Nové grafické tablety Wacom Intuos dorazili!

Nové grafické tablety Wacom Intuos dorazili!

Novinky  /  Julo Kotus / 25.04.2018 / 13:55

Konečne! Dlho očakávané novinky od spoločnosti Wacom už máme k dispozícii. Veľmi populárny produktový rad Wacom Intuos po vypredaní začiatkom roka nebol dostupný vyše dvoch mesiacov. Máme ale pre vás dobrú správu. Intuosy sú späť a sú nové a opäť lepšie! A sú aj pekné a funkčné, aj preto hneď získali ocenenie Red Dot Design Award 2018. :-)

Modely

Wacom Intuos Bluetooth M čierny, Wacom Intuos Bluetooth M pistáciovo zelený, Wacom Intuos Bluetooth S čierny, Wacom Intuos Bluetooth S pistáciovo zelený a najlacnejší Wacom Intuos S čierny

Veľkosť M má aktívnu plochu s uhlopriečkou 10“ a veľkosť S aktívnu plochu s uhlopriečkou 7“.

Čo je nového

Dizajn sa zmenil. Tablety radu Intuos sú tenšie (podobné ako smartfóny), ľahšie a pri rovnako veľkej aktívnej ploche sú menšie. Zaberú vám teda na stole menej miesta. Môžete si vybrať z klasickej čiernej verzie alebo zelenej pistáciovej.

Nové usporiadanie ovládacích prvkov

Ovládacie prvky sa presunuli pod celú hornú hranu. Nie sú už usporiadané v pároch nad sebou vľavo a vpravo hore ale v jednom rade. Ovládacie tlačidlá majú preliačený tvar a možno na ne ukladať pero, aby sa vám nekotúľalo po stole.

Pero

Pero má zmenený dizajn a výhodou je, že náhradné hroty si môžete vložiť priamo do jeho vnútra. Máte ich tak stále pri sebe. Pero nemá zvláštny stojan na uloženie, ale ako sme vyššie spomenuli, jeho miesto je na expresných tlačidlách pod hornou hranou tabletu.

Presnosť

Tu sa odohrali najpodstatnejšie zmeny. Nové tablety radu Intuos sú totiž omnoho citlivejšie. Majú 4 násobné citlivejšie rozpoznávanie prítlaku – až 4096 úrovní prítlaku namiesto pôvodných 1024 u predchádzajúcich modelov Intuos. V skutočnosti majú citlivosť na prítlak tak jemnú ako súčasné tablety Intuos Pro. Rozlíšenie pera na tablete je výborných 100 čiar na mm.

 

Pripojiteľnosť

Všetky tablety okrem najlacnejšieho S-ka majú vo výbave vstavanú technológiu pre bezdrôtové pripojenie Bluetooth a nevyžadujú tak pripojenie USB káblom (alebo dokokupovať wireless accessory kit) ako ich predchodcovia. Oslobodia vás tak a poskytnú voľnejšie používanie tabletu a hlavne, máte ho už v cene, ktorá sa oproti predchodcom nezmenila. Najmenšie a najlacnejšie S-ko Bluetooth pripojenie nemá ale pripájate ho pomocou USB kábla. Táto možnosť ostala aj u Bluetooth verzií.

Softvér

Výhodou Wacom tabletov je možnosť výberu bezplatného softvéru. Ide o  Corel Painter Essentials 6, Corel AfterShot 3 alebo Clip Studio Paint Pro. Corel Painter a Clip Studio sú určené na maľovanie, kreslenie, farbenie, After Shot3 je určený na spracovanie a úpravu fotografií.

K tabletom Intuos Bluetooth veľkosti M si môžete vybrať všetky tri zo softvérov, k Intuos Bluetooth veľkosti S dva z uvedených softvérov a k najlacnejšiemu S-ku bez Bluetooth jeden z uvedených softvérov.

Pre získanie licencie na softvér je nutné sa registrovať a prihlásiť so svojim Wacom identifikátorom (ID). Je možné, že sa bude vyžadovať aj registrácia do spoločností poskytujúcich daný softvér.

Zakúpiť si môžete nové tablety na uvedených linkoch:

Wacom Intuos Bluetooth M čierny

Wacom Intuos Bluetooth M pistáciovo zelený

 Wacom Intuos Bluetooth S čierny

Wacom Intuos Bluetooth S pistáciovo zelený

Wacom Intuos S čierny

Nové grafické tablety Wacom Intuos dorazili!
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...