Canon predstavuje pokročilý fotoaparát EOS M5 a objektív EF EF 70-300mm F4-5,6 IS II USM

Canon predstavuje pokročilý fotoaparát EOS M5 a objektív EF EF 70-300mm F4-5,6 IS II USM

Novinky  /  Tlačová Správa / 16.09.2016 / 10:10

Nová vlajková loď medzi systémovými fotoaparátmi značky Canon – EOS M5 alebo veľký výkon v malom tele

 

BRATISLAVA, 15. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila svoj nový systémový fotoaparát EOS M5, ktorý v sebe spája úžasné možnosti digitálnych zrkadloviek s pohodlím kompaktného tela. Fotoaparát EOS M5 je prvý zo systému EOS, ktorý využíva obrazový procesor DIGIC 7 spoločnosti Canon. Nový model sa môže pochváliť radom špičkových technológií pre spracovanie obrazu vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov alebo automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Kompaktný EOS M5 tak umožňuje tvorbu presných a ostrých fotografií i dynamických videozáznamov, a ocenia ho teda i špičkoví fotografi. Ako alternatíva k digitálnym zrkadlovkám strednej triedy predstavuje EOS M5 v produktovom rade systémových fotoaparátov značky Canon prelomový model.

Spoločnosť Canon dnes navyše uviedla i ďalší prírastok do svojho systému EOS M – nový objektív EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM. Vďaka univerzálnemu 8,3násobnému optickému zoomu a stabilizátoru obrazu v rozsahu 4 EV je nový objektív ideálny pre fotografovanie vo všetkých situáciách – výsledné snímky sú vždy veľmi ostré, a to i pri fotografovaní z ruky. Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM ponúka špičkový výkon v malom tele a váži iba 300 g. Fotografi preto môžu mať nový objektív neustále pri sebe a zachytiť s jeho pomocou čokoľvek vo svojom dohľade.

 

Skvelé možnosti, presnosť i výkon

Canon EOS M5 zaznamenáva i veľmi drobné rozdiely v jednotlivých farbách a svetlách – za nádherným podaním výstupov stojí obrazový procesor DIGIC 7, ktorý má dostatočný výpočtový výkon na elimináciu šumu a vytváranie snímok s podrobnými detailmi i bohatými tónmi. Súčasťou nového fotoaparátu je i technológia CMOS AF s duálnymi pixelmi, ktorá prináša rýchle a presné zaostrovanie typické pre digitálne zrkadlovky a umožňuje zachytiť akýkoľvek spontánny okamih. A vďaka prostriedkom procesoru DIGIC 7 pre sofistikované rozpoznávanie a sledovanie objektov môžu používatelia predmet svojho záujmu udržať v zábere presnejšie a dlhšie, ako v prípade vytvárania fotografií, tak i nakrúcania videí. Vyšší výkon a lepšie výstupy robia z obrazového procesoru DIGIC 7 najlepšieho partnera pre všetkých autorov – od fotografov na rodinných dovolenkách až po filmárov usilujúcich sa o jedinečné profesionálne snímky.

Srdcom nového fotoaparátu je snímač s rozlíšením 24,2 megapixelov, ktorý pre zber svetla využíva mikrošošovky umiestnené pri sebe bez akýchkoľvek medzier. Táto technológia zvýšenia citlivosti umožňuje maximálne využitie plochy snímača pri súčasnom znížení digitálneho šumu. Canon EOS M5 je teda ideálny i pre zachytenie okamihov počas žiarivých letných dní a objektov v protisvetle. Technologicky je snímač podobný tomu z oceňovanej digitálnej zrkadlovky EOS 80D a zlepšuje dynamický rozsah i editačné možnosti – výsledné snímky tak môžu obsahovať nádherné tiene i perfektný kontrast. Vďaka formátu APS‑C je EOS M5 skvelý v situáciách, ktoré vyžadujú malú hĺbku ostrosti, ako je to napríklad pri portrétovej alebo tvorivej fotografie. Používatelia tak môžu skutočne ľahko dosiahnuť veľmi pôsobivé efekty. Skvelá je i citlivosť ISO – už v základnom nastavení má dostatočnú maximálnu hodnotu 25 600, a Canon EOS M5 je teda ideálnym nástrojom pre vytváranie perfektných záberov pri zlých svetelných podmienkach i pri hraní sa so svetelnými efektami.

