Panasonic predstavuje Lumix G9 a svetelný 200mm objektív Leica

Panasonic predstavuje Lumix G9 a svetelný 200mm objektív Leica

Novinky  /  Tlačová Správa / 08.11.2017 / 11:35

Nový Panasonic LUMIX G9 – to najlepšie pre fotografov prírody a divokých zvierat. Špičková kvalita obrazu a režim vysokého rozlíšenia s 80 megapixelmi.

 • Najlepší obraz v histórii fotoaparátov LUMIX

 • Vyspelý systém stabilizácie obrazu - Body I.S. a Dual I.S.

 • Vynikajúce schopnosti pri sledovaní pohyblivých objektov, mimoriadne rýchle a presné automatické zaostrovanie

 • Režim supervysokého rozlíšenia 80 Mp

 

Lisabon, Portugalsko (6. novembra 2017) Spoločnosť Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď medzi systémovými kompaktmi, model LUMIX G9. K jeho hlavným prednostiam patrí kompaktné a ľahké prevedenie, mimoriadna rýchlosť vo všetkých ohľadoch a voči prírodným živlom odolné a kvalitne utesnené horčíkové telo.

Novinka LUMIX G9 nadväzuje na úspech modelu GH5 a ponúka doposiaľ najlepší obraz v histórii série. Za špičkovou kresbou detailov, plynulými tonálnymi prechodmi a vynikajúcim farebným spracovaním stojí predovšetkým snímač Digital Live MOS s vysokým rozlíšením 20,3 MPix bez antialiasingového filtra (AA filter). V režime supervysokého rozlíšenia tak majú snímky ekvivalent neuveriteľných 80 megapixelov, a to ako vo formáte JPG, tak v RAW. Obrazový procesor sa stará o vynikajúce zobrazenie detailov s veľkou farebnou hĺbkou pri zachovaní maximálnej vernosti snímok. Využíva na to okrem iného technológie Multipixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing, teda inteligentné spracovanie obrazových informácií.

Výrazného vylepšenia sa dočkal aj stabilizátor obrazu Body I.S., vďaka ktorému je možné s G9 fotografovať s expozičným časom až o 6,5 EV dlhším ako bez stabilizácie. Stabilizátor dokáže s maximálnou presnosťou vypočítať intenzitu chvenia fotoaparátu v najrozličnejších situáciách, využíva pritom uhlovú rýchlosť prístroja a pohybového vektora. Ten sa meria pomocou gyroskopického senzoru, pohybového senzora a aj pomocou samotného obrazového snímača.

 

Kombináciou stabilizačných systémov B.I.S. (Body Image Stabilizer, pohyb v 5 osiach) a O.I.S. (Optical Image Stabilizer, pohyb v 2 osiach) vzniká päťosový systém Dual I.S. 21. Ten v prípade modelu LUMIX G9 zabraňuje rozostreniu obrazu vplyvom výrazného chvenia, s akým si predošlé systémy neporadili. Spomínaná kombinácia oboch technológií je využiteľná predovšetkým pri použití teleobjektívu alebo v obťažných situáciách, napr. v noci alebo pri fotografovaní jednou rukou.

 

Päťosový stabilizátor Dual I.S. 2 funguje ako pri fotografovaní, tak pri nakrúcaní videozáznamov, vrátane nakrúcania v rozlíšení 4K.

 

Mimoriadne rýchly a presný systém automatického zaostrovania s technológiou DFD znamená najrýchlejšie zaostrenie na svete2 - trvá len 0,04 s3, žiadny iný fotoaparát nie je rýchlejší4. Keď sa k tomu pripočítajú vynikajúce schopnosti zaostrovania pri sledovaní pohyblivých objektov, je zrejmé, že LUMIX G9 nikdy neminie cieľ.

 

Okrem toho je fotoaparát vybavený najrýchlejším sekvenčným snímaním vo svojej triede5 - zvláda 20 sn/s v režime kontinuálneho zaostrovania a 60 obr/s pri jednorazovom zaostrovaní, to všetko v plnom rozlíšení 20,3 MP. K dispozícii sú pochopiteľne aj režimy 6K/4K PHOTO, takže používatelia môžu okrem bežného snímania zvoliť aj omnoho rýchlejšiu sekvenciu 30 sn/s (režim 6K) alebo 60 sn/s (režim 4K), a potom jednotlivé okienka používať ako samostatné snímky (v režime 6K má každý jeden snímok rozlíšenie 18MP, v režime 4K 8MP).

