Nikon Z fc a NIKKOR Z 40 mm v nových variantoch

Nikon Z fc a NIKKOR Z 40 mm v nových variantoch

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.11.2022 / 15:05

Amsterdam, Holandsko, 9. novembra 2022: Spoločnosť Nikon dnes rozširuje portfólio mirrorless fotoaparátov a objektívov v klasickom dizajne inšpirovanom obľúbenými analógovými modelmi. Čierna verzia ikonického fotoaparátu Nikon Z fc a objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) ponúkajú vynikajúcu kvalitu obrazu a všestrannosť. Sú kombináciu inovatívnej technológie, ktorá je synonymom radu Nikon Z, a populárneho retro dizajnu. 

 

Z fc Black Edition

Fotoaparát Nikon Z fc je prvým modelom radu Z spájajúcim tradičný dizajn s pokročilou mirrorless technológiou. Nielenže je ideálny na snímanie fotografií a videosekvencií, ale fotografi sú navyše jeho hrdými majiteľmi. Po obrovskom úspechu minuloročnej striebornej verzie sme splnili požiadavky zákazníkov a exkluzívne pre obchod Nikon Store uvádzame verziu Black Edition. Ambíciou spoločnosti Nikon je ešte viac podporovať potešenie zákazníkov z nadčasového modelu Z fc. Okrem toho sme pridali šesť nových farieb dostupných exkluzívne pre model Z fc Black Edition. To je spolu až 12 rôznych farebných variácií pre Z fc Silver a Z fc Black.

 

Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

Vďaka ľahkej konštrukcii a vynikajúcemu optickému výkonu je objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) ideálny na fotografovanie portrétov v prirodzenom prostredí a iných statických objektov. Konštantná svetelnosť objektívu f/2 a štandardná ohnisková vzdialenosť 40 mm umožňuje fotografom zdôrazniť fotografovaný objekt a zároveň hladko rozostriť pozadie za ním.

Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE) zdedil dizajn po klasických objektívoch NIKKOR, ktoré boli navrhnuté pre filmové fotoaparáty ako Nikon FM2 – historický model, ktorý bol inšpiráciou pre dizajn Nikonu Z fc.

Jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť znamenajú, že nielen dobre vyzerá, ale je tiež ideálny pre ľudí, ktorí sú neustále v pohybe. Rýchle a presné automatické zaostrovanie a telo odolné voči prachu a kvapkajúcej vode mu umožňujú dokonale zapadnúť do akéhokoľvek prostredia a umocniť radosť z fotografovania v každej situácii.

 

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)

 

  • Využíva tradičný dizajn ladiaci s fotoaparátom Nikon Z fc, inšpirovaný klasickými objektívmi NIKKOR z éry analógových fotoaparátov Nikon FM.
  • Vysoká svetelnosť objektívu f/2 a 9-lamelová clona vytvárajú hladký bokeh.
  • Ohnisková vzdialenosť 40 mm ponúka štandardný obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie portrétov v prirodzenom prostredí, momentiek a množstva ďalších námetov.
  • Po nasadení objektívu na fotoaparát so snímačom veľkosti APS-C/formátu DX bude ohnisková vzdialenosť objektívu 60 mm.
  • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť – objektív má celkovú dĺžku približne 45,5 mm a hmotnosť približne 170 g.
  • Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 0,29 m umožňuje vytvoriť efektné blízke zábery.
  • Použitie STM (krokového) motora v objektíve umožňuje rýchle a presné automatické zaostrovanie pri zachovaní kompaktnej veľkosti tela.
  • Konštrukcia odolná voči prachu a stekajúcej vode umožňuje použitie v zhoršených poveternostných podmienkach.
  • Ovládaciemu prstencu možno priradiť funkcie ako nastavenie clony či korekciu expozície.
  • Navrhnutý s ohľadom na snímanie videosekvencií s mimoriadne tichou prevádzkou, efektívnou minimalizáciou zmeny uhla záberu pri zaostrovaní a stabilnou expozíciou.

 

Z fc Black Edition
Orientačná cena: 979 €
Zahájenie predaja: 21.11.2022
Predaj exkluzívne v Nikon Store

 

NIKKOR Z 40 mm f/2 (SE)
Orientačná cena: 349 €
Zahájenie predaja: 19.1.2023

Nikon Z fc a NIKKOR Z 40 mm v nových variantoch
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...