Canon predstavuje 4 nové špičkové objektívy, mirrorless a makro blesk

Canon predstavuje 4 nové špičkové objektívy, mirrorless a makro blesk

Novinky  /  Tlačová Správa / 30.08.2017 / 12:15

Štyri nové objektívy špičkovej série L

 

BRATISLAVA, 29. augusta 2017 – Spoločnosť Canon dnes predstavila štyri nové objektívy špičkovej série L, ktoré profesionálnym fotografom a pokročilým amatérom ponúknu viac možností pre kreatívnu tvorbu. Nové modely EF 85mm f / 1.4L IS USM, TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO si zakladajú na vysokej kvalite, ktorou sú objektívy série L preslávené . Najnovšie prírastky do portfólia objektívov značky Canon sa môžu pochváliť jednoduchým používaním, vysokou odolnosťou a širšími možnosťami pre experimentovanie s perspektívou a škálou.

Ľahká cesta ku skvelým portrétom s Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM

Podľa spätnej väzby priaznivcov fotografie z celého sveta vyvinul Canon objektív EF 85mm f / 1.4L IS USM, s cieľom ponúknuť portrétnym aj svadobným fotografom nástroj pre tvorbu ohromujúcich snímok
s prirodzenými odtieňmi pleti a nádhernou perspektívou. Súčasťou novej konštrukcie so 14-timi prvkami
v 10-tich skupinách sú vysoko kvalitné a presné členy, vďaka ktorým si tento objektív skvele poradí
s chromatickou vadou a prináša optický výkon zodpovedajúci požiadavkám najnovších snímačov
s vysokým rozlíšením. Za vynikajúcu obrazovú kvalitou stojí aj antireflexná povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) - vrstva s ultra nízkym indexom lomu eliminuje nežiaduce odlesky aj dvojité okraje (ghosting) a zaisťuje tak čisté a atraktívne snímky.

 

Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM využíva elektromagnetické ovládanie clony, ktorá sa skladá z deviatich lamiel a ponúka svetelnosť f / 1,4. Výsledné snímky tak môžu obsahovať atraktívny bokeh, ktorý je nenahraditeľným efektom u mnohých pozoruhodných snímok. Vysoká svetelnosť zaisťuje aj viac svetla pre lepšiu expozíciu a experimentovanie s hĺbkou ostrosti. Tieto možnosti sú dôležité všade tam, kde kľúčovým prvkom fotografie je snímaný objekt, teda napríklad u portrétov. Majitelia EF 85mm f / 1.4L IS USM si môžu vychutnať aj špičkovú stabilizáciu obrazu až 4 EV, ktorá eliminuje otrasy fotoaparátu a predchádza tak obstaraniu rozmazaných snímok. Vďaka možnosti spojiť výhody stabilizácie obrazu a vysokej svetelnosti je tento objektív ideálny aj pre natáčanie filmov.

 

Pohon automatického zaostrovania zabezpečuje vysokorýchlostný krúžkový ultrazvukový motor USM, ktorý spolupracuje s procesorom objektívu a algoritmami fotoaparátu pre automatické zaostrenie. Výsledkom je rýchle a veľmi presné ostrenie. Vďaka technológii USM je navyše automatické zaostrenie úplne tiché a nový objektív tak umožňuje diskrétne zhotovovať nádherné snímky aj na významných podujatiach, ako sú napríklad svadby. Požívatelia majú k dispozícii podporu plne manuálneho doostrenia, dôležitá je tiež kompatibilita so všetkými kamerami systému Cinema EOS.

 

Používatelia určite ocenia aj vysokú odolnosť nových modelov, za ktorou stojí perfektná konštrukcia objektívov rady L. Vďaka odolnosti voči poveternostným vplyvom aj proti prachu a fluórovej povrchovej úprave je Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM priamo predurčený pre náročné a neustále sa meniace okolité podmienky.

 

Spoločnosť Canon dala novému objektívu do vienka vlastnosti, vďaka ktorým je dokonalým nástrojom pre všetkých portrétnych fotografov. Tento model využijú všetci, ktorí potrebujú univerzálny teleobjektív schopný zvládnuť rôznorodé situácie vrátane fotenia svadieb, dynamických udalostí, v štúdiu aj v ďalších vnútorných a vonkajších prostrediach.