 

LUMIX G9 je vybavený najväčším OLED hľadáčikom vo svojej triede6 s vynikajúcim pomerom zobrazenia 1,66x / 0,83x (ekvivalent plnoformátového fotoaparátu). Ani pri rýchlom sekvenčnom snímaní nedochádza k zatmievaniu hľadáčika7. Nechýbajú režimy pre nočné fotografovanie a pre rozšírený výber ostriaceho bodu.

Elektronický hľadáčik využíva technológiu OLED, čo znamená plynulé prekreslenie pohybu (obnovovacie frekvencie 120 obr/s) a bleskurýchle reakcie s minimálnym omeškaním zobrazenia (max. 0,005 s). Poteší aj mimoriadne veľký pomer kontrastu 10000:1.

 

Panasonic LUMIX G9 je určený do náročného terénu, čomu zodpovedá aj konštrukcia z horčíkovej zliatiny na prednej i zadnej strane. Je odolný voči vlhkosti8, prachu a mrazu do -10 stupňov. Na hornej strane sa nachádza stavový displej (najväčší vo svojej triede), vďaka ktorému je fotografovanie ešte jednoduchšie a pohodlnejšie než u predošlých modelov. Displej na zadnej strane má výklopnú konštrukciu, uhlopriečku 7,6 cm, pomer strán 3:2 a rozlíšenie 1,04 megapixelu. Okrem toho ponúka LUMIX G9 dva sloty na pamäťové karty SD, vrátane najnovších rýchlych vysokokapacitných typov UHS-II.

 

Panasonic LUMIX G9 je vybavený technológiami Bluetooth a Wi-Fi®, čo znamená pohodlnejšie ovládanie a možnosť okamžitého a jednoduchého zdieľania snímok a videozáznamov. Vďaka podpore Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) môže fotoaparát udržovať konštantné spojenie s telefónom alebo tabletom, a pritom spotrebováva len minimum energie. Pri pripojení prostredníctvom Wi-Fi je možné vybrať si medzi frekvenciami 5 GHz (IEEE802.11ac) a konvenčnejšiu 2,4 GHz (IEEE 802.11b/g/n).

1. Najlepší obraz v histórii fotoaparátov série LUMIX

Nový model LUMIX G9 nadväzuje na skvelú kvalitu svojho predchodcu GH5 a ponúka vôbec najkvalitnejší obraz v histórii systémových kompaktov série LUMIX G. Snímač Digital Live MOS s rozlíšením 20,3 megapixelov bez antialiasingového filtra zachytí každý detail, obrazový procesor Venus Engine sa stará o vynikajúce zobrazenie detailov pri zachovaní maximálnej vernosti snímok. Využíva na to okrem iného technológie Multipixel Luminance Generation a Intelligent Detail Processing, tj. inteligentné spracovanie obrazových informácií. Vlastnostiam snímača zodpovedá aj nový optimalizovaný systém tonálnych prechodov, ktorý rozširuje dynamický rozsah a vylepšuje kresbu medzi jasom a tieňmi. Snímač je navyše vybavený optickými vrstvami AR, čo zabraňuje zdvojenej kresbe a prežiareniu dokonca aj v protisvetle. Špeciálny, na mieru vyladený systém na optimalizáciu farebného spracovania, vylepšuje nielen odtieň a sýtosť, ale aj celkový jas snímky, a umožňuje nastaviť každú hodnotu samostatne. Výsledkom je bohatá farebná paleta v jase aj v tieňoch, čo sa najvýraznejšie prejavuje pri komplikovaných odtieňoch farieb oblohy a ľudskej pleti. Vylepšená je aj technológia na elimináciu šumu (Tuned High Precision Multi Process NR) – fotoaparát dokáže presnejšie odlíšiť šum od obrazovej informácie, a teda odstrániť ho bez toho, aby utrpeli detaily. Výsledkom je prirodzená, oku lahodiaca kresba, predovšetkým pri snímkach s vyššou citlivosťou.

Nový režim vysokého rozlíšenia umožňuje vytvárať snímky s ekvivalentom až 80 megapixelov (10368 x 7776 bodov). V tomto režime fotoaparát skladá dohromady osem záberov vytvorených v rámci sekvencie, pričom medzi každými dvoma zábermi jemne pohne snímačom. Týmto spôsobom je možné fotografovať nielen do formátu JPG, ale aj do RAW. Obrovské rozlíšenie ocenia najmä fotografi krajiniek, ktorí fotia zo statívu.

