Canon predstavuje fullframe EOS 6D Mark II a malú zrkadlovku EOS 200D

Canon predstavuje fullframe EOS 6D Mark II a malú zrkadlovku EOS 200D

Novinky  /  Tlačová Správa / 29.06.2017 / 10:35

Dajte priestor tvorivým nápadom s novou generáciou zrkadlovky EOS 6D Mark II

BRATISLAVA, 29. června 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila dnes fotoaparát EOS 6D Mark II. Nová full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je určená najmä pre pokročilých amatérov a profesionálnych fotografov, stavia na najmodernejších technológiách značky Canon.

Canon EOS 6D Mark II je nástupcom modelu EOS 6D a predstavuje vysoko výkonnú digitálnu zrkadlovku, ktorá je vhodná pre širokú škálu kategórií fotografickej tvorby, od cestovných reportáží až po portréty. Canon pri jej vývoji zohľadnil spätnú väzbu od používateľov, a preto EOS 6D Mark II rozširuje možnosti práce s obrazom, prináša väčšiu mieru kontroly aj flexibility a umožňuje zdokonaľovanie tvorivých schopností. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam fotografi lepšie naplnia autorské vízie a ľahšie prekonajú vlastné hranice. Základom modelu EOS 6D Mark II je nový full-frame snímač, obrazový procesor DIGIC 7 aj systém automatického zaostrovania sa 45 bodmi a s duálnymi pixelmi CMOS. Canon EOS 6D Mark II vytvára výstupy s najvyššou možnou obrazovou kvalitou a vyhovuje preto nárokom profesionálnych fotografov aj pokročilých amatérov.

Nový snímač CMOS s rozlíšením 26,2 megapixelov ponúka výhody v podobe bezkonkurenčnej kvality aj lepšieho výkonu. Vysoký dynamický rozsah tohto snímača zaisťuje mimoriadnu expozičnú pružnosť a dovoľuje posunúť hranice fotografickej tvorby aj pri fotení za jasného okolitého svetla. Užitočná je tiež vylepšená citlivosť ISO 40 000, ktorá je rozšíriteľná až na hodnotu 102 400. Takto vysoká citlivosť prináša špičkovú flexibilitu a istotu, že výsledné snímky budú plné detailov aj pri fotografovaní počas tmavých nocí. Navyše vďaka najnovšiemu obrazovému procesoru DIGIC 7 vznikajú vysoko kvalitné snímky priamo počas ich spracovania vo fotoaparáte. Bez ohľadu na to, či používatelia robia zábery hviezdnej oblohy alebo zachytávajú polárnu žiaru, môžu prostredníctvom EOS 6D Mark II obohatiť svoje autorské portfólio novým a vzrušujúcim spôsobom a získať tak obrázky, ktoré vyvolajú úžas.

Užívatelia EOS 6D Mark II majú svoje tvorivé vízie pod maximálnou kontrolou, najmä vďaka systému automatického zaostrovania sa 45 bodmi, ktorý si môžu prispôsobiť konkrétnym potrebám a ktorý umožňuje veľmi presné sledovanie objektov v zábere. S novým modelom môžu používatelia vytvárať skvelé snímky aj v náročných situáciách vrátane zachytenie rýchlych spontánnych akcií, ako je napríklad priechod nevesty a ženícha svadobnou uličkou pod dažďom z konfiet. Canon EOS 6D Mark II vie predpovedať aj pohyb objektu naprieč celým záberom a rýchlo reagovať na prípadné zmeny a to vďaka vylepšenému spracovaniu obrazu procesorom DIGIC 7. V spojení s rýchlosťou snímania 6,5 ​​obrázkov za sekundu otvára model EOS 6D Mark II širokú škálu doteraz nedostupných fotografických možností.

