Nový Panasonic Lumix GH5 M2

Nový Panasonic Lumix GH5 M2

Panasonic uviedol na trh novú verziu legendárneho modelu GH5 M2  /  Tlačová Správa / 25.05.2021 / 12:45

Spoločnosť Panasonic dnes predstavuje novú generáciu legendárneho modelu GH5 s označením GH5 M2. Nový LUMIX GH5M2 prináša interné video v kvalite C4K 4 : 2 : 2 10-bit v 60p a WiFi streamovanie 1 080/60p

Fotoaparát zdieľa veľmi podobné telo so svojim predchodcom avšak ponúka množstvo inovácií.
Najvýznamnejšie z nich sú:

 • bezdrátové/ RTMP/RTMPS  živé vysielanie vo FHD 60p
 • nahrávanie videa v C4K 60p 10-bit z celého snímača bez orezu a bez časového obmedzenia
 • predinštalovaný V-Log L s dynamickým rozsahom 12EV + LUT assist
 • 20.3M snímač s antireflexným pokrytím pre minimalizovanie duchov a odleskov a 25%  lepšou gradáciou ako u GH5
 • automatické ostrenie AF na rovnakej úrovni ako u S5
 • USB-PD napájanie / nabíjanie + nová batéria DMW-BLK22 (2200mAh)

Panasonic LUMIX GH5M2 sa môže pochváliť špičkovými funkciami, ktoré ocenia všetci nároční fotografi a filmoví tvorcovia:

 • LUMIX GH5M2 na platforme výkonného modelu GH5 ponúka 10-bitový interný záznam videa v kvalite C4K*1/4K 60p s farebným vzorkovaním 4 : 2 : 2*2 a súčasným HDMI výstupom 4 : 2 : 2 10-bit.
 • Vďaka predinštalovanému kľúču V-Log L možno ľahko zladiť farebný tón so záznamom v režime V-Log S1H/S1 a V-Log L GH5/GH5S.
 • Snímač Digital Live MOS s rozlíšením 20,3 megapixela a antireflexnou vrstvou AR (Anti-Reflective) čisto zachytáva detaily a funguje ako hnací motor pre vynikajúci výkon objektívu. Obrazový procesor bol takisto inovovaný a teraz využíva najnovšiu vysokorýchlostnú a vysokovýkonnú procesorovú technológiu Venus Engine.
 • LUMIX GH5M2 sa môže pochváliť rýchlym a vysoko presným automatickým zaostrovaním. Obsahuje pokročilú technológiu hlbokého učenia, ktorá rozpoznáva konkrétne objekty, a to vrátane ľudí a zvierat. Pri snímaní osôb GH5M2 okrem rozpoznania očí, tváre a tela rozpoznáva pomocou technológie detekcie v reálnom čase samostatne tiež hlavu, čo samotné ostrenie ešte zrýchľuje a spresňuje.
 • Na dosiahnutie neroztraseného záznamu z ruky je teraz stabilizácia obrazu (Body I.S.) v tele LUMIX GH5M2 ešte dokonalejšia, čo umožňuje používať o 6,5 EV dlhší čas uzávierky než v režime bez stabilizácie*3. Vďaka použitiu najnovšieho algoritmu vyvinutého pre prístroj Lumix S1H je záznam videa plynulý a stabilný, aj keď je kameraman v pohybe.
 • Dotykové ovládanie je pohodlné vďaka voľne otočnému a výklopnému 3,0" LCD s pomerom strán 3 : 2 a vysokým rozlíšením 1 840-tisíc bodov. V porovnaní s modelom GH5 sa LCD vyznačuje vyšším jasom a vynikajúcou reprodukciou farieb, čo zaisťuje skvelú viditeľnosť vo vonkajšom prostredí.
 • Okrem živého streamovania videa cez kábel dokáže LUMIX GH5M2 streamovať naživo bez použitia kábla (bezdrôtovo) v kombinácii s používateľsky priateľskou aplikáciou LUMIX Sync pre smartfóny. Po budúcu aktualizáciu firmvéru, ktorá ponúkne IP streamovanie RTP/RTSP*4, bude tiež možné streamovať stabilný, vysokokvalitný a ozvučený obraz.
 • Telo LUMIX GH5M2 je dostatočne odolné, aby vydržalo náročné a dlhodobé používanie v teréne. Jeho predný a zadný rám je vyrobený z horčíkovej zliatiny a je odolný proti striekajúcej vode*5, prachu a mrazu až do teploty -10 °C.
 • LUMIX GH5M2 ponúka Bluetooth 4.2, ďalej 5 GHz (IEEE802.11ac)*6 i 2,4 GHz (IEEE802.11b/g/n) Wi-Fi.
 • Väčšina príslušenstva pre GH5, ako je mikrofónová redukcia XLR, diaľkový ovládač spúšte a batériový grip, je kompatibilná s modelom GH5M2.

