Fujifilm X-H2S - Nový vlajkový model série X

Fujifilm X-H2S - Nový vlajkový model série X

Novinky  /  Tlačová Správa / 01.06.2022 / 11:25

Spoločnosť FUJIFILM Corporation s potešením oznamuje uvedenie bezzrkadlového digitálneho fotoaparátu „FUJIFILM X-H2S“ (X-H2S) v júli 2022.

X-H2S je nový vlajkový model, ktorý sa môže pochváliť najvyšším výkonom pri foto aj videu v histórii série X. Umožnilo to použitie nového 26,16 MP snímača „X-TransTM CMOS 5 HS“, ktorý dokáže čítať signál 4-krát rýchlejšie ako predchádzajúci model. Taktiež nový „ X-Processor 5” sa môže pochváliť dvojnásobnou rýchlosťou spracovania ako predchádzajúci model. X-H2S je má vylepšený systém automatického zaostrovania, ktorý vie snímať až 40 snímok za sekundu a novo vyvinutú technológiu automatického zaostrovania na rozpoznávanie objektu.

 

 

Novinka dokáže nahrávať video v rozlíšení 6,2K/30P a 4K/120P. Medzi ďalšie funkcie patrí 5-osá stabilizácia obrazu v tele, ktorá ponúka až 7,0 - krokovú účinnosť, odolné magnéziové telo, ako aj rozsiahle možnosti rozhraní vrátane nového slotu pre kartu CFexpressTM typu B a možnosť použiť transmitter súborov (predáva sa samostatne).

X-Trans™ CMOS 5 HS

Tento 26,16-megapixelový obrazový snímač zdedil štýl podsvietenia predchádzajúceho modelu, no zároveň využíva štruktúru vrstiev, aby sa stal prvým vrstveným snímačom APS-C schopným štvornásobne zvýšiť rýchlosť čítania signálu v porovnaní so súčasným modelom. Má dramaticky vylepšený výkon, vrátane režimu sériového snímania bez výpadku - až 40 snímok za sekundu - a výrazne lepšiu frekvenciu automatického zaostrovania počas sériového snímania. Čo sa týka výkonu videa, snímač dokáže nahrávať 4K/60P video bez orezania s podstatne zníženým efektom rolovania.

 

 

X-Processor 5

Úplne nový procesor má dvojnásobnú rýchlosť spracovania ako súčasný model. Má vylepšené rozlíšenie obrazu pri nízkej citlivosti ISO a znížený šum pri vysokej citlivosti ISO na fotografiách, pričom poskytuje výrazne lepšiu presnosť a rýchlosť automatického zaostrovania. Použitie procesora AI umožňuje automatické zaostrovanie s detekciou objektu so zvýšenou presnosťou. Pri videu procesor umožňuje záznam 4:2:2 10bitového videa s rozlíšením 6,2K/30P a 4K/120P a podporuje rôzne kodeky vrátane Apple ProRes 422 HQ. Má nižšiu spotrebu energie, čím predlžuje maximálny čas nahrávania videa a podporuje pamäťovú kartu CFexpressTM Type B. X-H2S plne využíva možnosti zariadení piatej generácie na dosiahnutie podstatného zlepšenia výkonu.

 

Významné zlepšenie schopnosti sériového snímania

Fotoaparát môže použiť sledovanie AF / AE pri nepretržitom snímaní bez výpadkov v rýchlosti až 40 snímok za sekundu a dokáže nasnímať viac ako 1000 snímok nepretržite pri nastavení režimu vysokorýchlostného sériového snímania na 30 snímok za sekundu. (JPEG) alebo 20 snímok za sekundu (RAW). 

 

 

Dramaticky vylepšený výkon automatického zaostrovania

Zvýšený počet výpočtov automatického zaostrovania vykonaných za sekundu zlepšil presnosť automatického zaostrovania. Zlepšuje algoritmus predikcie, aby sa výrazne zlepšilo zónové automatické zaostrovanie a schopnosť sledovať pohybujúci sa objekt v prostredí s nízkym kontrastom.

 

Vylepšený výkon videa

Novinka podporuje interné nahrávanie 4:2:2 10bit videa s rozlíšením 6,2K/30P a 4K/120P. Rýchlosť čítania snímača počas nahrávania videa sa zlepšila na 1/180 sekundy, čím sa potláča efekt rolovania (rolling shutter effect). Podporuje tri Apple ProRes kodeky; ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Pri nahrávaní ProRes podporuje X-H2S aj nahrávanie cez proxy, ako napríklad ProRes 422 Proxy. Ďalšou novinkou je funkcia F-Log2 s dynamickým rozsahom rozšíreným až na 14+ krokov, čo umožňuje oveľa hladšie vyjadrenie tónov.

