavujú žiadnu veľkú záťaž a snímky aj videozáznamy pritom spĺňajú aj profesionálne nároky. Vďaka bohatým možnostiam konektivity je možné fotografie i videá veľmi ľahko zdieľať na webe, nech vás už cesty zavedú kamkoľvek.

 

Panasonic LUMIX TZ70: Univerzálne schopnosti a kvalitné fotografie aj na dlhom ohnisku

Panasonic LUMIX TZ70 je vybavený snímačom High Sensitivity MOS s rozlíšením 12,1 MPix a univerzálnym objektívom LEICA DC VARIO-ELMAR s 30-násobným optickým zoomom, ktorý začína na mimoriadne širokom ohnisku 24 mm. Väčšina štandardných objektívov pritom ponúka najširšie ohnisko 28 mm. S modelom LUMIX TZ70 teda máme k dispozícii širší záber, čo iste zaujme predovšetkým milovníkov krajinárskych fotografií alebo skupinových portrétov.Vďaka 30-násobnému optickému zoomu zodpovedá rozsah ohniskovej vzdialenosti 24-720 mm pri klasickom fotoaparáte, čo znamená, že je možné zo širokouhlého záberu ľahko a rýchlo prejsť na fotografovanie vzdialených detailov. Objektív je pritom vybavený najmodernejšou optickou technológiou a vo svojej triede predstavuje absolútnu špičku. S univerzálnou optikou sa tak LUMIX TZ70 dokonale hodí na dobrodružné výpravy všetkých typov. A ak by tridsaťnásobné priblíženie nestačilo, možno ho pomocou inteligentného digitálneho zoomu zdvojnásobiť pri maximálnom zachovaní optickej kvality. Dôležitou súčasťou výbavy je hybridný päťosý špeciálny optický stabilizátor HYBRID OIS+, ktorý dokáže účinne brániť rozostreniu fotografií a videozáznamov vplyvom chvenia prístroja na dlhom ohnisku.Okrem fotografovania na cestách sa LUMIX TZ70 výborne hodí aj na natáčanie videozáznamov vo vysokej kvalite. Vyspelý obrazový procesor Venus Engine umožňuje natáčať záznam v rozlíšení Full-HD čiže 1920 x 1080 bodov rýchlosťou 50p vo formáte AVCHD Progressive, čo znamená špičkové zobrazenie drobných detailov aj v rýchlom pohybe. Fotoaparát sa tak uplatní aj pri náročných úlohách, napríklad pri natáčaní zvierat vo voľnej prírode.
Prednosti snímača High Sensitivity MOS s rozlíšením 12,1 megapixelov sa najlepšie prejavia v slabšom svetle. Pixely sú fyzicky 1,5x väčšie ako na snímači modelu LUMIX TZ60, čo znamená kvalitnejšie fotografie a videozáznamy aj pri nedostatku svetla, napríklad pri prechádzke na pláži za svitu mesiaca. LUMIX TZ70 navyše umožňuje fotografovať vo formáte RAW, v ktorom sa "surové" obrazové dáta ukladajú vo vyššej kvalite pre ďalšie spracovanie v počítači. Výsledkom sú potom výrazne lepšie snímky s ostrou kresbou a minimálnou hladinou šumu.

Ľahká cesta k profesionálnej kvalite

O ľahké, precízne a pritom veľmi intuitívne ovládanie modelu LUMIX TZ70 sa stará originálny prstenec na objektíve. Vďaka nemu je možné rýchlo a presne nielen zoomovať, ale tiež nastavovať najrôznejšie expozičné hodnoty. Fotograf sa tak môže lepšie sústrediť na kompozíciu a na to, aby stlačil spúšť v správnu chvíľu. Intuitívny ovládací systém umožňuje jednoduchý prístup k často používaným parametrom, napríklad na nastavenie clony, času či spôsobu ostrenia, ale tiež k používaným režimom a najrôznejším efektom.LUMIX TZ70 je vybavený elektronickým hľadáčikom typu LVF (Live View Finder) s uhlopriečkou 0,5 cm a vysokým rozlíšením 1 166 000 bodov. Veľmi dobre sa s jeho pomocou ostrí aj tvoria kompozície, najmä pri dlhšom ohnisku (keď je kvôli stabilite potrebné držať fotoaparát pri oku) alebo v prudkom slnku, v ktorom je obraz v hľadáčiku vidieť lepšie ako na LCD displeji s uhlopriečkou 7,6 cm.
Bleskurýchle automatické zaostrovanie zaisťuje u modelu LUMIX TZ70 špeciálny senzor s prekreslením 240 obr/s, vďaka ktorému sa prístroj hodí aj na fotografovanie rýchleho pohybu. S najnovším kompaktným fotoaparátom od Panasonic vám skrátka neunikne žiadna z neopakovateľných chvíľ vášho života, či už sa jedná o delfína vyskakujúceho z morských vĺn alebo o dlho očakávané rodinné stretnutie. To všetko dokáže prístroj zachytiť dokonale ostro. A ak sa rozhodnete ostriť radšej ručne, je možné na displeji zväčšiť dôležitú časť scény, takže jasne vidíte, či je obraz ostrý alebo nie.

Vďaka bohatej funkčnej výbave môžete dať pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov voľný priechod najrôznejším kreatívnym nápadom. K dispozícii máte okrem iného 15 filtrov a efektov, ktoré je možné použiť, prípadne s ich pomocou upravovať už hotové snímky. Medzi tieto efekty patrí napríklad retro, sépia či zámerné rozostrenie pozadia. Po novom pribudla funkcia časozberného snímania, umožňujúca zaobstarať sériu snímok v daných intervaloch a potom ich spojiť do videosekvencie vo formáte MP4.