 

*1 Zodpovedá rozlíšeniu 4K (4 096 × 2 160) podľa definície Digital Cinema Initiatives (DCI).

*2 Pod podmienkou, že prístroj je v podmienkach zaručujúcich prevádzku a je prevádzkovaný na batériu. Čas záznamu závisí od kapacity batérie a SD pamäťovej karty. Záznam sa môže v režime C4K/4K 60 sn/s 10-bit a v anamorfickom režime Anamorphic Mode automaticky zastaviť z dôvodu ochrany prístroja.

*3 Na základe štandardu CIPA [Smer kolmý/priečny náklon: zaostrovacia vzdialenosť f = 60 mm (ekvivalent 35 mm fotoaparátu f = 120 mm)] pri použití H-ES12060.

*4 Pri nastavení adresy URL RTMPS nemožno zvoliť 16 Mb/s.

*5 Odolnosť proti striekajúcej vode je termín používaný na opis dodatočnej úrovne ochrany, ktorú tento fotoaparát ponúka proti vystaveniu minimálnemu množstvu vlhkosti, vody alebo prachu. Odolnosť proti striekajúcej vode nezaručuje, že nedôjde k poškodeniu, ak je tento fotoaparát vystavený priamemu kontaktu s vodou.

*6 V niektorých krajinách nie je k dispozícii 5 GHz Wi-Fi.

Model LUMIX GH5M2 disponuje tiež nasledujúcimi funkciami:

1. Vysokokvalitné video s možnosťou pokročilej editácie

Hybridné fotoaparáty radu LUMIX GH sa vyznačujú vynikajúcim výkonom pre profesionálnu videotvorbu a LUMIX GH5M2 je schopný prakticky neobmedzene nahrávať video v rôznych prostrediach. Dokonca aj v rozlíšení C4K/60 sn/s je využitá celá plocha snímača GH5M2, čo používateľovi umožňuje nahrávať video bez orezávania, teda s uvedeným ohniskom objektívu.

Na zaistenie vysokého dynamického rozsahu a širokého farebného spektra má GH5M2 predinštalovaný SW kľúč V-Log L, takže ho nie je nutné zvlášť kupovať a maximálne možnosti záznamu sú k dispozícii ihneď.

 

V-Log L zachytáva obraz v plnom farebnom a dynamickom rozsahu pri zachovaní všetkých farebných informácií, čo predstavuje veľkú výhodu pri postprodukčnom spracovaní. Pre používateľov, ktorí dávajú pri postprodukcii prednosť konkrétnemu farebnému profilu, je k dispozícii 35 kompatibilných konverzných LUT tabuliek pre filmové kamery VariCam, ktoré sa dajú stiahnuť zadarmo. Súčasťou súboru nástrojov na prácu s videom z GH5M2 sú tiež praktické nástroje, ako je Waveform Monitor a V-Log View Assist.

 

Rovnako ako S1H, vlajková loď radu S, ponúka LUMIX GH5M2 v ponuke Photo Style dva typy gama presetov Cinelike. Tieto režimy ponúkajú pôsobivý vzhľad s teplými pleťovými tónmi alebo jemnými nuansami svetla a tieňov aj bez farebnej gradácie záznamu V-Log. Predvoľba Cinelike D2 uprednostňuje dynamický rozsah, zatiaľ čo Cinelike V2 uprednostňuje kontrast. Pridané boli tiež presety L.Monochrome S a L.Classic Neo. Všetky tieto presety sú k dispozícii aj v anamorfickom režime.