Používatelia síce majú svoj fotoaparát plne pod kontrolou, no napriek tomu je to s niektorými objektami a situáciami zložitejšie – či už ide o divokú zver v pohybe alebo o športové okamihy. Odborníci spoločnosti Canon pamätali i na tieto prípady. Fotoaparát EOS M5 je možné začať používať ihneď po jeho zapnutí a navyše umožňuje kontinuálne snímanie s rýchlosťou 7 snímok za sekundu (9 snímok za sekundu v prípade pevného zaostrenia). Vďaka päťosej stabilizácii obrazu si nový model poradí i s pohybmi fotoaparátu v priebehu nakrúcania videí a výsledné zábery vo Full HD rozlíšení pri rýchlosti 60p tak nie sú roztrasené – a to i v prípade objektívov bez stabilizácie. Canon EOS M5 ale plne využíva i objektívy s podporou technológie dynamického IS, vďaka ktorej sú výsledné snímky ešte lepšie.

Používateľ na prvom mieste

Canon navrhol fotoaparát EOS M5 od základu tak, aby naplnil osekávania používateľov a ponúkol im maximálne pohodlie. Napríklad s cieľom umožniť ovládanie typické pre digitálne zrkadlovky umiestnil do stredu zadnej strany tela veľký elektronický hľadáčik, ktorý sa môže pochváliť vysokým rozlíšením i skvelou obnovovacou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Funkciu hľadáčika perfektne dopĺňajú i možnosti dotykového LCD displeja – tento prístupový portál k akémukoľvek nastaveniu je možné pri pohľade do hľadáčika používať ako touchpad, ktorý umožňuje palcom meniť bod alebo zónu automatického zaostrovania. Ide o vylepšenie, ktoré perfektne napodobňuje multifunkčný ovládač (joystick) na digitálnych zrkadlovkách. Súčasťou tela s prvotriednou povrchovou úpravou je i niekoľko užívateľsky nastaviteľných tlačidiel pre maximálnu kontrolu nad fotoaparátom, a to vrátane nového voliča, ktorý umožňuje palcom meniť parametre expozície. Canon EOS M5 je navyše skutočne univerzálny – s upevňovacím adaptérom EF-EOS M je totiž možné použiť viac ako 80 objektívov systému EF, a to bez negatívnych dopadov na výkon alebo kvalitu.

Neustále v spojení

Canon EOS M5 popri Wi-Fi a NFC podporuje i technológiu Bluetooth1, ktorá umožňuje neustále prepojenie fotoaparátu so smartfónom alebo tabletom. Z týchto zariadení môžu používatelia snímky prehliadať a kopírovať bez toho, aby museli fotoaparát vybrať z brašne – k prepojeniu na Wi‑Fi komunikáciu dôjde celkom automaticky. Technológia Bluetooth navyše umožňuje premeniť chytré zariadenia na jednoducho použiteľné a energeticky nenáročné diaľkové ovládanie pre vzdialené fotografovanie alebo zachytenie scén, ktoré vyžadujú rýchle stisnutie spúšte – napríklad pri fotení divokej zveri.

Objektív EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM – špičková kvalita v každej situácii

Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM je univerzálny objektív s 8,3násobným optickým zoomom, ktorý užívateľom ponúka slobodu prechodu medzi širokouhlými a blízkymi zábermi bez potreby zmeny objektívov. Stabilizátor obrazu v rozsahu 4 EV minimalizuje chvenie pri zlých svetelných podmienkach – nový objektív je tak ideálny pre nočné snímky miest alebo festivalov, a to i pri fotografovaní z ruky. Užitočná je i technológia dynamického IS, ktorá je plne kompatibilná s päťosou digitálnou stabilizáciou fotoaparátu EOS M5 a zaisťuje vysokú ostrosť a čistotu každého záberu i v priebehu snímania v pohybe. Skvelá je tiež technológia pohonu STM, ktorá umožňuje takmer nepočuteľné automatické zaostrovanie. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam a radu ďalších technológií vrátane clony so siedmimi lamelami je Canon EF-M 18-150mm f/3,5-6,3 IS STM skutočne univerzálnym objektívom použiteľným v akejkoľvek situácii a modelom, ktorý nebude chcieť väčšina používateľov vymeniť za iný.

