Nikon fotoaparáty ako webkamery a nový firmér pre Z6, Z7 a Z50

Nikon fotoaparáty ako webkamery a nový firmér pre Z6, Z7 a Z50

Novinky  /  Tlačová Správa / 21.07.2020 / 13:35

Nikon vyvíja nový softvér, ktorý umožní zmeniť fotoaparát na plne funkčnú WEB kameru

Novinka bude užívateľom Nikon k dispozícii zadarmo.

Amsterdam, Holandsko, 21. júla 2020 - Nikon s potešením oznamuje vývoj softvéru Webcam Utility, ktorý umožní mirrorless a digitálne zrkadlovky Nikon používať ako vysokokvalitnú webkameru. Softvér kompatibilný s Windows počítačmi bude na trh uvedený (najprv v beta verzii) začiatkom augusta 2020.

V reakcii na rastúci záujem o kvalitné webové kamery po tom, čo sa práca z domu a virtuálne mítingy stali našou bežnou súčasťou, bola vyvinutá aplikácia Webcam Utility (beta verzia). Používateľom Nikon fotoaparátov umožní využívať ich mirrorless a digitálne SLR fotoaparáty ako webkameru. Užívatelia si jednoducho nainštalujú softvér Webcam Utility do počítača a kompatibilný fotoaparát pripoja cez USB kábel. Následne môžu využívať výhody vynikajúcej kvality obrazu ich Nikon fotoaparátu a používať ho ako vysokokvalitnú webkameru.

Podporovaný OS
Windows 10 (64-bit)

Kompatibilné fotoaparáty
Z 7, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D850, D780, D500, D7500, D5600

Je naplánovaná aj kompatibilita budúcich Nikon mirrorless a digitálnych SLR fotoaparátov s novým softvérom.

 • Táto nová softvérová aplikácia je stále v beta fáze vývoja. Ďalšie funkcie môžu byť pridané alebo zmenené, služba môže byť ukončená bez predchádzajúceho upozornenia.

 • Windows je registrovaná značka spoločnosti Microsoft v USA a iných krajinách.

 • Ostatné obchodné značky a obchodné mená patria príslušným vlastníkom.

Nikon ohlasuje aktualizáciu firmvéru pre mirrorless fotoaparáty série Z

Najnovšia aktualizácia zahŕňa podporu automatického zaostrovania s detekciou zvierat pre model Nikon Z 50.

Amsterdam, Holandsko, 21. júla 2020 - Spoločnosť Nikon dnes ohlasuje aktualizácie firmvéru pre APS-C mirrorless fotoaparát Nikon Z 50 (Nikon DX formát) a pre full-frame mirrorless fotoaparáty Nikon Z 7 a Nikon Z 6 (Nikon FX formát). Tieto aktualizácie firmvéru zlepšujú výkon a rozširujú kompatibilitu mirrorless fotoaparátov Nikon s bajonetom Z.

Pre svoju obľúbenosť u iných modelov, aktualizácia firmvéru Z 50 (verzia 2.00) obsahuje podporu automatického zaostrovania s detekciou zvierat, ktorá umožňuje fotoaparátu rozpoznať oči a tváre psov a mačiek. Funkcia, ktorá už existuje v modeloch Z 6 a Z 7, vylepšuje a zjednodušuje proces fotografovania. Umožňuje plne prenechať zaostrovanie na fotoaparát a viac sa sústrediť na prácu so zvieraťom a komponovanie obrazu. Aktualizácia tiež vylepšuje kontinuálne zaostrovanie pri sledovaní objektu pre flexibilnejšie fotografovanie pohybu.

Aktualizácie všetkých troch modelov fotoaparátov obsahujú tiež podporu nových Z TELEKONVERTOROV TC-1.4x a TC-2.0x, ktoré predlžujú ohniskovú vzdialenosť objektívov. Nové telekonvertory rozširujú možnosti snímania teleobjektívom počnúc objektívom NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S a ďalších vymeniteľných objektívov pre mirrorless fotoaparáty Nikon Z, ktoré budú uvedené v budúcnosti.

 
 1. Automatické zaostrovanie s detekciou tváre a očí zvierat (psov a mačiek)
  Automatické zaostrovanie s detekciou zvierat podporuje fotografovanie psov a mačiek funkciou rozpoznania tváre a oka. Ak systém rozpozná viacero zvieracích tvárí a očí, fotograf môže pomocou ľavého alebo pravého ukazovateľa zvoliť, na ktorú z nich má fotoaparát zaostriť. Pri natáčaní videa rozpoznáva fotoaparát iba zvieraciu tvár, oči nerozpoznáva.

 2. Vylepšené automatické zaostrovanie pri sledovaní objektov
  Automatické zaostrovanie pri fotografovaní v režimoch AF-A, AF-C a pri automatickej voľbe zaostrovacích polí (auto-area AF) bolo vylepšené pre precíznejšie sledovanie objektu. Fotoaparát sleduje objekt, kým je tlačidlo spúšte zatlačené do polovice a skončí pri jeho uvoľnení. Zaostrovací bod sa po uvoľnení vráti do pôvodnej pozície pred začiatkom sledovania objektu.
  Funkciu je možné užívateľsky prispôsobiť a nastaviť prepínanie medzi obrazovkou auto-area AF a obrazovkou sledovania objektu. Užívateľom tým uľahčí prechod na sledovanie objektu alebo zmenu cieľového objektu v hľadáčiku.

Firmvér fotoaparátu Z 50 ver. 2.00 a fotoaparátov Z 7/ Z 6 ver. 3.10

 1. Podpora Z TELEKONVERTOROV TC-1.4x a TC-2.0x

Z TELEKONVERTOR TC-1.4x a Z TELEKONVERTOR TC-2.0x rozširuje* možnosti teleobjektívov NIKKOR Z predĺžením ohniskovej vzdialenosti objektívov (1,4x respektíve 2,0x). Prvým kompatibilným objektívom bude NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S. Použitím týchto telekonvertorov nedochádza k zmene minimálnej zaostrovacej vzdialenosti, čo používateľom umožní ešte väčšiu reprodukciu objektov pri fotografovaní na krátke vzdialenosti. Zároveň maximalizujú výkon AF a účinok VR objektívov pre komfortné a efektívne snímanie.

* Pri použití TC 1,4x svetelnosť objektívu klesne o jeden, pri použití 2,0x telekonvertoru o dva expozičné stupne (EV).

 

Nikon fotoaparáty ako webkamery a nový firmér pre Z6, Z7 a Z50
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...