 

Pri nahrávaní v režime VFR (Variable Frame Rate) je možné vybrať medzi záznamom C4K/4K

60 fps, Anamorphic 50 fps a FHD 180 fps. Automatické zaostrovanie možno nastaviť pred začatím VFR záznamu.

2. Vysoká úroveň výkonu pre dobré výsledky v rôznych prostrediach

Snímač Digital Live MOS s rozlíšením 20,3 megapixela nádherne reprodukuje všetky detaily, ktoré sú zachytené použitým objektívom, a minimalizuje výskyt duchov a odleskov (lens flare) aj v protisvetle.

Bleskurýchle a vysoko presné automatické ostrenie LUMIX GH5M2 v porovnaní s modelom GH5 deteguje oči a tvár približne 2x rýchlejšie a pokračuje v ich sledovaní, aj keď je objekt o 50 % menší (oproti GH5). Sleduje objekt, aj keď sa otočí chrbtom k fotoaparátu, nakloní hlavu alebo sa vzdiali. Zdokonalenie technológie DFD zlepšilo schopnosti režimu AFC a umožňuje používateľom sledovať aj malé objekty v ostrých rysoch.

Vďaka pokročilému dotykovému LCD s voľným otočným uhlom môžu používatelia využívať funkciu maskovacieho rámčeka Frame Marker, a to na kontrolu kompozície počas záznamu v rôznych pomeroch strán, ako sú 16 : 9, 4 : 3, 1 : 1, 4 : 5, 5 : 4 a 9 : 16. Fotoaparát vybavený dotykovým displejom s voľným otočným uhlom je možné použiť aj na kontrolu selfie kompozície. Výrazný červený REC rámček – indikátor bežiaceho záznamu na obrazovke a v elektronickom hľadáčiku – jasne signalizuje, či prístroj práve nahráva.

3. Káblový aj bezdrôtový živý streaming vnútri aj vonku

Vysokokvalitný živý stream v interiéri aj exteriéri s minimálnym vybavením.

Stačí LUMIX GH5M2 a smartfón s aplikáciou LUMIX Sync. V súlade s protokolom RTMP/RTMPS s využitím kodeku H.264 je maximálne rozlíšenie/framerate FHD/60fps pri 16 Mb/s. Pre živé streamovanie cez kábel je k dispozícii zadarmo na stiahnutie špeciálny softvér LUMIX Webcam Software.
 

4. Spoľahlivý nástroj profesionála

Každý kĺb, prvok a tlačidlo LUMIX GH5M2 má tesnenie, aby bol LUMIX GH5M2 vhodný na náročné exteriérové použitie. Životnosť mechanizmu uzávierky je približne 200 000 cyklov.

Pre ďalšiu podporu používania v exteriéri sa GH5M2 môže pochváliť novou vysokokapacitnou batériou s kapacitou 2 200 mAh, ktorá spĺňa požiadavky USB PD (Power Delivery) a možno ju dobíjať cez AC alebo USB. Fotoaparát LUMIX GH5M2 je vybavený dvoma slotmi pre pamäťové karty SD kompatibilné s vysokorýchlostnými vysokokapacitnými kartami UHS-II s klasifikáciou V90 pre prenos, zálohovanie a alokáciu záznamu.

 

5. Široká škála funkcií pripojenia a príslušenstva

LUMIX GH5M2 integruje pripojenie Bluetooth a Wi-Fi®, ktoré ponúka flexibilnejšie spôsoby záznamu a umožňuje okamžité zdieľanie. Po pripojení fotoaparátu k smartfónu/tabletu pomocou aplikácie Panasonic LUMIX Sync pre iOS/Android môžu používatelia fotografovať, prezerať a zdieľať fotografie a videá na diaľku. Kompatibilita s Bluetooth 4.2 (BLE, Bluetooth Low Energy) udržiava fotoaparát pripojený k smartfónu s minimálnou spotrebou energie. Nastavenie a predvoľby fotoaparátu LUMIX GH5M2 možno tiež kopírovať a používať v iných prístrojoch rovnakého modelu buď pomocou bezdrôtovej aplikácie LUMIX Sync, alebo na SD karte.

