Nikon predstavuje nový COOLPIX P1000 MEGAZOOM

Nikon predstavuje nový COOLPIX P1000 MEGAZOOM

Novinky  /  Tlačová Správa / 10.07.2018 / 07:00

Amsterdam, Holandsko, 10. júla 2018: Nikon predstavuje celkom nový model COOLPIX P1000, jediný kompaktný fotoaparát na svete, ktorý sa môže pýšiť 125-násobným optickým priblížením.1 Od snímok mesačnej krajiny cez divo žijúce zvieratá až po vzdialené lietadlá – používatelia môžu snímať objekty, ktoré boli až doteraz mimo dosahu.

 

S týmto výnimočným fotoaparátom s rozlíšením 16 MP je snímanie úžasných fotografií a videosekvencií jednoduché. 125-násobné optické priblíženie ponúka svetovo najväčší rozsah priblíženia 24 – 3 000 mm.1,2 A 250-násobné priblíženie Dynamic Fine Zoom digitálne rozšíri horný limit na úžasných 6 000 mm.2,3 To je dostatočne výkonné priblíženie na snímanie kráterov na mesiaci.

 

 

Objektív NIKKOR s vysokou svetelnosťou f/2,8 umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky aj v slabom svetle. Pokročilé technológie objektívov od spoločnosti Nikon minimalizujú skreslenie s cieľom dosiahnuť výnimočne ostré snímky, a to aj pri snímaní s ultradlhými ohniskovými vzdialenosťami. Podpora formátu RAW umožňuje fotografom ukladať a exportovať nekomprimované obrazové súbory do programov na ďalšie spracovanie či úpravu podľa vlastného výberu. A používatelia snímajúci videosekvencie môžu nahrávať videozáznamy v kvalite 4K/UHD s priblížením teleobjektívu: ideálne na filmovanie vzdialených voľne žijúcich zvierat v ich prirodzenom prostredí.

 

Ines Bernardes, produktová manažérka v spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Ak chcete snímať fotografie superveľkého mesiaca alebo filmovať vtáčatá opúšťajúce hniezdo, COOLPIX P1000 je ten pravý fotoaparát pre vás. Úžasný rozsah priblíženia od širokouhlého záberu až po teleobjektív znamená, že máte úplnú slobodu voľby, či zachytíte celú scénu alebo záber priblížite na tie najmenšie detaily. Tento kompaktný megazoom váži menej ako štvrtinu hmotnosti digitálnej jednookej zrkadlovky s nasadeným superteleobjektívom, vďaka čomu je ideálny na turistiku alebo cestovanie.”

 

 

Súhrn hlavných funkcií

 

Ultravýkonné priblíženie. Obloha už nie je limitom. Snímajte so 125-násobným optickým priblížením (24 – 3 000 mm) a 250-násobným priblížením Dynamic Fine Zoom (6 000 mm).2,3

Snímky, ktoré vzbudzujú obdiv. Kombinácia objektívu NIKKOR s vysokou svetelnosťou f/2,8, snímača s rozlíšením 16 MP, obrazového procesora EXPEED a podpora formátu RAW spolu poskytujú ostré výsledky.

Videosekvencie v kvalite 4K snímané superteleobjektívom. Snímajte jednoducho videosekvencie v kvalite 4K/UHD 30p alebo Full HD (1 080p) pri frekvencii snímania až 60p. Nahrávajte so stereofónnym zvukom a využite výhodu čistého výstupu HDMI.

Stabilné snímky. Optická stabilizácia obrazu s dvojitou detekciou (VR) od spoločnosti Nikon eliminuje účinky chvenia fotoaparátu s cieľom dosiahnuť ostrejšie statické snímky a videosekvencie. Režim stabilizácie obrazu Active poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku a na monitore.

Akýkoľvek uhol. Jasný 3,2-palcový LCD monitor s rozlíšením 921 000 bodov možno nakloniť a otočiť takmer akýmkoľvek smerom.

Plynulé ovládanie priblíženia. Veľký grip a bočný ovládač priblíženia uľahčujú manipuláciu. Tlačidlo rýchleho dočasného oddialenia okamžite zmení priblíženie zo superteleobjektívu na širší uhol, vďaka čomu ľahšie zameriate objekty, ktoré vyšli zo záberu.

Dokonalé výsledky. Podpora formátu RAW umožňuje používateľom ukladať a exportovať nekomprimované obrazové súbory do programov na ďalšie spracovanie či úpravu.

Podeľte sa o úžasné výsledky. Pripojenie pomocou aplikácie SnapBridge umožňuje používateľom synchronizovať fotografie s inteligentným zariadením už počas snímania. Okrem toho aplikácia SnapBridge umožňuje používať inteligentné zariadenie na diaľkové ovládanie snímania.

_______________________________________________________________________________________________________________

1 K 10. júlu 2018.

2 Ekvivalent formátu 35 mm.

3 Zväčšenie pomocou funkcie Dynamic Fine Zoom sa počíta od maximálnej širokouhlej polohy optického priblíženia.

 

Kompatibilita s aplikáciou SnapBridge

 

Pred použitím aplikácie SnapBridge s týmto fotoaparátom je potrebné nainštalovať do kompatibilného inteligentného zariadenia aplikáciu SnapBridge od spoločnosti Nikon.

 

Predajná cena produktu: 1039,- EUR

Zahájenie predaja je naplánované na začiatok septembra 2018.

Nikon predstavuje nový COOLPIX P1000 MEGAZOOM
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...