Fotovýlet: Novi Sad a Dunaj s Vladom Kampfom

Fotovýlet: Novi Sad a Dunaj s Vladom Kampfom

Fotovýlet  /  PRO.Laika

Zažite Dunaj ako nikdy predtým: Fotografický workshop s Vladom Kampfom!

Láka vás cestovanie a túžite spojiť úchvatné scenérie s zdokonaľovaním fotografických zručností? Potom je pre vás tento workshop ako stvorený!

Predĺžený víkend od 21. do 24. júna 2024 strávime v srbskom meste Novi Sad a jeho okolí, malebnom regióne na brehu Dunaja. Pod vedením skúseného fotografa a novinára Vlada Kampfa, jedinečného znalca Dunaja, sa ponoríte do tajomstiev zachytávania krásy tejto rieky na fotografiách.

Kedy: 21.6. - 24.6.2024
Kde: Nový Sad a okolie Dunaja (Srbsko)
Cena: 399 € (Doprava, ubytovanie, raňajky, ...)

 

 

Čaká vás:

  • Fotografovanie v rôznych prostrediach: Od rušných uličiek Nového Sadu po pokojnú krásu dunajských luhov, zachytíte všetky tváre Dunaja.
  • Praktické tipy a rady od profesionála: Vlado Kampf sa s vami podelí o svoje bohaté skúsenosti a naučí vás, ako zhotoviť čarovné fotografie.
  • Možnosť zdieľať vášeň pre fotografiu s ostatnými: Workshop je skvelou príležitosťou na stretnutie s fotografmi zdieľajúcimi rovnaké záujmy a nadviazanie nových priateľstiev.
  • Kulinárske špeciality: Ochutnáme špeciality regiónu ako napríklad: Riblju čorbu, alebo legendárne „domáce sardinky“.
  • A veľa ďalších zážitkov: Cesta je cieľ. Niekedy sa necháme unášať cestou, len tak, aby nás viedla smerom k novým, nečakaným dobrodružstvám...

 

Piatok

Ranný odchod z Bratislavy vanom do Mesta Novi Sad. Večer v jednom z najrušnejších miest na Dunaji.

Street foto a stretnutie s Marinkom Ivančevom, najznámejším modelom sveta v dôchodkovom veku. Na staré kolená sa rozhodol, že dobije svet na reklamných fotografiách. Čiperný vyšportovaný dedo, ktorý je na reklamných záberoch takmer všade na svete žije meste. 

Marinko s manželkou.

Vraj ani nemusel nikam chodiť, aby sa dostal na staré kolená ďaleko od domu. Cestuje na obrázkoch, často v nadživotnej veľkosti niekedy s manželkou Mimou, ktorá sa z času na čas vo svete objavuje po jeho boku. Fotografie na ktorých je Marinko sú v ponuke niekoľkých fotobánk.

Sobota

Jazda a fotografovanie na oplieskanej kompe medzi obcami Banoštor a Begeč. Obed pri kompe v Konobe kod Braše, kde varia najlepšiu Riblju čorbu (Rybaciu polievku.) na Dunaji. Najprv varia ryby v červenom víne a nakoniec polievku zahustia rajčinovým pretlakom. Okrem tejto dobroty ponúkajú niekoľko druhov rýb a tiež legendárne „domáce sardinky“ z dunajských rýb  dlhé hodiny varených v oleji.

Presun do Noveho Sadu, popoludnajšia a večerná street fotografia s výletom na Petrovaradínsku pevnosť na pravom brehu rieky.

Nedeľa

Malá ranná odbočka od Dunaja k jednému z kláštorou v Pohorí Fruška gora. Je ich 16: Beočin, Bešenovo, Velika Remeta, Vrdnik-Ravanica, Grgeteg, Divša, Jazak, Krušedol, Kuveždin, Mala Remeta, Novo Hopovo, Privina Glava, Petkovica, Rakovac, Staro Hopovo, Šišatovac. Odskočíme si do Beočinu a Rakovaca.

Presun na Krčedínsku adu (Ostrov Krčedin.). Od krčmy za dedinou pri rieke krížom člnom na druhý breh na unikátny ostrov. Je tu najväčšie napájadlo na Dunaji.

Desiatky kráv a koní a k tomu domáci pastieri a majitelia hospodárskych zvierat, ktoré sem chodia kontrolovať. Cestou späť zastávka v meste Kovilj pri dunajských ramenách.

Večera v ďalšej gurmunskej oáze s názvom Na kraj sveta.

Večer opäť v Novom Sade.

Pondelok

Návšteva Báčskeho Petrovca a miestnej školy. V obci na Dolnej zemi žijú Slováci. Pozrieme sa do tried a porozprávame sa, ako môže Slovensko udržať našich krajanov a ich reč. Popoludní odjazd domov.

Lektor

Workshop povedie novinár, fotograf a jedinečný znalec Dunaja Vlado Kampf. Počas celých letných prázdnin bude vystavovať v Stredoeurópskom dome fotografie v Bratislave svoje pohľady na druhú najdlhšiu rieku v Európe okolo ktorej a po ktorej cestuje už desaťročia.

Organizátor

Organizátorom fotovýletu je portál fotoma.sk a najväčší kamenný obchod s fototechnikou PRO.Laika. Technickým partnerom je značka Panasonic. Budete si môcť vyskúšať ich techniku rovno v teréne, či už ľahké a kompaktné fotoaparáty Micro 4/3 alebo niektorý z plnoformátových modelov a ich príslušenstva.

Prihlásiť sa na akciu

Termín Čas
21.06.2024 od 06:00 do 23:00 Prihlásiť sa

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...