 

2. Vyspelý stabilizátor Body I.S. a duálny systém stabilizácie Dual I.S.

Aby boli fotografie ostré aj pri dlhších expozičných časoch, vylepšili výrobcovia osvedčený stabilizátor obrazu Body I.S. Panasonic LUMIX G9 využíva úplne nový algoritmus, s ktorého pomocou sa dá presne vypočítať informácia o chvení fotoaparátu. Pri výpočte hrá rolu uhlová rýchlosť prístroja a pohybové vektory, ktoré sa merajú pomocou gyroskopického senzora, pohybového senzora a samotného obrazového snímača. Vďaka tomu sa dá s G9 fotografovať s expozičným časom až o 6,5 EV dlhším ako bez stabilizácie. Nový stabilizátor si dokáže poradiť najmä s charakteristickým pomalým pohybom, čo umožňuje fotografovať z ruky aj s dlhšími časmi1. LUMIX G9 tak umožňuje úspešné výsledky aj v situáciách, v ktorých to predtým jednoducho nešlo, napríklad pri použití mimoriadne dlhého ohniska 800 mm (pri prepočte na 35 mm fotoaparát) z ruky.

 

Kombináciou stabilizačných systémov B.I.S. (Body Image Stabilizer, pohyb v 5 osiach) a O.I.S. (Optical Image Stabilizer, pohyb v 2 osiach) vzniká päťosový systém Dual I.S. 22. Ten pri modeli LUMIX G9 zabraňuje rozostreniu obrazu vplyvom výrazného chvenia, s ktorým si predchádzajúce systémy neporadili. Spomínaná kombinácia oboch technológií sa hodí predovšetkým pri použití teleobjektívu alebo v náročných situáciách, napr. v noci alebo pri fotografovaní jednou rukou3.

 

Päťosový stabilizátor Dual I.S. 2 funguje ako pri fotografovaní, tak aj pri nakrúcaní videozáznamov, vrátane nakrúcania v rozlíšení 4K.

3. Rýchle a presné automatické zaostrovanie a mimoriadne vydarené sledovanie objektov v pohybe

Technológia DFD (Depth From Defocus)4 počíta vzdialenosť objektu porovnaním dvoch záberov s odlišnými hodnotami ostrosti (a neustále zohľadňuje aktuálne nastavenie objektívu). Osvedčená kombinácia technológie DFD a automatického zaostrovania metódou porovnávania kontrastu funguje ešte lepšie ako u predchádzajúcich modelov, predovšetkým vďaka lepšej práci snímača počas zaostrovania (dosahuje frekvenciu 480 sn/s).

 

Tým LUMIX G9 ponúka vôbec najrýchlejšie automatické zaostrovanie na svete5 (0,04 s6) a rýchle sekvenčné snímanie (20 sn/s v režime kontinuálneho zaostrovania a 60 sn/s pri jednorazovom zaostrovaní), to všetko s elektronickou uzávierkou pri plnom rozlíšení.

 

Vďaka vysokému výpočtovému výkonu obrazového procesoru Venus Engine zvláda LUMIX G9 dokonca technológiu hlbokého strojového učenia, takže okrem bežného rozpoznávania tváre a očí dokáže rozoznať aj ľudské telo.

 

Kvôli presnejšiemu zaostrovaniu narástol počet ostriacich zón z 49 na 225. Okrem toho je k dispozícii štandardné rozpoznávanie tváre a očí, kontinuálne zaostrovanie, zaostrovanie na jediný ostriaci bod a zaostrovanie na ľubovoľné miesto na displeji. Ostriace zóny je možné spájať do skupín a následne meniť ich veľkosť, pokiaľ si to kompozícia vyžaduje. Celé zaostrovanie je teraz veľmi jednoduché – slúži naň nový joystick pod pravým palcom, takže môžete zaostrovať úplne bez očného kontaktu a očami pritom sledovať fotografovanú scénu. V nastavení môžu používatelia meniť citlivosť automatického zaostrovania, citlivosť pri zmene ostriaceho bodu a citlivosť na sledovanie pohyblivého objektu. K dispozícii sú aj štyri nastavenia pre najčastejšie situácie.