 

Kľúčové výhody fotoaparátu EOS M5:

• Nekompromisná kvalita systému EOS v skutočne prenosnom tele

• Skvelé predpoklady na zachytenie spontánnych okamihov

• Perfektný nástroj pre kreatívne nakrúcanie videí

• Výkon a flexibilita systému Canon EOS

• Okamžité zdieľanie fotografií i videí s celým svetom

 

Kľúčové výhody objektívu EF-M 18-150MM f/3,5-6,3 IS STM:

• Univerzálny, ale výkonný objektív schopný zachytiť každú situáciu

• Ostré fotografie i neroztrasené videá

• Plynulý a tichý pohon STM ideálny pre natáčanie videí

• Ideálny partner fotoaparátu zo systému EOS M

• Možnosť úžasných portrétov s nádherne rozostreným pozadím

1 Technológia Bluetooth s nízkou spotrebou. Bluetooth a súvisiace logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich odpovedajúcemu využitiu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.

 

Canon EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM – objektív s rýchlou a tichou technológiou pohonu Nano USM určený na fotografovanie i nakrúcanie prírody a športu

BRATISLAVA, 15. septembra 2016 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila skutočne univerzálny teleobjektív – EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM. Nový model je nástupcom objektívu EF 70-300mm f/4-5,6 IS USM a ocenia ho ako fotografi a pokročilí používatelia, tak i priaznivci nakrúcania videí. Elegantný a kompaktný objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM sa môže pochváliť pôsobivým rozsahom ohniskových vzdialeností 70 až 300 mm, ktorý užívateľom zjednodušuje vytváranie záberov vzdialených objektov i fotografovanie a natáčanie športu, divokej prírody alebo ďalších typov akčných scén.

Nový objektív je vďaka prvotriednemu automatickému zaostrovaniu a špičkovej optike ideálnym rozšírením výbavy všetkých fotografov a kameramanov, ktorí využívajú zariadenie systému Canon EOS. Objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM je pritom určený pre zariadenia s APS-C i full-frame snímačom – od zrkadlovky EOS 80D až po fotoaparát EOS 6D. Najnovší model je vysoko výkonný objektív, ktorý umožňuje priblíženie ku vzdialeným akciám a zaznamenávanie každého zaujímavého okamihu do podoby veľmi pôsobivých snímok.

Vynikajúca kvalita v každej situácii

Objektív EF 70-300mm F/4-5,6 IS USM sa môže pochváliť celkom novou optikou, ktorá stavia na doterajších špičkových skúsenostiach spoločnosti Canon. Súčasťou nového modelu je jeden optický prvok s ultra nízkym rozptylom, a používatelia tak môžu získať veľmi ostré výstupy s vynikajúcim farebným podaním i kontrastom a s minimálnym vplyvom chromatickej aberácie. Objektív využíva nový optický stabilizátor obrazu s rozsahom 4 EV, ktorý efektívne znižuje chvenie fotoaparátu a rozmazanie výsledných snímok i v prípade použitia zoomu. Vďaka takto skvelej stabilizácii nie je v mnohých situáciách potrebný statív a používatelia môžu fotografovať s ďalšími expozičnými časmi bez akéhokoľvek negatívneho vplyvu na ostrosť výstupov.

Nový EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM využíva technológiu vstavaného pohonu Nano USM, ktorú Canon uviedol v objektíve EF-S 18 -135mm f/3,5-5,6 IS USM. Tento prelomový typ pohonu v kombinácii s plynulou a tichou prevádzkou zaisťuje veľmi rýchle zaostrenie i dokonalé sledovanie objektov, a teda i perfektné zachytenie akejkoľvek akcie. Vďaka univerzálnemu rozsahu ohniskových vzdialeností je nový objektív ideálny na vytváranie nádherných portrétov i na zachytenie dynamických situácií – v podobe fotografií alebo videí.

