Maximálna kreativita s novou 4K kamerou systému Cinema EOS – Canon EOS C200

Maximálna kreativita s novou 4K kamerou systému Cinema EOS – Canon EOS C200

Novinky  /  Tlačová Správa / 31.05.2017 / 17:45

BRATISLAVA, 31. mája 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila najnovší prírastok do svojho oceňovaného produktového radu Cinema EOS – kameru EOS C200. Táto nová kompaktná digitálna filmová kamera ponúka výnimočnú mieru kreativity a flexibility a je ideálnym zariadením pre široké spektrum profesionálov z oblasti filmovej produkcie.

Canon EOS C200 je prvou filmovou kamerou systému Cinema EOS, ktorá podporuje nový záznamový formát RAW – Cinema RAW Light. Najnovší model tak poskytuje rovnakú flexibilitu farebnej korekcie obrazu (colour grading) ako pri formáte Cinema RAW, ale s menšími nárokmi na objem uložených dát – vďaka tomu majú používatelia k dispozícii podporu interného záznamu na pamäťovej karte CFast 2.0.

Základom EOS C200 je dvojica nových obrazových procesorov Canon DIGIC DV6, ktoré umožňujú interné nahrávanie vo formátoch 4K UHD/50P MP4 a 4K DCI RAW a kontinuálne natáčanie s vysokou snímkovacou frekvenciou (High Frame Rate, HFR), a to rýchlosťou až 120 snímok za sekundu v rozlíšení Full HD a bez orezávania obrazu. Užívatelia určite ocenia aj plynulé automatické zaostrovanie a efektívne sledovanie objektov, teda vlastnosti, za ktorými stojí systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS a nový dotykový displej LCD.

Vlastnosti pre maximálnu kreativitu

Nová EOS C200 využíva 4K CMOS snímač Super 35 mm z dielne spoločnosti Canon, ktorý sa môže pochváliť 8,85 miliónmi efektívnych pixelov a výborne si  rozumie s novým obrazovým procesorom DIGIC DV6. Najnovšia kamera tak umožňuje interný záznam vo formáte Cinema RAW Light v rozlíšení 4K DCI 50P na pamäťovú kartu CFast 2.0, navyše vie vytvárať snímky aj vo formáte MP4 a ukladať ich na pamäťovú kartu SD – v 4K UHD rozlíšení pri rýchlosti 150 Mb/s a v 2K alebo Full HD rozlíšení pri rýchlosti 35 Mb/s.

Vďaka dynamickému rozsahu 15 EV v prípade formátu Cinema RAW Light a 13 EV pre formát MP4 (profily Canon Log a Log 3) je najnovšia kamera skvelým prístrojom pre zaznamenanie detailov v oblastiach záberu s vysokým jasom a v tieňoch.

Canon EOS C200 umožňuje tiež záznam spomaleného a zrýchleného pohybu rýchlosťou až 120 snímok za sekundu bez orezávania obrazu (v rozlíšení Full HD pre formát MP4). Nová kamera je tak ideálna pre všetkých, ktorí chcú dať priechod svojim tvorivým nápadom práve prostredníctvom záberov s pomalým pohybom.

Rozsah citlivosti ISO 100 až 102 400 zaisťuje vynikajúci výkon aj v priebehu natáčania pri zlých svetelných podmienkach – nová kamera tak umožňuje rýchlo prechádzať medzi rôznymi lokalitami. Súčasťou novej EOS C200 sú aj vstavané optické neutrálne šedé filtre s rozsahom až 10 EV, ktoré prinášajú ešte väčšiu flexibilitu a pohodlie – vďaka týmto filtrom môžu filmári vytvárať zábery aj pri jasnom svetle a lepšie pracovať s hĺbkou ostrosti.