Fotoaparát, ktorý je vždy po ruke

Bohaté skúsenosti spoločnosti Panasonic s výrobou kompaktných fotoaparátov sa prejavujú aj v konštrukčnej kvalite modelu LUMIX TZ70. Vďaka pohyblivým komponentom je celý prístroj malý a ľahký, bez problémov sa zmestí do vrecka. Výrazný úchop na prednej strane zase uľahčuje fotografovanie jednou rukou.
Do výbavy patrí aj celá rada intuitívnych funkcií. Napríklad virtuálna vodováha dokáže v scéne detekovať horizont a nastaví obraz tak, aby bol obzor rovný, a to dokonca aj pri náklone fotoaparátu. To príde vhod napríklad pri fotografovaní v dave ľudí na rušnom trhu alebo s fotoaparátom nad hlavou.

Jednoduché a rýchle zdieľanie fotografií s rodinou a priateľmi

Vďaka integrovanému Wi-Fi portu a NFC môžete so svojimi zážitkami zoznámiť celý svet, nech ste kdekoľvek. Vaši najbližší a priatelia tak môžu mať pocit, že cestujú s vami a vidia vzdialený kraj vašimi očami. Zdieľanie fotografií a videozáznamov je nesmierne jednoduché a prebieha okamžite, jediným stlačením tlačidla k nim možno navyše priradiť geografické súradnice ich vzniku. Pomocou NFC portu alebo QR kódu možno fotoaparát bez akýchkoľvek problémov počas niekoľkých sekúnd prepojiť s chytrým telefónom alebo tabletom. Po pripojení sa na displeji objaví sprievodca, vďaka ktorému sa bleskurýchlo dostanete k požadovaným funkciám.
Telefón alebo tablet môže po pripojení slúžiť aj k diaľkovému ovládaniu fotoaparátu, čo príde vhod pri skupinových snímkach alebo v prípade, že fotograf potrebuje byť nenápadný. Dotykom na displeji mobilného zariadenia je možné na diaľku ovládať dokonca aj ostrenie, zoomovanie a spúšť.
Zaujímavá je aj nová funkcia "Fotografovanie v skoku" využívajúca polohový senzor (akcelerometer) v telefóne alebo tablete a automaticky na diaľku aktivuje spúšť v okamihu, keď skákajúci fotograf dosiahne najvyššieho bodu svojej dráhy.

 

Model LUMIX TZ57

Druhou novinkou, ktorú Panasonic predstavuje, je LUMIX TZ57 s 20x optickým zoomom a snímačom High Sensitivity MOS so 16 megapixelmi. Rovnako ako nová vlajková loď radu TZ je aj model LUMIX TZ57 vybavený univerzálnym objektívom s veľkým rozsahom zoomu a širokouhlým ohniskom. Fotoaparát dokáže tiež natáčať videozáznamy v rozlíšení Full-HD čiže 1920 x 1080 bodov, vo výbave nechýba ani optický stabilizátor.

Rozlíšenie displeja s uhlopriečkou 7,6 cm narástlo u modelu LUMIX TZ57 zo 460 000 na 1 040 000 bodov, čo ešte zjednodušuje tvorbu kompozície aj orientáciu v menu. Displej možno okrem toho vyklopiť o 180 stupňov, pri maximálnom vyklopení sa automaticky spúšťa režim pre autoportrét, čo iste poteší najmä milovníkov dovolenkových selfies.


LUMIX TZ70 – technické údaje:

 • 30x optický zoom a 60x inteligentný zoom
 • Objektív Leica so širokouhlým ohniskom 24 mm
 • Snímač High Sensitivity MOS, 12,1 MPix
 • Hľadáčik LVF, rozlíšenie 1 166 000 bodů, očný senzor
 • AF s odozvou senzoru 240 obr/s.
 • Videozáznam Full HD (1920 x 1080), 50p (PAL)
 • Stabilizátor HYBRID O.I.S.+, funkcia virtuálneho horizontu
 • Wi-Fi, NFC, čítačka QR kódov

 

LUMIX TZ57 – technické údaje:

 • 20x optický zoom
 • Objektív LUMIX DC VARIO so širokouhlým ohniskom 24 mm
 • Snímač High Sensitivity MOS, 16 MPix
 • Stabilizátor POWER O.I.S.
 • Videozáznam Full HD (1920 x 1080) (PAL)
 • Displej 7,6 cm / 1 040 000 bodů, výklopný
 • Automatické ostrenie Sonic Speed
 • Wi-Fi, NFC, čítačka
Panasonic predstavuje nové modely LUMIX
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Martin Žigo Martin Žigo
  Martin Žigo / 14.01.2015 10:47:00
  dalšia záplava super výnimočných kompaktov ktoré zachytia naše neuveritelné okamihy .. :D
 • Ivan Kutička Ivan Kutička
  Ivan Kutička / 14.01.2015 10:50:00
  never-ending story :)
 • Roman Halás Roman Halás
  Roman Halás / 20.01.2015 15:03:00
  Prečo? Malé travel zoomy boli a budú populárne a telefóny 30-násobný malý slušný zoom tak skoro nevytlačia. TZ rad je podľa mňa veľmi vydarený.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...