Nový Canon EOS 5D Mark IV a nový Wi-Fi adaptér W-E1

Nový Canon EOS 5D Mark IV a nový Wi-Fi adaptér W-E1

UPDATE  /  Tlačová Správa / 25.08.2016 / 09:30

BRATISLAVA, 25. augusta 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila najnovší prírastok do svojej legendárnej rodiny fotoaparátov EOS 5D – netrpezlivo očakávanú digitálnu zrkadlovku EOS 5D Mark IV. Canon tento nový model navrhol pre všetkých, ktorí chcú v priebehu svojich ciest snímať perfektné fotografie. Séria EOS 5D sa preslávila tým, že umožnila fotografom uskutočňovať pozoruhodné zábery – a svedčí o tom i fakt, že autori pomocou týchto digitálnych zrkadloviek zachytili mnoho najvýznamnejších svetových udalostí modernej histórie. Spoločnosť Canon následníka modelu EOS 5D Mark III navrhla s ohľadom na spätnú väzbu fotografickej komunity, a stvorila tak svoju dosiaľ najuniverzálnejšiu zrkadlovku systému EOS.

Canon EOS 5D Mark IV sa môže pochváliť CMOS snímačom s rozlíšením 30,4 megapixelov a s vysokou expozičnou pružnosťou, vysokorýchlostným fotografovaním (7 snímok za sekundu), interným záznamom filmov v 4K rozlíšení, vstavaným Wi‑Fi rozhraním i prijímačom GPS. Nová zrkadlovka tak ponúka špičkovú rýchlosť i rozlíšenie, podporuje nakrúcanie filmov a umožňuje vytvárať perfektné snímky i pri zlých svetelných podmienkach. Canon EOS 5D Mark IV je navyše prvým fotoaparátom systému EOS, ktorý využíva inovatívny formát RAW s dvojitými pixelmi. Vďaka tejto technologickej novinke môžu fotografovia snímky v rámci postprodukčných úprav ešte jemne doladiť – k dispozícii majú posun roviny zaostrenia, úpravu rozostrenia popredia i redukciu nežiaducich odleskov.

Canon dnes predstavil i dva nové vysoko výkonné objektívy radu L, ktoré budú pre EOS 5D Mark IV skvelými spoločníkmi – EF 24-105mm f/4L IS II USM a EF 16‑35mm f/2,8L III USM.

Diabol je ukrytý v detailoch

Základom fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlíšením 30,4 megapixelov. Tento full frame snímač z dielne spoločnosti Canon umožňuje vytvárať snímky s veľmi podrobnými detailmi, a to i v oblastiach s vysokým jasom a s tmavými tieňmi. Vďaka rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, ktorý môžu používatelia rozšíriť na hodnoty 50 až 102 400, je možné pomocou novej digitálnej zrkadlovky fotografovať v širokom spektre svetelných podmienok. Za lepšími možnosťami fotografovania snímok pri nedostatočnom osvetlení stojí i dokonalejší algoritmus na spracovanie šumu, a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideálny pre fotoreportérov, ktorí potrebujú zachytiť dôležité udalosti bez ohľadu na kvalitu okolitého osvetlenia.

Vďaka širokoplošnému retikulárnemu systému automatického zaostrovania so 61 bodmi je s fotoaparátom EOS 5D Mark IV sledovanie tváre i farby rýchlo sa pohybujúcich objektov veľmi jednoduché. Celkom 61 bodov – z ktorých je 41 krížových – pokrýva rozšírenú plochu snímača a pomocou hľadáčika umožňuje zaostrovať dokonca i za mesačného svitu pri úrovní osvetlenia -3 EV. A v režime živého náhľadu je zaostrovanie funkčné i pri hodnote -4 EV. Automatické zaostrovanie so 61 bodmi vrátane 21 krížových pre ešte väčšiu presnosť majú používatelia v prípade zrkadlovky EOS 5D Mark IV k dispozícii i pri použití telekonvertorov, a to na všetkých teleobjektívoch s triedou svetelnosti f/8. Súčasťou fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,1 cm (3,2 palcov), ktorý podporuje dotykové ovládanie u všetkých položiek ponuky a spolupracuje s novým tlačidlom pre výber oblasti automatického zaostrovania – výber konkrétneho bodu je tak ešte rýchlejší. Canon EOS 5D Mark IV navyše využíva pokročilý merací snímač RGB+IR s rozlíšením 150 tisíc pixelov, ktorý je vybavený samostatným obrazovým procesorom DIGIC 6. Táto kombinácia zaisťuje veľmi presnú expozíciu a dokonalú detekciu objektov aj ich sledovanie.

