Nový odolný 35mm objektív Fujinon a telekonvertor 1,4X

Nový odolný 35mm objektív Fujinon a telekonvertor 1,4X

Novinky  /  Tlačová Správa / 21.10.2015 / 09:00

Fujifilm predstavuje objektív FUJINON XF35mm F2 R WR

Kompaktná ľahká konštrukcia, odolná voči poveternostným podmienkam sa ľahkou obsluhou

Spoločnosť FUJIFILM (Predseda Shigehiro Nakajima) oznamuje s hrdosťou premiéru nového objektívu FUJINON XF35mm F2 R WR, ktorý rozšíri ponuku vymeniteľných objektívov rady X určených pre bezzrkadlovky Fujifilm X. Nový model ponúka ohniskovú vzdialenosť, ktorá s je ekvivalentom 53 mm *1, uhol záberu podobný ako u ľudského oka a světelnost f2,0.

FUJINON XF35mm F2 R WR je objektív s pevným ohniskom so štandardnou ohniskovou vzdialenosťou pre,  expresívne fotografie a pekný efekt bokeh. Optický systém sa skladá z 9 členov v 6 skupinách (z toho 2 asférické členy) a zachováva ideálnu rovnováhu medzi vysokou kvalitou obrazu a kompaktnými rozmermi. Objektív má najmenší priemer z celej rady a vďaka systému vnútorného zaostrovania a krokovému motoru je autofokus pripravený už za 0,08 s *2.

Telo objektívu je odolné voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10° C.

 

*1 Ekvivalent formátu 35 mm.

*2 Údaje získané v súlade s pokynmi CIPA (Camera & Imaging Products Association) v režime vysokého výkonu.

1.Hlavné črty

Expresívne, prvotriedne fotografie

Optika sa skladá z 9 členov v 6 skupinách a zaručuje expresívne, prvotriedne fotografie Bohaté na detaily, dokonca aj pri clone F2,0.

Kompaktné a diskrétne rozmery

Použitie dvoch asférických šošoviek umožnilo zachovať neveľké, kompaktné rozmery. Útle telo má dĺžku len 45,9mm a priemer 60mm. Tieto rozmery umožňujú pohodlnú obsluhu a nepriťahujú zvláštnu pozornosť. V súvislosti s tým sa dokonale osvedčujú v portrétnej, street a reportážnej fotografii.

Rýchly autofokus: 0,08 s*2

Zásluhou systému vnútorného zaostrovania, ktorý pohybuje malými, ľahkými šošovkami a spolupracuje s krokovým motorom, pracuje autofokus ticho, precízne a rýchlo. Objektív sa tak dokonale osvedčuje pri robení záberov jednou rukou, keď chceme spontánne zachytiť nejaký okamih.

*2 Údaje získané v súlade s pokynmi CIPA (Camera & Imaging Products Association) v režime vysokého výkonu s použitím vnútorných metód merania.

Celokovové telo odolné voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu

Telo objektívu je zhotovené celé z kovových častí, čo je zárukou pevnosti v rôznych podmienkach fotografovania. Drobná textúra kovových častí umožňuje ľahké a presné ovládanie objektívu tiež mokrými rukami alebo v rukaviciach. Konštrukcia objektívu je odolná voči poveternostným podmienkam a prachu. Jeho telo je utesnené na ôsmich miestach, takže ho môžeme používať bez strachu z dažďa, prachu alebo postriekaniu vodou. Navyše ho môžeme používať pri teplote -10 °C.

Dva druhy slnečnej clony objektivu

Vďaka slnečným clonám objektív nezachytáva zbytočné svetlo a zachováva si maximálny optický výkon. Pre objektív XF35mm F2 R WR sú dostupné dva druhy slnečných clôn. Ľahká, kompaktná a guľatá slnečná clona objektívu je súčasťou súpravy, zatiaľ čo klasická, štýlová, z kovu vyrobená slnečná clona LH-XF35-2 je dostupná v ponuke voliteľného príslušenstva. Obe slnečné clony zároveň umožňujú používanie prednej krytky objektívu.

 

Fujifilm predstavuje telekonvertor FUJINON XF1,4x TC WR  pre objektívy s bajonetom X*1

 

Spoločnosť FUJIFILM (prezident Shigehiro Nakajima) oznamuje s hrdosťou premiéru telekonvertora FUJINON XF1,4x TC WR, ktorý zväčší rozsah objektívov s bajonetom X *1.

Výkonný telekonvertor FUJINON XF1,4x TC WR zväčší ohniskovú vzdialenosť objektívu *1 až 1,4-krát. Aj keď sa po namontovaní telekonvertora hodnota clony zvyšuje o jeden krok, jeho dokonale navrhnutá optika skla zo 7 členov v 3 skupinách zachováva optické vlastnosti objektívu. Vďaka homogénnej konštrukcii je telekonvertor nasadený na objektív *1 odolný voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10 ° C. Vďaka tomu ho môžeme používať bez problémov spoločne s telom fotoaparátu X-T1 a objektívom XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR odolným voči poveternostným podmienkam a prachu.

