Canon predstavuje makroobjektív pre EOS M a nový ultrazoom

Canon predstavuje makroobjektív pre EOS M a nový ultrazoom

Novinky  /  Tlačová Správa / 11.05.2016 / 10:40

Spoločnosť Canon uvádza prvý AF objektív na svete so zabudovaným bleskom Macro Litei
- EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM


Bratislava, 11. mája 2016 – Spoločnosť Canon Europe, svetový líder v zobrazovacích riešeniach, dnes uvádza na trh nový makroobjektív pre fotoaparáty série EOS M – EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Kompaktný a ľahký objektív ponúka bezprecedentné možnosti v oblasti makra a má aj ako prvý na svete zabudovaný blesk Macro Liteii, odstraňujúci tiene a tmavé miesta. So špičkovým zväčšením vo svojej triede, možnosťou zaostriť na predmety do vzdialenosti 15 mm a hmotnosťou len 130 g, je EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM zároveň najľahším makroobjektívom na sveteiii pre bezzrkadlové fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi. Či už snímate obľúbené jedlá na zdieľanie na Instagram™ alebo nádherné detaily kvetín na jar, je vynikajúci na zachytenie zložitých a jemných detailov a farieb.

Špeciálny blesk Macro Lite vám umožňuje dostať objektív tak blízko, ako potrebujete, bez problémov so svetlom. Používa sa na osvetlenie blízkych predmetov, dá sa ovládať prepínačom, čo umožňuje meniť intenzitu a smer svetla na jednej alebo oboch stranách blesku Macro Lite, takže môžete vytvoriť dramatické osvetlenie, pričom jeho konštrukcia potláča tiene spôsobené fotoaparátom a objektívom. Na fotografie ukazujúce blyštiace sa šperky, na jemné detaily textúry látok pre módne blogy alebo dokonca na portréty zblízka, tento objektív umožňuje zachytiť fotografie hodné zdieľania.

Zväčšite každý detail

Na zábery jedinečné svojho druhu tento objektív ponúka jednak skutočnú veľkosť so zväčšením 1,0x, ako aj zväčšenie 1,2x v režime Super Macro. Dokáže zaostriť až do vzdialenosti 15 mm, takže vás dostane celkom blízko a umožní vám zachytiť a zväčšiť jemné detaily.

Dáva vám možnosť fotografovať z ruky bez otrasov fotoaparátu, Optický stabilizátor obrazu Canon – poskytujúci ostré, nerozmazané snímky – spolu s technológiou hybridného IS taktiež napráva uhlové otrasy fotoaparátu, bežné pri snímaní v oblasti makra.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je prvý AF objektív na svete, ktorý dokáže zaostriť aj na nekonečno aj so zväčšením 1,2xiv. EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM má nielen vynikajúci makro výkon, ale má aj kruhovú clonu so siedmimi lamelami pre hladké rozostrenie pozadia, ako aj ohniskovú vzdialenosť 45 mm (35 mm ekvivalent), takže je všestranný na zachytávanie portrétov aj širokých záberov na cestách, bez potreby meniť objektív. Na nádherné, hladké filmy, takmer tiché zaostrovanie objektívu s STM odstraňuje obavy z hluku pri zmene zaostrenia a pohybe po scéne.

Charakteristické vlastnosti EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM:

 • Vytvorte vynikajúce makro zábery s jedinečným zabudovaným bleskom Macro Lite

 • Dostaňte sa bližšie a zobrazte nové úrovne detailov

 • Ostré zábery s hybridným IS a jedinečným dizajnom

 • Kompaktný štýlový dizajn, ktorý dokonale ladí s EOS M

 • Jednoducho nahrajte hladké filmy

i Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

ii Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

iii Medzi vymeniteľnými makroobjektívmi pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

iv Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

 

 

Buďte neuveriteľne blízko a tvoriví s fotoaparátom
PowerShot SX620 HS

Bratislava, 11. mája 2016 – Spoločnosť Canon Europe, svetový líder v zobrazovacích riešeniach, dnes uvádza na trh kompaktný fotoaparát PowerShot SX620 HS so superzoomom, ktorý vás vďaka novému 25-násobnému optickému zoomu dostane bližšie k deju. Tento štýlový fotoaparát je vďaka svojmu 20,2 megapixelovému snímaču CMOS a obrazovému procesoru DIGIC 4+ priam stvorený na zachytávanie vzácnych chvíľ, ktoré fotoaparáty v smartfónoch nemôžu zachytiť. S jednoduchým ovládaním a jedinečným radom tvorivých efektov vám PowerShot SX620 HS pomôže odhaliť vaše tvorivé schopnosti a navyše má aj jednoduchú pripojiteľnosť.