Stvorený pre rýchlosť

Canon nový fotoaparát navrhol tak, aby mohli používatelia okamžite reagovať na prebiehajúce udalosti a už nikdy nezmeškali žiadny dôležitý záber. Zrkadlovka EOS 5D Mark IV využíva technológie vysokorýchlostného získavania obrazových dát zo snímača, ktorá v kombinácii s obrazovým procesorom DIGIC 6+ umožňuje v maximálnom rozlíšení a s plnou podporou automatického zaostrovania i expozície so sledovaním fotografovať rýchlosťou až 7 snímok za sekundu. V priebehu jednej sekvencie môžu používatelia uskutočniť až 21 snímok vo formáte RAW alebo neobmedzený počet fotografií vo formáte JPEG – s novou zrkadlovkou tak budú používatelia vždy plne pripravení na ďalší záber. Canon EOS 5D Mark IV je ideálny i v situáciách, ktoré vyžadujú diskrétnosť, ako je tomu napríklad pri spravodajstve alebo fotografovaní zvierat v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou najnovšieho modelu sú totiž režimy Silent Single a Silent Continuous, ktoré umožňujú fotenie s celkom minimálnym rušením okolia.

Skok do sveta filmov v rozlíšení 4K

S digitálnou zrkadlovkou EOS 5D Mark IV môžu teraz nakrúcať filmy v rozlíšení 4K všetci, ktorí chcú využiť silu video obsahu na rozpovedanie skutočne pôsobivých príbehov. Novinka z dielne spoločnosti Canon je skutočne univerzálny fotoaparát, ktorý podporuje rozlíšenie DCI 4K (4 096 x 2 160) pri rýchlostiach snímania 30, 25 a 24 snímok za sekundu i získavania samostatných snímok vo formáte JPEG s rozlíšením 8,8 megapixelov zo 4K filmov. Canon EOS 5D Mark IV je tak skvelým pomocníkom pre kohokoľvek, kto potrebuje previesť z filmu daný okamžik do fotografie. Navyše ešte nikdy v minulosti nebolo tak veľmi dôležité prinášať kvalitné zábery priamo z terénu, a to i vďaka rastúcim možnostiam streamovacích služieb a obsahu na vyžiadanie. Digitálna zrkadlovka EOS 5D Mark IV preto využíva najnovšie technológie a v oblasti filmu sa môže pochváliť natívnym rozlíšením 4K, rozlíšením HD pri rýchlosti snímania 120p, systémom CMOS AF s dvojitými pixelmi, možnosťou tvorby časozberných videí i novým režimom pre nakrúcanie filmov s vysokým dynamickým rozsahom.

Širšia použiteľnosť a dokonalejšia konektivita

Fotoaparát EOS 5D Mark IV prichádza so širokou škálou nových i prepracovaných funkcií a vlastností vyžadovaných komunitou profesionálnych používateľov značky Canon a ponúka i bezkonkurenčne flexibilnú konektivitu. Vďaka vstavanej Wi-Fi môžu používatelia zo svojich chytrých zariadení pomocou aplikácie Canon Camera Connect fotoaparát vzdialene ovládať a bezpečne prenášať súbory do cieľového umiestnenia (k dispozícii je podpora protokolov FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navyše umožňuje automaticky ukladať do EXIF dát lokalizačné informácie o aktuálnej polohe, a zjednodušuje tak správu snímok. Súčasťou nového modelu je i podpora automatického ukladania údajov podľa štandardu IPTC, ako sú napríklad podrobnosti o každom zábere.

Vďaka lepšej odolnosti voči vode a prachu je nová zrkadlovka ideálnym prístrojom na fotografovanie na cestách i pre fotoreportérov, ktorí pracujú v náročnom teréne a neľahkých podmienkach.

