Canon PowerShot G16, PowerShot S120, SX 510HS a SX 170IS

Novinka  /  Tlačová Správa / 23.08.2013 / 00:00

22. augusta 2013 - Spoločnosť Canon rozširuje a inovuje modely PowerShot G16 a PowerShot S120 svoj rad fotoaparátov PowerShot. Oba nové prístroje dokazujú bezkonkurenčnú odbornosť spoločnosti Canon v oblasti spracovania obrazu a návrhu objektívov. Fotoaparáty boli skonštruované tak, aby v rámci radu pokročilých kompaktných modelov Canon ponúkli ďalší posun úrovne obrazovej kvality a výkonu. Oba prístroje dosahujú pôsobivé rýchlosti a vysoké reakčné schopnosti.
Srdcom oboch modelov je nový obrazový procesor spoločnosti Canon DIGIC 6. Ide o výkonnú platformu, ktorá umožňuje vytváranie výnimočných snímok. Vysoký výkon procesora DIGIC 6 poskytuje užívateľom možnosť rozšíriť ich fotografické spektrum činností a vytvárať ohromujúce fotografie v širokej palete situácií. Riešenie Canon HS Systému kombinuje procesor DIGIC 6 a vysoko citlivý 12,1 megapixelový obrazový snímač CMOS (veľkosť 1/1.7). Spoločne vytvárajú fotografie so širokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom a vysokou úrovňou detailov. Deje sa tak aj za horších svetelných podmienok, kedy citlivosť snímačov je možné nastaviť až na hodnotu ISO 12 800.
Oba fotoaparáty, so zvýšenou rýchlosťou a výkonom, ponúkajú superrýchle snímanie a prevádzkové vlastnosti. Napríklad kontinuálne snímanie dosahuje rýchlosť približne 9 snímok za sekundu. Fotografi môžu tiež profitovať z výrazne vylepšenej rýchlosti automatického ostrenia. Model PowerShot G16 je teraz o 41 percent rýchlejší ako jeho predchodca PowerShot G15. Rýchlosť automatického ostrenia fotoaparátu PowerShot S120 prekonáva staršie PowerShot S110 o 50 percent. Pritom už modely G15 a S110 boli výrazne rýchlejší ako ich predchodcovia z radov G a S.

PowerShot G16

Model PowerShot G16 disponuje objektívom s vysokou svetelnosťou (f/1.8-2.8), ktorý bol navrhnutý s pomocou vysoko refrakčných skiel a unikátnych materiálov na ich povrchovú úpravu. Päťnásobný optický zoom ponúka obrovskú univerzálnosť použitia. Hodnota clony pri najkratšej ohniskovej vzdialenosti 28 mm činí f/1.8, pri maximálnej ohniskovej vzdialenosti s hodnotou 140 mm ide o f/2.8. Fotografi vďaka týmto parametrom získavajú väčšiu slobodu pri fotografovaní v horších svetelných podmienkach. Využijú rýchle časy uzávierky na bleskové zachytenie pohybu a to aj v situácii, keď pracujú s plným rozsahom optického zoomu.
S radom kompaktných fotoaparátov PowerShot G sa spája aj rad špecifických štýlových a funkčných vlastností. Model G16 ponúka široké spektrum prvkov manuálneho ovládania a excelentnú ovládateľnosť pre každodenné použitie. Prístroj je ľahký a jeho robustné hliníkové telo z neho robí ideálny doplnok digitálnych zrkadloviek. Bol navrhnutý pre rýchle ovládanie jednou rukou. Fotoaparát obsahuje dvojúrovňový ovládací prvok Control Dial, samostatné tlačidlo Movie Button, prispôsobiteľné tlačidlá Front Dial, Rear Dial a Shortcut. Užívatelia môžu prístroj medzi jednotlivými snímkami ovládať rýchlo a jednoducho. Model G16 je zároveň prvým prístrojom z rodiny G, ktorý disponuje bezdrôtovým rozhraním Wi-Fi.

Fotoaparáty radu Canon G predstavujú atraktívnu voľbu pre pokročilých používateľov. Z výsledkov prieskumu, ktorý bol realizovaný na stretnutí Canon Professional Network vyplynulo, že majitelia prístrojov radu G je z 83% využívajú pre osobnú fotografiu a 53% pre profesionálne účely. Tieto výsledky poukazujú na dôveru, ktorú profesionálni fotografi k prístrojom radu G majú. Využívajú ich ako druhý fotoaparát pri svojej každodennej práci a súčasne pre zhotovovanie drahocenných osobných momentiek.

