Slovenská premiéra Nikon Z8 v PRO.Laika

Slovenská premiéra Nikon Z8 v PRO.Laika

Predvádzacie akcie  /  PRO.Laika

Milí priatelia fotografie,
 
srdečne vás pozývame na predstavenie horúcej novinky Nikon Z8 v predajni PRO.Laika. Príďte si vyskúšať tento výkonný a agilný profesionálny mirrorless fotoaparát radu Z.

Úplne nový fotoaparát Z 8 prináša množstvo funkcií modelu Z 9 v ľahkom tele. Predstavuje ideálny hybridný fotoaparát pre tvorcov, ktorí chcú ľahšie telo na snímanie z ruky alebo plnoformátový fotoaparát, ktorý bude dobre vyvážený v rámci akejkoľvek videozostavy vrátane väčšiny gimbalov. K dispozícii bude nielen nová fototechnika, ale aj špecialista spoločnosti Nikon – Filip Barták, ktorý rád odpovie na vaše otázky a poradí vám pri výbere fototechniky.

Prijmite pozvanie a buďte v centre diania, v obraze najnovších technológií v digitálnej fotografii.

Tešíme sa na vás!

Kedy: 22.5.2023 (pondelok) od 14:00 - 18:00
Kde: Predajňa PRO.Laika, Palackého 12, Bratislava

 

Časový harmonogram programu

14:00 Prezentácia novej Z8 na predajni - voľná diskusia so záujemcami - bez registrácie
16:00 Odborná prezentácia a praktické ukážky fotenia a natáčania s Nikon Z8 - registrácia pod článkom
17:00 Individuálne konzultácie, diskusia a testovanie

Registrácia

Registráciu na odbormnú prezentáciu od 16:00 nájdete pod článkom. Vstup je bezplatný. Registráciu využijeme na plánovanie kapacít a na vytvorenie špeciálnej ponuky pre účastníkov. Účasť vám potvrdíme e-mailom.

 

 

 

Nikon Z8

Tento fotoaparát prináša množstvo funkcií zo špičkového modelu Z 9 v ľahšom tele, čo poskytuje hybridným tvorcom obrovskú flexibilitu pri tvorbe videosekvencií aj statických snímok. Z 8 váži iba 910 g, čo ho robí ľahším od modelu Z 9 aj zrkadlovky D850. Je ideálnym nástrojom pre tvorcov, ktorí hľadajú ľahký plnoformátový fotoaparát, ktorý bude dobre vyvážený pre snímanie z ruky alebo pre väčšinu gimbalov.

Fotoaparát Z 8 disponuje rozlíšením 45,7 megapixelov a natívnym rozlíšením videa 8,3K. S rovnakým snímačom a procesorom ako model Z 9 zaisťuje tento fotoaparát vynikajúcu obrazovú kvalitu priamo z fotoaparátu a umožňuje prispôsobiť sa akémukoľvek pracovnému postupu. Umôžňuje nahrávať videosekvencie s rôznymi frekvenciami snímania a kodekmi, vrátane  12-bitov RAW pre video až do 8,3K/60p alebo 4,1K/120p. Sériové snímanie fotografií zvláda až do frekvencie 120 snímok za sekundu. Tvorcovia HDR obsahu majú k dispozícii možnosť snímať 10-bitové statické snímky vo formáte HEIF a 10-bitové HLG videosekvencie.

Fotoaparát Z 8 sa môže pochváliť utesnením voči poveternostným vplyvom a odolnosťou voči chladu, ako majú vlajkové lode Nikon D6 a Z 9. Je prvým bezzrkadlovým fotoaparátom Nikon, ktorý má dva porty USB-C, čo umožňuje rýchly prenos súborov aj počas nabíjania. 

Nikon Z 8 je skutočne inovatívnym a výkonným fotoaparátom, ktorý umožňuje tvorcom hybridného obsahu vyzdvyhnúť svoje kreatívne vízie na úplne novú úroveň. Kombinácia vysokého výkonu, kompaktnej konštrukcie a spoľahlivosti z neho robí ideálny nástroj pre profesionálov aj náročných amatérov. 

Ak hľadáte fotoaparát, ktorý vám umožní vytvárať kvalitný video alebo foto obsah, Nikon Z 8 by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. S objektívmi NIKKOR Z a príslušenstvom od partnerských značiek budete mať k dispozícii kompletné riešenie pre svoje potreby. Ak sa chystáte investovať do nového fotoaparátu, neváhajte a vyskúšajte Nikon Z 8, aby ste sa presvedčili o jeho výnimočnosti sami.

Cena a dostupnosť Nikon Z8

Nikon Z8 sa začne predávať 25.5.2023. Predobjednať si ho môžete na Prolaika.sk.

Nikon Z8 telo - 4 599 €

Nikon Z8 + Nikkor Z 24-120mm f/4 S - 5 549 €

Komentáre

 • Lubo Feranc / 20.05.2023 22:11:34
  Slovensko na predobjednávku 4 599 € USA na predobjednávku 4000 $ 1 EUR = 1,0808 USD 3 700 € Velmi smutne :(
 • Lubo Feranc / 20.05.2023 22:11:34
  Slovensko na predobjednávku 4 599 € USA na predobjednávku 4000 $ 1 EUR = 1,0808 USD 3 700 € Velmi smutne :(
  Srnec Karol / 21.05.2023 22:29:22
  To je cena bez DPH, ktora je v roznych statoch USA rozna, preto ju tak udavaju. Plus samozrejme je to ovela vacsi trh, co sa bezne zvyhodnuje. To len aby si nemyslel, ze u nas (celkovo) si navysujeme neprimerane ceny. Naopak, europsky predajcovia maju mensi zisk.
 • Zdenko Dendis / 29.06.2023 07:47:51
  Kde sa v USA neuplatňuje predajná daň Dane sa v Spojených štátoch vyberajú na troch úrovniach – federálna daň, štátna daň a miestna daň. V niektorých mestách sa platí len federálna daň, inde sa sčítajú všetky tri sadzby daní. Predajná daň (sales tax) vrátane DPH (VAT – value-added tax) si tak v USA stanovuje každý štát samostatne. Napríklad v Kalifornii je v roku 2023 predajná daň 10,50 % av New Yorku 8,875 %. V Delaware, Montane, New Hampshire av Oregone sa štátna ani miestna predajná daň nevyberá. Štáty sa označujú "Sales Tax-Free States". Na Aljaške sa síce nevyberá predajná daň na úrovni štátu, ale miestna samospráva na úrovni okresov si môže stanoviť lokálnu daň vo výške až 7 %. V mnohých štátoch fungujú navyše po krátku časť roka (obvykle 2-7 dní) daňové prázdniny, kedy sa nevyberá predajná daň napríklad za oblečenie, počítače atď. Termíny daňových prázdnin v roku 2023 nájdete na webe TaxAdmin.org. zdroj: https://chcidoameriky.cz/vraceni-dane-pri-nakupech-v-usa-informace-rady-zkusenosti Celkovo ale môžno povedať, že pri kúpe spotrebnej elektronike v USA človek ušetrí. Holt Europa je drahá, teda aspoň čo sa spotrebne elektroniky týka.
Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...