Bezkonkurenčná kvalita výstupov otvára nové možnosti pohľadu na okolitý svet

Široká verejnosť pozná spoločnosť Canon i ako výrobcu najrozšírenejšieho systému objektívov na svete. Svoje neuveriteľne rozsiahle portfólio objektívov dnes značka Canon rozširuje o dva nové modely, o EF 24-105mm f/4L IS II USM a EF 16-35mm f/2,8L III USM.

Prvý z nich je skutočne flexibilným a vysoko odolným nástrojom pre každodenné používanie všetkými fotografmi, ktorí chcú mať svoje snímky perfektne ostré v celej ploche záberu bez ohľadu na použitú ohniskovú vzdialenosť. Vďaka svetelnosti f/4 a rozsahu ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm je objektív EF 24-105mm f/4L IS II USM ideálny pre fotografovanie širokej škály scén i objektov v rôznorodých svetelných podmienkach.  Súčasťou objektívu je i vylepšený 4krokový stabilizátor obrazu a prepracovaná technológia EDM, ktorá umožňuje tiché nastavovanie clony v priebehu natáčania filmov.

Spoločnosť Canon je hrdá i na svoj druhý nový objektov, ktorý je predurčený na tvorbu veľmi kvalitných snímok, ktoré majú skutočne zaujať. Objektív EF 16‑35mm f/2,8L III USM je dokonalým partnerom pre snímače s vysokým rozlíšením, ako je napríklad práve ten v novej digitálnej zrkadlovke EOS 5D Mark IV. Vysoko výkonný objektív prináša špičkovú kvalitu obrazu ako profesionálnym užívateľom i pokročilým amatérom. Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 16 až 35 mm ocenia najmä svadobní fotografi a fotoreportéri, ktorí potrebujú pracovať naozaj zblízka. A vysokú konštantnú svetelnosť f/2,8 v konečnom dôsledku využijú všetci, ktorí potrebujú realizovať snímky pri zlom osvetlení.

Rozšírenie funkčnosti zrkadlovky EOS 1DX Mark II

Spoločnosť Canon dnes navyše oznámila novú aktualizáciu firmware pre fotoaparát EOS-1D X Mark II, ktorú pripravila na základe spätnej väzby od zákazníkov. Nový firmware prináša podporu štandardu IPTC a prispôsobenie farebného podania displeja LCD v rovnakom rozsahu ako Canon EOS 5D Mark IV a vylepšuje sieťovú konektivitu i podporu GPS. Táto aktualizácia bude dostupná v priebehu septembra.

Kľúčové vlastnosti fotoaparátu EOS 5D Mark IV:

 • CMOS snímač s rozlíšením 30,4 megapixelov  a vysokou expozičnou pružnosťou
 • Skvelé možnosti vďaka inovatívnemu systému CMOS AF s dvojitými pixelmi a formátu RAW s dvojitými pixely
 • Možnosť profesionálnej filmovej produkcie v rozlíšení 4K s podporou DCI 4K pri rýchlosti snímania až 30p
 • Možnosť neustáleho pripojenia vďaka vstavanej Wi-Fi konektivite a NFC
 • Vstavaná jednotka GPS
   

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 24-105mm f/4L IS II USM:

 • Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 24 až 105 mm
 • Konštantná svetelnosť f/4
 • Konštrukcia radu L s vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam
 • 4krokový stabilizátor obrazu
 • Pokročilá optická konštrukcia 

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 16-35mm f/2,8L III USM:

 • Univerzálny rozsah širokouhlých vzdialeností
 • Špičková obrazová kvalita
 • Skvelá konštantná svetelnosť f/2,8
 • Odolná konštrukcia typická pre rad L
 • Pokročilé automatické zaostrovanie

Nový Wi-Fi adaptér W-E1 na prenos snímok pri práci v teréne

BRATISLAVA, 25. augusta 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila špecializovaný Wi-Fi adaptér W-E1 určený pre digitálne zrkadlovky EOS 7D Mark II, EOS 5DS1 a EOS 5DS R1. Nové príslušenstvo prináša používateľom slobodu bezdrôtového prenosu snímok priamo z kompatibilných digitálnych zrkadloviek systému EOS do chytrých zariadení s operačnými systémami iOS a Android alebo do osobných počítačov – kdekoľvek a kedykoľvek, teda i na cestách. Nový adaptér navyše umožňuje i diaľkové fotografovanie, ktoré je skvelé pri snímaní z jedinečných uhlov i pri fotení krajiny a divokej prírody.