4. Praktický dizajn pre prácu v teréne

LUMIX G9 okrem iného zvláda najrýchlejšie sekvenčné snímanie vo svojej triede7 - 20 sn/s v režime kontinuálneho zaostrovania a 60 sn/s pri jednorazovom zaostrovaní, a to všetko v plnom rozlíšení 20,3 MPix. Ďalšou výhodou je elektronický hľadáčik bez zatmievania8, čo robí z G9 najlepší systémový kompakt na fotografovanie pohyblivých objektov na svete. Keď sa k tomu pripočítajú vynikajúce vlastnosti pri sledovaní pohyblivých objektov, je zrejmé, že LUMIX G9 nikdy neminie cieľ.

 

A pokiaľ štandardné sekvenčné snímanie nestačí, je tu režim 6K PHOTO9, kde fotoaparát kontinuálne nakrúca rýchlosťou 30 sn/s a jednotlivé okienka je možné použiť ako samostatné snímky. Majú pomer strán 4:3 alebo 3:2 a rozlíšenie cca 18 megapixelov. V režime 4K PHOTO s nižším rozlíšením (cca 8 megapixelov) je zasa možné nakrúcať rýchlosťou až 60 sn/s. V oboch režimoch si možno vyberať medzi troma spôsobmi záznamu: 6K Burst / 4K Burst, 6K Burst (Start/Stop) / 4K Burst (Start/Stop) a 6K Pre-burst / 4K Pre-burst (vytvára záznam o 1 s skôr, než stihnete stlačiť spúšť).

 

Nový snímač pomáha účinne eliminovať nežiadúci efekt zvaný rolling shutter, ku ktorému dochádza pri nakrúcaní videozáznamov. Vďaka výkonnému procesoru Venus Engine je možné fotografie a videá vylepšovať aj dodatočne, napríklad priamo vo fotoaparáte môžeme opravovať skreslenie a znižovať množstvo šumu. Výsledkom sú výrazne lepšie fotografie vytvorené z videozáznamu v režimoch 6K PHOTO alebo 4K PHOTO.

 

5. Nový elektronický hľadáčik s veľkým pomerom zobrazenia a skvelým obrazom

Jednou z najväčších predností nového fotoaparátu Panasonic LUMIX G9 je vylepšený elektronický hľadáčik (LVF, Live View Finder). Je najväčší vo svojej triede a má vynikajúci pomer zobrazenia 1,66x / 0,83x (ekvivalent plnoformátového fotoaparátu). Tento pomer možno meniť podľa situácie v troch krokoch – 0,7x, 0,77x a 0.83x. Hľadáčik typu OLED má rozlíšenie 3 680 000 bodov a pokrýva 100 % záberu. Technológia OLED znamená plynulé prekreslenie pohybu (obnovovacia frekvencia 120 obr/s) a bleskurýchle reakcie s minimálnym oneskorením zobrazenia (max. 0,005 s). Poteší aj mimoriadne veľký pomer kontrastu 10000:1. Ani pri rýchlom sekvenčnom snímaní nedochádza k zatmievaniu hľadáčika. Očnice merajú približne 21 mm, takže sa do hľadáčika pohodlne díva aj v okuliaroch. Obraz je jasný a ostrý uprostred záberu aj v rohoch. V nočnom režime sa podsvietenie znižuje, takže oči nebolia ani pri dlhšom fotografovaní. Ďalšou novinkou je funkcia AF Point Scope, ktorá umožňuje zväčšiť vzdialené objekty, aby sa na nich lepšie zaostrovalo.

 

6. Optimálny dizajn pre intuitívne ovládanie

Na hornej časti fotoaparátu sa nachádza stavový displej (najväčší vo svojej triede), vďaka ktorému je fotografovanie ešte jednoduchšie a pohodlnejšie než u predchádzajúcich modelov.

 

Funkčné tlačidlo (Fn) umožňuje jednoducho a rýchlo prepínať medzi užívateľsky nastavenými hodnotami. Už spomínaný joystick zjednodušuje zaostrovanie, príkazové kolieska a najrôznejšie tlačidlá sú na tele prístroja umiestnené tak, aby sa s nimi ľahko pracovalo.

7. Ľahká a pritom odolná konštrukcia pre využitie v teréne

Panasonic LUMIX G9 je určený do náročného terénu, čomu zodpovedá aj konštrukcia z horčíkovej zliatiny na prednej i zadnej strane. Je odolný voči rozmarom počasia proti vlhkosti10, prachu a mrazu do -10 stupňov. Všetky spoje, tlačidlá a voliče sú chránené a utesnené špeciálnymi prvkami.

