Aktualizácia firmvéru pre fotoaparáty Fujifilm X-T1

Aktualizácia firmvéru pre fotoaparáty Fujifilm X-T1

Novinka  /  Tlačová Správa / 11.05.2015 / 00:00

Významná aktualizácia firmvéru pre fotoaparáty Fujifilm X-T1

(nový AF systém pre lepšie zaostrovanie pohybujúcich sa objektov a ďalšie vylepšenia)


Fujifilm Corporation oznámila, že na konci júna 2015 vydá bezplatnú aktualizáciu firmvéru pre Fujifilm X-T1 a Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition. Nový firmvér prináša systém automatického zaostrovania s vylepšením automatického zaostrovania, a ostatné vylepšenia vzhľadom na spätnú väzbu od našich užívateľov.
Táto Aktualizácia nadväzuje na predchádzajúcu zlepšenie funkčnosti pre X-T1 z 18. decembra 2014 a dokazuje že Fujifilm načúva spätnej väzbe svojich zákazníkov.


Firmware - dátum vydania: koniec júna 2015
Verzia firmware: FUJIFILM X-T1: Ver.4.00

 

Vylepšenia ktoré prináša aktualizácia firmwaru:

1. NOVÝ AF SYSTÉM
(1) Nový systém AF so Zone a Wide / Tracking režimom pre jednoduché zachytenie pohybujúcich sa objektov
Systém AF dopĺňa rýchly a presný 49-single-bodový systém autofokusu s novými Zone a Wide / Tracking režimami, ktoré využívajú 77 bodov automatického ostrenia a cez širšiu oblasť umožnia podstatne zlepšiť schopnosť fotoaparátu zachytiť pohybujúce objekty.

Režim Zone umožňuje užívateľom vybrať si 3x3, 5x3 alebo 5x5 zónu z 77-bodovej AF oblasti. V kombinácii so zaostrovacím režimom AF-C, fotoaparát pokračuje v sledovaní objektu uprostred vybranej zóny. 3x3 a 5x3. ponúka extra rýchle zaostrovanie s využitím vstavaných pixelov s fázovou detekciou.

V režime Wide / Tracking, fotoaparát zobrazí priestor v centre pozornosti, ktorá sa identifikuje automaticky zo 77-bodovej AF oblasti (Wide v AF-S režime) a sleduje zaostrovacie pole predmetu v celej 77-bodovej AF oblasti (sledovanie v AF-C režime ). Tým je možné udržiavať zaostrenie predmetu, ktorý sa pohybuje v zvislom smere, vo vodorovnom smere, tam a späť.

(2) Zlepšenie presnosti AF Single-point AF rozdeľuje zaostrovacie polia na menšie časti, aby presnejšie určil vzdialenosť k objektu pre ešte väčšiu presnosť zaostrenia. Vstavané pixely fázovej detekcie majú detekčný rozsah 0,5 EV, čo predstavuje zlepšenie oproti predchádzajúcemu 2.5EV a umožňuje rýchle zaostrenie v podmienkach slabého osvetlenia a v situáciách s nízkym kontrastom.

(3) Očná AF detekcia Aktualizácia firmware poskytuje očnú AF detekciu, ktorá automaticky detekuje a zaostrí na ľudské oči. Funkcia umožní ľahko zamerať sa na oči aj v sťažených podmienkach, napr. pri snímaní portrétu s malou hĺbkou ostrosti a získať krásny bokeh.

(4) Auto Macro režim
Aktualizácia firmware zavádza pre makro funkciu Auto, ktorá automaticky prepne fotoaparát do režimu Makro pri zachovaní bežnej rýchlosti AF. Už nemusíte stlačiť tlačidlo Makro a iniciovať ho zblízka. Táto aktualizácia odstraňuje Makro funkciu priradenú k tlačidlu Makro, čo umožní priradiť inú funkciu k tlačidlu.

(5) zlepšenie AF v režimu pre video
Optimalizovaný algoritmus poskytuje prirodzenejší a plynulejší AF počas natáčania videa.

 

 

2. ĎALŠIE VYLEPŠENIA
(1) Lepšie ovládanie nastavenia expozičných časov
Keď je rýchlosť uzávierky režimov nastavená na T a typ spúšte na Mechanická + Elektronická, môžete použiť príkazový voliča na nastavenie plného rozsahu expozičných časov 30-1/32000s. Predtým bol čas obmedzený na 30-2s. To znamená, že môžete meniť rýchlosť uzávierky v širšom rozsahu, bez toho aby ste museli meniť pozíciu aparátu. To je užitočné najmä pri fotografovaní na výšku s pripojeným gripom VG-XT1.

(2) Nastavenie expozičnej kompenzácie pri manuáli.
Môžete použiť korekciu expozície cez volič a vykonať úpravy expozície pri fotografovaní v režime manuálnej expozície s nastavením ISO Auto.

(3) Jemnejšie línie a pomocná mriežka zlepšuje viditeľnosť scény.
Čiary a pomocná mriežka, ktoré si môžete zvoliť v zobrazení na obrazovke v nastavení, boli zmenené na jemnejšie, čo uľahčuje náhľad na snímaný objekt .

(4) Názov tichého režimu bol zmenený, aby nedošlo k zámene
Silent Mode bol premenovaný na "SOUND & FLASH OFF".

 

Link na aktualizáciu firmwaru - www.fujifilm.com/x-t1/ver4/
Tento firmware je exkluzívny pre Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition. Firmware je softvér, ktorý pracuje len s telom fotoaparátu.

Aktualizácia firmvéru pre fotoaparáty Fujifilm X-T1
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...