Ako s ľahkosťou prepojiť smartphone s ďalekohľadom

Ako s ľahkosťou prepojiť smartphone s ďalekohľadom

Novinky  /  PRO.Laika / 07.05.2020 / 11:50

Celestron NexYZ spája váš smartfón s  binokulárnym, monokulárnym ďalekohľadom, zameriavačom, čí mikroskopom, takže môžete pomocou okulára snímať obrázky a videá.Funguje so širokou škálou modelov mobilných telefónov vrátane všetkých najnovších zariadení od spoločností Samsung a Apple.

Na rozdiel od iných adaptérov je Celestron NexYZ vybavený trojsmernými ovládačmi (osi X, Y a Z), ktoré dokonale zladia fotoaparát telefónu s okulárom za pár sekúnd. Systém svoriek umožňuje umiestniť telefón v režime fotenia na šírku, na rozdiel od portrétu, ktorý je tak často charakteristickým znakom väčšiny obrázkov v smartfónoch. Celestron NexYZ sa vďaka svojej robustnej a trvácnej konštrukcii s kovovým rámom a polymérnym telom vyznačuje veľkou odolnosťou v teréne.Pripevnenie telefónu k adaptéru je jednoduché a rýchle. Telefón je pevne uchytený na svojom mieste a tak sa nemusíte obávať, že vypadne, keď sa pohybujete. Potom nastavíte polohu telefónu pomocou otočných gombíkov osi X a Y. Gombík osi Z umožňuje spustiť alebo zdvihnúť telefón, aby ste eliminovali vinetáciu.

 

 

Celestron NexYZ je vhodný pre akékoľvek okuláre s priemerom od 35 mm do 60 mm, vrátane ďalekohľadov s okulármi s rozmermi 1,25 ”a 2”, s pozorovacími okulármi, monokulármi a ďalekohľadmi. Celestron NexYZ je možné pripojiť na mikroskopy pridaním pribaleného adaptérového krúžku, ktorý zmenšuje použiteľný priemer až na 25 mm, čo je veľkosť štandardného mikroskopického okulára. Platforma NexYZ je plne nastaviteľná a zmestí sa na ňu akékoľvek zariadenie. Dokonca aj väčšie smartphony ako iPhone 8 Plus a najnovšie zariadenia Samsung Galaxy . Ak chcú viacerí ľudia fotografovať cez optiku, jednoduché pružinové svorky NexYZ uľahčujú vybratie jedného zariadenia a jeho výmenu za pár sekúnd. Celestron NexYZ je tak ideálnym riešením pre hviezdne večierky, kde každý chce fotgrafovať.

 

 

Čím sa Celestron NexYZ líši od iných adaptérov pre smartfóny? Trojosové nastavenie. Väčšina adaptérov sa spolieha na dokonalé umiestnenie telefónu na platformu a ponúka len obmedzené nastavenie v dvoch osiach. Ale NexYZ vám dáva silu umiestniť telefón na plošinu, centrovať ho cez okulár pomocou gombíkov X a Y a potom sa pohybovať nahor alebo nadol cez okulár, až kým nebudete mať vo svojom zábere celé zorné pole. Toto nastavenie je veľmi presné a je rýchlejšie a ľahšie ako s inými adaptérmi. Od začiatku do konca proces trvá iba 30 sekúnd vrátane času potrebného na vloženie telefónu do NexYZ, pripojenie NexYZ k okuláru, spustenie aplikácie fotoaparátu a centrovanie kamery cez okulár pomocou gombíkov. Ak prepínate telefóny, okuláre alebo optické prístroje, na opätovné centrovanie fotoaparátu na nový okulár budete potrebovať iba malé úpravy.

 

 

Celestron NexYZ sa hodí pre ďalekohľady, zameriavače, monokuláre a mikroskopy. Nehodí sa na puškohľady.

 

Celestron NexYz si môžte kúpiť v našom e-shope.

Ako s ľahkosťou prepojiť smartphone s ďalekohľadom
0 5 with 0
 
počet hodnotení: 0

Komentáre

  • Vladimir Kollar / 12.05.2020 07:39:59
    Vazena redakcia.Dajte odcestovat tento skutočne zaujimavy adapter schopnemu birderovi astrofotografovi.Optimalne to vidim na monokular strednej cenovej kategorie a mobil by som tiež zvolil v podobnej cenovej lige.
  • Pavol Kušnír / 13.06.2020 20:41:38
    Mne postačuje 60 x optický zoom vo fotoaparáte Lumix FZ 72. Nemusím prepojovať mobil s monokulárom.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...