Konektivita v kompaktnom prevedení

Prenosný a veľmi ľahký Wi-Fi adaptér W-E1 má veľkosť karty typu SD a funguje v slote pre pamäťovú kartu na kompatibilných digitálnych zrkadlovkách systému EOS2, čo umožňuje súčasné využitie dvoch pamäťových kariet.  Nový adaptér ponúka maximálne pohodlie – fotografi si môžu snímky prehliadať na tablete alebo monitore, z chytrých zariadení ich prenášať na web a priamo v teréne ukladať ich kópie do externého úložiska.

Maximálna kontrola vďaka diaľkovému fotografovaniu

Wi-Fi adaptér W-E1 umožňuje prostredníctvom chytrých zariadení fotografovať vzdialene – stačí využívať aplikáciu Canon Camera Connect. Diaľkové fotografovanie je k dispozícii i z osobných počítačov a počítačov Macintosh, a to pomocou nástroja EOS Utility. Maximálny dosah bezdrôtového signálu je v prípade nového adaptéru celých 10 metrov. Vďaka okamžitému vzdialenému náhľadu na snímanú scénu a diaľkovému ovládaniu fotoaparátu vrátane spúšte, nastaveniu expozície a zaostrovaniu, je využitie bezdrôtovej komunikácie ideálne ako pri fotení divokej prírody z minimálnej vzdialenosti, tak i pri bezdrôtovom fotografovaní v štúdiu.

Štandardne k modelu EOS 7D Mark II

V súlade s trvalou snahou spoločnosti Canon zlepšovať možnosti konektivity svojich produktov bude nový Wi-Fi adaptér W-E1 od októbra 2016 štandardnou súčasťou  dodávky digitálnej zrkadlovky EOS 7D Mark II. Pokročilí fotografi tak vďaka tomu získajú možnosť ovládať fotoaparát bezdrôtovo a na cestách prenášať do externých úložísk a zariadení svoje fotografie i filmy vo formáte mp4.

Kľúčové vlastnosti Wi-Fi adaptéra W-E1:

 • Diaľkové fotografovanie pomocou Wi-Fi až do vzdialenosti 10 metrov
 • Okamžité vzdialené sledovanie záberu prostredníctvom režimu živého náhľadu
 • Prenos snímok do chytrých zariadení i osobných počítačov a počítačov Macintosh
 • Ultra prenositeľná konštrukcia v podobe pamäťovej karty typu SD – Wi-Fi konektivitu tak môžu mať používatelia k dispozícii kdekoľvek a kedykoľvek
 • Priame prepojenie so zariadením i možnosť využitia existujúcej bezdrôtovej siete

*Pre všetky kompatibilné modely je potrebná aktualizácia firmware. Pre Canon EOS 7D Mark II bude nový firmware k dispozícii v priebehu septembra 2016 a pre fotoaparáty EOS 5DS i EOS 5DS R potom v priebehu novembra 2016.
*Vyžaduje aktualizáciu firmware

Nový fotoaparát si môžete predobjednať v našom obchode.

 

Canon EOS 5D mark IV by mal byť dostupný od 8.9.2016 za cenu 3699€.

