Extrémny dynamický rozsah a extrémne rozlíšenie pre Full Frame LUMIX S

Extrémny dynamický rozsah a extrémne rozlíšenie pre Full Frame LUMIX S

Novinky  /  Tlačová Správa / 10.01.2019 / 08:00

Na veľtrhu CES 2019 Panasonic predstavuje dve ďalšie skvelé funkcie pre Lumix

  • Režim HLG Photo s posilneným dynamickým rozsahom
  • Režim High Resolution (Extra vysoké rozlíšenie) - výnimočná kresba detailov

 

Las Vegas, USA, 7. januára 2019 Spoločnosť Panasonic dnes predstavila dve nové dôležité funkcie nových full frame bezzrkadloviek LUMIX S, o ktorých prvé informácie sa objavili na veľtrhu Photokina 2018. Full Frame (veľkosť kinofilmu 35 mm) fotoaparáty a objektívy radu LUMIX S budú k dispozícii od konca marca 2019. *

* Dátum prvého predaja sa môže v rôznych oblastiach líšiť

Úplne nový štýl dynamiky pre fotografické vyjadrenie

LUMIX S ponúkne nový režim HLG Photo, v ktorom je možné výrazne rozšíriť dynamický rozsah snímok. Výsledkom je špičkové a precízne farebné podanie a tonalita, ktoré sa blížia vnímaniu ľudského oka, s bohatou kresbou v jasoch aj v tieňoch.

Fotografie zhotovené v režime HLG Photo majú formát HSP, v ktorom je možné ich zobraziť na najnovších televízoroch Panasonic s rozlíšením 4K a podporou HLG pri pripojení cez HDMI kábel, prípadne na iných kompatibilných zariadeniach. Funkcia sa hodí predovšetkým pre fotografov, ktorí pri prezentáciách tieto televízory využívajú.

Extrémne detailná kresba a verný obraz reality

Režim High Resolution (Extra vysoké rozlíšenie) sa ideálne hodí pre krajinárske, makro alebo umelecké fotografie, pri ktorých záleží na špičkovom zobrazení detailov s možnosťou masívnych výrezov. Fotoaparát v ňom využíva technológiu stabilizácie obrazu snímačom, kedy urobí sekvenciu ôsmich záberov, medzi ktorými sa snímač vždy nepatrne posunie. Výkonný obrazový procesor Venus Engine následne týchto osem snímok spojí do jedinej. Výsledkom je dokonale realistický obraz s výnimočne detailnou kresbou.

V prípade, že sa v zábere nachádzajú objekty v pohybe, sú k dispozícii nástroje na elimináciu pohybového rozostrenia. Režim Extra vysokého rozlíšenia možno teda použiť aj v takejto situácii.

• Špecifikácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

 

O spoločnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvetovým lídrom v rozvoji elektronických technológií a riešení určených zákazníkom v odvetví spotrebnej elektroniky, bývania, automobilového priemyslu a podnikových riešení. V roku 2018 spoločnosť oslavuje sté výročie založenia, odvtedy rastie v globálnom meradle. V súčasnosti má na celom svete 591 dcérskych spoločností a 88 pridružených spoločností, ktoré za fiškálny rok končiaci 31. marca 2018 zaznamenali konsolidované čisté tržby vo výške 61,4 miliard Eur. Hlavným cieľom Panasonic Corporation je vytvárať nové hodnoty prostredníctvom inovácií v rôznych odboroch a využívaní svojich technológií k zaisteniu lepšieho života a sveta svojich zákazníkov. Viac sa o skupine Panasonic dozviete na http://www.panasonic.com/global.

Extrémny dynamický rozsah a extrémne rozlíšenie pre Full Frame LUMIX S
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...