Nikon uvádza NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív radu Z

Nikon uvádza NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív radu Z

Novinky  /  Tlačová Správa / 14.09.2021 / 11:05

Amsterdam, Holandsko, 14. septembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes s radosťou uvádza na trh NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív kompatibilný s full-frame fotoaparátmi Nikon Z. Objektív NIKKOR Z 40 mm f/2 je superhrdinom na každý deň: ostrý, svetelný a dostatočne malý na to, aby ho bolo možné používať diskrétne. Výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od vlogov až po žiarivé momentky.

 

Vzhľad produktu sa môže od fotografie zobrazenej vyššie líšiť.

 

Tento svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka prirodzený obrazový uhol, ktorý je ideálny na snímanie portrétov s okolím, rozhovorov či videonávodov. Vďaka kompaktným rozmerom sa váš objekt bude cítiť pohodlne a uvoľnene. Objektív je tiež taký malý a ľahký, že je ideálny na snímanie pútavých videosekvencií z perspektívy filmára.

 

Široký bajonet Nikon Z v kombinácii s vysokou svetelnosťou objektívu f/2 poskytujú vynikajúce výsledky aj pri slabom osvetlení, vďaka čomu sa objektív skvele hodí na zachytenie atmosféry v slabo osvetlenom prostredí. Clona s 9 zaoblenými lamelami vytvára jemný, prirodzene vyzerajúci bokeh: fotografi a filmári môžu snímať s jemne rozostreným pozadím, vďaka ktorému ich objekt skutočne vynikne.

 

Dirk Jasper, Product Manager, Nikon Europe, povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať tento všestranný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v neustále sa rozširujúcom systéme Nikon Z. Tento objektív je skvelou vstupnou bránou do sveta Nikon Z s výborným pomerom ceny a výkonu. Je taký kompaktný a ľahký, že je ideálny ako objektív na každodenné nosenie alebo ľahký druhý objektív.“

 

 

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

Svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou f/2: obrazový uhol 40 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátových fotoaparátoch radu Z. Obrazový uhol 60 mm ohniskovej vzdialenosti na fotoaparátoch radu Z formátu DX.

Realistické podanie: objektív vykresľuje fotografie a videosekvencie s krásnymi detailmi, hĺbkou a farbami.

Umelecký bokeh: ostro zachytiť objekt s krásne, jemne rozostreným pozadím nebolo nikdy jednoduchšie.

Skvelý na detailné zábery: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m. Ostrosť je vynikajúca dokonca aj pri snímaní zblízka.

Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné – a nehlučné.

Stvorený pre videosekvencie: videosekvencie nebudú narúšať zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.

Vreckový: dostatočne malý na to, aby ste ho mohli nechať na fotoaparáte alebo vložiť vrecka kabátu.

Prispôsobiteľný: nehlučný ovládací krúžok môžete nastaviť na ovládanie zaostrovania, clony, korekcie expozície či citlivosti ISO.

Chránený: utesnený proti prachu a kvapkám vody.¹

 

¹ Nie je zaručené, že objektív bude odolný voči prachu a kvapkajúcej vode vo všetkých situáciách a za každých podmienok.

Nikon uvádza NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív radu Z
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...