Pokročilá prevádzkyschopnosť a ergonomický design

Canon svoju novú kameru navrhol pre profesionálov vrátane samostatných filmárov, a EOS C200 sa preto môže pochváliť napríklad pokročilým systémom automatického zaostrovania, ktoré je veľmi spoľahlivé a presné a pri natáčaní snímok v 4K rozlíšení. Nechýba ani dotykový displej LCD, vďaka ktorému môžu autori veľmi jednoducho vyberať objekt svojho záujmu pred kamerou. Užívatelia, ktorí v rámci jedného záberu potrebujú plynulo preostrovať na iné objekty, určite ocenia systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Nová kamera ponúka aj väčšiu mieru kontroly pre tvorivú prácu so zaostrovaním  -k dispozícii je asistent pre manuálne zaostrovanie alebo automatické zaostrovanie s detekciou tváre (vo variante s prioritou tváre alebo iba tvár).

Telo najnovšej kamery je veľmi ľahké – váži len 1,4 kilogramu. Canon EOS C200 navrhol tak, aby umožňovala pohodlné natáčanie z ruky a bola prínosným pomocníkom aj pre kameramanov, ktorí vytvárajú dlhšie zábery. Vďaka kompaktnému prevedeniu je nová kamera vhodná tiež pre montáž na drony alebo na držiaky typu gimbal.

Vstavaná bezdrôtová a drôtová konektivita (Wi-Fi a Ethernet) umožňujú vzdialené ovládanie v prehliadači a prenos súborov prostredníctvom protokolu FTP. A vďaka kompatibilite EOS C200 s ďalšími produktami značky Canon môžu užívatelia túto kameru vylepšiť širokou škálou nového aj aktuálneho príslušenstva, ako je napríklad elektronický hľadáčik Canon EVF-V70.

Formát Cinema RAW Light pre workflow novej generácie

Na integráciu formátu Cinema RAW Light do ďalších programov1 spolupracuje Canon s radom partnerov. Editáciu a korekciu záznamov v tomto formáte tak už dnes podporuje nástroj DaVinci Resolve od spoločnosti Blackmagic Design a prostredníctvom modulu plug-in Canon RAW Plugin for Avid Media Access2 môžu používatelia záznam vo formáte Cinema RAW Light editovať aj v aplikácii Media Composer od spoločnosti Avid Technology. Navyše je tento formát kompatibilný aj s aplikáciou značky Canon, Cinema RAW Development3.

Ešte v priebehu tohto roku by sa mal formát Cinema RAW Light dočkať kompatibility s editačným softwarom EDIUS Pro, ktorý vyvíja spoločnosť Grass Valley. A prostredníctvom modulu plug-in Canon RAW Plugin for Final Cut Pro X4 bude tento formát podporovať aj ďalšie verzie aplikácie Final Cut Pro X od spoločnosti Apple.

Plánované servisné rozšírenie technických možností

Formát spoločnosti Canon pre záznam videa XF-AVC bude dostupný v rámci plánovaného servisného rozšírenia technických možností, ktoré bude k dispozícii zadarmo a Canon jeho uvedenie plánuje na prvý polrok roku 2018.

 

Kľúčové vlastnosti kamery EOS C200:

  • Interný záznam v 4K rozlíšení pri natáčaní do formátov Cinema RAW Light a MP4

  • Kontinuálne natáčanie vo Full HD rozlíšení s vysokou snímkovacou frekvenciou rýchlosťou až 120 snímok za sekundu bez orezávania obrazu

  • Dynamický rozsah až 15 EV (formát Cinema RAW Light)

  • Profesionálny vysoko kvalitný obraz a zvuk

 

1 Ďalšie informácie o spoločnostiach a produktoch, ktoré podporujú formát Cinema RAW Light, sú k dispozícii v príslušnom zozname kompatibility.

2 Verzia pre operačné systémy Windows a Mac sú k dispozícii na stiahnutie na stránkach spoločnosti Canon.

3 Verzia pre operačné systémy Windows a Mac sú k dispozícii na stiahnutie na stránkach spoločnosti Canon.

4 Dátum uvedenia bude potvrdený neskôr.

Maximálna kreativita s novou 4K kamerou systému Cinema EOS – Canon EOS C200
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...