Panasonic Lumix GF7: Špičkový fotoaparát pre milovníkov kvality a štýlu

Novinka  /  Tlačová Správa / 21.01.2015 / 00:00

Ľahký a štýlový kompaktný prístroj s výmennými objektívmi umožňuje naplno rozvinúť fotografickú kreativitu a pritom pôsobí ako elegantný módny doplnok.

 
Bratislava, 20. januára 2015 - Spoločnosť Panasonic dnes predstavila Lumix GF7, kompaktný a ľahký fotoaparát s výmennými objektívmi a špičkovou obrazovou kvalitou. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie a bohatá funkčná výbava, v ktorej nechýba napríklad nový špeciálny režim pre fotografovanie populárnych selfies. Užívatelia tak môžu dať voľný priechod svojim kreatívnym nápadom a predstavám.
 
 
Aj v kategórii kompaktov s výmennými objektívmi možno spojiť špičkové technické parametre s elegantným a štýlovým dizajnom v niekoľkých farebných prevedeniach. V každom detaile, od umiestnenia tlačidiel a voličov až po kožou potiahnutý úchop pre pravú ruku, je vidieť kvalitné ergonomické spracovanie, takže sa s prístrojom fotografuje príjemne a pohodlne. Vďaka vynikajúcej kvalite snímok, bohatej funkčnej výbave a štýlovému kompaktnému dizajnu slúži Lumix GF7 ako výborný fotografický spoločník pre každodenné použitie.
 
Každodenný spoločník pre fotografovanie aj natáčanie videozáznamov
Lumix GF7 je vybavený snímačom Digital Live MOS s rozlíšením 16 megapixelov. Snímač je fyzicky výrazne väčší ako snímače bežných vreckových kompaktných fotoaparátov, takže sa užívatelia môžu tešiť na podstatne kvalitnejšie snímky. V kombinácii s moderným obrazovým procesorom Venus Engine snímač veľmi účinne znižuje hladinu šumu, čo má za následok čistý obraz plný detailov dokonca aj v slabom svetle, prípadne aj po zotmení.
 
Vysoká obrazová kvalita sa však netýka len fotografií. Majitelia modelu Lumix GF7 môžu dianie okolo seba nakrúcať na videozáznam v rozlíšení Full-HD, teda 1920 x 1080 bodov, vo formátoch AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264). Pri natáčaní možno ostriť len dotykom displeja a vďaka funkcii kontinuálneho automatického ostrenia dokáže fotoaparát zaostrovať aj na objekty v pohybe.
 
 
Bohatá funkčná výbava praje kreatívnym fotografom
Lumix GF7 umožňuje užívateľom fotografovať a natáčať svet okolo seba a využívať pritom najrôznejšie kreatívne predstavy a nápady. Dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 bodov je možné vyklápať a otáčať o 180 stupňov, obraz je na ňom dobre viditeľný v najrôznejších svetelných podmienkach. Po plnom vyklopení displeja sa fotoaparát automaticky prepne do režimu pre fotografovanie autoportrétov, čo iste poteší milovníkov populárnych selfies. Okrem toho fotoaparát ponúka celý rad funkcií, ako vylepšiť podobu ľudí v zábere. Napríklad funkcia Soft Skin vyhladzuje pleť a vďaka nástroju Defocusing možno efektne softvérovo rozostriť okolie tváre.
 
Ďalšie funkcie umožňujú používateľom ľahko a rýchlo upraviť podobu fotografií podľa vlastnej chuti. V režime Creative Control je k dispozícii 22 kreatívnych filtrov, od retro podoby cez dynamické monochromatické prevedenie až napríklad po efekt lacných fotoaparátov na hranie. Zároveň je možné zakaždým zaobstarať druhú verziu rovnakého záberu bez filtra pre prípad, že by ste s efektom neboli spokojní.
 
Funkcia Creative Panorama umožňuje jednoduchú tvorbu horizontálne či vertikálne orientovaných panoramatických záberov. Režim inteligentnej automatiky iA +, dostupný pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov, ponúka celý rad účinných automatických nástrojov ako napríklad inteligentný výber motívového programu, automatické nastavenie citlivosti či automatické rozpoznávanie jedla v zábere.
 