Dvojpásmová Wi-Fi poskytuje bezpečné a stabilné pripojenie buď k zariadeniu využívajúcemu pásmo 2,4 GHz, alebo k zariadeniam, ktoré využívajú pásmo 5 GHz (ak je k dispozícii). GH5M2 tak podporuje pripojenie nielen k smartfónu, ale aj k routerom alebo iným sieťovým zariadeniam na mieste.

XLR mikrofónová redukcia DMW-XLR1 (kompatibilná tiež s GH5)

Mikrofónový adaptér DMW-XLR1 je zásuvný adaptér pre mikrofóny XLR pre záznam stereofónneho zvuku s vysokým rozlíšením 96 kHz/24 bit a je ideálny na nahrávanie so synchronizáciou pier. Vyhradené prepínače poskytujú rýchly a priamy prístup k ovládacím prvkom. Prepínače MIC, LINE a kondenzátorové/fantómové napájanie.

Diaľkové ovládanie spúšte (kompatibilné tiež s GH5)

Diaľkové ovládanie spúšte DMW-RS2 minimalizuje nežiaduci pohyb a uľahčuje sériové snímanie alebo dlhší čas expozície. K dispozícii je tiež tlačidlo Štart/Stop pre natáčanie videa.

Batériový grip DMW-BGGH5 (kompatibilný tiež s GH5)

Fotoaparát LUMIX GH5M2 možno napájať z dvoch batérií, z ktorých jedna je v tele fotoaparátu a druhá v batériovom gripe DMW-BGGH5. Grip predlžuje výdrž batérie fotoaparátu a umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu s prístrojom, a to aj pri fotografovaní vo zvislom uhle. Možno ho intuitívne ovládať joystickom a dokonale ladí s fotoaparátom, pričom má aj konštrukciu odolnú proti striekajúcej vode, prachu a mrazu.

Statívový grip DMW-SHGR1 (kompatibilný tiež s GH5)

Statívový grip DMW-SHGR1 uľahčuje držanie fotoaparátu LUMIX GH5M2 pri natáčaní selfie videí počas chôdze. Funguje tiež ako kompaktný statív pre zábery na stole. Po pripojení cez USB je možné grip použiť na spustenie/zastavenie nahrávania videa, aktiváciu spúšte a zapnutie/vypnutie režimu spánku.

PC software LUMIX Tether (kompatibilný tiež s GH5)

Pomocou softvéru LUMIX Tether môžu používatelia ovládať fotoaparát na počítači prostredníctvom USB rozhrania. Softvér umožňuje používateľovi aj ďalším divákom prezerať snímky na obrazovke počítača počas fotografovania, čo je neoceniteľné pri komerčnej portrétovej či produktovej fotografii a pod. Softvér podporuje fotografie v rozlíšení 6K a 4K, možno ho použiť na spustenie a zastavenie záznamu videa a používateľ si môže zvoliť cieľovú zložku na uloženie snímok.


* "6K PHOTO" je funkcia vysokorýchlostného sekvenčného snímania, ktorá z videozáznamu 4 : 3 alebo 3 : 2 vyreže statickú snímku veľkosti približne 18 megapixelov (približne 6 000 x 3 000 efektívnych pixelov), ktorá zvládne obraz 6K.

 

6. Budúce aktualizácie firmvéru

Aktualizácie firmvéru pre Lumix GH5M2

LUMIX GH5M2 sa bude vyvíjať aj naďalej a do konca roka 2021 je naplánovaná aktualizácia firmvéru. Nový firmvér prinesie nasledujúce funkcie:

· Live View Composite

· USB Tethering (prepojenie so smartfónom cez 4G/5G), kompatibilná distribúcia    streamingu

· Ešte stabilnejšie pripojenie k smartfónu

· RTP/RTSP IP streamovanie cez kábel

 