 

LUMIX G9 ponúka dva sloty na pamäťové karty SD, vrátane najnovších rýchlych vysokokapacitných typov UHS-II. Používatelia sa môžu rozhodovať medzi troma spôsobmi ukladania fotografií a záznamov: Relay Recording, Backup Recording a Allocation Recording. V prvom prípade sa dáta ukladajú najskôr na prvú, a po jej zaplnení na druhú kartu. V režime Backup Recording sa všetko ukladá zdvojene na obe karty súčasne, takže fotografie a záznamy sú zálohované. Napokon režim Allocation Recording znamená, že používateľ sám určuje, kam sa jednotlivé typy dát (RAW, JPG, 6K PHOTO / 4K PHOTO, 4K video apod.) ukladajú. Napríklad fotografie možno ukladať na kartu č. 1 a videa na kartu č. 2. U oboch slotov svieti dióda, pokiaľ sa na ne práve zapisuje.

 

Cez štandardné USB možno fotoaparát nielen dobíjať, ale aj napájať počas používania, čo oceníme pri dlhom ateliérovom fotografovaní alebo dlhodobom pobyte v prírode bez elektrickej zásuvky.

 

8. Ďalšie funkcie a vlastnosti

 • Výklopný displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1,04 MPix
  Displej so statickým dotykovým ovládaním má pomer strán 3:2, vysoké rozlíšenie a 100% pokrytie scény. Využíva nielen klasické RGB matice (červené, zelené a modré pixely), ale aj pixely biele, čo vylepšuje viditeľnosť za slnečného počasia v exteriéri. Dá sa vyklopiť o cca 270 stupňov, čo zjednodušuje fotografovanie a nakrúcanie z rôznych uhlov. Do výbavy patrí aj nočný režim.

 • Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11ac) / 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n)
  Panasonic LUMIX G9 je vybavený technológiami Bluetooth a Wi-Fi®, čo znamená pohodlnejšie ovládanie a možnosť okamžitého a jednoduchého zdieľania snímok i videozáznamov. Po bezdrôtovom pripojení k telefónu alebo tabletu s aplikáciou Panasonic Image App (pro iOS a Android) sa dá mobilné zariadenie používať ako diaľkové ovládanie pri fotografovaní, nakrúcaní alebo prezeranie snímok a záznamov. Vďaka podpore Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) môže fotoaparát udržovať konštantné spojenie s telefónom alebo tabletom a pritom spotrebováva len minimum energie. Do fotografií sa automaticky zapisujú geotagy alebo zemepisné súradnice. Pomocou mobilných zariadení sa dajú kopírovať aj užívateľské nastavenia do iných modelov G9.

 

Pri pripojení cez Wi-Fi je možné voliť medzi frekvenciou 5 GHz (IEEE802.11ac) a konvenčnejšou 2,4 GHz (IEEE 802.11b/g/n). To umožňuje nielen pripojenie k telefónu/tabletu, ale aj k iným blízkym zariadeniam. Pri využití technológie 5GHz je dátový prenos rýchlejší11.

 

9. Voliteľné príslušenstvo určené pre LUMIX G9

 • Batériový grip DMW-BGG9
  LUMIX G9 je možné doplniť o nový batériový grip DMW-BGG9. Pri použití dvoch batérií – jednej v tele a druhej v gripe – sa predlžuje doba fotografovania na jedno nabitie. Grip navyše spríjemňuje ovládanie pri fotografovaní na výšku. Je vybavený vlastnými ovládacími prvkami (vrátane joysticku) a je podobne odolný ako samotný fotoaparát.

 • Očnice DMW-EC4
  Vďaka očnici DMW-EC4 je sledovanie obrazu v elektronickom hľadáčiku ešte pohodlnejšie.

 • Nabíjačka DMW-BTC13
  Nabíjačka DMW-BTC13 umožňuje rýchle dobíjanie batérie

DMW-BLF19 z bežnej elektrickej zásuvky.

 • Ramenný popruh DMW-SSTG9
  Ramenný popruh s nastaviteľnou dĺžkou.