Technológie z dielne spoločnosti Canon - systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS - umožňuje vysoko výkonné sledovanie objektu aj plynulejšie a rýchlejšie zaostrenie pri natáčaní filmov. Tieto vlastnosti predstavujú významnú výhodu pri makro a produktovej fotografii s využitím režimu živého náhľadu.

Canon EOS 6D Mark II je prvý full-frame fotoaparát systému EOS so vstavanou päťosovou stabilizáciou obrazu pre natáčanie filmov, ktorá eliminuje otrasy typické pri robení záberov z ruky alebo v pohybe. Nechýba ani otočný dotykový displej LCD, ktorý dovoľuje prepnúť zaostrovanie ťuknutím na obrazovku a fotografovať z ťažkých uhlov - napríklad s cieľom využiť nezvyčajné perspektívy alebo urobiť snímky v dave ľudí.

Nový EOS 6D Mark II je prvý fotoaparát z dielne Canon, ktorý vyhotovuje časozberné obrázky v 4K rozlíšení a súčasne sa môže pochváliť intervalovým časovačom - najnovšia digitálna zrkadlovka tak ponúka vlastnosti pre rôznorodejšiu filmovú tvorbu. Vstavaný intervalový časovač totiž ponúka maximálnu slobodu práve pri editácii časozberných obrázkov.

S cieľom poskytnúť užívateľom ešte väčšiu konektivitu, vybavila spoločnosť Canon nový fotoaparát technológiami Wi-Fi a Bluetooth pre neustále pripojenie EOS 6D Mark II k ďalšiemu šikovnému zariadeniu. Užívatelia tak získavajú flexibilnejšie možnosti prenosu záberov do pripojených zariadení a môžu ľahko zdieľať výsledky svojej práce aj urýchliť spracovanie fotografií a filmových záberov. Ide o vlastnosti, ktoré umožňujú ovládať zrkadlovku pomocou inteligentného telefónu a vzdialene snímať fotografie i natáčať filmy - výhodné je to pre užívateľov, ktorí nechcú vyrušiť objekt svojho autorského záujmu pohybom, napríklad pri fotení oddychujúcich motýľov. Canon EOS 6D Mark II disponuje aj vstavanou GPS jednotkou pre prípadné automatické zaznamenávanie lokalizačných údajov, vďaka ktorým majú užívatelia presné informácie o miestach vzniku ich obrazových príbehov.

Canon EOS 6D Mark II je vhodný pre tých, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú kvalitu výsledných snímok a pomôžu im priblížiť prežité príbehy. Novinka prináša istotu kvality a presných záberov bez ohľadu na svetelné podmienky. Vďaka tomu sa jej majitelia môžu sústrediť na napĺňanie svojich kreatívnych vízií. Model EOS 6D Mark II je kompaktná a ľahká full-frame digitálna zrkadlovka, ktorá je vďaka svojej odolnosti voči prachu i vlhkosti ideálnym prístrojom pre fotografovanie na cestách. Potreby užívateľov pomáha napĺňať aj špičkový výkon a spoľahlivosť - fotografi v EOS 6D Mark II dostanú možnosti, ako novými a vzrušujúcimi spôsobmi posunúť ďalej svoje existujúce fotografické zručnosti.

Fotoaparát Canon EOS 6D Mark II nájdete v našom obchode

 

BG-E21

Batériový grip BE-E21 je priamo prispôsobený konštrukcii modelu EOS 6D Mark II a je kompatibilný s batériami LP-E6N a LP-E6, pričom môže využívať hneď dve súčasne. Vďaka lepšej celkovej výdrži zdroja energie si užívatelia zaobstarajú dvojnásobný počet obrázkov. Canon BG-E21 replikuje tlačidla z pravej hornej časti tela EOS 6D Mark II a dáva užívateľom úplne rovnaký spôsob použitia zrkadlovky pri fotografovaní vo zvislej polohe, a to bez negatívnych vplyvov na ergonómiu ovládania. Nový grip je skvelým pomocníkom aj pri snímaní s ťažšími objektívmi - zaisťuje totiž lepšie vyváženie celej zostavy a umožňuje tak pohodlnejšiu prácu.