Nový Canon EOS 5D Mark IV a nový Wi-Fi adaptér W-E1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Michal Lindner / 25.08.2016 09:59:57
  Predbezne si rezervujem 1. kus:-)
 • Michal Lindner / 25.08.2016 09:59:57
  Predbezne si rezervujem 1. kus:-)
  Roman Lacko / 25.08.2016 10:16:48
  Postav sa pekne doradu :D Papierovo brutal až sa bojím aby to nebolo ako u nemenovanej značky kde papier ohuri, ale realita nie je tak Wau. Každopádne toto je pravdepodobne môj budúcoročný foťák :)
 • Michal Lindner / 25.08.2016 09:59:57
  Predbezne si rezervujem 1. kus:-)
  Marek Truchlik / 25.08.2016 11:16:45
  Hehe, ja si este pockam kym klesne trochu cena :) Netreba sa trhat ako za 5D III :)
 • Marek Truchlik / 25.08.2016 11:17:26
  Opat minuli novu 50tku L radu... rrrr ale asi 16-35 je predavanejsi objektiv.
 • Róbert Šimeg / 25.08.2016 11:51:41
  parada
 • Martin Farkaš / 25.08.2016 12:39:57
  Obával som sa, že aj 5D IV bude mať po vzore 1Dx II CFast kartu, no zostala pôvodná kombinácia slotov CF + SD. Inak to vyzerá na brutálnu mašinku!
 • Lukáš Nagy / 25.08.2016 13:07:56
  fíí bisťu! klobúk dolu, šupový stroj. ale keď som uvidel tú cenovku, tak som si nechal zájsť chuť :)
 • František Dulík / 25.08.2016 13:21:59
  4099 € - to je spolu aj s tymi objektivmi? :)
 • František Dulík / 25.08.2016 13:21:59
  4099 € - to je spolu aj s tymi objektivmi? :)
  Martin Farkaš / 25.08.2016 13:54:13
  Cenu sme opravili na 3699 :)
 • Marek Truchlik / 25.08.2016 11:17:26
  Opat minuli novu 50tku L radu... rrrr ale asi 16-35 je predavanejsi objektiv.
  Roman Lacko / 25.08.2016 16:12:05
  EF 50mm f1.4L II USM sa už nejakú dobu testuje spolu s Ef 28mm f2.8 II USM
 • Michal Lindner / 25.08.2016 09:59:57
  Predbezne si rezervujem 1. kus:-)
  Ján Villím / 25.08.2016 18:09:57
  Aj ja, aj ja...chcem záväzne a určite, bez podmienky, 1. kus..... W-E1 A na 5DMkIV - počkám až čo napíšeš a povieš aj ty aj tebe/nám podobní ;)
 • Miroslav Komara / 25.08.2016 19:02:15
  u 16 - 35 II boli "sťažnosti" na ( slabšiu okrajovú ostrosť ) okrajovú neostrosť - hl. pri plnej diere atp. , tak zrejme aj preto nová III , 24 - 105 bol a je fajn univerzál na FF , ak je tento ešte lepší - tak neni očom , potom už len pevné ... - pre tých , ktorí to potrebujú či "musia" mať ... :)
 • Miroslav Komara / 25.08.2016 19:02:15
  u 16 - 35 II boli "sťažnosti" na ( slabšiu okrajovú ostrosť ) okrajovú neostrosť - hl. pri plnej diere atp. , tak zrejme aj preto nová III , 24 - 105 bol a je fajn univerzál na FF , ak je tento ešte lepší - tak neni očom , potom už len pevné ... - pre tých , ktorí to potrebujú či "musia" mať ... :)
  Roman Lacko / 25.08.2016 20:45:34
  Ta krajova neostrost nie je až tak na zavadu podľa mňa. Komponuje sa na stred alebo podľa zlatého rezu takže tie okraje až tak nie sú tragické ( každopádne vďaka bohu za moju f4 verziu :D ) Skôr problém hlavne pri 2.8 verziách bol s odleskami pokiaľ bol silnejší zdroj svetla v zábere. Ak toto odstránili tak paráda! Čo sa týka novej 24-105. Má clonu s 10 lamelami, 4stop IS namiesto 2.5 tuším. A podstatná vec je jej ostrosť. Keďže ju dávajú do setu s 30Mpx+ snimacom môže to naznačovať že pôjde o veľmi vydarené a ostré sklo. Nepredpokladám že by Canon dával k takemuto telu objektív ktorý vykreslí menej než polovicu pixelov. Uvidíme :)
 • Roman Lacko / 25.08.2016 16:12:05
  EF 50mm f1.4L II USM sa už nejakú dobu testuje spolu s Ef 28mm f2.8 II USM
  Marek Truchlik / 25.08.2016 22:54:13
