Canon rozširuje tvorivé možnosti uvedením nových videokamier XA25, XA20, LEGRIA HF G30

Novinka  /  Tlačová Správa / 03.04.2013 / 00:00

Bratislava, 3. apríla 2013 Canon dnes rozširuje svoju ponuku videokamier o tri prvotriedne kompaktné modely pre profesionálov aj amatérskych video nadšencov.  Dva nové profesionálne modely série X XA25 a XA20 sú kombináciou úplne nového, vysokovýkonného zobrazovacieho systému s profesionálnymi zvukovými a Wi-Fi konektormi v prístroji s univerzálnym a kompaktným dizajnom, ktorý sa pohodlne zmestí do ruky. Nová LEGRIA HF G30 sa pýši rovnako pokročilým zobrazovacím systémom a dizajnom optimalizovaným pre nadšených amatérskych filmárov či študentov filmu.

Tieto modely boli vyvinuté pou
žitím prvotriednych zobrazovacích technológií spoločnosti Canon a disponujú výkonnými funkciami, ktoré sú zárukou vynikajúcej kvality a bezproblémového ovládania. Video systém Canon HD sme kompletne prepracovali od objektívu cez obrazový snímač až po procesor a výsledkom je nová výkonnostná úroveň zobrazovania. Množstvo pokročilých funkcií a možností pripojenia robí nové videokamery ideálnymi na profesionálne aj amatérske využitie hodia sa rovnako na záznam aktuálneho spravodajstva aj na tvorbu dokumentárnych filmov či záznamy svadieb.

Pokročilý systém videa Canon HD, prvotriedna optika

Modely XA25, XA20 a LEGRIA HF G30 ťažia z úplne nového zobrazovacieho systému, ktorý bol navrhnutý s cieľom poskytovania vynikajúcej obrazovej kvality a univerzálneho použitia. Prevratný širokouhlý objektív s 20x zoomom ponúka rozsah zaostrenia 26,8 576mm 1, pričom využíva optické technológie prevzaté zo špičkového modelu Canon XF305. Zdokonalený 3-režimový systém optickej stabilizácie obrazu (IS)2 zahrnuje režim Dynamický optický stabilizátor obrazu (OIS), ktorý ešte viac potláča vplyvy pohybu videokamery počas snímania. Kruhová clona s 8 lamelami poskytuje lepší „bokeh“ použitím unikátneho elektromagnetického mechanizmu z dielne Canon vyvinutého pre sériu objektívov EF a výsledkom je nádherné rozostrenie pozadia v záberoch s malou hĺbkou ostrosti.
Nový 2,91-megapixelový snímač typu 1/2,84 HD CMOS Pro poskytuje vynikajúci dynamický rozsah a skvelé výsledky aj v zhoršenom osvetlení. Zväčšené rozmery snímača maximalizujú fotocitlivú oblasť a prepracovaný systém spracovania obrazu znižuje obrazový šum a zvyšuje citlivosť v slabom osvetlení.
Vysoký výkon procesora DIGIC DV 4, nového prírastku do osvedčenej rodiny DIGIC DV, je zárukou výbornej reprodukcie obrazu stará sa o hladké prechody a verné zobrazovanie farieb a podporuje záznam s vyššími dátovými tokmi. Snímač a procesor spolupracujú na potláčaní chvenia videokamery a dopĺňajú tak mimoriadne účinný optický systém IS s elektronickou stabilizáciou obrazu, ktorý rozpoznáva a kompenzuje pohyb vo viacerých smeroch.

Plne kreatívne ovládanie

Všetky nové modely boli navrhnuté s cieľom poskytovať maximálnu flexibilnosť, preto podporujú viacero formátov záznamu. Formáty AVCHD (až 28 Mb/s) a MP4 (až 35 Mb/s) umožňujú vysoké dátové toky, vhodné pre mnohé profesionálne aplikácie. Video sa zaznamenáva prostredníctvom dvoch slotov na karty SD3 s viacerými možnosťami rozlíšenia a snímkovacej frekvencie až do 1080/50p, a taktiež s možnosťou nastavenia spomaleného alebo zrýchleného záznamu v režime MP4. Používatelia tak majú väčšiu voľnosť pri výbere vhodných nastavení v súlade so svojím tvorivým zámerom.
Všetky modely tiež podporujú súčasný záznam v rozličných formátoch na obe karty používatelia tak môžu získať vysokokvalitný Full HD záznam v požadovanom formáte a súčasne menší súbor vo formáte MP44.  Vďaka výkonu procesora DIGIC DV 4 sa menšie súbory zdieľajú rýchlejšie a jednoduchšie v prípadoch, kedy je čas rozhodujúcim faktorom napríklad pri zázname aktuálneho spravodajstva zatiaľčo kópie vo vysokej kvalite si môžete uchovať na neskoršie použitie.

