Novinky Panasonic (marec 2014)

Novinka  /  Tlačová Správa / 27.03.2014 / 00:00

Panasonic predstavil nový objektív LEICA DG SUMMILUX 15mm pre systém Micro Four Thirds

Bratislava, 26. marca 2014 - Panasonic predstavil nový výmenný objektív H-X015 s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 15mm a svetelnosťou f/1.7. LEICA DG SUMMILUX 15mm/F1.7 ASPH je skonštruovaný a vyrábaný podľa prísnych noriem spoločnosti Leica. Jeho detailne prepracovaný korpus navyše perfektne ladí so štýlovým dizajnom na svete najmenšej bezzrkadlovky (DSLM) LUMIX GM1.

Nový objektív umožňuje fotografom zachytiť každodenné situácie s využitím malej hĺbky ostrosti s príjemným bokehom. Výnimočné optické parametre objektívu sú potvrdené certifikáciou svetoznámej značky LEICA.

Optický systém sa skladá z deviatich členov v siedmich skupinách, vrátane troch asférických šošoviek. Technológia Nano Surface Coating je v objektíve použitá pre minimalizáciu zrkadlenia a získanie bezchybnej obrazovej kvality s absenciou "duchov" a svetelných odrazov.

Model H - X015 má spoľahlivý systém ostrenia, ktorý zaručuje výborné rozlíšenie a kontrast pri zaostrení detailu až po nekonečno. Novo vyvinutý krokový motorček zaisťuje plynulé, tiché a rýchle ostrenie pre plnohodnotné využitie pri fotografovaní aj natáčaní videa.

Rýchlosť ostrenia prekonáva fázovú detekciu objektívov podobných svetelnosťou. Navyše je plne kompatibilný so senzorom s rýchlosťou snímania 240fps, tak aby bol využitý potenciál objektívu vo všetkých ohľadoch.

LEICA DG SUMMILUX 15mm/F1.7 ASPH. je vybavený clonovým krúžkom a prepínačom AF/MF pre rýchle a intuitívne zaobchádzanie. Samozrejmosťou je jeho robustné kovové spracovanie, prispôsobené k častej výmene objektívov.

Objektív bude dostupný od júna 2014 za cenu okolo 680 eur.

Objektív bude tiež ude dostupný v sete s najmenším bezzrkadlovým fotoaparátom Lumix GM1, pre ktorý bol primárne vyvinutý.

 

Panasonic HX-A500: prvá prenosná 4K kamera na svete

Bratislava, 26. marca 2014 – Spoločnosť Panasonic predstavuje prvú prenosnú 4K 25p kameru na svete. Model s označením HX-A500 umožňuje zachytiť jedinečné okamihy v  Ultra HD kvalite bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Ľahkú a kompaktnú kameru si tiež môžete pripevniť na telo či časť výbavy, a natáčať tak bez akéhokoľvek obmedzenia vašich aktivít.

Na modeli HX-A500 už na prvý pohľad zaujmú jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť (31 g váži časť s objektívom, 119 g telo kamery), ktoré ho v spojení s odolným prevedením predurčujú do náročných outdoorových podmienok a pre rôzne adrenalínové aktivity. Práve pri zaznamenávaní rýchlych scén sa naplno prejavia benefity nového vysokorýchlostného a inteligentného obrazového procesoru Crystal Engine Pro+, vďaka ktorému dokáže kamera robiť 4K záznam rýchlosťou 25 snímok za sekundu (4-násobné rozlíšenie Full HD). K výbornej obrazovej kvalite v horších svetelných podmienkach prispieva vysoko citlivý BSI senzor.

Keďže pri športových aktivitách bývajú najrizikovejším miestom každého videozáznamu rýchle akcie, výškové zmeny a prudké pohyby, Panasonic vybavil model AX500 funkciou Level Shot, ktorá vyrovnáva prudké zmeny sklonu snímania. V kombinácii s kvalitným optickým stabilizátorom je tak rozostrenie obrazu minimalizované na najnižšiu možnú mieru. Pre vášnivých športovcov bude určite zaujímavá aj nová funkcia pre spomalenú analýzu pohybu, ktorá umožní jednotlivé pohyby či údery analyzovať na troch rýchlostných úrovniach: 200 snímok za sekundu (848x480), 100 snímok za sekundu (1280x720) alebo 50 snímok za sekundu (1920x1080).

Nový 1,5-palcový farebný LCD displej je integrovaný v tele kamery, čím umožňuje kontrolovať kvalitu záznamu aj počas nahrávania napr. priamo z prilby používateľa. Prostredníctvom technológie NFC nasnímaný záznam jednoducho prenesiete do svojho mobilného zariadenia(/tabletu či smartfónu) aj bez WiFi pripojenia. Navyše, s aplikáciou Panasonic Image App môžete video zaznamenávať a upravovať aj na diaľku, prípadne sa o svoje zážitky podeliť na sociálnych sieťach alebo ich streamovať cez službu UStream.

Model HX-A500 je pre potreby aktívnych športovcov vybavený aj doplnkovým príslušenstvom, ktoré umožňuje pripevnenie na telo, prilbu či inú časť výbavy. Rovnako tak je možné spojiť obidve časti (kameru a hlavnú jednotku) do jedného celku a natáčať tak jednou rukou. Vodeodolné (do hĺbky 3 metrov, max. 30 minút)1 a prachuodolné2 hands-free prevedenie kamery ju predurčuje na použitie v akýchkoľvek podmienkach, kedy ide o bezpečnosť používateľa, napr. pri lezení na skaly, bicyklovaní či lyžovaní, ale aj samotného zariadenia, ktoré tak pokojne môžete zveriť aj do detských rúk. V ponuke je aj voliteľné príslušenstvo v podobe nástavca na redukciu okolitého hluku, ktorý oceníte napr. pri bicyklovaní či jazde na motorke.


Technické špecifikácie:

 • HX-A500
 • Dual Body (jednotka s objektívom a telo kamery sú prepojené káblom)
 • obrazová kvalita 4K / 25 snímok za sekundu
 • 1.5" LCD monitor (115,200 bodov)
 • WiFi
 • NFC
 • hmotnosť 31g (jednotka s objektívom) + 119 g (telo kamery))
 • vodeodolnosť IPX8 (3m /30 minút)
 • EIS optická stabilizácia
 • funkcia korekcie nakoloneia kamery Level Shot
 • Slow motion video: 1920x1080/50fps / 1280x720/100fps / 848x480/200fps
 • nahrávanie v slučke
 • možnosť priameho streamovania záznamu (UStream)
   
Novinky Panasonic (marec 2014)
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

 • Roman Halás Roman Halás
  Roman Halás / 01.04.2014 10:17:00
  s Panasonic GM1 bude ladiť parádne...
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...