Aktualizácia firmvéru pre objektívy LUMIX G/LEICA DG

Pripravovaný firmvér pre objektívy LUMIX G/LEICA DG uľahčí ich používanie s Lumix GH5M2 a umožní používateľom zvoliť nelineárne alebo lineárne nastavenie ostriaceho prstenca. V nelineárnom nastavení sa zaostrenia menia v závislosti od rýchlosti otáčania prstenca. V lineárnom nastavení sa zaostrenie posúva v pevných intervaloch podľa toho, ako veľmi sa prstenec otočí, čo napodobňuje manuálny objektív. Citlivosť v lineárnom nastavení je možné nastaviť v rozsahu 90 až 360 stupňov v intervale 30 stupňov.

Kompatibilné objektívy: H-E08018, H-X1025, H-ES12060, H-ES50200, H-RS100400, H-XA025, H-ES200, H-HSA12035, H-FS12060, H-HSA35100, H-FSA45200 a H-FSA100300.    Nový firmvér bude k dispozícii na stránkach zákazníckej podpory LUMIX Global: https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/download/index.html od 8. júna 2021.

* Špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

 • Android a Google Play sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti Google Inc.
 • iOS je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Cisco v USA a ďalších krajinách a používa sa na základe licencie.
 • Leica je registrovaná ochranná známka spoločnosti Leica Microsystems IR GmbH.
 • Objektívy LEICA DG sú vyrábané pomocou meracích prístrojov a systémov zabezpečenia kvality, ktoré boli certifikované spoločnosťou Leica Camera AG na základe štandardov kvality tejto spoločnosti.
 • Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance®.
 • Slovné značky a logá Bluetooth® sú registrované ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek použitie týchto značiek spoločnosťou Panasonic Corporation je na základe licencie.
 • Ostatné ochranné známky a obchodné názvy patria príslušným vlastníkom.
 • Dizajn a špecifikácie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

 

LUMIX PRO: Nový LUMIX GH5M2 je spôsobilým produktom pre program LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je navrhnutý tak, aby podporil používateľov prístrojov LUMIX vo chvíľach, keď to najviac potrebujú, a ponúka množstvo výhod, ktoré sú členom k dispozícii nielen v ich domovských krajinách, ale aj v krajinách, ktoré navštevujú s profesionálnym cieľom. Navštívte www.lumix-pro.com, kde nájdete podmienky a podrobnosti o oprávnených úrovniach, krajinách a produktoch.

 

Špeciálna promo akcia GH5M2 Early Bird:

Spoločnosť Panasonic bude od 25. mája ponúkať promo Early Bird pre prvých zákazníkov. Akcia potrvá do 31. júla 2021.
 

Dostupnosť a cena:

Panasonic Lumix GH5 M2,  Telo

Panasonic Lumix GH5 M2 + Leica 12-60/2.8-4 ASPH

Panasonic Lumix GH5 M2  + 12-60mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.

 

Hlavní režimy interního záznamu

       

59.94Hz

50.00Hz

24.00Hz

HLG

VFR

MOV

C4K

4096

x

2160

4:2:2 10-bit

ALL-Intra

H.264

400Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.265/HEVC

200Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

Ano

-

4:2:2 10-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

-

Ano

4K

3840

x

2160

4:2:2 10-bit

ALL-Intra

H.264

400Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.265/HEVC

200Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

Ano

-

4:2:2 10-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

-

Ano

6K-A

4992

x

3744

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.265/HEVC

200Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4K-A

3328

x

2496

4:2:2 10-bit

ALL-Intra

H.264

400Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.265/HEVC

200Mbps

-

50,00sn/s

-

Ano

-

4:2:2 10-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

150Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

-

Ano

FHD

1920

x

1080

4:2:2 10-bit

ALL-Intra

H.264

200Mbps

59,94sn/s

29,97sn/s

23,98sn/s

50,00sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:2 10-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