Kvalita vo vrecku, zoom v dlani

PowerShot SX620 HS vďaka novému ultra-širokouhlému objektívu a 25-násobnému optickému zoomu, ktorý sa dá ešte 50-násobne zväčšiť pomocou technológie ZoomPlus. Keď fotografujete na cestách, osem režimov inteligentného stabilizátora obrazu sa prispôsobí takmer akejkoľvek možnosti, čo zabezpečí, aby boli predmety vždy podrobné a ostré.

Filmovanie v okamihu

PowerShot SX620 HS vám dáva voľnosť pri snímaní filmov Full HD, takže udalosti môžete sledovať a večne oživovať. Dynamický IS poskytuje vizuálnu stabilitu v každom políčku, takže zábery sú pevné aj so silným zoomom alebo pri snímaní z ruky. Funkcia Story Highlights spojí vaše fotografie a klipy a vytvorí jeden celok spomienok z vašej dovolenky alebo rodinnej udalosti.

Zachytená a pripojená tvorivosť

Pre umelecké vyjadrenie funkcia Creative Shot dodá vašim fotografiám štylistické efekty a filtre – napríklad efekt rybieho oka alebo miniatúr – a vytvorí päť jemne odlišných verzií toho istého obrázka spolu s originálnym, a začlení ich do knižnice zaujímavých záberov.

Či ste na dovolenke alebo sa prechádzate mestom, na jednoduché zdieľanie sa rýchlo pripojte k inteligentným zariadeniam pomocou dynamického NFC a preneste svoje fotografie aplikáciou Camera Connect – alebo si ich pomocou Wi-Fi uložte priamo do niektorého cloudu, vrátane irista od spoločnosti Canon. Na priame posielanie a nové spôsoby zdieľania je PowerShot SX620 HS kompatibilný aj s Canon Connect Station CS100.

Charakteristické vlastnosti PowerShot SX620 HS:

 • Drobný fotoaparát s veľkým zoomom, ktorý si môžete zobrať všade so sebou

 • Jednoduché pripojenie, zdieľanie a diaľkové snímanie pomocou Wi-Fi a NFC

 • Stlačením tlačidla vytvoríte úžasné filmy Full HD

 • Bez námahy zachyťte kvalitu, ktorú si vaše spomienky zaslúžia

 • Hrajte sa a experimentujte so svojou tvorivosťou

Canon predstavuje makroobjektív pre EOS M a nový ultrazoom
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

 • Michal Lindner / 11.05.2016 12:05:56
  Konecne ma aj EOS-M nejaky nativny objektiv pre ktory sa oplati uvazovat nad tymto systemom. Este nejake telicko, co by senzor z 80D.
 • Michal Lindner / 12.05.2016 07:23:45
  Predstaveny bol aj Canon 600EX II-RT, na rozdiel od konkurencie, ktora v novych bleskoch spomaluje, aby sa neprehrievala, tak Canon zrychlil dobijanie medzi zableskami.
 • Michal Lindner / 11.05.2016 12:05:56
  Konecne ma aj EOS-M nejaky nativny objektiv pre ktory sa oplati uvazovat nad tymto systemom. Este nejake telicko, co by senzor z 80D.
  Ján Villím / 12.05.2016 20:31:18
  Ano, to bude pekná kombinácia...s nápadom ;) PS Michal aký máš názor na to, že by Canon urobil moderný, čisto manuálny objektív so zameranim na kvalitnú kresbu (bez AF, BEZ IS...) niečo ako Zeiss? Stálo by to za to? Ja by som bol za. Optiku vedia vybornú.
 • Ján Villím / 12.05.2016 20:31:18
  Ano, to bude pekná kombinácia...s nápadom ;) PS Michal aký máš názor na to, že by Canon urobil moderný, čisto manuálny objektív so zameranim na kvalitnú kresbu (bez AF, BEZ IS...) niečo ako Zeiss? Stálo by to za to? Ja by som bol za. Optiku vedia vybornú.
  Michal Lindner / 13.05.2016 08:41:12
  Nevidim dovod, aby do objektivu nedavali AF, to je ospravedlnitelne len pri tilt-shift objektivoch a MP-E 65. IS moze pedstavovat opticky kompromis, takze ten ma vyznam vynechat v super-ultra-sirokych, odolnyc, alebo extremne svetelnych objektivoch.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...