Technológia Nano USM navyše umožňuje vytvárať skvelé videá s prirodzenou atmosférou – rýchly a tichý pohon preostrí medzi jednotlivými objektami celkom plynulo a bez zvukového šumu, ktorý je typický práve pre automatické zaostrovanie.

Informačný displej pre presné zaostrovanie

Model EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM je prvým objektívom značky Canon, ktorého súčasťou je i elektronický informačný displej. Nový objektív je vďaka tomuto displeju ideálny pre pokročilých fotografov, ktorí pri vytváraní snímok vyžadujú okamžitý a neustály prehlaď o informáciách súvisiacich s danou expozíciou. Displej umožňuje pohodlnú a rýchlu kontrolu parametrov vrátane informácií o zaostrovacej vzdialenosti, o hĺbke ostrosti pre rôzne clonové čísla, o chvení fotoaparátu alebo o ohniskovej vzdialenosti. Fotografi lepšiu informovanosť ocenia napríklad pri kontrole parametrov v priebehu vytvárania záberu v predklone alebo z iných neobvyklých uhlov. Nový displej je užitočný i v prípade, kedy používatelia fotoaparátov EOS so snímačmi APS-C alebo APS-H potrebujú hodnoty ekvivalentné k 35mm filmu.

Canon dal svojmu najnovšiemu objektívu do vienka elegantný čierny povrch, vďaka ktorému je EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM ideálnym partnerom akéhokoľvek tela zo systému EOS. Používatelia určite ocenia i priemer filtra 67 mm a neotáčavý predný prvok – teda vlastnosti, vďaka ktorým je nový objektív kompatibilný a jednoducho použiteľný s filtrami pre iné objektívy z radu Canon EF.

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 70-300mm F/4-5,6 IS II USM:

 • Možnosť priblíženie záberu a vyplnenie celej plochy snímky daným objektom

 • Vysoko výkonné zaostrovanie pre fotografovanie i natáčanie videí

 • Neustály prehľad vďaka vstavanému informačnému displeju

 • Vynikajúca obrazová kvalita vďaka pokročilým optickým technológiám

 • Kompaktný design, ktorý umožňuje vziať objektív skutočne kamkoľvek

Canon predstavuje pokročilý fotoaparát EOS M5 a objektív EF EF 70-300mm F4-5,6 IS II USM
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