59,94sn/s

29,97sn/s

23,98sn/s

50,00sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

Ano

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

59,94sn/s

29,97sn/s

23,98sn/s

50,00sn/s

25,00sn/s

24,00sn/s

-

Ano

MP4

4K

3840

x

2160

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.265/HEVC

100Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

-

-

4:2:0 10-bit

LongGOP

H.245/HEVC

72Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

100Mbps

29,97sn/s

23,98sn/s

25,00sn/s

-

-

-

FHD

1920

x

1080

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

28Mbps

59,94sn/s

50,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

20Mbps

29,97sn/s

25,00sn/s

-

-

-

4:2:0 8-bit

LongGOP

H.264

24Mbps

23,98sn/s

-

-

-

-

 

* Za podmínky, že přístroj je v podmínkách zaručujících provoz, a je provozována na baterii. Doba záznamu závisí na kapacitě baterie a SD paměťové karty. Záznam se může v režimu C4K/4K 60 sn/s 10-bit a v anamorfním režimu Anamorphic Mode automaticky zastavit z důvodu ochrany přístroje.
 

Záznam C4K/4K 60 sn/s/50 sn/s 10-bit přes HDMI výstup & simultánní interní záznam

Output only

Nastavení

HDMI výstup

C4K

17:9

4096 x 2160

C4K

17:9

4096 x 2160

4K

16:9

3840 x 2160

4K

16:9

3840 x 2160

FHD

16:9

1920 x 1080

FHD

16:9

1920 x 1080

6K-A

4:3

4992 x 3744

4K

16:9

2880 x 2160*

4K-A

4:3

3328 x 2496

4K

16:9

2880 x 2160*

Bitová hloubka

Bitová hloubka

4:2:2 10-bit

4:2:2 10-bit

4:2:0 10-bit

4:2:0   8-bit

4:2:2   8-bit

* Počet pixelů zobrazených na monitoru.

Interní záznam s výstupem

Nastavení

Interní záznam

HDMI výstup

C4K

17:9

4096 x 2160

C4K

17:9

4096 x 2160

C4K

17:9

4096 x 2160

4K

16:9

3840 x 2160

4K

16:9

3840 x 2160

4K

16:9

3840 x 2160

FHD

16:9

1920 x 1080

FHD

16:9

1920 x 1080

FHD

16:9

1920 x 1080

6K-A

4:3

4992 x 3744

6K-A

4:3

4992 x 3744

4K

16:9

2880 x 2160*

4K-A

4:3

3328 x 2496

4K-A

4:3

3328 x 2496

4K

16:9

2880 x 2160*

Bitová hloubka

Bitová hloubka

Bitová hloubka

4:2:2 10-bit

4:2:2 10-bit

4:2:2 10-bit

4:2:0 10-bit

4:2:0 10-bit

4:2:0   8-bit

4:2:0   8-bit

4:2:2   8-bit

* Počet pixelů zobrazených na monitoru.
 

VFR (Variable Frame Rate)

 

30x

RYCHLE

 

POMALU

 

7,5x

 

25x

15x

 

12x

 

2x

  

1x

    

2x

 

3x

 

4x

 

5x

 

6x

 

7x

 

 

C4K

4K

-

-

2

-

-

-

15

26

28

30sn/s

32

34

45

-

60

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

2

-

12

-

21

23

25sn/s

27

30

37

-

-

60

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

2

-

12

20

22

24sn/s

26

28

36

-

48

60

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

4K-A

-

-

2

-

-

-

15

26

28

30sn/s

32

34

45

50

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

2

-

12

-

21

23

25sn/s

27

30

37

-

50

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

-

-

-

2

-

12

20

22

24sn/s

26

28

36

-

48

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

FHD

2

-

-

-

-

-

30

56

58

60 sn/s

62

64

90

-

120

150

180

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

2

-

-

-

-

25

46

48

50sn/s

52

54

75

-

100

-

150

180

-

-

-

-

-

-

-

-

 

-

-

2

-

-

-

15

26

28

30sn/s

32

34

45

-

60

75

90

105

120

135

150

165

180

-

-

-

 

-

-

-

2

-

12

-

21

23

25sn/s

27

30

37

-

50

62

75

87

100

-

125

-

150

-

175

180

 

-

-

-

-

2

-

12

20

22

24sn/s

26

28

36

-

48

60

72

84

96

108

120

132

144

156

168

180

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Nový Panasonic Lumix GH5 M2
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...