Darček pre fotografa? Čoho nikdy nie je dosť...

Novinka  /  Julo Kotus / 12.02.2013 / 00:00

Ak chcete urobiť radosť blízkym a priateľom, ktorí fotografujú a neviete, čo by sa im práve hodilo, nič nepokazíte, ak im darujete to, čoho nikdy nie je dosť.

A čo je to?

Pamäť

Pamäť je najuniverzálnejší a často aj najužitočnejší darček. So stúpajúcim množstvom megapixlov u fotoaparátov a s pribúdajúcim počtom fotiek klesá kapacita na pamäťových kartách, ale aj na záložných médiách. Najistejším darčekom pre fotografa je teda pamäťová karta. Neviete si predstaviť, ako sa rozžiaria oči fotografovi, keď si do fotoaparátu môže založiť novú, spoľahlivú a vysokokapacitnú pamäťovú kartu.
 

Postup pri výbere

Je dôležité pred kúpou karty zistiť kompatibilitu s foto-prístrojom, ktorý potenciálny obdarovaný používa. Stačí, že zistíte typ prístroja a my Vám pri výbere karty poradíme.
 
Kapacita pamäťovej karty
Pri dnešných nárokoch na rozlíšenie fotografií a videa je dobre uvažovať o 16GB kapacite a vyššej. Ak je karta určená pre najnovší fotoaparát s počtom megapixlov 20 a viac, vyberte kartu s kapacitou 32GB.

Rýchlosť ukladania (zápisu)
Karty majú rôznu rýchlosť ukladania, ak sa bude na kartu ukladať Full HD video či nekomprimované fotografie, siahnite po karte s rýchlosťou ukladania aspoň 25-30MB. Ak dotyčný fotografuje šport a často používa sériové snímanie, točí video profesionálnym  modelom alebo kamerou s ešte vyšším rozlíšením ako je Full HD (2K, 4K), orientujte sa na profesionálne karty s rýchlosťou ukladania 45-90MB/s. Profesionálne modely kariet sú drahšie, no nenechajú fotografa v štichu vtedy, keď to najmenej potrebuje a keď môže vyhotoviť naozaj unikátnu či dôležitú fotografiu.
 
Značka
U kariet je dôležitá ich spoľahlivosť, odolnosť a schopnosť pracovať pri rôznych teplotách bez obmedzenia. Náš obchod má za dlhé roky predaja najlepšie skúsenosti so značkou Sandisk. Karty Sandisk sú odolné voči vode, nárazom, röntgenovému žiareniu. Rozsah pracovných teplôt je -25 až 85 stupňov Celzia. Charakterizuje ich extrémne vysoká spoľahlivosť či už fotíte v zime alebo v letných horúčavách. Sandisk má momentálne v portfóliu tri základné triedy kariet.
 
Ultra je základná rada kariet, ktorá dnes ale dosahuje rýchlosť 30MB/s a radí sa teda do vyššej triedy, tzv. Class 10. Túto radu odporúčame pre kompaktné fotoaparáty ale aj pre základné zrkadlovky.
 
 
Pre zrkadlovky vyššej triedy, pre tých, ktorí chcú sériovo snímať fotografie v čo najdlhšom rade (fotografi športu, akcie, živej prírody...) je vhodná rada Sandisk Etreme.
 
 
Pre profesionálne modely zrkadloviek a pre kamery s veľkým dátovým tokom je určená rada Sandisk Extreme PRO s rýchlosťou ukladania až 90-100MB/s.
 

Galéria k článku


Darček pre fotografa? Čoho nikdy nie je dosť...
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...