Fujifilm predstavuje extrémne svetelné objektívy

Fujifilm predstavuje extrémne svetelné objektívy

Novinky  /  Tlačová Správa / 20.07.2018 / 12:20

FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR a FUJINON XF1.4X TC F2 WR

 
Prvý super svetelný teleobjektív F2 pre bezzrkadlový systém X Series sa môže pochváliť ultra vysokou kvalitou obrazu a dokonalým spojením s novým telekonvertorom XF.
 
Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident Kenji Sukeno) oznámila, že uvedie tele objektív FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR s telekonvertorom FUJINON XF1.4X TC F2 WR koncom októbra 2018. XF200mmF2 R LM OIS WR je prvý super-svetelný teleobjektív v portfóliu XF, ktorý ponúka vysokú svetelnosť F2 a ohniskovú vzdialenosť rovnú 305 mm vo formáte 35mm. Využítím moderných technológií sa tento nový teleobjektív vyznačuje mimoriadnou čistotou obrazu a schopnosťou produkovať krásny bokeh, čím sa stáva ideálnou voľbou pre fotografovanie športov a voľne žijúcich živočíchov.

 

 

Objektív XF200mmF2 R LM OIS WR bude dostupný ako kit s vysoko výkonným telekonvertorom FUJINON XF1.4X F2 TC WR, ktorý rozširuje ohniskovú vzdialenosť objektívu 1,4 krát. Telekonvertor umožňuje objektívu predĺžiť ohniskovú vzdialenosť rovnajúcu sa 427 mm pri clone F2.8.

 

FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR je svetelný teleobjektív, ktorý dokáže využiť plnú schopnosť snímača FUJIFILM X-Trans CMOS na dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj, aj keď je clona plne otvorená. Verne zachytáva atmosféru každej scény vďaka vynikajúcemu výkonu a schopnosti rozostriť popredie a pozadie. Okrem toho je objektív vybavený novou funkciou prednastavenia zaostrenia, ktorá umožňuje fotografom rýchlo meniť zaostrenie na prednastavenú pozíciu pre jednoduché snímanie objektov. Telo objektívu je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá ho robí ľahkou a odolnou. Objektív je samozrejme odolný voči prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je ideálne pre použitie profesionálnymi fotografmi v náročných podmienkach.

 

 

XF1.4X TC F2 WR je vysokovýkonný telekonvertor, ktorý je umiestnený medzi fotoaparátom a objektívom, aby sa ohnisko objektívu predĺžilo o 1,4 krát. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427 mm vo formáte 35mm. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval akékoľvek odchýlky, aby bola zaistená vysoká kvalita obrazu, aj keď sa používa maximálna clona F2.

 

 

Hlavné funkcie objektívu XF200mmF2 R LM OIS WR

 

(1) Ponúka vynikajúci výkon a krásny bokeh

Objektív je vyrobený z 19 prvkov v 14 skupinách vrátane jedného super ED členu s veľkým priemerom a dvoch veľkých členov ED, aby sa minimalizovala chromatická aberácia. Vysoko presná leštiaca technológia vyvinutá na vysielanie šošoviek, bola použitá na prípravu objektívov s veľkým priemerom na dosiahnutie vynikajúceho výkonu pri rozlíšení obrazu. Tento prvok sa vyrába s presnosťou menšou ako 0,1 μm. Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie je možné dosiahnuť vďaka nízkej hmotnosti skupiny AF šošoviek a tiež vďaka použitiu lineárnych motorov.

 

(2) Výkonný výkon stabilizácie obrazu

Objektív ponúka 5-stopový stabilizátor obrazu v súlade s CIPA. Objektív rozpozná podmienky snímania, napr. panning alebo statív a automaticky použije optimálny režim stabilizácie obrazu.

 

(3) Jednoduché ovládanie AF

• Funkcia prednastavenia zaostrenia*1 okamžite zmení zaostrenie na prednastavenú pozíciu, aby ste ľahko zachytili hlavný objekt bez toho, aby ste museli vykonávať opätovné nastavenie.

• Prepínač výberu rozsahu zaostrenia obmedzuje rozsah vzdialenosti snímania pre automatické zaostrovanie. Aktivácia tejto funkcie znižuje rozsah vzdialenosti snímania a poskytuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie pri fotografovaní objektu vo vzdialenosti najmenej 5 metrov.

• Tlačidlo na ovládanie zaostrenia*1 je umiestnené na konci tubusu objektívu. Pomocou prepínača výberu zaostrenia priraďte funkciu podľa vlastného výberu, napríklad prednastavenie zaostrenia, zaostrenie AF-ON ...