Ďalšie informácie nájdete na http://www.canon.cz/cameras/eos-6d-mark-ii/.

 

Najnovšia digitálna zrkadlovka Canon EOS 200D uľahčí vstup do sveta vysoko kvalitnej kreatívnej fotografie

BRATISLAVA, 29. júna 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila svoju najnovšiu digitálnu zrkadlovku EOS 200D, ktorá umožní rozprávať zážitky doposiaľ nevídaným spôsobom. Canon navrhol nový fotoaparát tak, aby mohli používatelia posunúť kreativitu a obrazovú kvalitu svojich snímok na novú úroveň. Digitálna zrkadlovka EOS 200D je preto dokonalou náhradou pre všetkých nadšencov fotografujúcich pomocou inteligentných telefónov, ktorí chcú urobiť ďalší krok a zaobstarať si svoj prvý skutočný fotoaparát.

Nová digitálna zrkadlovka je vhodná pre kohokoľvek, kto hľadá štýlovo ľahký a ľahko použiteľný upgrade existujúceho prístroja. Vďaka svojim vlastnostiam a kompaktným rozmerom je EOS 200D ideálny pre fotografovanie aj natáčanie filmov a umožňuje zachytenie a následné zdieľanie všetkých životných okamihov. Nová zrkadlovka je správnou voľbou bez ohľadu na to, či používatelia robia snímky zapadajúceho slnka pri Tádž Mahalu alebo rodiny a priateľov v prostredí domova.

Nové špičkové technológie pre rok 2017

Canon EOS 200D je najľahšou digitálnou zrkadlovkou s otočným displejom na svete1 a využíva najnovšie technológie pre rok 2017. Nový fotoaparát ponúka rad vlastností typických pre najvyššie modely značky Canon, ktoré vždy zaistia najlepšiu možnú obrazovú kvalitu. Vďaka detailom v tieňoch aj jasných oblastiach a úžasnému rozlíšeniu prináša EOS 200D perfektnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti a umožňuje tak všetky zábery obohatiť o prekrásne rozostrené pozadie.

Nová zrkadlovka využíva systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý je najrýchlejší na svete a zaisťuje rýchle aj presné zaostrenie, a teda vysokú ostrosť zaznamenávaných objektov. Najnovšie snímač typu APS-C vylepšuje výkon pri zlých svetelných podmienkach a umožňuje robiť nádherné snímky aj po západe slnka a pri svite hviezd.

Súčasťou EOS 200D je tiež najnovší obrazový procesor z dielne spoločnosti Canon - DIGIC 7. Tento pomyselný mozog automaticky a za všetkých situácií optimalizuje nastavenia fotoaparátu - výsledné zábery sú tak zakaždým v neobyčajnej kvalite a s nízkym šumom.

Jednoduché použitie a výnimočná obrazová kvalita

Užívatelia modelu EOS 200D určite ocenia aj jeho hľadáčik a otočný displej, ktorý podporuje dotykové ovládanie. Teda vlastnosti, ktoré sú pre prvé skúsenosti s digitálnymi zrkadlovkami veľmi dôležité. Dokonale jasný hľadáčik umožňuje pohodlné priblíženie k objektu autorovho záujmu a otočný displej je skvelým pomocníkom pre obstaranie ťažkých záberov z akejkoľvek pozície. A vďaka ľahkému prepínaniu medzi hľadáčikom a displejom je získanie dokonalých snímok vždy naozaj jednoduché. Nechýba ani dotykové ovládanie, ktoré ešte viac uľahčuje prechod od chytrého telefónu k fotoaparátu.