 

Špičková kvalita pre tvorivých fotografov s Tilt - Shift objektívmi

Od uvedenia objektívov TS-E 17mm f / 4L a TS-E 24mm f / 3.5L II zaznamenala spoločnosť Canon dopyt po "shift" objektívoch s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou. Reakciou na tieto želania sú nové objektívy TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO. Tieto objektívy sa môžu pochváliť radom vlastností podporujúcich kreatívne fotografie. Od špeciálneho nakláňania, posúvania či otáčanie optiky až po pokročilé funkcie dôležité pre makrofotografie. To všetko v kombinácii
so špičkovou optikou a presnosťou rady L. Canon TS-E 135mm f / 4L MACRO obohatí modelový rad
tilt-shift objektívov o zástupcov s dlhšou ohniskovou vzdialenosťou, zatiaľ čo TS-E 50mm f / 2.8L MACRO a TS-E 90mm f / 2.8L MACRO sú nasledovníkmi existujúcich modelov TS-E 45mm f / 2.8 a TS-E 90mm f / 2.8.

 

Canon TS-E 50mm f / 2.8L MACRO je ideálny pre nakrúcanie kreatívnych a úplne presných záberov krajiny, architektúry i objektov v štúdiu. Modely TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO sú potom vhodnejšie pre štúdiové fotenie portrétov a makrofotografie.

 

Modely TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO umožňujú posun objektívu nahor, nadol, doľava aj doprava a umožňujú tak minimalizovať skreslenie perspektívy. Fotografi túto možnosť bežne využívajú pri fotení architektúry, pretože im umožňuje korigovať perspektívu zobrazenia a dosiahnuť tak napríklad prirodzený súbeh línií na snímke vysokej budovy. Jedným
z kreatívnych spôsobov využitia náklonu je efekt miniatúry. Posunom objektívu je možné do hĺbky ostrosti umiestniť rôzne objekty a na výslednej fotografii budú niektoré prvky vyzerať ako veľmi malé.

 

Hneď pri troch nových modeloch optimalizoval Canon minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť pre použitie
v makrofotografii. Výsledkom je 0,5 -násobné maximálne zväčšenie, a teda aj obraz zodpovedajúci polovici skutočnej veľkosti snímaného objektu. Napríklad objektív Canon TS-E 135mm f / 4L MACRO dodrží uvedeného zväčšenia aj pri robení záberov zo vzdialenosti len 49 centimetrov. Tieto vlastnosti sú dôležité najmä počas štúdiového fotenia s využitím umelého osvetlenia. Uľahčujú nájdenie takej pozície svetelného zdroja, ktorá zaistí najlepšie možné výsledky.

 

Spoločnosť Canon aj naďalej pokračuje v tradícii využívania vysoko kvalitného a úplne presne lisovaného skla. Objektívy TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO tak ponúkajú vysoké rozlíšenie v celej ploche záberu a veľmi malé skreslenie. Základom všetkých troch modelov je inovatívna optika umožňujúca eliminovať lom svetelných lúčov, ktoré môžu ovplyvňovať presnosť zaostrenia, a UD prvky s ultra nízkym rozptylom zabezpečujúce vysokú ostrosť výslednej snímky. Nechýba ani dokonale vyladená povrchová úprava pre perfektné vyváženie farieb a eliminácia prípadných dvojitých okrajov.

 

Kľúčové vlastnosti objektívu EF 85 mm f / 1.4L IS USM:

 • Špičková optická kvalita vďaka pokročilým optickým technológiám
 • Vysoká svetelnosť umožňujúca rýchle zaostrenie pri všetkých svetelných podmienkach
 • Plynulá a presná stabilizácia obrazu až 4 EV
 • Citlivé, veľmi rýchle a presné automatické zaostrenie
 • Odolná konštrukcia vrátane vynikajúcej odolnosti voči poveternostným podmienkam

 

Kľúčové vlastnosti zariadenia TS-E 50 mm f / 2.8L LENS MACRO:

 • Maximálna kontrola nad hĺbkou ostrosti pre nápadité kreatívne efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Ohnisková vzdialenosť 50 mm, ktorá je ideálna pre produktovú fotografiu aj pre fotenie architektúry alebo krajiny

 

Kľúčové vlastnosti objektívu 90 mm f / 2.8L TS-E MACRO:

 • Maximálna kontrola nad zaostrením pre nápadité tvorivé efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Dokonalá ostrosť pre lepšie portréty aj fotografie produktov

 

Kľúčové vlastnosti objektívu TS-E 135 mm f / 4L MACRO:

 • Maximálna kontrola nad zaostrením pre nápadité tvorivé efekty
 • Rýchla a presná úprava perspektívy aj zbiehajúcich sa línií priamo vo fotoaparáte
 • Doladenie zaostrenia na detail pri makrofotografii s pomerom zväčšenia 1: 2
 • Špičková optická konštrukcia
 • Skvelé a absolútne ostré štúdiové snímky pri fotení z väčšej vzdialenosti

 

Výkonný a kreatívny dvojitý makroblesk Lite MT-26EX-RT

 

BRATISLAVA, 29. augusta 2017 - Spoločnosť Canon dnes predstavila nový vysoko výkonný dvojitý makroblesk Macro Twin Lite MT-26EX-RT pre profesionálne fotografovanie. Najnovší prírastok do rodiny bleskov značky Canon stavia na širokej škále funkcií svojho predchodcu, modelu MT-24EX, a môže sa pochváliť lepším svetelným výkonom, väčšou flexibilitou, vyššou odolnosťou aj širšou použiteľnosťou.
Canon MT-26EX-RT je ideálny pre fotenie v stiesnených priestoroch a uplatnenie tak nájde napríklad
v produktovej fotografii, v stomatológii alebo pri robení snímok jedla a detailných záberov divokej zveri.

 

Veľký svetelný výkon

Canon Lite MT-26EX-RT využíva dve pohyblivé hlavy s bleskovými výbojkami, ktorými možno okolo objektívu otáčať v päťstupňových intervaloch a nakláňať ich smerom od i ku snímanému objektu.
To umožňuje používateľom prispôsobiť svoje osvetlenie tak, aby zodpovedalo ich predstavivosti a zachytili najpresnejšie detaily na fotografiách. Nový fotoaparát je perfektným pomocníkom pri fotografovaní produktov či portrétov, kde je absolútne nevyhnutné starostlivé osvetlenie. Svietidlá tiež obsahujú biele LED diódy s vysokým jasom, ktoré umožňujú bezproblémové zaostrovanie a pohodlné posúdenie vplyvu osvetlenia na výsledný obraz ešte pred jeho zachytením. Kombinované smerné číslo pre obe výbojky, ktoré vyjadruje schopnosť blesku osvietiť objekt pri konkrétnej citlivosti snímača a vopred definovanom uhle, je oproti modelu MT-24EX vyššia. Nový blesk sa môže pochváliť hodnotou Gn26 (citlivosť ISO 100), ktorá zabezpečí perfektne nasvietené fotografie.

 

Súčasťou modelu Lite MT-26EX-RT sú aj nové pripevňovacie difúzory (pre každú hlavu blesku), ktoré zaisťujú mäkší rozptyl svetla a predchádza tak príliš tvrdému podaniu výsledného obrazu. Výkon blesku môžu používatelia znížiť a zabezpečiť správnu expozíciu aj v prípade maximálneho otvorenia clony
u objektívov s vysokou svetelnosťou alebo pri robení záberov zblízka. Čas potrebný na nabitie blesku je pri modeli Lite MT-26EX-RT len 5,5 sekundy, prípadne 2,5 sekundy pri použití voliteľného kompaktného batériového zdroja CP-E4N. Okrem toho sa na paneli LCD zobrazí proces nabíjania. Vďaka rýchlemu nabíjaniu majú používatelia istotu, že ich blesk bude vždy pripravený na obstaranie perfektnej
snímky - napríklad pri fotení divokej zveri, kde záleží naozaj na každej sekunde. Používatelia ocenia aj dlhšiu životnosť bleskových výbojok, čo výrazne znižuje potrebu pravidelnej údržby.

 

Flexibilné ovládanie pre maximálnu kreativitu

Canon MT-26EX-RT dostal do vienka aj podporu rádiového riadenia ostatných bleskov Speedlite. Najnovší model vám umožní bezdrôtovo ovládať až 15 ďalších bleskov v piatich skupinách, takže fotografi môžu získať lepšie osvetlenie alebo jednoducho nasvietiť pozadie záberu, aby zdôraznili snímaný predmet. Canon MT-26EX-RT dokáže ovládať expozíciu Speedlites rôznymi spôsobmi. Hodnoty pre plne automatickú expozíciu môže zmerať priamo fotoaparát prostredníctvom rádiového ovládania s využitím E-TTL a výkon jednotlivých bleskov môžu používatelia nastavovať ručne a ponechať si teda maximálnu kontrolu nad nasvietením scény vrátane zaistenia konzistentného osvetlenia. Okrem toho môže každý blesk použiť inú metódu kontroly expozície a v rámci jedného záberu môžete kombinovať napríklad ručné nastavenia pomocou meraní E-TTL. Vďaka všetkým týmto funkciám je práca s bleskom ešte flexibilnejšia a plne prispôsobiteľná špecifickým požiadavkám.