*1 Firmvér fotoaparátu musí byť aktualizovaný, aby sa aktivovala funkcia prednastavenia zaostrenia a tlačidla ovládania zaostrenia. Aktualizovaný firmvér sa má uvoľniť súčasne s objektívom.

 

(4) Rýchle, tiché a vysoko presné automatické zaostrovanie

Objektív používa lineárne motory na dosiahnutie rýchleho, tichého a vysoko presného AF. Existuje tiež nový mechanizmus, ktorý fixuje skupinu motorov zaostrenia, keď sa fotoaparát nepoužíva, čo znižuje akékoľvek vibrácie, ktoré môžu vzniknúť pri vypnutých magnetoch lineárnych motorov.

 

(5) Odolnosť, ktorá dokáže odolávať náročným podmienkam

Objektív je ľahký, ale robustný, vďaka konštrukcii zo zliatiny horčíka. Je utesnený na 17 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C. Predný prvok je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša vyššiu odolnosť. Matná strieborná farba znižuje riziko prehriatia objektívu pri intenzívnych letných teplotách.

 

(6) Držiak na statív kompatibilný s Arca-Swiss

Držiak na statív je vybavený drážkou kompatibilnou s Arca-Swiss a podporuje skrutky so statívom ¼ palca a 3/8 palca.

 

(7) Balené s vysoko výkonným telekonvertorom XF1.4X TC F2 WR

Tento vysokovýkonný telekonvertor rozširuje ohniskovú vzdialenosť o 1,4 krát, pričom neznižuje kvalitu obrazu pri použití plne otvorenej clony F2.0. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427mm vo formáte 35mm.

 

(8) Príslušenstvo

Súčasne sa predstaví ochranný filter PRF-105 a predný kryt objektívu FLCP-105.

 

Špecifikácia objektívu XF200mmF2 R LM OIS WR

 

Type

FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR Lens

Lens configuration

19 elements 14 groups

(includes 2ED elements,1super ED element)

Focal length (35mm format equivalent)

f=200mm (305mm)

Angle of view

8.1°

Max. aperture

F2

Min. aperture

F22

Aperture control

  Number of blades

  Stop size

 

9(rounded diaphragm opening)

1/3EV (22 steps)

Focus range

1.8m~∞

Max. magnification

0.12x

External dimensions: Diameter x Length (approx.)

(distance from camera lens mount flange)

Φ122mm x 205.5mm

 

Weight (approx.)

(including tripod collar foot, excluding caps and hood )

2,265g  

Filter size

Φ105mm

Accessories included

Lens cap FLCP-105

Lens rear cap RLCP-001

Lens hood

Shoulder strap

Lens case

 

Špecifikácia telekonvertora XF1.4X TC F2 WR

 

Type

FUJINON XF1.4X TC F2 WR Teleconverter

Lens configuration

7 elements 4 groups

(includes 1 aspherical element)

Focal length (35mm format equivalent)

1.4x that of original lens

Max. aperture

1 additional stop

Min. aperture

1 additional stop

Focus range

Approx. same as that of original lens

Max. magnification

1.4x that of original lens

External dimensions: Diameter x Length (approx.)

(distance between lens mount and camera mount)

Φ58mm x 15mm (excluding protrusion)

 

Weight (approx.)

(excluding caps )

130g  

Accessories included

Lens front cap

Lens rear cap RLCP-001

Lens pouch

 

 

FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR

 
Ultra širokouhlý objektív s konštantnou clonou F2.8, ktorá využíva špičkovú technológiu na dosiahnutie vynikajúcej ostrosti obrazu od okraja po okraj
 

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) oznámila, že uvedie objektív FUJINON XF8-16mm F2.8 R LM WR koncom novembra 2018. Tento nový objektív XF je navrhnutý pre použitie s radom digitálnych fotoaparátov X Series. Model XF8-16mmF2.8 R LM WR je rýchli ultra širokouhlý objektív, ktorý má konštantnú maximálnu clonu F2.8 a je ekvivalentný 12-24 mm vo formáte 35mm. Dopĺňa ďalšie konštantné objektívy s ohniskovou vzdialenosťou F2.8 (XF16-55mmF2.8 R LM WR a XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR), čím vytvorí prvotriedne trio objektívov, ktoré pokrývajú ohniskovú vzdialenosť od 12 mm až po 213 mm vo formáte 35 mm. Špičkový výkon a maximálna clona F2.8 zaručujú, že tento produkt je ideálnou voľbou pre fotografovanie krajiny a architektúry so zvýrazneným pocitom perspektívy, interiérovou fotografiou v reštauráciách a hoteloch. Svoje uplatnenie nájde aj pri astro fotografii.

 

 

Objektív FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR dokáže využiť plnú schopnosť senzora FUJIFILM X-Trans CMOS a dosiahnuť tak vynikajúcu ostrosť aj vtedy, keď je clona plne otvorená. Telo objektívu je ľahké, ale robustné a zároveň je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je pre profesionálnych fotografov mimoriadne dôležité.