 • Roman Lacko / 16.09.2016 11:14:31
  Zase trochu viac nedotiahnutych vecí, ale je tam veľký progres! Super fotacik
 • Marek Truchlik / 16.09.2016 11:37:08
  Uz suce na upgrade, len ta cena....
 • Michal Lindner / 16.09.2016 11:58:51
  Super, ze uz aj Canon zacal s bluetooth, skoda, ze to nedali uz do 5D4.
 • Lukáš Nagy / 16.09.2016 12:23:55
  m5 vyzerá super! celkom sa mi páči aj dizajn, len škoda, že nepredstavili aj nejaký pekný svetelný objektív. zase len tmavý zoom. a ten objektív 70-300, to keď nebudem fotiť, tak si aspoň tetris zahrajem :D
 • Marek Truchlik / 16.09.2016 11:37:08
  Uz suce na upgrade, len ta cena....
  Roman Lacko / 16.09.2016 12:49:39
  Menej či viac než A6300?
 • Michal Lindner / 16.09.2016 11:58:51
  Super, ze uz aj Canon zacal s bluetooth, skoda, ze to nedali uz do 5D4.
  Roman Lacko / 16.09.2016 12:51:21
  V čom je výhoda bt oproti wifi?
 • Roman Lacko / 16.09.2016 12:51:21
  V čom je výhoda bt oproti wifi?
  Michal Lindner / 16.09.2016 14:44:59
  Menej to zerie baterky, mozes to mat zapnute stale, ked mas zapnuty fotak a ked chces preniest fotku do mobilu, tak sa prenesie, nemusis najprv zapinat wifi vo fotaku, potom aktivovat parovanie s telefonom a nasledne prenasat fotku.
 • Roman Lacko / 16.09.2016 12:49:39
  Menej či viac než A6300?
  Marek Truchlik / 16.09.2016 21:09:59
  Je lacnejsi od Sony
 • Michal Lindner / 16.09.2016 14:44:59
  Menej to zerie baterky, mozes to mat zapnute stale, ked mas zapnuty fotak a ked chces preniest fotku do mobilu, tak sa prenesie, nemusis najprv zapinat wifi vo fotaku, potom aktivovat parovanie s telefonom a nasledne prenasat fotku.
  Marek Truchlik / 16.09.2016 21:10:42
  Funguje aj to aj pre remote shooting?
 • Marek Truchlik / 16.09.2016 21:09:59
  Je lacnejsi od Sony
  Roman Lacko / 16.09.2016 21:21:17
  Takže je to asi v poho cena :)
 • Michal Lindner / 16.09.2016 14:44:59
  Menej to zerie baterky, mozes to mat zapnute stale, ked mas zapnuty fotak a ked chces preniest fotku do mobilu, tak sa prenesie, nemusis najprv zapinat wifi vo fotaku, potom aktivovat parovanie s telefonom a nasledne prenasat fotku.
  Roman Lacko / 16.09.2016 21:21:41
  To áno..
 • Roman Lacko / 16.09.2016 21:21:17
  Takže je to asi v poho cena :)
  Marek Truchlik / 16.09.2016 22:20:50
  Uvadzacia, trochu premrstena. Uvidime po vianociach. Mozno keby bol ten system viac perspektivny a rozvinutejsi ( hlavne lepsie skla) urcite by to bola dobra cena
 • Marek Truchlik / 16.09.2016 21:10:42
  Funguje aj to aj pre remote shooting?
  Michal Lindner / 17.09.2016 07:46:15
  Neviem, ked budem mat moznost, tak to vyskusam. Podla toho co som cital, tak by si to cez bluetooth malo vediet same zapnut wifi na fotaku, ked potrebuje nieco prenasat (bluetooth je energeticky usporny, ale pomaly).
 • Marek Truchlik / 16.09.2016 22:20:50
  Uvadzacia, trochu premrstena. Uvidime po vianociach. Mozno keby bol ten system viac perspektivny a rozvinutejsi ( hlavne lepsie skla) urcite by to bola dobra cena
  Roman Lacko / 17.09.2016 10:16:50
  Sklá pokryju všetko čo treba. Chýbajú len svetelnejšie. Našťastie aj iný výrobcovia robia sklá pre M systém. Ja keď som kupoval M3 tak som za ňu ako novinku dal okolo 800€ alebo cez no po pár týždňoch bola cena pod 700€.. Bežná vec :D cena pôjde dole isto..
 • Ján Villím / 18.09.2016 11:05:49
  Vypadá ako dobre použiteľná univerzálna "mašinka". Aj ako sólo na cesty aj ako dupľa pri foteni s nasadeným iným objektívom ako na hlavnom tele. Som hlavne zvedavý na výdrž batérii, hľadáčik (OLED) a príslušenstvo. Zatiaľ je ohlasené len kožene púzdro ale nejaký ten pologrip (ArcaSwiss kompatible) na lepší úchop a podvodné púzdro by sa hodilo...a voalááá super. A sklá, no myslim že palacinka EF-M 22mm f/2 STM bude základ a potom aj EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM..a stále cez adaptér všetky EF/EF-S-ká :-) a samozrejme jeho prirodzené EF-M.....je ich dosť a fajných.
 • Branislav Urban / 20.09.2016 16:32:00
  Neviem pre mňa sú tieto mká také dáke suchopárne a ako pozerám na túto M5, tak to bude už asi tak veľké ako EOS 100. Takže ten prínos ušetrenia váhy a priestoru v brašni sa tam už začína vytrácať.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...