Workshop: Fotografovanie v delte Dunaja

Workshop: Fotografovanie v delte Dunaja

Workshopy  /  PRO.Laika

Hľadáte dobrodružstvo pri fotografovaní v unikátnom prostredí? Túžite po autentickom dotyku s prírodou a aktívnom živote? Toto všetko môžete aspoň na chvíľu zažiť na expedícii do Dunajskej delty. PRO.Laika v spolupráci so spoločnosťou Sony pripravili pre záujemcov workshop - Fotografovanie v delte Dunaja.

Čakajú na nás nezabudnuteľné pohľady na riečne brehy lemované starými vŕbami, nekonečné porasty tŕstia, biele kvety lekna, nádherné západy slnka, spev vtákov aj kŕkanie žiab. Cestou spoznáme množstvo druhov vtákov: kormoránov, volaviek, lyžičiarov, ibisov, potápiek, alebo bahniakov. Užasneme nad neuveriteľnými farbami rybárika, krakle, či dudka. Ponoríme sa do fascinujúceho prostredia druhej najväčšej delty v Európe a zachytíme na fotografiách jej jedinečnú krásu.

 

 

Predstavte si východ slnka nad hladinou jazera, kormorány vznášajúce sa nad močiarmi, alebo dramatické zábery krajiny slnkom zafarbených dozlatova. Delta Dunaja ponúka nekonečné možnosti pre milovníkov fotografie a prírody.

Naučte sa od skúsených fotografov, ako zachytiť túto jedinečnú atmosféru. 

Nechajte starosti za sebou a poďte si s nami vychutnať oblasť delty Dunaj ktoré UNESCO zaradilo medzi svetové dedičstvo.

Kedy: 1.6. - 9.6.2024
Kde: Delta Dunaja (Rumunsko)
Cena: 999 € (Doprava, ubytovanie, polpenzia, ...)

 

 

Čo môžete očakávať?

Účastníci kurzu nahliadnu do problematiky fotenia vtáctva v ich prirodzenom prostredí. Naučia sa, ako zachytiť jedinečné momenty zo života vtákov. K dispozícii budú na zapožičanie najnovšie bezzrkadlové fotoaparáty a objektívy značky Sony. 

Navštíviť Dunajskú deltu znamená:

 • Zažiť autentický zážitok v lone divočiny
 • Objavovať skryté zákutia labyrintu kanálov a jazier
 • Pozorovať niektoré z 325 druhov vtáctva
 • Plavbu člnmi po jazerách a kanáloch
 • Fotenie v pieskových dunách v blízkosti slaného jazera Razim
 • Spoznať nedotknutú krásu prírodnej perly Európy

 

Budeme môcť pozorovať niektoré z 325 druhov vtáctva, vrátane ikonických pelikánov, ktorých tu hniezdi až 2300 párov! Je domovom pre 1150 druhov rastlín100 druhov rýb a tisíce druhov bezstavovcov. Už v roku 1990 UNESCO zaradilo túto oblasť medzi svetové dedičstvo, čím potvrdilo jej výnimočnosť a nenahraditeľnú hodnotu.

V roku 2016 sme uskutočnili podobný workshop. Aby ste vedeli čo môžete očakávať, pozrite sa na Dunajskú deltu očami účastníka fotovýletu v tomto článku.

Video nižšie vám dovolí nahliadnúť na náš posledný workshop - fotenie vtákov v Národnom parku Skadar.

Program

1. deň - Transfer do delty, s prespaním v historickom meste v Transylvánii - Sibiu.

2. deň - Príchod do prírodnej rezervácie, plavba člnmi na miesto pobytu – Crisan.

3. - 6. deň – Plavba člnmi po kanáloch a jazerách – celodenné fotenie. Uvidíme známe lokality ako Mila23, Caraorman, Letea, Sulina.

7. deň – Plavba člnmi - návrat k autám, fotenie v piesočných dunách v blízkosti slaného jazera Razim. Prenocovanie v najväčšom meste rumunskej riviéry - Constanca.

8. - 9. deň – Návrat domov, s prespanim v historickom meste Transylvánie - Brasov – fotenie.

 

 

Doprava, ubytovanie a strava

Doprava je zahrnutá v cene workshopu a je zabezpečená organizátorom.  Workshop zahŕňa ubytovanie, 5x polpenziu, plavbu člnmi a vstup do rezervácie .

 

 

Technika Sony na zapožičanie a vyskúšanie

Tešiť sa môžete na modely Sony Alpha A1,  A9 III,  A7 IV a teleobjektívy 300mm f/2,8, 400mm f/2,8, 600mm f/4, telekonvertory, ...

 

 

Organizačný tím

Viktor Musil - organizátor a sprievodca celým podujatím.  Veľmi dobre pozná špecifiká regiónu, ktorým vás bude sprevádzať.

 

 

Peter Ľahký - kameraman, dokumentarista a špecialista na video. Okrem outdoor aktivít sa venuje aj natáčaniu dokumentov o divokej prírode.

 

 

 

Pre koho je workshop určený?

Pre wildliferov a záujemcov u túto oblasť fotografie. Pre dobrodruhov a všetkých ktorí túžia spoznávať nové krajiny. Pre vlastníkov fotoaparátu Sony, ktorí uvažujú nad kúpou objektívu alebo pre tých, ktorí zvažujú kúpu fotoaparátu či príslušenstva Sony a chcú si ich vyskúšať v reálnych podmienkach. Pre účastníkov je pripravená zľava na nákup techniky Sony  a možnosť vypracovania individuálnej cenovej ponuky na vysnívanú techniku. Workshop je vhodný aj pre vlastníkov ostatných značiek fotoaparátov.

Registrácia a cena

Kapacita workshopu je limitovaná na 12 účastníkov. Cena workshopu je 999 €. Registráciu na workshop nájdete pod článkom. Následne Vám pošleme email s výzvou na úhradu nevratnej zálohy vo výške 100 €. Pre ďalšie informácie nás môžete kontaktovať na musil@prolaika.sk

Workshop zahŕňa

 

 • Fotografovanie pod vedením skúsených fotografov
 • Predstavenie systému Sony Alpha vrátane kompatibilných objektívov a príslušenstva
 • Možnosť zapožičať si fotoaparát či objektív Sony
 • Dopravu do destinácie aj presun v rámci plánovaných výletov
 • Ubytovanie
 • 5x polpenziu
 • Výlety
 • Možnosť vypracovania výhodnej ponuky na kúpu vysnívanej techniky
 • Zľava na nákup vybranej techniky pre účastníkov workshopu

 

Pripravte sa na nezabudnuteľnú expedíciu plnú dobrodružstva, poznania a neopakovateľných zážitkov. Rezervujte si svoje miesto už dnes!

 

Photo by Florentina Tilvic on Unsplash
Photo by Marian Strinoiu on Unsplash
Photo by Maria Larsen on Unsplash
Photo by Zdeněk Macháček on Unsplash

Prihlásiť sa na akciu

Termín Čas
01.06.2024 od 06:00 do 22:00 Prihlásiť sa

Komentáre

Pre pridanie komentára sa musíte prihlásiť...