Leica Q2: Neprijať nič okrem dokonalosti

Leica Q2: Neprijať nič okrem dokonalosti

Novinky  /  FOTOma.sk / 15.03.2019 / 11:35

Spoločnosť Leica predstavila novú generáciu modelu Q v podobe nadčasovej Q2. S novo vyvinutým full frame senzorom, novým svetelným objektívom Leica Summilux 28 mm f/1.7 ASPH., rýchlym autofokusom a inovatívnou OLED EVF technológiou v hľadáčiku spĺňa nový model atribúty čestného nástupcu. Nechýbajú nové funcie a pre Leicu charakteristický nadčasový elegantný dizajn. Ako jediný fotoaparát svojej triedy je odolný voči prachu a stekajúcej vode a tak fotografa nezastavia ani nepraznivé poveternostné podmienky.

 

 

Full frame obrazový snímač Q2-jky vďaka rozlíšeniu 47,3 Mpx zachytáva snímky a 4K video do detailov. Citlivosť ISO až 50 000 spolu s objektívom Leica Summilux 28 mm f/1.7 ASPH. ponúka výnimočný výkon. Clona f/1.7 zaisťuje kvalitu obrazu aj pri náročných svetelných podmienkach. Tieto vlastnosti Leicy Q2 z nej robia skvelého spoločníka na ulici, pri fotení architektúry, krajiny, či portrétov a to aj v náročných svetelných podmienkach.

Praktický uzamykací prvok pre voľbu manuálneho alebo automatického zaostrovania a jednoduché prepnutie do režimu makro (so vzdialenosťou zaostrenia 17 cm) sa nachádza na objektíve a prináša väčšiu slobodu pri kreatívnej tvorbe v najrôznejších fotografických situáciách.

Väčšiu flexibilitu pri tvorbe snímok si teraz môžu fotografi užiť vďaka funkcii integrovaného digitálneho priblíženia až do 75 mm. Okrem ohniskovej vzdialenosti objektívu 28 mm si môžu zvoliť crop factor, ktorý simuluje ohniskové vzdialenosti 35, 50 alebo 75 mm. Vybraný výrez sa na displeji zobrazí v rámčeku. Orezaný obrázok sa uloží vo formáte JPEG s príslušným rozlížením 47,3, 30, 14,7 alebo 6,6 Mpx. Neorezané obrázky sa vždy ukladajú aj ako DNG formát s plným rozlížením 47,3 Mpx.

 

 

Model Q2 je vybavený novým OLED hľadáčikom s rozlíšením 3,68 Mpx. Vysoké rozlíšenie prináša po celý čas úplnú kontrolu nad objektom a prispieva k lepšej hĺbke obrazu a vyššiemu kontrastu. Na rozdiel od LCD technológie, pri ktorej môžu byť stmavené iba celé sektory obrazové poľa, v hľadáčiku Q2 je prisposobený jas každého pixela. Napriek vysokému rozlíšeniu je spotreba energie nízka. Hľadáčik sa bez akéhokoľvek oneskorenia aktivuje po priblížení fotoaparátu k oku a zobrazí objekt.

 

 

Systém automatického zaostrovania zameria objekt za menej ako 0,15 s, touto rýchlosťou sa radí medzi najrýchlejšie fotoaparáty svojej triedy. Vylepšenie procesora umožnilo zvýšiť rýchlosť sekvenčného snímania na 10 sn./s pri snímaní v plnom rozlíšení 47,3 Mpx, vďaka čomu už nepremeškáte najdôležitelšie okamihy. Kreatívne možnosti využitia rozširuje aj nový režim 4K videa. Brilantné realistické zábery natočíte v rozlíšení 3840x2160 pixelov pri frekvencii 30 alebo 24 obr./s, alebo vo full HD rozlíšení s fekvenciou 120, 60, 30 alebo 24 obr. /s.

 

 

V spojení cez Wi-Fi s aplikáciou Leica FOTOS App možno rýchlo a jednoducho zdieľať fotky a videá na sociálnych sieťach, meniť nastavenia fotoaparátu zo smartfónu, či diaľkovo ovládať spúšť. Vďaka technológii Bluetooth LE (Low Energy) sa vytvorí trvalé spojenie medzi fotoaparátom a smartfónom.

 

 

Pečať kvality nemeckého výrobku zaručuje použitie kvalitných a odolných materiálov. Novinkou je jedinečná intuitívna koncepcia ovládania fotoaparátu.

 

 

“Highlightom je prepracovaný volič dioptrickej korekcie na zadnej strane fotoaparátu, ktorý zabraňuje neúmyselnému posunutiu kompenzačnej hodnoty. Na rozdiel od Q modelu, ovládač okolo tlačidla spúšte Q2 teraz ovláda iba funkciu zapnutia/vypnutia. Funkcia kontinuálneho snímania bola presunutá do menu fotoaparátu.

 

 

Technické údaje k stiahnutiu v .pdf

 

Leicu Q2 teraz kúpite v obchode Prolaika

 

Leica Q2: Neprijať nič okrem dokonalosti
5 5 with 2
 
počet hodnotení: 2

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...