Fotosúťaž NIKON KALENDÁR 2014

Novinka  /  Tlačová Správa / 15.07.2013 / 00:00

Pre všetkých milovníkov fotografovania s technikou Nikon, ktorí radi súťažia a túžia po prezentácii svojich fotografií v kalendári alebo na výstave, je tu už piatykrát fotosúťaž s charitatívnym poslaním "NIKON KALENDÁR - moja srdcová záležitosť". Témou 5. ročníka sú slová patróna tohtoročnej súťaže pána Prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., prednostu kardiocentra IKEM “Život je farebná vitráž".

Projekt dáva príležitosť nielen amatérskym fotografom, ale aj profesionálom, ktorí môžu svoje fotky do súťaže posielať prostredníctvom internetovej stránky www.nikon-kalendar.cz až do 31. 8. 2013 do 23.59 hod.. Potom, od 1.9.2013, začína tipovacia súťaž v galérii všetkých prihlásených fotografií. Úlohou v tipovacej súťaži bude pokúsiť sa označiť rovnaké fotografie, ktoré vyberie odborná porota do kalendára NIKON KALENDÁR 2014. Výherca tipovacej súťaže získa od spoločnosti NIKON poukaz na nákup techniky Nikon v hodnote 10 000 Kč.

Celkom 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou na čele s pánom Stanislavom Pokorným, predsedom Asociácie profesionálnych fotografov ČR, bude verejnosti prezentovaných na výstave v Czech Photo Gallery začiatkom roka 2014. Dvanásť víťazných fotografií bude zdobiť stránky piateho vydania prestížneho NIKON KALENDÁRA 2014, ktorý bude opäť vyrobený v limitovanej sérii 111 ks a bude nepredajný. Autor jedinej víťaznej fotografie, ktorú zvolí odborná porota, dostane od spoločnosti NIKON poukaz na odber tovaru Nikon v hodnote 50 000 Kč.

Piate vydanie kalendára pokrstí patrón projektu pán Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., prednosta kardiocentra IKEM, na slávnostnom večere 13. novembra 2013 v priestoroch Autoklubu ČR. Výťažok z dražby kalendára venuje NIKON Nadácii Jakuba Halíka na rozšírenie programu mechanických srdcových pomocí naviazaného na transplantačný program SRDCE v IKEM. Výťažok z minuloročnej dražby fotografií - dobrovoľný príspevok 10 000 Kč od spoločnosti Nikon a darovaný honorár za moderovanie Terezy Kostkovej - priniesol finančný dar vo výške 327 766 Kč nadačnému fondu Veselý senior.

Viac info o projekte, galériu a pravidlá súťaže nájdete na www.nikon-kalendar.cz.

Fotosúťaž NIKON KALENDÁR 2014
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...