  Prva verzia 50/1.4 nie je L, takze to by bol dobry upgrade
 • Marek Truchlik / 25.08.2016 22:54:13
  Prva verzia 50/1.4 nie je L, takze to by bol dobry upgrade
  Roman Lacko / 26.08.2016 02:26:01
  Viem že nie je. O to viac sa na nu teším. Utesnena 50ka ktorá nebude stáť majland s doborou svetelnostou a s prípadne nevysuvajucim sa predným členom by nebola vôbec zlá. Lkova 1.2ka nie je zlá ale je to už v podstate deduško..
 • Marek Truchlik / 25.08.2016 22:54:13
  Prva verzia 50/1.4 nie je L, takze to by bol dobry upgrade
  Roman Lacko / 26.08.2016 02:28:28
  Ambasador čo testoval aj 5D mark IV už nejakú dobu testuje aj tu novú 50ku aj 28cku :) Text odkazu...
 • Roman Lacko / 26.08.2016 02:26:01
  Viem že nie je. O to viac sa na nu teším. Utesnena 50ka ktorá nebude stáť majland s doborou svetelnostou a s prípadne nevysuvajucim sa predným členom by nebola vôbec zlá. Lkova 1.2ka nie je zlá ale je to už v podstate deduško..
  Marek Truchlik / 26.08.2016 08:05:10
  Presne tak, ja by som kludne dal tie iste prachy ako za 85/1.2 aj za 50/1.2. Ale myslim ze AF je v tomto pripade podstatnejsie vybalansovat...
 • Ján Villím / 25.08.2016 18:09:57
  Aj ja, aj ja...chcem záväzne a určite, bez podmienky, 1. kus..... W-E1 A na 5DMkIV - počkám až čo napíšeš a povieš aj ty aj tebe/nám podobní ;)
  Michal Lindner / 26.08.2016 08:49:20
  Uz mam v rukach testovaci sample, este to nie je finany kus, takze fotky z neho zverejnit nemozem, ale bezim testovat a dam vediet co je nove a ako to funguje.
 • Michal Lindner / 26.08.2016 08:49:20
  Uz mam v rukach testovaci sample, este to nie je finany kus, takze fotky z neho zverejnit nemozem, ale bezim testovat a dam vediet co je nove a ako to funguje.
  Lukáš Nagy / 26.08.2016 10:46:44
  fíha, tak to sa teším na tvoje prvé dojmy!
 • František Dulík / 25.08.2016 13:21:59
  4099 € - to je spolu aj s tymi objektivmi? :)
  Roman Lacko / 26.08.2016 12:13:12
  V AT je daná cena 4099€
 • Michal Lindner / 26.08.2016 08:49:20
  Uz mam v rukach testovaci sample, este to nie je finany kus, takze fotky z neho zverejnit nemozem, ale bezim testovat a dam vediet co je nove a ako to funguje.
  Roman Lacko / 26.08.2016 12:13:46
  Paráda
 • Michal Lindner / 30.08.2016 21:16:20
  Testujem fotak, ale jeden model dnes sa zaujimal len o fotoaparat:-)
 • Michal Lindner / 30.08.2016 21:16:20
  Testujem fotak, ale jeden model dnes sa zaujimal len o fotoaparat:-)
  Martin Farkaš / 31.08.2016 12:15:52
  Takže na vábenie vtáctva už nepotrebuješ chleba či tvrdý rožok, stačí prísť s 5D mark IV? :)
 • Martin Farkaš / 31.08.2016 12:15:52
  Takže na vábenie vtáctva už nepotrebuješ chleba či tvrdý rožok, stačí prísť s 5D mark IV? :)
  Roman Lacko / 01.09.2016 12:58:13
  Podľa doterajších testov je to fakt vábička minimálne pre fotografov :D Text odkazu...
 • Michal Lindner / 26.08.2016 08:49:20
  Uz mam v rukach testovaci sample, este to nie je finany kus, takze fotky z neho zverejnit nemozem, ale bezim testovat a dam vediet co je nove a ako to funguje.
  Ján Villím / 02.09.2016 18:56:13
  Michal, a ked ho budeš vracať, prosím, spýtaj sa že prečo nedali do tohto univerzálneho profi foťáku "bread and butter" možnosť uložiť nastavenie prístroja aj C-nastaveniami na kartu?? Alebo nech to bude súčasťou prvého upgrade fw!! ...alebo to tam je niekde zakliate na heslo v menu ;)
 • Ján Villím / 02.09.2016 18:56:13