 

 

Hlavné funkcie objektívu FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR

 

(1) Ultra širokouhlý objektív s konštantnou maximálnou clonou F2.8

S cieľom poskytnúť ultra-široký záber pri konštantnej maximálnej clona F2.8, tento objektív používa pôsobivých 20 prvkov v 13 skupinách. Patria sem štyri asférické šošovky, prvky na ovládanie skreslenia a sférickej aberácie a šesť prvkov ED, vrátane troch super ED prvkov na kontrolu bočnej chromatickej aberácie.

 

(2) Mechanizmus pre korekciu skreslenia obrazového poľa

Na korekciu skreslenia obrazového poľa, ktoré sa prejavuje pri ultra širokouhlých objektoch, je tento objektív vybavený korekčným prvkom, ktorý sa prispôsobuje podľa polohy zoomu, aby sa dosiahla ostrosť od okraja po okraj.

 

(3) Dvojitý nano-GI povlak

Povrch dvoch predných prvkov šošoviek je ošetrený povlakom Nano-GI, ktorý eliminuje odlesky spôsobené šikmým svetlom a zaručuje čistý obraz.

 

(4) Tichý a rýchly autofokus

Objektív používa lineárne motory na automatické zaostrovanie na dosiahnutie tichého a ultra rýchleho AF.

 

(5) Pokročilá konštrukcia odolávajúca rôznym podmienkam

Tubus je utesnený na 11 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkych teplotách až do -10 stupňov Celzia. Predný prvok objektívu je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša mimoriadnu odolnosť, aby sa objektív mohol používať aj v náročnejších podmienkach.

 

(6) Príslušenstvo

Ultra širokouhlý objektív má vyčnievajúci predný člen a nemôže byť vybavený bežným krytom objektívu. Predná krytka objektívu FLCP-8-16 je špeciálne navrhnutá pre tento objektív a bude uvedená na trh súčasne s objektívom.

 

Špecifikácia objektívu FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR

 

Type

FUJINON LENS XF8-16mmF2.8 R LM WR

Lens configuration

20 elements 13 groups

(includes 4 Aspherical elements, 3 ED elements,

3 super ED elements)

Focal length (35mm format equivalent)

f=8-16mm (12-24mm)

Angle of view

121°- 83.2°

Max. aperture

F2.8

Min. aperture

F22

Aperture control

  Number of blades

  Stop size

 

9(rounded diaphragm opening)

1/3EV (19 steps)

Focus range

25cm~∞

Max. magnification

0.1x (Telephoto)

External dimensions: Diameter x Length (approx.)

(distance from camera lens mount flange)

Φ88mm x 121.5mm

 

Weight (approx.)

(excluding caps )

805g  

Filter size

Accessories included

Lens cap FLCP-8-16

Lens rear cap RLCP-001

Wrapping Cloth


Vývojový plán pre vymeniteľné objektívy digitálnzch fotoaparátov radu X

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) predstavila najnovší vývojový plán pre vymeniteľné objektívy digitálnych fotoaparátov radu X. Najnovší plán zahŕňa základné špecifikácie troch nových objektívov, ktoré sa majú pridať do zostavy, a to "širokouhlý kompaktný objektív", "objektív so štandardným zoomom a svetelnosťou F4" a "ultra svetelný pevný 33mm F1.0 objektív".

 

Objektívy pridané do plánu

 

XF33mmF1 R WR” Ultra svetelný objektív s pevným ohniskom

Tento ultra svetelný objektív bude prvým bezzrkadlovým objektívom na svete s clonou F1.0 a automatickým zaostrovaním .

 

XF16mmF2.8 R WR” kompaktný objektív

Tento kompaktný širokouhlý objektív má ohniskovú vzdialenosť rovnajúcu sa 24mm vo formáte 35mm a maximálnu clonu F2.8, čo z neho robí ideálnu voľbu pre fotografovanie krajiny a na cestovanie. Dopĺňa už vydané objektívy "XF23mmF2 R WR", "XF35mmF2 R WR" a "XF50mmF2 R WR", ktoré patria do série malých, štýlových pevných objektívov .

 

XF16-80mmF4 R OIS WR” Objektív so štandardným zoomom

Tento objektív sa môže pochváliť 5x rozsahom zoomu ekvivalentným 24-122mm vo formáte 35mm pri zachovaní konštantnej maximálnej clony F4.0. Jeho široký ohniskový rozsah z neho robí veľmi všestranný objektív schopný pokryť širokú škálu fotografických žánrov.

 

Fujifilm predstavuje extrémne svetelné objektívy
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...