 

Za väčšou mierou kontroly a rýchlejším aj pohodlnejším používaním modelu Lite MT-26EX-RT stojí tiež prepracované používateľské rozhranie a ovládacie prvky, ktoré vychádzajú z riadiaceho panela blesku Speedlight 600EX II-RT. Používatelia tak majú k dispozícii rad nových vlastností a funkcií uvedených spoločnosťou Canon práve s modelom 600EX II-RT, ktoré využívajú sánky pre príslušenstvo. A to vrátane nového zaisťovacieho mechanizmu kovovej upevňovacej pätky, ktorý umožňuje spoľahlivo pripojiť, alebo odpojiť blesk od fotoaparátu jediným dotykom.

 

Kľúčové vlastnosti dvojitého makroblesku Lite MT-26EX-RT:

 • Dve výkonné a flexibilné hlavy blesku s rýchlym nabíjaním
 • Vysoko jasné biele LED diódy pre ľahké zaostrovanie aj pri zlých svetelných podmienkach
 • Bezdrôtové optické a rádiové ovládanie iných bleskov Speedlite
 • Možnosti kreatívneho osvetlenia a používateľské funkcie pre dokonalé osvetlenie scény

 

Nový systémový fotoaparát EOS M100

 

BRATISLAVA, 29. augusta 2017 – Spoločnosť Canon predstavila svoj najnovší prírastok do rodiny systémových kompaktov - EOS M100. Toto malé a štýlové zariadenie je prísľubom neuveriteľnej kvality obrazu.

 

Vďaka svojmu kompaktnému a štýlovému telu je fotoaparát Canon EOS M100 navrhnutý pre každodenné používanie a umožňuje spontánne zaznamenávať každodenné chvíle a najdôležitejšie životné udalosti. K dispozícii je tiež široká škála kreatívnych filtrov a bezdrôtovej konektivity, ktorá vám umožní zachytiť absolútne úžasné obrázky a začať ich zdieľať na sociálnych sieťach v priebehu niekoľkých sekúnd.

 

Voľný prechod kreatívnych nápadov

Canon EOS M100 je fotoaparát, ktorý pomáha používateľom realizovať svoje kreatívne vízie a zlepšiť ich fotografické zručnosti. Fotografovanie s týmto modelom je veľmi jednoduché, EOS M100 sa môže pochváliť intuitívnym dotykovým ovládaním a kreatívnymi filtrami, takže prechod od smartfonu
k fotoaparátu je úplne bezproblémový. A vďaka nápovediam, ktoré sa zobrazujú na displeji, budú používatelia rýchlo chápať správanie jednotlivých nastavení. Canon EOS M100 tak ponúka všetko, čo potrebujete na vytvorenie profesionálnych fotografií, či už ide o obrázky s krásnym rozostreným pozadím alebo zábery s dôrazom na detail.

 

Najnovší systémový fotoaparát značky Canon je skvelým nástrojom aj pre tvorbu video blogov a pre zhotovovanie selfie snímok. Vďaka výklopnému displeju a režimu selfie sa tento typ záberov podarí hneď na prvýkrát. K dispozícii je aj režim Smooth Skin, ktorý fotografuje v piatich rôznych úrovniach, aby sa zabezpečil prirodzenejší odtieň. Výsledné fotografie sú vďaka tomuto režimu vždy dokonalé, či už ide
o selfie snímky alebo zábery priateľov.

 

Vysoká kvalita v malom tele

Hoci nový model má vzhľad a hmotnosť kompaktu, ponúka v skutočnosti výhody najnovšej technológie, ktorá je k dispozícii majiteľom profesionálnych fotoaparátov. Canon EOS M100 je pripravený na používanie takmer okamžite po zapnutí, takže používatelia si budú istí, že nezmeškajú žiadny dôležitý moment a nebudú musieť robiť kompromisy, ktoré súvisia s kvalitou obrazu. Bez ohľadu na to, či prevládajú zlé svetelné podmienky alebo je jasný slnečný deň, sú výsledkom stlačenia spúšte veľmi ostré a živé fotografie, ktoré prekonávajú všetko, s čím sa doteraz bežní používatelia stretli. Dosiahnutie technickej dokonalosti obrázkov nikdy nebude vážnou výzvou, a to ani v prípade videí.