Kreatívne nápady možno samozrejme uplatniť aj pri natáčaní videozáznamov, stačí k tomu stlačenie jediného tlačidla. Režim časozberného snímania (Time Lapse) umožňuje dlhodobo sledovať vybranú scénu v určitých intervaloch, k dispozícii je aj funkcia Stop Motion Animation čiže známa filmárska technika, v ktorej sa statické objekty javia ako pohyblivé. Aj v pohodlí domova si tak môžete vytvárať animované alebo bábkové filmy.
 
 
Rýchlosť a presnosť
Čo sa automatického ostrenia týka, ponúka Lumix GF7 hneď niekoľko možností pre každú fotografickú situáciu, vrátane okamihov, kedy na prípravu záberu máte len minimum času. Fotoaparát pri ostrení využíva metódu porovnávania kontrastu, ktorá funguje s veľkou presnosťou predovšetkým v kombinácii s dostatočne svetelným objektívom. Lumix GF7 sa tak v tomto smere vyrovná aj drahším digitálnym zrkadlovkám.
 
V slabšom svetle (dokonca aj za svitu hviezd) možno prácu ostriaceho mechanizmu vylepšiť pomocou režimu Low Light AF, v ktorom je ostrenie spoľahlivé aj bez asistenčného prisvietenia. K dispozícii je ďalej obľúbený systém rozpoznávania tváre, ale aj nová funkcia automatického rozpoznávania očí, pri ktorom fotoaparát zaostrí na oči fotografovaného človeka.
 
Dynamický rozsah potom možno posilniť pomocou funkcie Intelligent D-range Control, vďaka ktorej je možné aj v kontrastných scénach zachovať detaily v jasoch aj v tieňoch bez prepalov a bez utopenej kresby.
 
Konektivita a zdieľanie fotografií
Panasonic Lumix GF7 je vybavený Wi-Fi, vďaka ktorému je možné fotografie ihneď zdieľať na sociálnych sieťach alebo iných webových stránkach. Zároveň Wi-Fi rozširuje kreatívne možnosti pri samotnom fotografovaní.
 
Wi-Fi umožňuje bezdrôtovo pripojiť fotoaparát k smartfónu alebo tabletu. Mobilné zariadenie je potom možné využiť ako displej pre náhľad scény, ale aj ako diaľkový ovládač pre spúšť, zoomovanie, ostrenie, nastavenie clony atď.
 
Medzi ďalšie novinky patrí aj funkcia Jump Snap, určená pre fotografie ľudí či skupín v skoku. Telefón, ktorý máte pri skákaní vo vrecku, rozpozná najvyšší bod skoku a v rovnakom okamihu na diaľku bezdrôtovo stlačí spúšť fotoaparátu.
 
 
Lumix GF7 - technické údaje:
        Snímač Digital Live MOS Sensor, rozlíšenie 16 megapixelov, obrazový procesor Venus Engine
        Videozáznam v rozlíšení 1920 x 1080 (Full HD) vo formáte AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264)
        Dotykový displej 7,6 cm, rozlíšenie 1 040 000 bodov, výklopný o 180 stupňov
        Bohatá ponuka kreatívnych automatických režimov, napr. Selfie, Jump Snap, Creative Control, Time Lapse či Stop Motion Animation
        Rýchle automatické ostrenie metódou porovnávania kontrastu, režim do slabého svetla, rozpoznávanie tváre / očí a pod.
        Wi-Fi
 
Lumix GF7 bude k dispozícii od konca marca, v niekoľkých farebných prevedeniach - v striebornej, čiernej a bielej verzii. 

 

Galéria k článku


Panasonic Lumix GF7: Špičkový fotoaparát pre milovníkov kvality a štýlu
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Majky Kováč Majky Kováč
  Majky Kováč / 22.01.2015 11:32:00
  hehe, a ludia si mozu vesat na facebook dalsie samolube fotky :)
 • Hana Velická Hana Velická
  Hana Velická / 29.01.2015 14:33:00
  Ja by som skôr ocenila hľadáčik :)
 • julo kotus julo kotus
  julo kotus / 29.01.2015 15:18:00
  Hľadáčik má napríklad aj nový Panasonic GM5. Recenziu si môžete prečítať tu: http://www.prolaika.sk/velky-drobec-panasonic-lumix-dmc-gm5/
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...