 

Najlepšia schopnosť sledovať pohybujúci sa objekt v histórii série X

Fotoaparát je vybavený BSI vrstveným 26,16MP snímačom „X-TransTM CMOS 5 HS“, 5. generáciou obrazových snímačov série X. Rýchlosť čítania signálu je približne 4-krát rýchlejšia ako pri súčasných modeloch, aby sa dosiahlo sériové snímanie až 40 snímok za sekundu. Fotoaparát ovláda pixely fázovej detekcie nezávisle od zobrazenia snímky počas sériového režimu. Tým sa strojnásobí počet výpočtov v informáciách fázovej detekcie oproti súčasnému modelu a umožňuje vysokorýchlostné zaostrovanie aj pri vysokorýchlostnom sériovom snímaní rýchlosťou až 40 snímok za sekundu, čím sa výrazne zlepšuje presnosť automatického zaostrovania v režime sériového snímania.

Použitie nového snímača a procesora je spojené so zvýšenou kapacitou vstavanej pamäte, aby sa dramaticky zvýšil počet snímok, ktoré je možné nepretržite zaznamenávať v režime sériového snímania. Pri použití elektronickej uzávierky dokáže fotoaparát nasnímať viac ako 1 000 snímok nepretržite rýchlosťou až 30 snímok za sekundu v JPEG a 20 snímok za sekundu v RAW.

 

EVF používa panel s rozlíšením 5,76 milióna bodov so zväčšením 0,8x. Plynulý hľadáčik so snímkovou frekvenciou cca. 120 fps tiež ponúka lepšiu viditeľnosť vďaka silnému potlačeniu paralaxy a skreslenia, ku ktorému dochádza pri zmene polohy oka pri používaní hľadáčika, čím umožňuje presné sledovanie objektu.

Vylepšený výkon automatického zaostrovania s použitím nových zariadení a vylepšeného algoritmu

Použitie nových zariadení a vylepšený predikčný algoritmus pre AF viedli k výraznému zvýšeniu schopnosti fotoaparátu sledovať pohybujúci sa objekt a presne zaostrovať v zónach automatického zaostrovania alebo v podmienkach s nízkym kontrastom. To znamená, že objekt, ktorý sa neustále pohybuje, možno presne sledovať.

 

Nový obrazový procesor je vybavený funkciou automatického zaostrovania s detekciou objektu vyvinutou pomocou technológie Deep Learning. Detekuje a automaticky sleduje nielen ľudskú tvár / oči, ale aj zvieratá, vtáky, autá, motocykle, bicykle, lietadlá a vlaky, aby sa zachovalo automatické zaostrovanie.

Vysoký výkon videa, aby vyhovoval rôznym potrebám

Použitie nového snímača a procesora umožnilo interne ukladať 4:2:2 10bitové video s rozlíšením 6,2K/30P. Kamera podporuje aj natáčanie vysokorýchlostného 4K/120P videa. Rýchlosť čítania snímača počas nahrávania videa bola znížená až na 1/180 sekundy. Efekt rolovania je redukovaný, aby sa pohybujúci objekt zobrazoval prirodzene.

 

X-H2S podporuje tri Apple ProRes kodeky; ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Pri nahrávaní ProRes podporuje X-H2S aj proxy nahrávanie, ako je ProRes 422 Proxy, čím sa zjednodušuje celkový pracovný tok od natáčania až po postprodukciu. Výkon AF pre nahrávanie videa bol vylepšený. Fotoaparát podporuje funkciu AF+MF v režime videa a ponúka funkciu automatického zaostrovania s detekciou objektu aj počas natáčania videa, pričom sleduje rýchlo sa pohybujúci objekt na fotografiách aj videách.

 

Ďalšou novinkou je funkcia F-Log2 s dynamickým rozsahom rozšíreným až na 14+ krokov. Väčší dynamický rozsah ako súčasný F-log rozširuje postprodukčný potenciál. Aby sa vyhovelo potrebám profesionálnych fotografov, má fotoaparát novú štruktúru odvádzajúcu teplo, ktorá výrazne zvyšuje maximálny čas záznamu videa a umožňuje nahrať 240 minút videa v rozlíšení 4K/60P. Možnosť prídavného externého chladiaceho ventilátora „FAN-001“rozšíri dobu nahrávania videa aj pri vysokých teplotách.

Hardvér / dizajn / ovládateľnosť, ktorá pomáha používateľom pri fotografovaní

Fotoaparát je vybavený úplne novým 5-osovým mechanizmom stabilizácie obrazu v tele, ktorý vďaka novému procesoru a novej funkcii ovládania snímania ponúka účinnosť až 7,0 stôp. Nový fotoaparát zdedil obľúbené konštrukčné prvky modelu X-H1, ako je veľký grip, ktorý dobre funguje s veľkými objektívmi, LCD displej na hornom paneli, aby si používatelia mohli kedykoľvek skontrolovať nastavenia, a vysoko robustné telo, ktoré vydrží aj ťažké profesionálne použitie.

Predobjednávky na Fujifilm X-H2S v našom eshope

Fujifilm X-H2S - Nový vlajkový model série X
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...