PowerShot S120

Fotoaparát PowerShot S120 je prvým modelom rady S a svetovo najtenší prístroj, ktorý disponuje objektívom f/1.8. Ide o objektív s veľmi širokým ohniskom 24 mm, svetelnosťou f/1.8 a päťnásobným optickým zoomom, ktorý poskytuje vysokú flexibilitu pre vytváranie snímok vo všetkých situáciách. Objektív vďaka širokému ohnisku, päťnásobnému zoomu a vynikajúcej svetelnosti poskytuje krásne výstupy, a to aj v zlých svetelných podmienkach. Širokouhlý záber predstavuje ideálny nástroj pre snímanie rozsiahlych scén. Päťnásobný optický zoom zase umožňuje výrazne priblížiť fotografované objekty. Vďaka týmto vlastnostiam môže fotoaparát slúžiť pre snímanie širokého spektra situácií.

Model S120 demonštruje perfektnú rovnováhu medzi veľkosťou a vynikajúcou obrazovou kvalitou. Okrem iného ponúka mnoho manuálnych ovládacích prvkov v kompaktnom a tenkom tele. Obrázky je možné prostredníctvom rozhrania Wi-Fi zdieľať priamo s prenosnými zariadeniami a sociálnymi sieťami. Dôležité nastavenia môžu byť upravované mnohými spôsobmi - samostatnými kontrolnými tlačidlami, dotykovým panelom s uhlopriečkou 7,5 cm, alebo otočným prvkom Lens Control Ring. Fotograf má vždy istotu, že plne ovláda prístroj.

Kreatívna flexibilita s manuálnou kontrolou

Oba modely ponúkajú podobný rozsah ovládania a kontroly nad prístrojom, akým disponujú digitálne zrkadlovky Canon EOS. Dôležité nastavenia expozície možno vykonávať manuálne. Fotoaparáty tiež ponúkajú snímanie v rôznych pomeroch strán a podporujú formát RAW pre maximálnu slobodu pri spracovaní a postprodukcii.

Kreativitu fotografov povzbudia tiež dva novo vyvinuté kreatívne filtre - Hviezdy a Rozostrenie pozadia. Zdokonalené boli aj schopnosti režimu HDR. Filter Star (Hviezda) pracuje s vysokou citlivosťou ISO aj za nočných svetelných podmienok. Ponúka tri prednastavené režimy - Star nightscape, Star Trails a Star Time-lapse movie. Vďaka nim môžu užívatelia zhotovovať autentické zábery nočnej hviezdnej oblohy. Režim rozostrenia pozadia rýchlo vytvára efekt malej hĺbky ostrosti a zdôrazní hlavný predmet kompozície.

Čistý obraz vďaka inteligentnému stabilizátoru obrazu

Preslávená technológia stabilizátora obrazu spoločnosti Canon potláča rozmazanie fotografií a nestabilné zábery pri natáčaní videí. Inteligentný IS automatický sníma situáciu a aktivuje najvhodnejší režim stabilizátora obrazu zo siedmich prednastavených variantov. Oba modely sú vybavené vylepšeným päťosým dynamickým režimom, ktorý znižuje chvenie fotoaparátu, ku ktorému zvyčajne dochádza pri natáčaní videí v idúcich vozidlách alebo pri chôdzi.

Zostaňte pripojení

Oba modely disponujú Wi-Fi konektivitou, vďaka ktorej je možné bezdrôtovo zdieľať a nahrávať cenné spomienky na sociálne siete, ak je k dispozícii internetové pripojenie, alebo prostredníctvom prenosných zariadení, ako sú chytré telefóny a tablety. Fotoaparáty podporujú aj značenie polohy pomocou GPS cez mobilný telefón a následné pridanie lokalizačných údajov k fotografiám pomocou aplikácie Canon pre chytré telefóny alebo tablety. Nová funkcia synchronizácie obrazu je zárukou jednoduchého ukladania snímok. Užívatelia si môžu vybrať a posielať obrázky cez Wi-Fi pomocou funkcie Image Sync, ktorá inteligentne určí najlepší spôsob zálohy dát, a to buď prostredníctvom on-line úložisko na cloud, alebo na registrovanom počítači. Synchronizácia prebehne automaticky.

Ostré a jasné Full HD videá

PowerShot G16 a PowerShot S120 podporujú nahrávanie Full HD videí (1920x1080) 60p so záznamom stereofónneho zvuku - ideálne pre natáčanie kreatívnych a vysoko kvalitných videí. U oboch fotoaparátov je možné používať optický zoom počas nahrávania, zatiaľ čo funkcia Tracking AF zabezpečuje, aby obraz počas natáčania zostal jasný a ostrý. PowerShot G16 ponúka jemné a detailné spracovanie videí a pokročilú technológiu redukcie šumu až 60p, pre natáčanie skvelých videí aj pri ťažkých svetelných podmienkach. Užívatelia môžu zaostriť aj manuálne pred nahrávaním videa, pomocou čoho môžu zacieliť a zvýrazniť oblasti s najvyšším kontrastom pre dosiahnutie absolútne presného zaostrenia. Pre jednoduchšie kompatibilitu so smartfónmi a tabletmi zaznamenávajú fotoaparáty PowerShot S120 a G16 videa vo formáte MP4, filmy sa dajú ľahko prekódovať priamo vo fotoaparáte. Pre rýchle a jednoduché zdieľanie videí možné skomprimovať súbor s filmom až o 88%.

