Nové objektívy Samyang pre fotoaparáty Nikon

Nové objektívy Samyang pre fotoaparáty Nikon

Novinky  /  Tlačová Správa / 12.04.2019 / 13:55

Spoločnosť Samyang rozširuje svoj sortiment a predstavuje dva nové objektívy pre full frame bezzrkadlovky Nikon s bajonetom Z. Okrem toho je na trh uvedený tiež nový portrétny objektív 85 mm F/1.4 s automatickým zaostrovaním pre tradičný bajonet Nikon F.

 

Výrobca objektívov spoločnosť Samyang má silný začiatok roku. Potom, čo už v zime uviedla na trh niekoľko modelov pre fotoaparáty Canon, Nikon a Sony, teraz predstavuje tri nové, cenovo dostupné objektívy určené pre užívateľov fotoaparátov Nikon. Dva z nich, ultra širokouhlý 14 mm a portrétny objektív 85 mm, sú určené pre nové bezzrkadlovky Nikon Z6 a Z7. Oba typy majú manuálne zaostrovanie a boli už skôr uvedené vo verziách s bajonetom Canon EOS RF. Tretí je vysoko svetelný AF objektív 85 mm pre tradičné digitálne zrkadlovky Nikon. Všetky tri disponujú tesnením proti povetrnostným vlivom a vyznačujú sa pokročilou povrchovou úpravou Ultra Multi Coating (UMC), ktorá poskytuje maximálny kontrast a brilantnosť aj v nepriaznivých svetelných podmienkach.

 

 

Samyang MF 14 mm F/2.8 Nikon Z je manuálny ultra širokouhlý objektív, ktorý je odolný voči povetrnostným vplyvom, s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 28 cm a vynikajúcim optickým výkonom i pri plne otvorenej clone. Objektív je určený pre full frame bezzrkadlovky Nikon s bajonetom Z a otvára úplne nový svet kreatívnej fotografie. Nasmerujte fotoaparát na jasnú a hviezdnu nočnú oblohu a zachyťte celé tajomstvo Mliečnej dráhy alebo ohromujúci ohňostroj polárnej žiary. Ľahnite si na zem a zachyťte detailné zábery jednotlivých kvetov s celou lúkou rozprestrenou v pozadí. Majestátne horské a pobrežné krajiny, mestské panorámy a architektúra sú len ďalšími príkladmi motívov, kde je 14 mm ultra širokouhlý objektív obzvlášť užitočný.

Optická konštrukcia tohoto objektívu sa skladá zo 14 členov usporiadaných do 10 skupín. Medzi nimi sú 2 ED členy, ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu. 3 HR členy a 2 asférické členy slúžia na zaistenie vysokého rozlíšenia a ostrosti v celom obraze. Pevná slnečná clona chráni konvexný predný člen od rozptýleného svetla a dopadov. Vďaka konštrukcii tohoto objektívu však nemožno použiť filter, a pretože nemá elektrické kontakty, užívateľ bude musieť nastaviť clonu a expozíciu ručne.

 

 

Samyang MF 85 mm F/1.4 Nikon Z a Samyang AF 85 mm F/1.4 Nikon F sú portrétne objektívy pre full frame fotoaparáty, ktoré sú ideálne pre portrétne fotografovanie a to vďaka vysokej svetelnosti a schopnosti poskytnúť veľmi jemné a krásne rozostrenie pozadia. Oba objektívy sú utesnené proti nepriaznivým poveternostným vlyvom a majú optickú konštrukciu zloženú z 9 členov v 7 skupinách.

Zatiaľ čo model MF 85 mm F/1.4 Nikon Z je navrhnutý pre použitie na bezzrkadlovkách Nikon s bajonetom Z a ponúka manuálne zaostrovanie s užívateľsky prívetivým a hladkým ostriacim krúžkom, model AF 85 mm F/1.4 Nikon F je vybavený rýchlym a tichým motorom s automatickým zaostrovaním a zameriava sa na užívateľov digitálnych zrkadloviek Nikon s bajonetom F.

 

 

Ďalšie podrobnosti, v ktorých sa objektívy líšia:

 

Verzia MF s bajonetom Z má minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 1 meter, 8 lamelovú clonu a priemer filtra 72 mm. Objektívu chýba elektrické pripojenie k fotoaparátu, čo znamená, že nastavenie clony a expozície je manuálne.

 

Verzia AF s bajonetom F disponuje minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 90 cm, má oblejší tvar vďaka 9 lamelovej clone a disponuje priemerom filtra 77 mm. Elektrické kontakty a vstavaný procesor znamenajú, že sú podporované všetky režimy expozície a merania dostupné vo fotoaparáte.

 

Cena a dostupnosť

Nové objektívy budú dostupné neskôr na jar.

 

Maloobchodná cena:

Samyang MF 14 mm F/2.8 Nikon Z:  435 €

Samyang MF 85 mm F1.4 Nikon Z:  375 €

Samyang AF 85 mm F/1.4 Nikon F:  699 €

Nové objektívy Samyang pre fotoaparáty Nikon
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...