 

Jednoduché použitie

Vďaka jednoduchým pokynom zobrazovaným na displeji je zvládnutie jednotlivých režimov fotenia aj širokej škály nastavení veľmi jednoduché a používatelia si tak bezproblémovo osvoja techniky, ktoré im umožnia zaobstarať naozaj živé zábery. Používanie fotoaparátu významne zjednodušuje aj dotykový displej, pomocou ktorého je ovládanie EOS M100 rovnako jednoduché, ako by išlo o smartfón. Používatelia môžu napríklad ľahko listovať jednotlivými snímkami alebo ich zväčšovať a zmenšovať roztiahnutím alebo stiahnutím prstov.

 

Výsledný štýl podľa osobného vkusu

Canon EOS M100 je k dispozícii v čiernej, bielej a šedej variante a v prípade obalu na telo si môžu používatelia vyberať hneď z deviatich farieb, od elegantnej čiernej až po žiarivo tyrkysovú. Výsledná kombinácia tak bude zodpovedať individuálnemu vkusu každého majiteľa a právom si zaslúži pozornosť okolia. Používatelia tiež ocenia pohodlné nosenie a bezpečnejšie používanie počas fotenia. Stačí pripevniť popruh a zavesiť fotoaparát na rameno alebo na krk. Rovnako ako u obalov, aj v prípade popruhu si používatelia môžu vybrať z niekoľkých variantov a výsledné dizajnové poňatie majú úplne vo svojich rukách.

 

Neustále v spojení

S novým fotoaparátom je úplne bezproblémové aj nahrávanie snímok na Facebook alebo do služby Instragram. Súčasťou EOS M100 je totiž aj Wi-Fi konektivita a podpora technológie Bluetooth. Po pripojení môžu používatelia pomocou aplikácie Canon Camera Connect sťahovať snímky priamo do chytrého zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android[1], bez toho aby museli vziať fotoaparát do ruky. Vďaka praktickému prepojeniu pomocou Wi-Fi môžu používatelia v prípade potreby všetky svoje fotografie aj filmy ľahko zálohovať do cloudu. Už nikdy sa preto nebudú musieť obávať, že o svoje najvzácnejšie spomienky navždy prídu.

 

Široká kompatibilita spĺňa všetky požiadavky

Používatelia EOS M100 môžu v každej situácii použiť objektív, ktorý bude presne zodpovedať ich konkrétnym tvorivým zámerom a autorským ambíciám. Či už ide o fotenie krajiny alebo portrétu. Rovnako ako samotný fotoaparát sú malé a ľahké aj jednotlivé objektívy sytému EOS M a nepredstavujú teda pre fotografické dobrodružstvo žiadnu brzdu. Vďaka špeciálnemu upevňovaciemu adaptéru je možné použiť aj akýkoľvek ďalší objektív zo systémov EF a EF-S[2]. Používatelia tak majú na výber z ešte širšej ponuky a v nadväznosti na zdokonaľovanie svojho fotografického umu môžu ľahko vymeniť existujúci objektív za lepší.

 

Canon EOS M100 je moderný a kvalitný fotoaparát, ktorý vám umožní zachytiť svet novými úžasnými spôsobmi. Vďaka kreatívnym filtrom aj vysokej obrazovej kvalite získava bežné fotenie úplne nový rozmer a výsledkom je, že každý snímok bude stáť za zverejnenie, napríklad na Instagrame. EOS M100 zachytí všetky životné udalosti vo forme nádherných fotografií, na ktoré budú používatelia hrdí a budú ich ochotne zdieľať so svojou rodinou a priateľmi. Vďaka kompaktnému a ľahkému telu je tento systémový fotoaparát absolútne perfektným nástrojom pre vytváranie hmatateľných spomienok, ku všetkým zážitkom a za každej situácie. 

 

[1] Len s operačným systémom iOS 8.4 (alebo novším) a Android 5.0 (alebo novším)

[2] Objektívy ani upevňovací adaptér nie sú súčasťou dodávky a je nutné ich zakúpiť samostatne.

Canon predstavuje 4 nové špičkové objektívy, mirrorless a makro blesk
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...