PowerShot G16 kľúčové vlastnosti:

Svetelný objektív: f/1.8-2.8, 28 mm, 5x zoom
HS systém: 12.1 MP CMOS, DIGIC 6
Inteligentný IS s 5ti osou stabilizáciou filmu
Superrýchla sekvencie až 9,3 snímky za sekundu
7.5 cm (3.0 ") LCD; optický hľadáčik
Predný otočný volič, plný manuál, RAW
Full HD (60fps)
Wi-Fi; GPS cez mobilný telefón
Režim „Hviezdy“
Široká ponuka príslušenstva

PowerShot S120 kľúčové vlastnosti:

24 mm objektív: f/1.8, 5x zoom
HS systém: 12.1 MP CMOS, DIGIC 6
Inteligentný IS s 5ti osou stabilizáciou filmu
Superrýchla sekvencie: až 9.4 snímkov za sekundu
7.5 cm (3.0 ") dotykový displej
Predné otočný volič, plný manuál, RAW
Full HD (60fps)
Wi-Fi; GPS cez mobilný telefón
Režim „Hviezdy“
Voliteľne - vodotesné puzdro až do 40 m

 

Canon PowerShot SX510 HS

Ponúka väčšiu flexibilitu pre zachytenie rôznych situácií, jeho výkonný 30x optický zoom zabezpečuje ostré snímky v celom rozsahu zoomu aj za zhoršených svetelných podmienok. 24mm ultra-širokouhlý objektív je ideálny pre zachytenie čohokoľvek od širokých záberov krajiny po skupinové snímky priateľov. PowerShot SX510 HS používa systém HS, ktorý kombinuje 12,1 megapixelový vysoko citlivý CMOS snímač s procesorom DIGIC 4. Táto výbava umožňuje SX510 HS zachytiť atmosféru aj za zhoršených svetelných podmienok, ako je napríklad súmrak, pri zachovaní reálnych farieb s minimom rozmazania a bohatými detailmi. PowerShot SX510 HS umožňuje vďaka Wi-Fi konektivite zdieľať fotografie a videá na sociálnych sieťach ako je Facebook ®, Flickr a YouTube priamo z fotoaparátu alebo pomocou chytrých telefónov a tabletov s bezplatnou aplikáciou Canon CameraWindow. Vďaka aplikácii Canon smartphone môžu užívatelia pomocou GPS vo svojom smartphone či tablete priradiť k fotografiám presné miesto, kde boli zhotovené. Okrem vynikajúcich statických snímok, ponúka PowerShot SX510 HS možnosť nahrávať Full HD (1080p) videa s kompletným stereofónnym zvukom. Pre dramatické zachytenie rýchlej akcie má SX510 HS režim Super Slow Motion Movie, vďaka ktorému vám nikdy neuniknú rýchlo sa pohybujúce objekty.

Hlavné rysy:

HS Systém: 12,1 MP CMOS, DIGIC 4
30x ultra zoom fotoaparát s 24mm širokouhlým objektívom
Inteligentný IS, vylepšené dynamické IS
Wi-FI, GPS cez mobilný telefón
Full HD, HDMI
Veľký 7,5 cm (3,0 ") LCD displej
Inteligentná automatická detekcia 32 scén
Zoom Framing Assist
Plne manuálne ovládanie


Canon PowerShot SX170 IS

Kompaktný a ľahko použiteľný PowerShot SX170 IS sa pýši univerzálnym 28 mm širokouhlým objektívom s 16x optickým zoomom. Objektív umožňuje užívateľom používať celú škálu scenárov, od skupinových snímok na večierkoch, po detailné fotografie zvierat na safari. 16 megapixelový snímač SX170 IS ponúka zachytenie nápaditých detailov a živých farieb v snímkach, na ktoré budú užívatelia právom hrdí. PoweShot SX170 IS je tiež schopný zachytiť neopakovateľné okamihy pomocou vysoko kvalitných HD videí.

Hlavné rysy:

16MPx snímač
16x optický zoom, 28mm širokouhlý objektív Canon
Inteligentný IS
Veľký 7,5 cm (3,0 ") LCD displej, rady a tipy
Inteligentná automatická detekcia 32 scén
HD videa
Zábavné kreatívne filtre
Plne manuálne ovládanie
režim ECO
Nabíjateľná lítium-iónová batéria

Galéria k článku


Canon PowerShot G16, PowerShot S120, SX 510HS a SX 170IS
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...