Optimalizované funkcie pre profesionálov

Videokamery XA25 a XA20 sú vybavené rovnakou odnímateľnou rukoväťou ako obľúbený model Canon XA10. Rukoväť, umiestnená v hornej časti kamery, sa podľa potreby jednoducho nasadzuje aj odníma a obsahuje viacero dodatočných ovládacích prvkov vrátane vstupov XLR na záznam zvuku z externých mikrofónov v profesionálnej kvalite. Súčasťou rukoväti je tiež infračervená lampa, ktorá rozširuje možnosti snímania v infračervenom režime modelov XA25 a XA20 ideálne pri nakrúcaní nočných dokumentov alebo snímok zo života nočných zvierat.
Všetky tri modely charakterizuje kompaktný, ergonomický dizajn, ktorý ponúka vynikajúce možnosti manipulácie a ovládania.  Nový 8,77 cm (3,5”) dotykový displej s rozlíšením 1,23 mil. bodov typu Organic LED (OLED) poskytuje vysoký kontrast a reprodukciu farieb počas záznamu aj prehrávania. Používatelia získajú úplnú kontrolu nad expozíciou: kombinácia dotykového displeja a konfigurovateľného kruhového ovládača umožňuje ručné nastavenie clony, expozičného času, irisovej clony, zisku aj expozície.
Priblíženie alebo zaostrenie možno upravovať prepínateľným krúžkom v prednej časti objektívu videokamery. Okrem toho sme do videokamery integrovali nový prepínač zoomu (tzv. zoom rocker), ktorý sa skvele osvedčí pri snímaní z ruky alebo zo statívu umožňuje jemné dolaďovanie pohodlným spôsobom, ktorý je typický pre väčšie profesionálne videokamery. Zdokonalený 0,61 cm (0,24”) elektronický hľadáčik (EVF) s rozlíšením 1,56 mil. bodov možno nakláňať až o približne 45°, čo umožňuje mimoriadne detailné a pohodlné nakrúcanie z ruky či zo statívu.

Možnosti štúdiového pripojenia a bezdrôtová podpora

Nové videokamery XA25, XA20 a LEGRIA HF G30 disponujú pokročilými možnosťami pripojenia, pričom fyzické vstupy sú zoskupené ergonomicky na jednom mieste a ich dizajn zaisťuje stabilné pripojenie počas snímania z ruky. Všetky modely majú integrovaný port HDMI, konektory na pripojenie mikrofónu, USB zariadení a slúchadiel. Videokamera XA25 má navyše výstup HD-SDI na vysokokapacitný prenos nekomprimovaného záznamu, ktorý sa často používa napríklad v televíznom vysielaní.
Každá kamera tiež disponuje podporou dvojpásmového Wi-Fi pripojenia (2,4 GHz a 5 GHz), čo ešte viac rozširuje možnosti videokamery počas nakrúcania či po jeho skončení. Podpora vzdialeného ovládania videokamery umožňuje bezdrôtové úpravy nastavení prostredníctvom webového prehliadača5 a funkcia Remote Browser zas prehrávanie záznamu z videokamery
v prehliada
či smartfónu či tabletu bez potreby inštalácie dodatočného softvéru.
Prenos súborov cez FTP umožňuje prenášať záznam na FTP servery s dátovým tokom až 150 Mb/s prostredníctvom bezdrôtového prístupového bodu a funkcia Media Server slúži na používanie Wi-Fi pri sledovaní videa uloženého v kamere na obrazovke podporovaného televízora alebo monitore počítača bez potreby použitia káblov6. Podporované je aj priame odovzdávanie filmov pre zariadenia iOS prostredníctvom aplikácie Canon Movie Uploader, ktorá umožňuje odovzdávanie videa priamo do webovej služby YouTube či Facebook s dátovým tokom až 24 Mb/s.
 

XA25 – základné charakteristiky:

 • 26,8 mm objektív so svetelnosťou f/1,8-2,8; 20x zoom, Dynamický OIS
 • 1/2,84” snímač HD CMOS PRO
 • 8,77 cm (3,5”) dotykový displej OLED
 • Duálny záznam v rôznych formátoch; DIGIC DV 4
 • Výstup HD-SDI
 • EVF s rozlíšením 1,56 mil. bodov, 45° naklonenie
 • Zrýchlený/spomalený záznam
 • Vstavaná infračervená lampa
 • 2 x vstupy XLR
 • Rozhranie Wi-Fi
 

XA20 – základné charakteristiky:

 • 26,8 mm objektív so svetelnosťou f/1,8-2,8; 20x zoom, Dynamický OIS
 • 1/2,84” snímač HD CMOS PRO
 • 8,77 cm (3,5”) dotykový displej OLED
 • Duálny záznam v rôznych formátoch; DIGIC DV 4
 • EVF s rozlíšením 1,56 mil. bodov, 45° naklonenie
 • Zrýchlený/spomalený záznam
 • Vstavaná infračervená lampa
 • 2 x vstupy XLR
 • Rozhranie Wi-Fi  

LEGRIA HF G30 – základné charakteristiky:

 • Širokouhlý 26,8 mm objektív; 20x zoom; kruhová clona s 8 lamelami
 • Vzdialené ovládanie nastavení a zdieľanie cez Wi-Fi
 • Simultánny záznam AVCHD a MP4
 • Snímač Canon HD CMOS PRO, DIGIC DV 4
 • Optický inteligentný stabilizátor obrazu
 • Plné ručné ovládanie
 • Okamžitý AF; Rozpoznanie tváre
 • 8,8 cm dotykový displej OLED


1Ekvivalent 35 mm
2Režimy Štandardný, Zosilnený a Dynamický
3Podpora formátov SD, SDHC a SDXC
4Duálny záznam nie je podporovaný v režimoch AVCHD 28 Mb/s a MP4 35 Mb/s
5Vzdialené ovládanie videokamery umožňuje spustenie a zastavenie nakrúcania, ovládanie clony, uzávierky, zaostrenia, zoomu, vyváženia bielej a výberu režimu snímania
6Vyžaduje sa podpora bezdrôtovej siete a DLNA

 

 

Galéria k článku


Canon rozširuje tvorivé možnosti uvedením nových videokamier XA25, XA20, LEGRIA HF G30
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...