Nikon predstavuje dva nové ďalekohľady Monarch

Nikon predstavuje dva nové ďalekohľady Monarch

Novinky  /  Tlačová Správa / 22.09.2021 / 11:15

Amsterdam, Holandsko, 22. septembra 2021: Spoločnosť Nikon dnes predstavila dva ďalekohľady, ktoré rozšíria produktový rad športovej optiky: MONARCH M7 A MONARCH M5. Obidva modely sú navrhnuté pre ľudí s vášňou pre prírodu a outdoor. Prostredníctvom prepracovaného odolného a štýlového tela prinášajú používateľom jasný a prirodzený obraz okolitého sveta. Ďalekohľady kombinujú špičkovú optiku a výbornú ergonómiu a sú dostupné v rôznych konfiguráciách, vďaka čomu je isté, že nájdete vhodný model MONARCH pre všetky svoje aktivity.

Či ste nadšeným pozorovateľom vtákov alebo fanúšikom divokej prírody, ďalekohľady MONARCH M7 budú vaším perfektným spoločníkom. Vďaka viac ako 60° zdanlivému zornému poľu – čo je v tejto triede ďalekohľadov nebývalá hodnota – ponúkajú všetky modely MONARCH M7 veľkolepý zážitok z pozorovania. Či chcete rýchlo nájsť vtáka počas letu alebo pozorovať voľne žijúce zvieratá v diaľke, zakaždým vám poskytnú kvalitný obraz, vďaka čomu nikdy nepremeškáte pútavý okamih.

Pôsobivý model MONARCH M5 je rovnako vhodný na energické aktivity ako horolezectvo či turistika, ako aj na relaxačné koníčky, napríklad kemping. Všetky modely obsahujú optické sklo s extrémne nízkym rozptylom svetla (ED), ktoré koriguje chromatickú aberáciu spôsobujúcu farebné hrany a ponúka vždy jasný obraz.

Či už si vyberiete model MONARCH M7 alebo MONARCH M5, môžete očakávať veľkolepý obraz s vysokým rozlíšením, v ktorom nádherné farby prírody priam ožívajú. Obidva modely majú viacnásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazivosťou na hranoloch, ktoré zaručujú rovnomernú priepustnosť svetla v celom viditeľnom spektre.

Uvedomujeme si, že pri čakaní na voľne žijúce zvieratá je komfort kľúčový. Preto obidva nové prírastky do radu MONARCH ponúkajú výborné držanie vďaka pevnému gripu a pogumovanému telu, ktoré zároveň zabezpečuje ochranu pred nárazmi. Ďalekohľady MONARCH M7 a MONARCH M5 tiež ponúkajú výbornú odolnosť – sú vodotesné do hĺbky 1 metra počas 10 minút a odolné voči zahmlievaniu. Otočné výsuvné gumené očnice s nastavením rôznych polôh s aretáciou umožňujú jednoduché umiestnenie oka do správnej pozorovacej pozície.

 

 

Napriek tomu, že sú ďalekohľady MONARCH M7 a MONARCH M5 kompaktné a ľahké, dajú sa tiež upevniť na statív a umožňujú používanie bez rúk. To je obzvlášť užitočné pri dlhodobom pozorovaní z jedného miesta, napríklad keď ste v úkryte dúfajúc, že sa vám podarí zahliadnuť plachý vzácny objekt, na ktorý ste dlho čakali.

Produkty sú dostupné na webovej stránke Nikon za nasledujúce ceny:

  • MONARCH M7 8x42    -  514,99 €
  • MONARCH M7 10x42  -  534,99 €
  • MONARCH M7 8x30    -  414,99 €
  • MONARCH M7 10x30  -  429,99 €
  • MONARCH M5 8x42    -  339,99 €
  • MONARCH M5 10x42  -  359,99 €
  • MONARCH M5 12x42  -  379,99 €

 

Viac informácií o jednotlivých produktoch nájdete na stránke: https://www.nikon.sk

Nikon predstavuje dva nové ďalekohľady Monarch
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...