 

*1 kompatibilný objektív (stav k 21. Okt. 2015)

XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR ⇒ 70-196 mm F4 s telekonvertorom (ekvivalent formátu 35 mm: 107-299 mm)

1.Hlavné črty

Vysoká kvalita obrazu a zachovanie pôvodných optických vlastností objektívu

Konštrukcia sa skladá zo 7 členov v 3 skupinách a zachováva optický výkon pôvodného objektívu.

Optimálne parametre kvality obrazu použité vo všeobecnej charakteristike pôvodného objektívu a telekonvertora 1,4x umožňujú zachovať dokonalú kvalitu fotografií a významne obmedziť aberácie po 1,4-násobnom zväčšení ohniskovej vzdialenosti.

Po namontovaní telekonvertora fotoaparát zobrazuje a ukladá informácie s prihliadnutím na zmenené hodnoty clony a ohniskovej vzdialenosti.

Telekonvertor ovplyvňuje funkciu autofokusu vo fotoaparáte

Po namontovaní telekonvertora zostáva rýchlosť autofokusu rovnaká, ako bez telekonvertoru.

Autofokus s detekciou kontrastu v režime náhľadu v reálnom čase umožňuje vytvárať snímky s minimálnou hodnotou clony napriek tomu, že telekonvertor zvyšuje hodnotu clony o jeden krok. Navyše zásluhou snímača, ktorý je zodpovedný za funkciu mechanizmu autofokusu, je zaostrovanie presné aj v prípade priblíženia na úrovni super teleobjektívu s malou hĺbkou ostrosti.

Odolnosť voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu do -10 °C

Pripevnenie telekonvertora na fotoaparáte a objektíve odolnom voči poveternostným podmienkam (napr. FUJIFILM X-T1 s objektívom FUJINON XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR) neovplyvňuje odolnosť celej súpravy.

Prvotriedny subtílny dizajn

Telo telekonvertora z vysoko akostného kovu bolo navrhnuté pre výrobky radu X. Po jeho nasadení na kompatibilný objektív FUJINON sa stávajú jedným celkom.

 

Všeobecná špecifikácia

 

Typ

Telekonvertor FUJINON XF 1,4X TC WR

Konfigurácia optiky

7 členov v 3 skupinách

Ohnisková vzdialenosť

1,4x v porovnaní s pôvodným objektívom

Maximálna clona

1 krok via

Minimálna clona

1 krok viac

Zaostrovací rozsah

Viacmenej identický s použitým objektívom

Maximálne zväčšenie

1,4x v porovnaní s použitým objektívom

Vonk rozmery:

cca Φ 58x15 mm

Hmotnosť

cca 130 g

 

Doplnkové informácie

Pre dosiahnutie plnej kompatibility je potrebné vykonať aktualizáciu firmwaru tela fotoaparátu a objektívu XF50-140mm F2,8 R LM OIS WR. Sprístupnenie tejto aktualizácie je naplánované na 29. októbra 2015. pred

Ďalšie informácie o tom, ako overiť verziu firmware a vykonať jeho aktualizáciu, môžete nájsť na stránke: http://fujifilm.com/support/digital_cameras/software/#firmware.

Aktuálne informácie o kompatibilných objektívoch môžete nájsť na stránke:

http://fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujinon_lens_xf14x_tc_wr/

Nový odolný 35mm objektív Fujinon a telekonvertor 1,4X
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

 • Julo Kotus / 21.10.2015 11:16:06
  Hm, 50mm po prepočte, utesnená voči nepriaznivým podmienkam, žeby nová päťdesiatka pre streeťakov? :)
 • Julo Kotus / 21.10.2015 11:16:06
  Hm, 50mm po prepočte, utesnená voči nepriaznivým podmienkam, žeby nová päťdesiatka pre streeťakov? :)
  Miroslav Komara / 21.10.2015 12:56:28
  ... no možno áno ... - proti gustu žiaden dišputát ... :) , ale z môjho pohľadu a vlastných skúseností z minulosti ... , bola (samozrejme pre niekoho je aj teraz ...) pre street a všeobecnú novinársku robotu ideálna - univerzálna 35 - ka ... (resp.cca okolo toho ...) a kto sa s ňou zžil , tak na tento žáner ani iné nepotreboval ... ;)
 • Miroslav Komara / 21.10.2015 12:56:28
  ... no možno áno ... - proti gustu žiaden dišputát ... :) , ale z môjho pohľadu a vlastných skúseností z minulosti ... , bola (samozrejme pre niekoho je aj teraz ...) pre street a všeobecnú novinársku robotu ideálna - univerzálna 35 - ka ... (resp.cca okolo toho ...) a kto sa s ňou zžil , tak na tento žáner ani iné nepotreboval ... ;)
  Julo Kotus / 21.10.2015 14:01:03
  Kým to nie je teleobjektív, nemám problém. :) HCB najčastejšie na svojej Leica-e používal buď 50mm alebo 35mm ohnisko. Samozrejme, každý má svoj spôsob a je to super, aspoň tie fotky nemajú všetky rovnaký charakter.
 • Julo Kotus / 21.10.2015 14:01:03
  Kým to nie je teleobjektív, nemám problém. :) HCB najčastejšie na svojej Leica-e používal buď 50mm alebo 35mm ohnisko. Samozrejme, každý má svoj spôsob a je to super, aspoň tie fotky nemajú všetky rovnaký charakter.
  Miroslav Komara / 21.10.2015 14:35:18
  ... súhlas ... ! ;)
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...