Leofoto Quicklink - bleskova výmena statívovej hlavy

Leofoto Quicklink - bleskova výmena statívovej hlavy

Novinky  /  Karol Srnec / 26.04.2022 / 11:30

Že u statívov toho už veľa nenavymýšľate? Vždy sa nájde nejaká zaujímavá inovácia, ktorá urobí statív funkčnejší. Jednou z takých inovácii je Leofoto Quicklink, rýchloupínací adaptér na pripojenie hlavy k nohám.

Ak častejšie potrebujete meniť na statíve hlavy, napríklad guľovú a video, môže to trvať, obzvlášť ak doťahujete aj skrutky proti nechcenému uvoľneniu hlavy. Leofoto sa inšpirovalo bajonetovým spôsobom pripojovania objektívov k fotoaparátu. V minulosti to spôsobilo malú revolúciu. Za pravdu mi dajú všetci, ktorí kedysi používali objektívy so závitom M42 a potom prešli na modernejší bajonetový systém.

V balení nájdete základňu, dve doštičky a kľúče.

 

Systém Quicklink tvorí rýchloupínacia základňa, ktorá sa naskrutkuje na základňu statívu a rýchloupínacia doštička, ktorá sa upevní na základňu statívovej hlavy. Oboje majú štandardný závit 3/8“. Aby obidve časti systému držali dobre, sú na nich malé poistné skrutky.

Systém Quicklink je celokovový. Základňa a doštička sú z hliníku V sete je jedna základňa a dvojica rýchloupínacích doštičiek. Nechýbajú dva imbusové kľúče. Inštalácia je veľmi jednoduchá.

Na statív naskrutkujete základňu a dotiahnete poistné skrutky, ktoré zabraňujú pretočeniu základne.

Doštičky naskrutkujete na základňu statívových hláv a aj tu dotiahnete skrutky, ktoré zabraňujú pretočeniu.

 

Jednoduché je aj používanie. Základňa je dvojdielna. Vonkajší prstenec slúži na zamknutie a odomknutie vloženej doštičky. Tá je vycentrovaná trojicou kolíkov. Prstenec stačí pootočiť jedným, alebo druhým smerom, podľa schémy na jeho obvode.

Bajonet sa uzamyká/odomyká pootočením prstenca.

Leofoto Quicklink sa ponúka v štyroch veľkostiach, podľa priemeru základne statívu. S priemerom 70, 60, 50 a 45 mm. Ak máte viac ako dve hlavy, alebo naviac stredový stĺpik, či slider, môžete si dokúpiť samostatnú doštičku.

Leofoto Quicklink je šikovné príslušenstvo, ktoré významne urýchľuje výmenu statívovej hlavy, pripojenie stredového stĺpika, alebo slideru. Nielen ak máte jeden statív, ale aj dva, prípadne monopod.

Produkt si môžete kúpiť TU.

Leofoto Quicklink - bleskova výmena statívovej hlavy
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...