Nový fotoaparát sa môže pochváliť intuitívnym užívateľským rozhraním so sprievodcom, ktorý prehľadne vysvetľuje jednotlivé použité funkcie. Vizuálny opis uľahčuje pochopenie toho, ako zmeny v nastavení ovplyvnia výslednú podobu snímky. Užívatelia môžu tohto sprievodcu kedykoľvek vypnúť, napríklad po tom, čo sa z nich stanú skutoční experti.

 

Štýlové prevedenie a kompatibilita s chytrými telefónmi2

Canon EOS 200D je prvou digitálnou zrkadlovkou s režimom pre snímanie selfie snímok a ponúka napríklad vyhladenie pokožky alebo rozostrenie pozadia. Nový fotoaparát je tak ideálny pre všetkých vášnivých vyznávačov služby Instagram. Módni nadšenci môžu navyše prostredníctvom EOS 200D vyjadriť svoj štýl ešte pred zhotovením prvej snímky, nová zrkadlovka je totiž k dispozícii v osobitých farbách: v tradičnej čiernej, v odvážne bielej a v klasikou inšpirovanej strieborno hnedej kombinácii.

Vo vlastnostiach najnovšieho modelu nechýba ani kompatibilita s chytrými telefónmi3 alebo vstavaná Wi-Fi a Bluetooth4 konektivita. Užívatelia tak môžu svoje fotografie rýchlo zdieľať na sociálnych sieťach aj počas ciest prostredníctvom aplikácie Canon Camera Connect.

Nová digitálna zrkadlovka je úžasne ľahký a pohodlný fotoaparát, ktorý stavia na najnovších technológiách značky Canon. Nový model je kompatibilný s ekosystémom EOS objektívov, bleskov aj ďalšieho príslušenstva a uľahčuje obstaranie akéhokoľvek záberu. Vďaka štýlovému prevedeniu zodpovedajúcemu aktuálnym módnym trendom je navyše EOS 200D ideálnym zariadením pre užívateľov inteligentných telefónov a kompaktných fotoaparátov, ktorí chcú svoju kreativitu posunúť na novú úroveň.

Ochranný látkový obal PC-E1

Látkový obal PC-E1 predstavuje jednoduchú a pohodlnú formu ochrany EOS 200D alebo ľubovoľného iného fotoaparátu systému EOS pre začiatočníkov. Užívatelia môžu tento ľahko použiteľný obal pripevniť k popruhu fotoaparátu a mať ho neustále po ruke. Použitie zjednodušuje aj elastický remienok pre stiahnutie obalu okolo prístroja. Canon PC-E1 je ideálny pre fotografovanie na cestách a zaisťuje bezpečie aj pohotovú dostupnosť fotoaparátu.

 

1 Najľahšia digitálna zrkadlovka na svete: najľahšia digitálna zrkadlovka so snímačom typu APS-C a s otočným displejom. Hmotnosť 453 gramov platí pre čierny model a jej stanovenie prebehlo na základe štandardných testov asociácie CIPA. Údaje vychádzajú z prieskumu spoločnosti Canon ku 28. júnu 2017.

2 S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná k stiahnutiu v obchodoch Apple App Store a Google Play.

3 S operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) alebo Android 5.0 (alebo novším). Aplikácia Canon Camera Connect je dostupná k stiahnutiu v obchodoch Apple App Store a Google Play.

4 Neustále prepojenie fotoaparátu s chytrým telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth vyžaduje počiatočné nastavenie pomocou aplikácie Canon Camera Connect. Stabilita prepojenia závisí na konkrétnom modeli chytrého zariadenia a ďalších podmienkach. Bluetooth a príslušné logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich primeranému používaniu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov. Vyžaduje technológiu Bluetooth verzie 4 alebo novšiu a operačný systém iOS 8.4 (alebo novší) alebo Android 5.0 (alebo novší).

Canon predstavuje fullframe EOS 6D Mark II a malú zrkadlovku EOS 200D
5 5 with 1
 
počet hodnotení: 1

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...