Olympus TG-5: V pohode vo vode, z výšky aj pod tlakom

Olympus TG-5: V pohode vo vode, z výšky aj pod tlakom

Novinky  /  Vladimir Kampf / 30.05.2017 / 11:15

Napriek tomu, že sa už obyčajné kompaktné fotoaparáty nenosia, smartfóny ich posielajú do zabudnutia, trúfol si Olympus pred letom 2017 ponúknuť svetu ďalší z radu TOUGH Olympus TG-5.

Odolný kompakt ako hit pre prichádzajúce leto.

Výrobca garantuje, že tento kompaktík s futuristickým vzhľadom vydrží veľa. Môžete si ho vziať pod hladinu do 15 metrovej hĺbky, vyliezť na rebrík a pustiť ho z výšky dvoch metrov alebo na neho môžete postaviť stokilového chlapa. Výrobca garantuje, že takéto zaobchádzanie je v pohode. Okrem toho že zaznamenáva obraz, pamätá si aj miesto fotografovania a teplotu prostredia. Najmä tú teplotu si isto zákazníci nenechajú ujsť. :-) V dnešnej dobe čoraz viac platí, že dobrý fotoaparát musí ponúkať aj nejakú somarinu. Ale možno sa mýlim a niekomu tento údaj môže prísť vhod. Možno bude žrať susedov, známych a kamarátov ktorým bude šťastný majiteľ tejto vychytávky ukazovať fotografie z dovolenky, z ktorých bude jasné, že bolo fakt horúco.

TOUGH Olympus TG-5 bude v ponuke v dvoch farbách, čiernej a červenej.

Z väčšieho na menší

Prekvapením je rozlíšenie snímača. Predchodca TG-4 mal 16 mega. Mladší braček má „len“ 12 mega. A ide sa dole! Hovorí sa, že to nebol zlý krok. Dôležité v tomto prípade je zväčšenie fotodiód. Foťák má väčšie pixle na rovnakej ploche. Aj to je výhoda. Okrem toho je v prístroji použitý obrazový procesor TruePic VIII. Je rovnaký, ako vo vlajkovej lodi E-M1 Mark II. A tomu niet čo vytknúť. Ešte som Olympus TG-5 nemal v ruke, ale už sa na neho teším.

Ultra HD video je jednou z predností tohto kompaktu. Olympus jeho kvalitu v posledných modeloch dotiahol k momentálnej dokonalosti.

Som zvedavý aj na záznam videa. Novinkou je možnosť natáčania Ultra HD (4K) videí pri 25 alebo 30 obrázkoch za sekundu, ale až 120 obrázkov za sekundu vo Full HD rozlíšení. To dáva možnosť vytvárať spomalené zábery. K tomu možnosť nastavenia citlivosti čipu ISO 100 – 12800. V rodine Olympusov je stabilizovaný čip úplnou samozrejmosťou.

Jednoduché a funkčné príslušenstvo pre ešte jednoduchšie fotografovanie v extrémoch.

Pán Boh zaplať!

Na foťáčik sa budú dať namontovať predsádky, ktoré predĺžia alebo rozšíria ohnisko objektívu. Ten má štandardne po prepočte na kinofilmové políčko (Full frame) zoom 25 – 100 s clonou F 2 – 4,9. Z hornej hranice v dnešnej dobe nikto neodpadne... Tak len: Pán Boh zaplať! Veľká vďaka však za dvojitú sklenenú ochranu na ňom, ktorá efektívne bráni zahmlievaniu keď niekto fotoaparát náhle strčí do studenej vody alebo ho z mrazu prinesie do tepla. Objektív ostrí od 1 cm. (Slovom: Jedného centimetra.) S ním sú spojené aj zaujímavé funkcie Microscope a Microscope Control. K tomu Focus Bracketing a Focus Stacking.

Fotoaparát, ktorý si koleduje o drsné zaobchádzanie.

Olympus TG-5 by sa mal už čoskoro objaviť v našom teste a aj v našom obchode ProLaika.sk. Jeho cena nepresiahne 500 eur.

Olympus TG-5: V pohode vo vode, z výšky aj pod tlakom
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...