Nový rad ďalekohľadov Nikon MONARCH

Nový rad ďalekohľadov Nikon MONARCH

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.07.2016 / 10:50

Nový rad Nikon MONARCH HG – najpokročilejšie modely v histórii ďalekohľadov MONARCH

Amsterdam, Holandsko, 14. júla 2016: Nové ďalekohľady MONARCH HG 8×42 a 10×42 sa pýšia vynikajúcim optickým výkonom, ostrosťou obrazu od okraja po okraj a nádherne prirodzenými farbami v kompaktnom tele. Vďaka tomu poskytujú doteraz najlepší obraz spomedzi všetkých modelov MONARCH.

Široké zdanlivé zorné pole (60,3˚ pri modeli 8×42 a 62,2˚ pri modeli 10×42) prináša veľkolepý obraz a systém šošoviek na vyrovnávanie poľa zaručuje ostrý, jasný obraz až po okraje šošovky.

Optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED) pomáha minimalizovať chromatickú aberáciu a poskytuje kontrastný obraz s vysokým rozlíšením a prirodzenou reprodukciou farieb farieb. Všetky šošovky a hranoly majú viacvrstvovú úpravu a strechový hranol má viacnásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazivosťou. Táto kombinácia umožňuje dosiahnuť mimoriadne jasný obraz s priepustnosťou až 92 % alebo viac.

Elegantná konštrukcia ďalekohľadov je kompaktná a ľahká, vďaka čomu sa ľahko nosia, nech sa vydáte kamkoľvek. Telo z horčíkovej zliatiny a povrchová úprava šošoviek proti poškriabaniu prispievajú k dlhotrvajúcej odolnosti. Veľké predsunutie výstupnej pupily okuláru zaručuje dobrú viditeľnosť celého zorného poľa aj v prípade, že nosíte okuliare. Otočné a posuvné gumové očnice uľahčujú umiestnenie oka do správnej polohy. Telo plnené dusíkom dodáva ďalekohľadom MONARCH HG výborné vlastnosti týkajúce sa vodotesnosti až do hĺbky 5 m počas 10 minút, vďaka čomu sú ďalekohľady ideálne na všetky aktivity v prírode.

Vnútorné zahmlievanie optického systému je eliminované aj v prostredí s nízkym tlakom až do ekvivalentnej nadmorskej výšky 5 000 m, takže budete mať k dispozícii čistý obraz aj vtedy, keď ho budete najviac potrebovať.

 

Spoločnosť Nikon predstavuje nový rad monokulárov MONARCH Fieldscope.

Amsterdam, Holandsko, 14. júla 2016: Spoločnosť Nikon Corporation s radosťou oznamuje uvedenie nových modelov monokulárnych pozorovacích ďalekohľadov MONARCH Fieldscope, ktoré zahŕňajú štyri monokuláre Fieldscope a tri okuláre navrhnuté exkluzívne pre tento rad. Vďaka novej optickej konštrukcii prinášajú monokuláre MONARCH Fieldscope vysoký optický výkon a krištáľovo čistý obraz. Ako nástupné modely monokulárov ED82/EDIII prinášajú nové vzrušujúce zážitky z pozorovania prírody.

Vďaka použitiu optického skla Nikon ED s extrémne nízkym rozptylom svetla, monokuláre MONARCH Fieldscope zaručujú obraz s bohatým kontrastom a realistické farby. U všetkých šošoviek a hranolov sú použité viacnásobné antireflexné vrstvy na dosiahnutie vynikajúcej priepustnosti svetla. Optimalizovaný systém zaostrovania umožňuje rýchlejšie a presnejšie zaostrenie.

Okuláre MEP využívajú novú optickú konštrukciu a zahŕňajú systém šošoviek na vyrovnávanie poľa, ktoré umožňujú dosiahnuť konzistentnú ostrosť a čistotu obrazu v rámci celého zorného poľa a zároveň veľké predsunutie výstupnej pupily. Po nasadení na monokulár Fieldscope sú okuláre MEP vodotesné, vďaka čomu umožňujú bezpečné použitie aj počas neočakávaných zmien počasia.

Či už sa rozhodnete pozorovať vtáky alebo si vychutnať prírodné divadlo na nočnej oblohe, telo monokulárov Fieldscope vyrobené z hliníkovej zliatiny poskytuje odolnosť a robustnosť, ktoré sú priamo navrhnutú pre skvelé zážitky v prírode. Bez ohľadu na to, ako ďaleko cestujete alebo aké náročné podmienky vás čakajú, monokuláre MONARCH Fieldscope sú navrhnuté tak, aby s vami držali krok.

 

Nový rad ďalekohľadov Nikon MONARCH
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

  • Julo Kotus / 26.07.2016 14:02:56
    Teším sa až ich vyskúšam. Mal som v Dunajskej Delte predchádzajúci typ a bol vynikajúci. Som zvedavý, kam sa to dá ešte posunúť.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...