 

Panasonic LUMIX G9 je k dispozícii v nasledujúcich variantoch:

DC-G9

DC-G9M (s objektívom H-FS12060E)

DC-G9L (s objektívom Leica H-ES12060E)

 

Nový malý a ľahký vysoko svetelný teleobjektív: ohnisko zodpovedajúce 400 mm, výkonný optický stabilizátor pre fotografovanie z ruky

 

 • Najostrejšia kresba od okraja po okraj v histórii série LUMIX

 • Výborne sa hodí na exteriérové fotografovanie každého druhu (zvieratá v prírode, šport apod.)

 • Rýchly a presný systém automatického zaostrovania pri fotografovaní aj nakrúcaní videozáznamov

 • Kompaktný rozmer a hmotnosť pre dlhodobé používanie bez únavy

Lisabon, Portugalsko (6. novembra 2017) Spoločnosť Panasonic predstavuje nový teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou, LEICA DG ELMARIT 200 mm / F2.8 / POWER O.I.S. (v prepočte na 35 mm: ohnisková vzdialenosť 400 mm). Ide o vôbec prvý teleobjektív s vysokou svetelnosťou a pevným ohniskom, vyrábaný so značkou LEICA DG. Objektív sa pýši vôbec najostrejšou kresbou od okraja po okraj v histórii systémových kompaktov Panasonic LUMIX. Napriek dlhému ohnisku a vysokej svetelnosti je príjemne malý a ľahký, takže umožňuje jednoduché a dlhodobé fotografovanie z ruky, rovnako ako prenášanie bez únavy.
 

Vďaka mimoriadne dlhej ohniskovej vzdialenosti 400 mm a špičkovým optickým vlastnostiam sa LEICA DG ELMARIT 200 mm / F2.8 / POWER O.I.S. výborne hodí napríklad na fotografovanie športu alebo zvierat vo voľnej prírode. V balení nájdete dokonca telekonvertor 1,4x (DMW-TC14) na predĺženie ohniskovej vzdialenosti na ekvivalent 560 mm1.

Vysoká svetelnosť f2,8 umožňuje fotografovať objekty v rýchlom pohybe, pred rozostrením záberu spôsobenému chvením fotoaparátu ochráni používateľa výkonný optický stabilizátor POWER O.I.S. Vďaka nemu je rovnako možné fotografovať z ruky pri slabom osvetlení. Objektív je kompatibilný aj s výkonnejšími stabilizačnými systémami Dual I.S.2 a Dual I.S. 23, pokiaľ je fotoaparát niektorými z nich vybavený.

Renomovaná značka Leica je zárukou kvality optiky a nový objektív to len potvrdzuje. Tvorí ho 15 optických členov v 13 skupinách, nechýbajú dva členy UED s mimoriadne nízkou disperziou. Vďaka týmto členom a špeciálnej optickej technológii sa používatelia môžu tešiť na vynikajúcu kresbu detailov a špičkový kontrast od okraja po okraj, s minimom skreslenia a chromatickej aberácie.

S trojitým lineárnym motorom je nový objektív značky Leica zárukou rýchleho a presného automatického zaostrovania ako pri fotografovaní, tak aj pri nakrúcaní videozáznamov. Vynikajúco sa hodí na videozáznamy v ultravysokom rozlíšení 4K, pri ktorých na presnom zaostrovaní skutočne mimoriadne záleží. Dynamický (mikrokrokový) systém clony zjednodušuje nakrúcanie v podmienkach, v akých sa rýchlo mení jas na scéne.

Objektív je dostatočne robustný a odolný voči rozmarom počasia proti prachu i vlhkosti4, prípadne proti mrazu až do -10 stupňov. Je preto vhodný na náročné profesionálne využitie. Vyrába sa v príťažlivom čiernom kovovom prevedení a výborne sa hodí k systému Panasonic LUMIX G.

Objektív LEICA DG ELMARIT 200 mm / F2.8 / POWER O.I.S. je kompatibilný s voliteľným telekonvertorom 2.0x (DMW-TC20), ktorý v prípade plnoformátového fotoaparátu ohniskovú vzdialenosť predlžuje až na ekvivalent 800 mm.

 

• Niektoré funkcie modelu H-ES200 nie je možné použiť s fotoaparátom DC-GH5. Firmware pre DC-GH5, ktorý plnú kompatibilitu s objektívom H-ES200 umožní, bude k dispozícii koncom decembra 2017.

• Prevedenie a špecifikácie môžu byť menené bez ohlásenia.

• LEICA je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Microsystems IR GmbH.

• ELMARIT je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Camera AG.

 

Panasonic predstavuje Lumix G9 a svetelný 200mm objektív Leica
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...