  Michal, a ked ho budeš vracať, prosím, spýtaj sa že prečo nedali do tohto univerzálneho profi foťáku "bread and butter" možnosť uložiť nastavenie prístroja aj C-nastaveniami na kartu?? Alebo nech to bude súčasťou prvého upgrade fw!! ...alebo to tam je niekde zakliate na heslo v menu ;)
  Michal Lindner / 03.09.2016 20:40:38
  Slovensky Canon s vyvojom nema nic a viac technickych informacii maju skor v autorizovanom servise ProLaika. Co sa tyka vyvoja firmwaru, tak pokial to nie je naozaj zavazna chyba, alebo nezorganizujes peticiu s desiatkami tisic podpisov, tak so zmenou funkcionality asi nepochodis. Skusal som davnejsie reportovat jednu menej zavazny limit firmware cez viacero kanalov (Canon Europe, Canon Japan, Canon Slovakia) a nedostal som ziadnu odpoved.
 • Michal Lindner / 03.09.2016 20:40:38
  Slovensky Canon s vyvojom nema nic a viac technickych informacii maju skor v autorizovanom servise ProLaika. Co sa tyka vyvoja firmwaru, tak pokial to nie je naozaj zavazna chyba, alebo nezorganizujes peticiu s desiatkami tisic podpisov, tak so zmenou funkcionality asi nepochodis. Skusal som davnejsie reportovat jednu menej zavazny limit firmware cez viacero kanalov (Canon Europe, Canon Japan, Canon Slovakia) a nedostal som ziadnu odpoved.
  Roman Lacko / 05.09.2016 04:36:51
  A nevieš ako je to so staršími zrkadlovkami a novým FW? Konkrétne 6D. Viem " nedávno " vyšiel fw aby zmenil prioritu ostrenia zo stredového bodu na všetky a ešte niečo tam bolo. Ale mám nejaké nové sklá a aj keď ich fotoaparát spozná ( napíše o aký objektív ide ) tak pri povolení korekcii objektívu síce je možnosť povoliť korekcie ale napíše že dáta pre korekciu nie sú dostupné. Alebo myslíš že je to starý fotak tak to nepotrebujú riešiť? Áno 99.9% fotim do rawu, ale napr 6D + 40mm f2.8 je tak dobrá kombinácia že pri správnej expo netreba vôbec nič s foto robiť ( až na korekcie objektívu )
 • Roman Lacko / 05.09.2016 04:36:51
  A nevieš ako je to so staršími zrkadlovkami a novým FW? Konkrétne 6D. Viem " nedávno " vyšiel fw aby zmenil prioritu ostrenia zo stredového bodu na všetky a ešte niečo tam bolo. Ale mám nejaké nové sklá a aj keď ich fotoaparát spozná ( napíše o aký objektív ide ) tak pri povolení korekcii objektívu síce je možnosť povoliť korekcie ale napíše že dáta pre korekciu nie sú dostupné. Alebo myslíš že je to starý fotak tak to nepotrebujú riešiť? Áno 99.9% fotim do rawu, ale napr 6D + 40mm f2.8 je tak dobrá kombinácia že pri správnej expo netreba vôbec nič s foto robiť ( až na korekcie objektívu )
  Michal Lindner / 05.09.2016 07:34:10
  Korekcie pre jednotlive objektivy sa daju do tela nahrat cez aplikaciu EOS Remote.
 • Michal Lindner / 05.09.2016 07:34:10
  Korekcie pre jednotlive objektivy sa daju do tela nahrat cez aplikaciu EOS Remote.
  Roman Lacko / 05.09.2016 07:50:14
  Ouuu to som ja ale " skutočný " milovník značky Canon keď o tom neviem.. Dá sa to nájsť na nete? Návod, súbor s korekciami atď?
 • Roman Lacko / 05.09.2016 07:50:14
  Ouuu to som ja ale " skutočný " milovník značky Canon keď o tom neviem.. Dá sa to nájsť na nete? Návod, súbor s korekciami atď?
  Michal Lindner / 05.09.2016 10:42:39
  Robil som to naposledy par rokov dozadu. Stiahnes aktualnu verziu a okrem toho, ze vies ovladat fotak cez USB tam ide nastavit nejake paramete (aktualizovat cas/ korekciu objektivov/ Copyright info ... mozno pridali aj nieco nove): https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support/self-help-center/eos-utility
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...